Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sünnitushüvitis kui tööl enam ammu ei käi?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sünnitushüvitis kui tööl enam ammu ei käi?

Postitas:

Loen haigekassa lehelt aga aru ei saa. Mul oli eelmisel aastal kolme kuu jooksul tulus sotsmaksuga maksustatud lisatöö, mis lõppes novembris ära. Laps on sündimas oktoobris. Kas see lisasissetulek läheb sünnitushüvitise taotlemisel arvesse (st kuigi ma ei lähe sellelt töökohalt sünnituspuhkusele, kuna ma ei tööta seal enam)?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 23:15; 17.07 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa mitte kuskil tööl ei käi, siis sa ei saa ka rasedus- ja sünnituspuhkusele jääda ja seega ei maksta sulle ka selle eest hüvitist.

Kui sa kuskil ikkagi tööl käid, siis saad minna rasedus- ja sünnituspuhkusele ja siis arvutatakse su hüvitis kogu eelmisel aastal teenitud sotsiaalmaksuga maksustatava tulu järgi, sh ka võimalikud lisatööd.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vau, lihtsalt vau

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen haigekassa lehelt aga aru ei saa. Mul oli eelmisel aastal kolme kuu jooksul tulus sotsmaksuga maksustatud lisatöö, mis lõppes novembris ära. Laps on sündimas oktoobris. Kas see lisasissetulek läheb sünnitushüvitise taotlemisel arvesse (st kuigi ma ei lähe sellelt töökohalt sünnituspuhkusele, kuna ma ei tööta seal enam)?

Kui sa ei tööta, mille eest siis hüvitist soovid? See on mõeldud kompenseerimaks seda olukorda, et sa enam töötada ei saa. Aga kui nagunii ei tööta, siis mis muutub?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oles töötu, siis milleat sa rasedus- ja sünnituspuhkusele jääd? Või võtad vahel haiguslehti ka?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 18:21; 12.07 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või sa küsid, et kui sa lähed sünnituspuhkusele, kas siis ajutine lisaots läheb arvesse sünnitushüvitise arvestuses? Läheb ikka, sest vaadatakse vaid sotsmaksuga tulu järgi. Pome oluline, kes seda maksis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 18:21; 12.07 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa mingit sünnitushüvitist sest sul ei ole kehtivat lepingut.
Kui sa oled ametlikult töötu siis hakkad peale lapse sündi saama vanemahüvitist lihtsalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või sa küsid, et kui sa lähed sünnituspuhkusele, kas siis ajutine lisaots läheb arvesse sünnitushüvitise arvestuses? Läheb ikka, sest vaadatakse vaid sotsmaksuga tulu järgi. Pome oluline, kes seda maksis.

Jah, see olukord ongi. Põhitööl olen siiamaani ja sealt lähen ka sünnituspuhkusele. Põhitööl teenin 700eur kuus (osaline koormus) ja koos lisatööga tuleb eelmise aasta keskmiseks 1500eur kuus, seega oluline vahe. Nii et kuigi mul jääb põhitöölt ära tulemise tõttu otseselt saamata 700eur, siis hüvitist arvestatakse 1500eur palga baasilt vist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 23:15; 17.07 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja-

miks sa kirjutad, et ammu enam tööl ei käi, raske on aru saada, et mingil eelmisel töökohal ei käi, muidu ju töötad? Sa tahtsid lihtsalt teada, et kas arvesse läheb ka nende kohtade teenitud tulu, kus sa ENAM ei tööta?

JAH,
kui sa käid tööl st sul on kehtiv tööleping hetkel kui tekib õigus minna rsp-le (nn dekreeti) st vahemikus kõige varem 70p enne sünnituse tähtaega ja kõige hiljem 30p enne tähtaega,
siis
SAAD MINNA rsp-le
ja
Haigekassa maksab sünnitushüvitist
SINU EELMISE KALENDRIAASTA KESKMISE sotsmaksustatud TÖISE TULU alusel
st
kui oled töötaja, saad 2020.a dekreeti minnes 140p e 4,6k eest oma 2019.a keskmist

ja
pole oluline, millisel ja mitmel töökohal see 2019.a keskmine on teenitud

ehk siis Haigekassa ei hüvita n ö praeguse töökoha vaid alati eelmise kalendriaaasta keskmise alusel. Olgu tegu sünnitushüvitise, hooldushüvitise või haigushüvitisega, ikka aluseks eelmine kalendriaasta.

Kui aga peaksid enne töölt ära tulema st töötuks jääma, siis sünnitushüvitist üldse ei saa, olgu eelmise aasta keskmine kui tahes suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 14:08; 17.07 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte vist vaid vastavalt seadusele kindlasti:

Ajutise töövõimetuse hüvitist arvutatakse sotsiaalmaksuga maksustatud tulult. Makstav hüvitis arvutatakse eelneva kalendriaasta sotsiaalmaksu alusel, mille andmed saab haigekassa maksu- ja tolliametist.

Vastavalt ravikindlustuse seadusele (§55 lg 1) ei võeta töövõimetushüvitise arvestamisel arvesse doktoranditoetusi, vanemahüvitist ja teisi valla, linna või loomeliidu poolt makstavaid toetusi ning nendelt makstud sotsiaalmaksu.

Hüvitise summa saamiseks arvutatakse töötaja kalendripäeva keskmisest tulust hüvitise määr ning see korrutatakse hüvitamisele kuuluvate päevade arvuga. Hüvitiselt peetakse kinni tulumaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 14:08; 17.07 14:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on mõeldud kompenseerimaks seda olukorda, et sa enam töötada ei saa. Aga kui nagunii ei tööta, siis mis muutub?

Ei ole see asi nii lihtne, et oleks mõeldud kompenseerima. Mina olin terve eelmise kalendriaasta LHPl ja sain vanemahüvitist, lisaks oli ka pisike tööots nii paarsada eurot kuus. Sel aastal läksin suurema koormusega tööle, rasedus- ja sünnituspuhkusele minnes teenin umbes keskmist palka ja olen selleks ajaks seda juba kuid teeninud + kuid natuke väiksemat palka. Aga hüvitist saan eelmise kalendriaasta järgi ehk miinimumi (lapse sünnini).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sünnitushüvitis kui tööl enam ammu ei käi?