Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sünnitõendite jms dokumentide saatmine kooli e-maili teel.

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Sünnitõendite jms dokumentide saatmine kooli e-maili teel.

Postitas:

Laps läheb sügisel 1.klassi. Pean saatma e-maili teel lapse sünnitunnistuse koopia, koolivalmiduskaardi jms dokumendid. Võib-olla pisut rumal küsimus, aga kust ma saan digitaalse sünnitunnistuse ?koolivalmiduskaart ilmselt antakse paberkujul, siis pean ise selle skanneerima arvutisse ? Teine variant on muidugi posti teel saata kooli aadressile. Tundub vist lihtsam 😀 ?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jeerum, kuidas te küll lapse saite?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

skanni sisse. skännimise äpi saab mobiili ka laadida, kui skännerit kodus pole

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jeerum, kuidas te küll lapse saite?

täiesti asjakohane küsimus

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

skanni sisse. skännimise äpi saab mobiili ka laadida, kui skännerit kodus pole

Veel lihtsam on pildistada ja foto saata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

skanni sisse. skännimise äpi saab mobiili ka laadida, kui skännerit kodus pole

Veel lihtsam on pildistada ja foto saata.

Ametlikud dokumendid tuleks saata ikka skännitult. Vahest saan murdmisjälgedega, täpilise laualina peal ja veel kehva kvaliteediga pildistatud fotosid. Imestan, et inimesed julgevad selliseid saata. Hea veel, et maikas mees peale ei jää, labajalad on korra jäänud.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 20:50; 18.05 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

skanni sisse. skännimise äpi saab mobiili ka laadida, kui skännerit kodus pole

Veel lihtsam on pildistada ja foto saata.

Ametlikud dokumendid tuleks saata ikka skännitult. Vahest saan murdmisjälgedega, täpilise laualina peal ja veel kehva kvaliteediga pildistatud fotosid. Imestan, et inimesed julgevad selliseid saata. Hea veel, et maikas mees peale ei jää, labajalad on korra jäänud.

Kui skännerit pole, siis mis muud üle jääb? (mul isiklikult on ja kaamera teeb korralikke pilte)

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguses olukorras, kus paberil dokumente vastu ei võeta ja skanneerimisvõimalused paljudel ka piiratud, peaks olema pildistatud dokument igati sobilik. Koolivalmiduskaardi saime me küll lasteaia süsteemist ka elektroonsena aga sünnitunnistus anti omal ajal küll paberil, nüüd võibolla teised kanalid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on dokument paberil, siis kuidas sa muidu selle elektrooniliseks saad, kui mitte skännides või pildistades? Kui skännerit ei ole võimalik kasutada, siis tee korralik foto, kus dokument on sirge, terviklikuna nähtav ja tekst on selgelt loetav.

Lapse sünnitõendi kohta on siin kirjas: https://www.eesti.ee/portaal/rrteenus.index

Perekonnasündmuste tõendi väljastamine. Tähelepanu! Alates 01.01.2020 on e-teenus suletud. Kuni uue teenuse valmimiseni saate oma sünnitõendit, abielutõendit, abielulahutuse tõendit, aga ka oma lapse või abikaasa surmatõendit või lapse sünnitõendit taotleda teile sobivast maakonnakeskuse kohalikust omavalitsusest e-posti teel digitaalallkirjaga kinnitatult, posti teel, isiklikult kohale minnes või esindaja kaudu (vajalik kirjalik volitus). Korduva tõendi tellimiseks tuleb avaldajal enne avalduse esitamist tasuda riigilõiv.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahest saan murdmisjälgedega, täpilise laualina peal ja veel kehva kvaliteediga pildistatud fotosid.

Kui oled ametnik, kas sa selliseid siis ei aktsepteeri? Kas murdmisjälg või täpiline laudlina muudab dokumendifoto kõlbmatuks, kuigi kogu sisu on loetav?

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 00:45; 17.05 20:34; 18.05 15:44; 19.05 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Skännimiseks on ju äpid olemas. Ei pea pilti tegema. Koolivalmiduskaarte väljastatakse juba mitu aastat digitaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ametnik sotsiaalvaldkonnas ja juba enne eriolukorda sobisid meile pildistatud dokumendid. No ei pea hakkama kov-i hoonesse inimene tulema, kui ta saab teha nt toetuse avalduse digiallkirjaga, lisada sellele foto kulutust tõendavast tšekist ja saata need meilile.
Tšekkide ja dokumentide puhul ei sega mind küll täpilised laudlinad ega pildiservas piiluvad varbad. Peaasi, et andmed on loetavalt. Tagasi olen saatnud oma viie tööaasta jooksul vist paar pilti, kus tõesti on mingi oluline info loetamatult jäänud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan ka dokumente vastu ja sobivad alati pildistatud versioonid. Tingimus on selged ja loetavad numbrid-tähed ja terviku üldine olemus. Mind ei sega ka need ääred, vajadusel korrigeerin ise neid enne kuskile andmebaasi laadimist.

Kontoris töötades olen kohe algusest endale selgeks teinud, et mina igapäevaselt igasuguseid skannereid jms kasutades olen tõesti vilunud, aga see ei tähenda, et kõik on. Lisaks mul pole endal ka kodus skannerit ja sellisel juhul edastan pildid. Muidugi ma jälgin kvaliteeti, panen valgele taustale jne, aga samas jälle ma ei saa seda kõike eeldada igalt kodanikult.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametlikud dokumendid tuleks saata ikka skännitult. Vahest saan murdmisjälgedega, täpilise laualina peal ja veel kehva kvaliteediga pildistatud fotosid.

No kui keeruline on inimesel enne saatmist see foto korrektseks teha arvutis? Mina isiklikult teen JPG-st enne saatmist ka PDF-i, sest tean, et mõned andmebaasid ei võta teisel kujul vastu ja ma ei viitsi viis korda midagi saata. Igas tavalises arvutis on fotode avamise programm, millega saad ääred ära lõigata, pildile kontrastsust lisada, et kõik selge oleks. Ei ole raketiteadus ja mingit skannerit selleks vaja ei ole.

PS. Tegevus skanneriga on eesti keeles skaneerimine või skannimine, mitte skanneerimine ega skännimine.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.05 15:06; 18.05 13:43; 18.05 17:38; 19.05 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse peab sünnitunnistuse kooli saatma? Kool on ju KOV asutus, miks KOV ise andmeid rahvastikuregistrist ei edasta?

Midagi one only põhimõttest on kuuldud? KOVil kõik andmed olemas, aga ikka peab paberid esitama?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 12:40; 18.05 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse peab sünnitunnistuse kooli saatma? Kool on ju KOV asutus, miks KOV ise andmeid rahvastikuregistrist ei edasta?

Midagi one only põhimõttest on kuuldud? KOVil kõik andmed olemas, aga ikka peab paberid esitama?

Alaealist last esindab tema vanem.
KOV saab last esindada siis, kui on lapse eestkostele võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alaealist last esindab tema vanem.
KOV saab last esindada siis, kui on lapse eestkostele võtnud.

Kuidas esindamine dokumentide saatmisesse puutub? Kui lapsevanem on “last esindades” valinud kooli, siis võiks tõesti kõik vajalikud dokumendid registritest kättesaadavad olla just sellele koolile.
E-riigi põhimõte ei peaks ju seisnema üksnes digifotode saatmises/vastuvõtmises.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 00:45; 17.05 20:34; 18.05 15:44; 19.05 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse peab sünnitunnistuse kooli saatma? Kool on ju KOV asutus, miks KOV ise andmeid rahvastikuregistrist ei edasta?

Midagi one only põhimõttest on kuuldud? KOVil kõik andmed olemas, aga ikka peab paberid esitama?

Alaealist last esindab tema vanem.

KOV saab last esindada siis, kui on lapse eestkostele võtnud.

KOV ei esindagi last. Rahvastikuregistri andmete kasutamise mõte ongi selles, et ei esitata mingeid mõttetuid koopiaid, mida on nii kerge võltsida, dokumenti ise järgi teha. Samamoodi näiteks panin lapsed lasteaiajärjekorda ilma, et ma oleksin selleks sünnitunnistusi esitanud – KOVil juba andmed olemas, kes olen mina, kes on mu lapsed.

Pigem on see sünnitunnistuse nõudmine mingi vana harjumus. Küsige koolilt, miks on vaja sünnitunnistust? Või veel parem, mitte koolilt, vaid kooli pidajalt KOV-ilt? Ja küsige ka, kuidas neid koopiaid turvaliselt säilitatakse, kui kaua neid säilitatakse, kuidas logitakse, kes neid koopiaid vaatab jne. Sisuliselt lihtsalt kuskil meiliteel liiguvad teie laste isikuandmed, isikukoodidega jne.

Saatke need vähemalt krüpteeritult siis.

Ahjaa, mul ühel tuttaval nõudis kool lapse ID-kaardi koopiat 😀 Ma ei teagi, mis sellest sai, soovitasin tal ka KOVi poole pöörduda, et mis värk on, kas peab ekstra kooli minekuks 7-aastasele ID-kaardi tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 12:40; 18.05 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis värk on, kas peab ekstra kooli minekuks 7-aastasele ID-kaardi tegema?

Kas sinu laps oli esimesed 10 eluaastat siis ilma isikut tõendava dokumendita või? ID-kaart on ainus kohustuslik isikut tõendav dokument EV-s.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.05 15:06; 18.05 13:43; 18.05 17:38; 19.05 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ID-kaart on ainus kohustuslik isikut tõendav dokument EV-s.

Kohustuslik on see alates 15. eluaastast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 00:45; 17.05 20:34; 18.05 15:44; 19.05 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ID-kaart on ainus kohustuslik isikut tõendav dokument EV-s.

Kohustuslik on see alates 15. eluaastast.

Ja millega sa sinnamaani tema isikut tõestad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.05 15:06; 18.05 13:43; 18.05 17:38; 19.05 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ID-kaart on ainus kohustuslik isikut tõendav dokument EV-s.

Kohustuslik on see alates 15. eluaastast.

Ja millega sa sinnamaani tema isikut tõestad?

Kuni 15-aastasel lapsel ei pea olema isikut tõendavat dokumenti ning seda ei saa ka temalt nõuda. Siiani ei ole keegi minult ega mu lastelt nõudnud sellist asja. EMO’s piisas minu ID-kaardist ja ütlesin lapse isikukoodi.
Neil on passid, et saaks reisida igale nii Euroopas, kui väljas pool seda. Passi ei ole ka kuskil mujal minu käest küsitud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 20:50; 18.05 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ID-kaart on ainus kohustuslik isikut tõendav dokument EV-s.

Kohustuslik on see alates 15. eluaastast.

Ja millega sa sinnamaani tema isikut tõestad?

Kuni 15-aastasel lapsel ei pea olema isikut tõendavat dokumenti ning seda ei saa ka temalt nõuda. Siiani ei ole keegi minult ega mu lastelt nõudnud sellist asja. EMO’s piisas minu ID-kaardist ja ütlesin lapse isikukoodi.

Neil on passid, et saaks reisida igale nii Euroopas, kui väljas pool seda. Passi ei ole ka kuskil mujal minu käest küsitud.

No siis on neil lihtsalt reisidokument isikutunnistuse asemel. Vaevalt usutav, et kellelgi laps kuni 15. eluaastani ilma ühegi isikut tõendava dokumendita on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.05 15:06; 18.05 13:43; 18.05 17:38; 19.05 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaevalt usutav, et kellelgi laps kuni 15. eluaastani ilma ühegi isikut tõendava dokumendita on.

Vastavalt seadusele on ka (e-)õpilaspilet isikut tõendav dokument. Kui reisida vaja pole, ei pea alla 15-aastasel muid dokumente olema.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.05 00:45; 17.05 20:34; 18.05 15:44; 19.05 12:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sünnitõendite jms dokumentide saatmine kooli e-maili teel.