Esileht Sünnitus Sünnitus täiesti alasti/ haigla öösärgis/rinnahoidjaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Sünnitus täiesti alasti/ haigla öösärgis/rinnahoidjaga?

Postitas:

Ehk siis kuidas tänapäeval sünnitusel kehakatmisega lood on? Kas tuleb võtta ka kogu ülakeha paljaks või jäetakse sulle rinnahoidja/haiglaürp selga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 22:36; 26.08 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ikka mõlemaga see haigla öösärk seljas. Lapse väljumise ajal tehti rind paljaks, et laps kohe rinnale panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RoosaBanaan kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul oli ikka mõlemaga see haigla öösärk seljas. Lapse väljumise ajal tehti rind paljaks, et laps kohe rinnale panna. [/tsitaat]
Sama siin. Rinnahoidjat ei olnud seljas (tita saad ju kõhule rinda imema).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka haigla öösärk seljas aga pesu pead küll ära võtma, et tita kohe rinnale saada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljalt küll ei sünnita. Võid ise panna mingi avara eest lahti käiva ürbi selga või kasutada haigla oma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võib ju paljalt ka sünnitada kui tahab ja kui vanni läheb, siis seal vist enamasti paljalt ollakse. Aga muidu jah see haigla ürp antakse selga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

T-särgis, rinnahoidjas ja aluspükstes. viimased võtsin ära, kui väljutama hakkasin. Ega ma loom ei ole, et kuskil alasti jalad laiali aeleda, arvestades seda, et meie haiglates on personalil komme sisse karata siis, kui süda lustib :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul poleks alukatega midagi teha olnud, sest arst oli nimelt järi ees põrandal pikali ja venitas sõrmedega sünnitusteid. kole kiireks kiskus – last ähvardas hapnikupuudus. tegelikult oli nii sant olla, et üldse ei huvitanud kes ja kust vaatab ja mida näeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitamise ajal sa higistad, käid du¨i all, aeled patjade ja asjade otsas – ma ei tahaks küll midagi muud selga peale selle laia haiglaürbi. Isegi sellega oli palav. Ma poleks raha eest ka mingeid rinnahoidjaid ja t-särke tahtnud näha. Pärast sünnitust oli öösärk läbimärjaks higistatud ja verine, see vahetati siis ära. Ma ei tea, mis ma seal rinnahoidja ja t-särgiga teinud oleksin.

Jalas olid minul need võrkpüksid ja side, kuna veed nirisesid. Mis neist pärast sai, ei tea, sest pressid hakkasid ja sealt mäletan vaid pressimist, pükstest ei tea enam midagi. 😀 Pärast sünnitust pani sanitar mulle kenasti uue sideme ja uued püksid. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:43; 03.09 17:48;
To report this post you need to login first.

Haigla öösärgis olin. Presside ajal hakkas nii palav, et kiskusin selle ka seljast ära. Ja vot olingi looma moodi alasti, aga hea oli ja ei olnud häirivaid tegureid.
Rinnahoidjad ja alukad olid nii kaua seljas, kuni du¨¨i alla läksin, pärast ei viitsinud enam rinnakaid selga panna. Ja kuna du¨¨i alla tundsin esimesi presse, siis teadsin, et ämmakas tahab avatust katsuda ja pole mõtet alukaid jalga panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haigla öösärk oli seljas, selle all alasti. Kui laps sündinud, pannakse ju kohe rinnale, nii et rinnahoidja võtad ikka alt enne sünnitust ära.

Oled kasvõi oma kaasavõetud riietes, ega ämmaemandad ega õed ei tule dikteerima, mis seljas peab olema. Küsitakse, kas tahad haigla öösärki ja hommikumantlit või on omad kaasas, ise siis otsustad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mh, lähed esimest last sünnitama :)? Keegi ei jäta, võta või pane midagi, oled täpselt nii, nagu sulle parajasti meeldib ja mugav on.

Ühel sünnitusel läks mul vist rohkem \”kostüüme\” kui eurovisiooni õhtujuhil. Alustasin haigla öösärgiga, aga kuna vett pidevalt lihtsalt uskumatutes kogustes nirises, siis see sai pidevalt märjaks. Jalas olid kõige paksemad haiglas olemas olevad sidemed, üks õde vahetas pidevalt linu ja tõi mulle kuivi \”kleite\” ja mees muudkui kuivatas põrandat :). No täitsa tsirkus ju. Siis mingi hetk õnneks koitis, et mõne oma lühikese t-särgiga oleks nagu etem ja nii oligi. Kuigi neid vahetasin ka pidevalt, sest kõik see 10 kg vett mis paar nädalat enne sünnitust mu keresse kogunes otsustas higi näol sünnituse ajal väljuda. Ainult enne viimast pressi tegi ämmaks ettepaneku see hilp ka ära võtta, et beebi kohe rinnale saaks.

Ja ühel sünnitusel olin tõesti lõpus täitsa paljas, sest kõik riided segasid ja ilma oli hea.

Ühesõnaga on hea, kui erinevad võimalused olemas. Ma kujutasin ka enne esimest sünnitust ette, et olen kui kaunis lilleke patjadel, ütlen korra malbelt \”uh\” (nii et koledalt laupa ei kortsuta) ja laps käes :). Reaalsus on aga see, et kui see suur töö parajasti käsil, siis võib meeldivaks osutuda mingi muul ajal esteetiliselt täiesti vastuvõetamatu variant. Ja siis on see tegelikult ka üsna viimane asi, millest sa üldse hoolid!

Ilusat sünnitust :)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega alasti, sest pidi vettesünnitus olema, kuid pressid kadusid ära ja pidin välja ronima lauale ning nii ta läkski. Teisega oli haigla öösärk, sest kutsuti esile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Teemaalgataja olen) Jah, esimest last lähen sünnitama. Pole kunagi ette kujutanud sünnitust kui midagi kerget (nagu kirjeldasite). Küsija suu pihta ei lööda ning tahan võimalikult palju ette teada, mis ja kuidas juhtuma hakkab, et endal kindlam tunne oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 22:36; 26.08 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise lapsega hakkasid pressid autos, veed tulid haigla liftis ning püksid koos märgade talvesaabastega kisti mul sünnituslaual ära. Kohe peale seda, järgmise pressiga tuli ka poja ilmale. Ja nii ma siis sünnitasingi mh. sall kaelas ja kampsun seljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]FkLea kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teise lapsega hakkasid pressid autos, veed tulid haigla liftis ning püksid koos märgade talvesaabastega kisti mul sünnituslaual ära. Kohe peale seda, järgmise pressiga tuli ka poja ilmale. Ja nii ma siis sünnitasingi mh. sall kaelas ja kampsun seljas.[/tsitaat]
😀 😀 😀 Väga lahe lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina sünnitasin alasti, kuna ronisin vannist dushi alt välja järile alles siis, kui pressid algasid. enne olin ikka arvanud, et eiei, MINA kohe kindlalt paljalt ei sünnita 😀 aga no sel hetkel oli täiesti suva. kohal olid ainult mees ja ämmaemand muidugi ka, mitte suur kaader.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli haiglaürp seljas. Arst käis pidevalt avatust katsumas – seega alukatel polnud mõtet. Lisaks tilkus pidevalt lootevett – kõik ujus lausa.
Tehti ka KTG, epiduraal, mõõdeti pidevalt vererõhku. Selles mõttes ürp oli kõige mugavam – arstidel oli kiire juurdepääs mu kehaosadele 🙂
Higistasin meeletult (kuigi sünnitasin väga külmal talvel käreda pakase ajal) – sanitar vahetas kaks korda läbiligunenud ürpi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli valutamise ajal haiglaürp seljas, väljutuseks läksin vanni, siis ei olnud midagi, nii mõlema sünnitusega Fertis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega alustasin selle haiglaürbiga. Aga nii palav ja ebamugav oli, et võtsin selle poole pealt ära. Ainult villased sokid olid sünnitades jalas 🙂

Teisel sünnitusel naljatasin ämmakaga, et peaks vist hakkama sokke jalga panema. Aga loll nali oli. Selle peale läksid tuhud nii intensiivseks, et sokki otsimise tuhin ja naljatuju olid mõlemad kadunud. Selga jäi mu oma tuunika, oli selline vana ja rasedusega kõht ette veninud. Laps sündis nii kiiresti, et seda presside ajal ära võtta ei jõudnud. Pärast ei raatsinud titte ära panna ja ainult sikutasin selle üles, et ta rinnale saada. Selle lootevõi jms koos oleva ürbi võtsin ära alles siis, kui hakkasin palatisse minema. Arvasin, et viskan kõige täiega minema, aga pani pesumasinasse siiski ja sai täiesti puhtaks seal 🙂

Mis aga puutub palja tagumikuga sünnitamisse, siis minu palatisse küll kedagi ei voorinud sünnituse ajal. Kui laps oli käes, siis tuli hooldaja koristama ja lastearst last üle vaatama. Naistearst vaatas ka korraks sisse, aga kui nägi, et kõik on ämmakal kontrolli all, siis see oli tema poolt kõik. Avanemise ajal olin koos ämmaka ja enda valitud toetajatega. Presside ajal ka. Keegi ei voorinud kuhugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 11:12; 07.09 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul (Tartus Toomemäel) vooris sisse u 10 tudengit, kui olin juba sünnituslaual. Kui kaua ma seal juba olnud olin, ei mäleta. Ka ei küsitud isegi, kas tohib. Võib olla ka, et ma seda ei mäleta.
Selles mõttes ikka praegu mõtlen, et appi – minu paljas jalgevahe nii paljudele näha, aga samas – tegu ju õppehaiglaga. Peab leppima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekib järjest enam tunne, et lähen siiski erakasse sünnitama, kuigi algul plaanisin riiklikku.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul (Tartus Toomemäel) vooris sisse u 10 tudengit, kui olin juba sünnituslaual. Kui kaua ma seal juba olnud olin, ei mäleta. Ka ei küsitud isegi, kas tohib. Võib olla ka, et ma seda ei mäleta.
Selles mõttes ikka praegu mõtlen, et appi – minu paljas jalgevahe nii paljudele näha, aga samas – tegu ju õppehaiglaga. Peab leppima.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 11:42; 29.08 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mul ka jalad külmetasid. Palusin jalavanni ja ämmakas organiseeris mulle mingi ämbri sooja veega:) Seljas oli haiglaürp. Seda aluspükstega sünnitamist ma kohe ei usugi.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esimesega alustasin selle haiglaürbiga. Aga nii palav ja ebamugav oli, et võtsin selle poole pealt ära. Ainult villased sokid olid sünnitades jalas 🙂

Teisel sünnitusel naljatasin ämmakaga, et peaks vist hakkama sokke jalga panema. Aga loll nali oli. Selle peale läksid tuhud nii intensiivseks, et sokki otsimise tuhin ja naljatuju olid mõlemad kadunud. Selga jäi mu oma tuunika, oli selline vana ja rasedusega kõht ette veninud. Laps sündis nii kiiresti, et seda presside ajal ära võtta ei jõudnud. Pärast ei raatsinud titte ära panna ja ainult sikutasin selle üles, et ta rinnale saada. Selle lootevõi jms koos oleva ürbi võtsin ära alles siis, kui hakkasin palatisse minema. Arvasin, et viskan kõige täiega minema, aga pani pesumasinasse siiski ja sai täiesti puhtaks seal 🙂

Mis aga puutub palja tagumikuga sünnitamisse, siis minu palatisse küll kedagi ei voorinud sünnituse ajal. Kui laps oli käes, siis tuli hooldaja koristama ja lastearst last üle vaatama. Naistearst vaatas ka korraks sisse, aga kui nägi, et kõik on ämmakal kontrolli all, siis see oli tema poolt kõik. Avanemise ajal olin koos ämmaka ja enda valitud toetajatega. Presside ajal ka. Keegi ei voorinud kuhugi.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 11:42; 29.08 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta, pea oli juba nii segi. Vist oli haigla poolt antud öösärk ja enne seda vist tulin sünnitustuppa haigla hommikumantli ja sussidega. See oli Elites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Paljalt küll ei sünnita. Võid ise panna mingi avara eest lahti käiva ürbi selga või kasutada haigla oma. [/tsitaat]

Mina olen kolm korda täiesti paljalt sünnitanud.

PS. Loom ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 8 aastat tagasi Fertilitases ja ei tulnud pähegi, et sünnitustoas peaks riietega olema. Nagunii istud osa ajast vannis, aeled palli otsas, ämmakas silitab selga, siis jälle ohid vannis. Jõuad sa siis kogu aeg oma riietega tegeleda. Erahaiglas on rahu ning vaikus, sinu päralt on ämmakas ja arst – mingit muud rahvast sünnitustoast läbi ei käi. Kuna sünnitajaid on korraga vähe, siis ei pea kuulma mõne sünnitava naise kisa või venekeelset vandumist.
Mäletan, et sünnitasin päikeseloojangu ajal, istusin vannis ja vaatasin aknast välja, kuulasin muusikat, ämmakas silitas kätt ja ulatas pudelivett. Ilus kogemus oli. Riided ei tulnud kordagi meelde. Muidugi, siis kui koos lapsega sünnitustoast välja paterdama hakkasin, pandi mulle öösärk selga.
Igal juhul soovitan erahaiglat. Eriti kui privaatsust armastad ja soovid, et personal tegeleks ainult sinuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusest mõeldes arvasin mina ka, et enda suur, lai, mugav t-särk on seljas. Kokkuvõtvalt nägi välja nii, et enda t-särk selga ei jõudnudki, haigla öösärk lendas esimesel du¨¨i alla minekul seljast ja sinna ta jäigi- ei hakka ju 100 korda särki selga panema ja ära võtma, kui du¨¨i alla minemise tunne peale tuleb, lisaks oli see ahistav. Esimestel du¨¨i kordadel üritasin rätikut ümber hoida, aga seegi lendas suhteliselt kiirelt minema ja uutamiste vahel oli mul ausalt öeldes suht suva, kuidas ma riides olen ja kas ämmakas või arst tulevad suvalisel ajal sisse või mitte, peaasi, et mees mul kõrval toeks oli ja valud saime üle hingatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin alguses oma lühemapoolse T-särgiga, rinnakaid ja alukaid polnud, sest lootevett nirises ja pükstel poleks mõtet olnud. Pärast kui dussi all ja vannis olin, siis olin paljalt kuni lõpuni, peale ämmaemanda ja mehe polnud kedagi sisse-välja voorimas, lõpus tuli üks arst veel abiks lapse väljutusperioodil ja õmblemise juures

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli oma kleit (nagu öösärk).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin Maarjamõisas ja ei olnud mul midagi seljas. Tulin vannist ning sünnitasin järil. Sünnituse ajal nägin ainult meest, ämmakat ning lõpuks kui laps tulema hakkas, tuli üks ämmaka abiline (hooldaja) ka. Eelnevalt olin öelnud, et ei taha ühtegi tudengit ja minu sooviga arvestati ning keegi nina ei krimpsutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 19:17; 18.09 22:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Sünnitus Sünnitus täiesti alasti/ haigla öösärgis/rinnahoidjaga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.