Esileht Sünnitus Sünnituse tundemärgid paar päeva enne sünnitust

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Sünnituse tundemärgid paar päeva enne sünnitust

Postitas:
Kägu

Kas teil oli enne sünnitust (nt paar päeva enne) mingeid tundemärke/sümptomeid, mis andsid märku peatsest sünnitegevuse algusest? Kas see on normaalne, et 39+0 on toonuseid päeva jooksul ainult kuni 5tk (valutud)? Mõtlen, et äkki ikka emakas peaks rohkem harjutama enne sünnitust 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võrdlen endaga, mul 37+ ja toonuseid(valutuid) on iga päev vähemalt 2h järjest, vahest ka 6h ja vahed siis 10-15min. Lugesin, et keha hakkab ka üleliigsest puhastuma ja omal tõesti on ainevahetus väga kiireks läinud. Limakork eemaldus nädal tagasi, voolust on palju, sidemeta olla ei saagi. Kaal langeb ja isu ei ole. Kõht on alla vajunud ja beebi liigutused rahulikumaks muutund. Kes nüüd teab, kas kõike saab valmistumise arvele kirjutada, aga need on minu viimase aja muutused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, pool tundi enne vete puhkemist polnud ka mitte mingeid märke, et nüüd võiks sünnitus alata. Terve raseduse ajal polnud sisuliselt ka mingeid toonuseid. Kõhu allavajumist ja limakorgi eemaldumist ma ei märganud.
Sünnitus oli esimese sünnituse kohta igati normaalse pikkusega – kokku 12 tundi vete puhkemisest, lõpus sain epiduraali ka, see veidi kiirendas asjade kulgu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlen, et äkki ikka emakas peaks rohkem harjutama enne sünnitust 🙂

Mitte midagi mu emakas ei harjutanud. Kõik oli tavapärane, mitte midagi teistmoodi kui juba mitmeid nädalaid enne. Ühel hetkel lihtsalt sünnitegevus algas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen sünnitanud ühel korral ja mingeid toonuseid ma ei osanud ära tunda ega mäleta, et oleksin tähele pannud. Ühel laupäevasel päeval mingil hetkel hakkasid õrnad valud nagu tavaliselt päevade tulekuga, ja sisi korraks mõtlesin, et näed, pisut üle nädala on tähtajani aega, et äkki nüüd hakkabki… Aga see oli vaid korraks ja siis kadus. Ja siis pärast seda laupäeva teisipäeva varahommikul hakkas uuesti, siis ikka juba valusamalt, nagu päris päevade ajal ja siis taipasin, et nüüd on see “päris”. Ja teisipäeva õhtul oli laps käes.

Seega sellist “hoiatamist” mul õieti polnud, kogemust polnud, midagi ära tunda ka ei osanud, lihtsalt ootasin rahulikult, millal peale hakkab. Ja hakkaski lihtsalt ühel hetkel peale. Aga siis minu arust eksimisvõimalust polnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi 5 minutit enne vete tulekut polnud aimu, et miskit toimuma hakkab. Terve rasedus möödus ilma eriliste toonusteta, vaid kiiremat kõndi tehes läks kõht korraks kõvaks. Limakork hakkas eralduma siis, kui veed tulid. Sünnitus oli keskmise kiirusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul algasid valusad toonused 5 päeva enne sünnitust. Nii 4-5tk tunnis aga olid hästi ebaregulaarsed. Vahe võis olla 2-20 minutit. Päeval kui sünnitama hakkasin lõi kõhu lahti ja toonused muutusid intensiivsemaks. Muud ei olnud midagi. Veed puhkesid alles presside ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iiveldus ja kõhulahtisus. Toonuseid vms pole kunagi tundnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega saind esimesed tundemärgid täpselt 40. nädalas KTG-s olles, kui arst küsis, et kas mul valus ei ole, et jube aktiivne tegevus – ma ei tundnud midagi. sama päeva õhtul hakkasid vaevuaimatavad kokkutõmbed ja järgmise päeva õhtul alles läksin sünnitusmajja. kas ka eelnevatel nädalatel midgai oli toimunud, ei mäleta, ega ma aru saanudki alati, kas on toonused või hoopis gaasid vmt 😀

Teise lapsega puudusid igasugused tundemärgid, kuni üks öö ärkasin seljavaludega. Õhtuks oli laps käes. Sh eelmise päeva (40+2) KTG näitas null tegevust ja tulin veel masendunult koju ämmaka juurest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iiveldus ja oksendamine – sünnituseni jäi 2-3 päeva

Please wait...
Postitas:
Kägu

4 päeva enne sünnitus tuli suurem kogus limakorki ära, järgmine päev vähem. Sünnitusepäeva ööl jäi verd paberile, kui WCs käisin, EMO sõnul oli kõik toores veel. Pärastlõunal olid nagu gaasid/ebamugavustunne kõhus, mõtlesin et söögist. Tund peale seda hakkasid juba tuhud ja õhtul oli laps käes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese sünnituse eel polnud ühtegi tunnust. Oli esilekutsumine ja alles siis hakkas kõik pihta.
Teise sünnitusega paar päeva ennem sünnitust oli kõht lahti. Üks päev ennem sünnitust tuli limakork ära ja olid valutud kokkutõmbed.

Please wait...
Postitas:
mari81

Ka minul polnud mingeid tundemärke, et sünnitegevus pihta hakkaks. Lihtsalt mingi hetk käis öösel kõhus nagu mingi klõps ära, tõusin püsti ja siis nirises juba vett. Mingit limakorki või valusid enne seda polnud. Peale vetepuhkemist lõi ka südame pahaks, mida terve raseduse polnud. Üks tund peale vetepuhkemist hakkasid juba päris valusad tuhud. Beebi sündis 21 tundi hiljem.
Seega jääda ootama kurikuulsat limakorki või hiilivaid valusid, pole mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nädal enne sünnitust muutus voolus nii suureks, et vahepeal jäi isegi pesukaitsmest väheseks, koguaeg oli märg olla. Ja kaalust võtsin enne sünnitust pea kilo alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne esimese valu saabumist polnud midagi. Haiglas öeldi ka,et läheb aega. Miskipärast oli 3 tunni pärast laps käes.
Moraal,ärge jääge koju passima,eriti praegusel ajal kus haiglaid niigi vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli ainult sisetunne päev enne, et midagi nagu oleks uut. Ja järgmisel päeval tulid veed. Aga muidu mingeid tundemärke ei olnud küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul polnud mitte midagi teistmoodi, 40+0 käisin ämmaka visiidil ja tehti ktg ja täiesti null. 24h hiljem hakkas sünnitus pihta ja valud läksid väga kiirelt väga tugevaks, omal jalal ma enam liikuda kodus ei suutnud (siit ka moraal – pigem varakult haiglasse). Kui valud juba tugevad olid, tuli natuke limakorki. Veed tehti alles haiglas lahti..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõht vajus alla mingi 3 nädalat enne sünnitust ja limakork hakkas eraldume nii tunnine enne kui veed puhkesid. Ehk siis esimeseks märgiks oligi vete puhkemine, peale seda kohe regulaarsed valud ja mõne tunni pärast oli laps käes.
Mingitest toonustest ja libavaludest ei tea midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Limakork hakkas eralduma 3 päeva enne sünnitust, iga päev veidikene, pühkides jäi veresegune paberile ning tekkisid õrnad päevade laadsed valud. Valud läksid üle tuhudeks mida päev edasi seda tugevamaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese lapse enne vete äratulekut oli kõht pidevalt toonuses, ca 5-6 h,veed tulid öösel. Teise lapsega ei tundnud mitte midagi enne vete tulekut.

Please wait...
Postitas:
Birgiiiit

Minul olid toonused alates 20 nädalast kuni 38 nädalani, siis lõppesid ära. Mitte ühtegi märki selle sünnitusega ei olnud ennem. Sünnitasin 40+3 ja päev enne sünnitust arst venitas natukene emakakaela. Öösel algasid õrnad päevade valud ja igaksjuhuks sõitsime haiglasse, kuna eelmine sünnitus oli ka kiire. 04.10 tehti veed lahti ja 05.17 laps rinnal. Mitte ühtegi sellist sünnitusvalu ei olnud, et oleks valus olnud. Ilma valudeta ,toore jõuga pidin ka lapse välja pressima, kuna südamelöögid lõi alla. Mina ka ootasin seekord erinevaid märke, sest eelmine sünnitus kaksikutega algas vee tulekuga, aga ei, ei olnud ühtegi märki, peale selle, et tähtaeg oli üle ja esilekutsumise saateleht näppude vahel 🙂

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Sünnitus Sünnituse tundemärgid paar päeva enne sünnitust