Esileht Kodunurk Supp jäi ööseks välja

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Supp jäi ööseks välja

Postitas:
Anonymous

Kas hakkliha ja juurviljadega supp on täna veel söödav, kui õhtul tegin ja ööseks jäi külma panemata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 08:48; 06.02 10:41; 10.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneks nüüd kohe külma ja laseks soojendades keema ja julgeks süüa küll. Hetkel ei ole tal ju veel mingeid käärimise märke? Kui on, siis viska ära, kui supp tundub täitsa ok, siis julgeks süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.02 08:49; 06.02 11:06; 08.02 10:23; 10.02 09:25; 11.02 08:25; 14.02 18:22;
To report this post you need to login first.

mul pidevalt nii, et panen supi rõdule jahtuma ja hommikul avastan, et külmunud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nuusuta yle & kui ei lehka, aja keema. Kolmandalgi päeval võib korras olla, kui kord 24 tunni jooxul keeb.

On isegi olemas ’igavene puljong’. Iga päev viskad parasjagu yle jäänud kondid & juurikakontsud sisse, keedad läbi & niimoodi natsubki vähemalt nädala, vahepeal lisad vett & vajadusel võtad kulbiga pärissöögi põhjax. Yhes USA mainekas restoranis olevat säärane juba kolm aastat vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tänan kõiki vastamast, siis saab ikka süüa 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 08:48; 06.02 10:41; 10.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul pidevalt nii, et panen supi rõdule jahtuma ja hommikul avastan, et külmunud…

Tal jäi supp tuppa sooja, mitte välja külma 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.02 08:49; 06.02 11:06; 08.02 10:23; 10.02 09:25; 11.02 08:25; 14.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsta kaas korra potilt ja peaks olema selge, kas kõlbab veel või mitte..

Seda siis järgmisel korral 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 10:11; 08.02 10:29; 10.02 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaan võib olla ennast poti külge imenud, raske tõsta…
😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.02 08:49; 06.02 11:06; 08.02 10:23; 10.02 09:25; 11.02 08:25; 14.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaan võib olla ennast poti külge imenud, raske tõsta…

Ups! 😀
Piinlik, parandasin ära! Tänan vihjamast! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 10:11; 08.02 10:29; 10.02 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tõsta kaas korra potilt ja peaks olema selge, kas kõlbab veel või mitte..

Seda siis järgmisel korral ????

Iga toidu puhul ei saa peale vaadates aru, kas kõlbab või mitte. Nt riis võib pärast poolt päeva toatemperatuuril olemist täiesti kobe paista, aga ikka võib toidumürgituse tekitada. Küsisingi eesmärgiga teada saada, kas supil võib sellelaadset bakterite vohamist toimuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 08:48; 06.02 10:41; 10.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riis on selles osas ohtlikum kui tavaline (k66givilja)supp, mis lihtsalt hapnema läheb.
“Kui on plaanis riisi säilitada, st. rohkem kui üheks söögikorraks, siis tuleb küps riis/riisitoit kiiresti jahutada ja kohe külmkappi panna, mitte toatemperatuurile seisma jätta või pikalt soojas hoida, et sööjaid oodata. Riisitoidus võib selle aja jooksul paljuneda kuumale hästi vastupidav bakter (Bacillus cereus), mille toodetud toksiini soojendamine hiljem ei hävita. St. korralik soojendamine ei muuda toitu pärast ohutuks. Samal põhjusel peab külmikus hoitud riisi soojendamine toimuma kiiresti, mitte soojas hoides.”

Teine ohtlik asi on botulism, mis on vanades, halvasti suletud ja kummis kalakonservides ja hoidistes, mis ei pruugi ka mingit maitset või lõhna anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.02 08:49; 06.02 11:06; 08.02 10:23; 10.02 09:25; 11.02 08:25; 14.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsta kaas korra potilt ja peaks olema selge, kas kõlbab veel või mitte..

Seda siis järgmisel korral ????

Iga toidu puhul ei saa peale vaadates aru, kas kõlbab või mitte. Nt riis võib pärast poolt päeva toatemperatuuril olemist täiesti kobe paista, aga ikka võib toidumürgituse tekitada. Küsisingi eesmärgiga teada saada, kas supil võib sellelaadset bakterite vohamist toimuda.

Ühe ööga? Hakkliha ning köögiviljadega valmistatud supis, kas bakter(id) vohavad? :O
Eem…
Ma omakorda pidasin silmas, et kui kaane alt ebameeldivat aroomi ei tulva (saab ju nuusutada ja ka silmadega olukorda hinnata), küllap siis ka supp süüa sünnib!

..ja nagu näha, olete täitsa elus ja terve! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 10:11; 08.02 10:29; 10.02 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui hakkliha oli juba alguses halvapoolne või köögivili kahtlane, siis ei aita ka sygavkylm.

Aga nina & silmade abil on täiesti võimalik kindlax teha, kas säärane toit on söödav. Kui ei haista ega paista, korrax keema & julgelt sööma. Riisiga olexin ettevaatlikum kyll, kui see pole just äädikasse uputatud vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt küsid?
Ma ei pane suppi kunagi ööseks külma. Ühe ööga ei juhtu vähimatki. Hapuks läheb supp ainult sel juhul, kui lisad supile maitserohelist(ja ei keeda seda läbi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt küsid?
Hapuks läheb supp ainult sel juhul, kui lisad supile maitserohelist(ja ei keeda seda läbi).

See on küll tõsiselt huvitav tähelepanek!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus seda viimast tarkust kohe kindlasti ei kinnita, ei keeda ma kunagi maitserohelist ja nt eriti sügavkülmast võetu on täiesti ohutu hapuksminemise koha pealt. Kuigi jah, nt roheline sibul vast on selline “hapuksminemisele kallutav” asi, eldakse ka, et sibulaga (nii mugulsibul kui roheline) tehtud kartulisalat nt läheb kiiremini hapuks. Aga hakitud rohelist sibulat paneb igaüks oma supitaldrikusse enne s66mist.
Minul pole selline liha-k66giviljasupp kunagi 1 66ga hapnema minna jõudnud, isegi kui on tuppa ununenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.02 08:49; 06.02 11:06; 08.02 10:23; 10.02 09:25; 11.02 08:25; 14.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see inimene, kes valmis toitu üldse külmkapis ei hoia. Mul seisavad kõik toidud pliidil. Mõnikord söön ühte ja seda sama toitu ka kolm päeva. Riisi kohta kuulen üldse seda juttu esimest korda. Ma peaks koos perega juba ammu surnud olema. Isegi mitu korda surnud. Kõht pole lahti olnud. Pigem on probleem kõhukinnisusega. Ainus asi, mida mina külmikus olen hoidnud, on küpsetatud lõhe. Samuti isetehtud kartuli- või makaronisalat. Mul isegi ahjuliha koos kartuli ja porgandiga seisab üle öö ahjus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see on tore asi või? T6sta siis vähemalt õue praeguste ilmadega. Seda, et keegi pole kuulnud, et kõige rohkem meeldib bakteritele paljuneda toidus 16-21 kraadi ümber… no nüüd said targemaks. Elementaarne toiduohutus ja hügieen on see. Nagu kõik on 6elnud, ühe 66ga ei juhtugi midagi, aga kolm päeva – kõvad kõhud teil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.02 08:49; 06.02 11:06; 08.02 10:23; 10.02 09:25; 11.02 08:25; 14.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe ööga küll ei juhtu supiga midagi. Meil tavaliselt ongi supp öö köögis pliidi peal ja järgmisel päeval saab veel lõunaks süüa ning õhtuks teen uue toidu. Kui vahel on juhtunud, et tuleb suppi nii palju, et ilmselt jätkub ka kolmandaks päevaks, siis panen supi ööseks külma ja kui teisel päeval soojendan, siis tõstan potist ümber söömise jagu väiksemasse potti. Minu teada korduv soojendamine-jahutamine mõjub halvasti. Parem olgu ühtlaselt jahedal temperatuuril kogu aeg.
Riisitoitude kohta kuulen ka esimest korda, et halvasti säilivad. Risotod ja pilaffid meil ka kõik üle öö panniga pliidi peal. Siiamaani kõik elus ja terved. Võib-olla sellega ongi nii, et kes oma seedimist niiviisi karastavad, taluvad ka paremini. Kui on sellised, kes eluaeg ainult täiesti värsket toitu söönud, ainult kohe pärast valmimist, siis korra soojendatud suppi süües saavad ehk tõesti toidumürgituse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate mis, mina sain riisiga eile vitsad kätte. Siiani ka ainult muigasin selle jutu peale, aga eile tekkisid järsku enne õhtusööki tugevad krambitaolised valud kõhtu. Hakkasin siis peas tagasi kerima ja ei pidanudki kaugemale kerima kui lõunasöögini, milleks olin soojendanud eelmisest õhtust järgi jäänud ja köögikapile seisma jäänud riisi. Õnneks oli ports väike (umbes pool tavalisest) ja pääsesin vist kergelt, sest need valud möödusid umbes tunniga, aga ehmatuse osaliseks siiski sain. Igatahes mina olen riisiga edaspidi hoolikam- panen külma või viskan minema. Muidu olen kõva kõhuga ja üldsegi mitte hoolikas külmatoppija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Supp jäi ööseks välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.