Esileht Sünnitus Sünnitusmajast koju

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sünnitusmajast koju

Postitas:

Tere! Muude riiete ja edaspidise pärast ei muretse, kodus on palju olemas, aga mida oleks vaja soetada, et beebiga alguses koju ära saada, st mis läheb sünnitusmajas selga ja mida oleks vaja koju viimiseks (u novembri esimesed päevad), st korraks õue, taksosse ja tuppa?

Kas saan õigesti aru, et piisaks nt:
– tudukombe vms, kus käed ja jalad on kinnised (või pealepööratav), mingi 50/56 suurus
– õhuke pisike müts ja kindad (et kohe pärast sündimist selga panna)
– mingisugune fliiskombe turvahälli sisse autosse? Olemas midagi sellist: https://www.tesco.com/direct/tesco-ff-teddy-bear-fleece-pramsuit/207-8311.prd?skuId=189-2624&source=others, suuruseks kirjas kuni 3 kuud ehk kuni 62. Jääb see liiga suureks ja seetõttu ka turvahällis ebaturvaliseks?

Otseselt ju mingit hiigelkülma ei tohiks veel kuu aja pärast olla, või on kindlasti vaja ikka ka turvahälli soojakotti? Tahaks, et ei kuhjaks liiga palju neid asju ette, vaid pigem ostaks käigupealt juurde, mida päriselt ka kasutaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kombet ei paneks. Müts, kindad, tudukombe või mis iganes riided(body,püksid) ja piisab(minu arust) tekikese peale panekust. Ja tekk ikka rihmade peale.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka paneks selle mõmmikombe selga. Õuest läbi minnes tekk ka peale,autos kui on soe, võib teki ära võtta. Või pane tudukombele õhuke toakombe peale ja siis turvahälli soojakotti. Vastsündinu ei suuda oma kehatemperatuuri üldse reguleerida, selle soojashoidmise eest peab hoolitsema ema. Ka mina kartsin kogu aeg beebit pigem üle riietada, aga viimase kägu soovitus minu meelest küll vale – liiga õhukeselt ikkagi riides. Minu oktoobri lõpu laps läks koju toariided, peal veidi soojem kombekas ja veel lisaks Lenne talvekombe 🙁 Ämmaga ei saanud vaieldud, et lapsel palav hakkab ja kahjuks tol hetkel ei teadnud seda ka, et selles kombes ei tohi mitte mingil juhul last hälli toppida 🙁 (õnneks sõitis hällis selles kombes veel ainult loetud korrad). Aga koju me jõudsime, aega läks u 30-40 min, laps magas terve aeg autos, nii et ehk ei hakanudki tal palav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma nii õhukeselt riietaksin nagu teemaalgataja plaanib (et soojakotti ei ole), siis kindlasti autosse mineku ajal paneksin teki peale (nii et pea ka kindlasti soojas oleks). Kuu aja pärast võib vabalt väga külm olla 🙂 Samas novembribeebil on terve talv alles ees – kas oled kindel, et teil turvahälli soojakotti vaja ei lähe? Väga mugav asi minu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kahekuune kasutab juba soojakotti, hea mugav, soovitaksin küll.
Mütsi ja kindaid sünnitusjärgselt ei kasutaks, pigem mingi soe müts autosse. Haiglas pandi see suka moodi asi veidikeseks pähe, mütsi ja kindaid toas kasutada ei soovitatud. Autosse paneks ise müts, toakombe ja soojakott, vb ka õhuke tekike. Kui soojakotti ei taha osta, siis müts, dressikombe/mõmmikombe ja soojem tekk peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kombet ei paneks. Müts, kindad, tudukombe või mis iganes riided(body,püksid) ja piisab(minu arust) tekikese peale panekust. Ja tekk ikka rihmade peale.

kas sa nalja teed? Novembri alguses tahad vastsündinu panna tudukombe väel otse turvahälli???? Täitsa ära keeranud….kas sa ise lähed ka t-särgi väel novembri alguses õue?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on plaanis hetkel panna beebile novembris selga järgnevad asjad – müts, kindad, lühikeste varrukatega body alla+toakombe peale (kojutoomiskomplekt), villased kootud sokid. Turvahällis on mul soojakott, panen beebi sinna sisse ja lisaks panen peale ka tekikese.
Ma loodan et piisab ja sobib talle, et soojas hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no minul sündis esimene laps 10. nov ja ma ikka pabistasin, kas vean kevad-sügisjakiga välja. Nädal peale sünnitust, eismesel jalutuskäigul, oli esimene lumi maas.

teine laps sündis 03.11 ja mäletan selgelt, kuidas ma koduuksest läbi tuisu autoni kõndisin, jälle kevad-sügisjakis muidugi 😀 Kui järgmisel päeval koju jõudsime, siis oli maas ligi 40 cm lund 😀

Nii et võib minna küll külmaks.

Aga sinupoolt toodud riided on väga okei, mul olid ka nii mõlemad. Toakombe, müts, kapuutsiga fliiskombe. Ja kui näed sünnitusmajja minnes, et ilma kisub külmema poole, siis tekk ka kaasa, mille saab lapsel epeale panna.

ma ei kujuta ette, et keegi siin eespool veel novembris jookseb lapsega läbi õue nii, et toakombe+tekk. Toakombe oleks mõeldav ainult siis, kui on soojakott, mille saab täitsa korralikul tkoomale tõmmata, nii et ainul tnina ja silmad paistavad 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 15:37; 01.10 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muide, ma soovitan ikka ka soojakotti. Lisaks et see kõige turvalisem, on see ka mugavam. Eriti kui on vaja nt pikki autosõite maale teha või palju kaubanduses liikuda. Ei pea lapsel riideid seljast kiskuma vaid avad luku ja korras.

Soovitan otsida selline soojakott, mille saab korralikult koomale tõmmata ja mis on tõesti soe. Nii et saad toariietes lapse sisse panna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 15:37; 01.10 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mul oli novembri alguse beebi 2016. aastal ja põhimõtteliselt oli -5 kraadi ja lund tuiskas-tormas, sumpasime läbi hangede auto poole. Abikaasa käis enne kojuminekut maja eest lund rookimas, et kiiresti tuppa saaksime. Toppisin haiglas ikka korralikult pambuks lapse, nii et ainult ninaots ja silmad paistsid – tudukombe, paksud sokid tudukombe peale, paks müts pähe, kapuutsiga talvekombe ja pehme sall ümber kombe ja lapse kaela ja veel lambavillane tekk ka peale. Soojas autos harutasime lapse lahti veidikene jälle, et oleks hällis turvaline, koduukse ees jälle pakkisime ära. Pealegi, mul oli väga pisike laps. Välja saime, siis alla 3kg, aga päris pikk – seega oli ka paras külmavares teine, selline pikk ja hästi peenike, mingit rasvapolstrit polnud. Nagu hiljem selgus, siis vannitamisel alla 38 kraadine vesi tekitas meil täieliku draama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma okt lõpus sündinud lapsele panin selga meriinovillased body + püksid. Pähe õhuke müts ning läks sulekoti sisse turvahälli. Autos tegin koti luku lahti. Ja autos selgus, et turvavöö ei ulatu hälli kinni panema. Kuna polnud minu auto, siis ei osanud kontrollida ka varem.

Esimesed elukuud laps kandiski põhiliselt meriinovillaseid riideid. Ahiküttega elamises temperatuur üsna kõikuv. Ja kõik väljaskäimised olid sulekotis ja sinna sisse läks nendesamade meriinokatega. Väga mugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Sünnitusmajast koju

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.