Esileht Hobinurk Surma otsivad jalakäijad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Surma otsivad jalakäijad

Postitas:
Kägu

Oleks täna hommikul ühele sellisele peaaegu otsa sõitnud.

Tallinna magalarajoon, kus välimine rida on autosid täis pargitud, pime aeg. Ja siis kargab järsku autode vahelt täiesti suvalisest kohast sõiduteele inimene. Mis toimub selliste peas, kes valest kohast üle tee minnes isegi natukene ei vaata, et autot ei tuleks?  Praegu on teed libedad ja reaalselt jäi mõni sentimeeter puudu kokkupõrkest ja siis see jalakäija vaatab veel sellise näoga, et miks ma teda ära tappa tahan..

Eriliselt lemmikud on veel need, kes sügisel pimedas ja vihmase ilmaga üleni mustas maanteeservas kõnnivad..

+34
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama olnud sõites. Valgustatud ülekäidurada 50 meetrit ühel ja teisel pool, helkuriteta tont tuleb äkki autode vahelt teele.

+9
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jubedalt tahaks öelda, et sellel teemal ei ole pereeluga midagi pistmist, aga samas millega on? Jalakäijate suitsidaalsus oleks ehk tervisemure? 😀

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olis sa ikka sõiduteel või paarutasid hoovialal ja eeldasid, et autol on eesõigus?

+6
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jubedalt tahaks öelda, et sellel teemal ei ole pereeluga midagi pistmist, aga samas millega on? Jalakäijate suitsidaalsus oleks ehk tervisemure? ????

No äkki sellega, et panevad helkurid oma lähedastele külge.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti toredad on väikelastega emad, kes tagurdava auto tagant üritavad läbi lipsata.

+6
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas on võimalik, et sellises olukorras on võimalik jääda rahulikuks ja tunnistada oma süüd ja vabandada, kui teine tuleb uurima või ütlema, et see oli küll nüüd ohtlik olukord. Ja hea kui ütleb. Tavaliselt tuleb sõimama. Mul oli hiljuti sarnane ohtlik olukord. Ja üldse olen täheldanud, et vabanda ja süüd ei suudeta tunnistada. Esimene reaktsioon peale seda kui midagi ei juhtunud, on sõim. Seega midagi selgitama minna tundub nagu mõttetu. Mõlemal on nagu õigus-kus ma jalakäijana siis pean kõndima, kui on hanged ja libe. Ja kuidas ma pean siis sõitma kui on hanged, libe.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on võimalik, et sellises olukorras on võimalik jääda rahulikuks ja tunnistada oma süüd ja vabandada, kui teine tuleb uurima või ütlema, et see oli küll nüüd ohtlik olukord. Ja hea kui ütleb. Tavaliselt tuleb sõimama. Mul oli hiljuti sarnane ohtlik olukord. Ja üldse olen täheldanud, et vabanda ja süüd ei suudeta tunnistada. Esimene reaktsioon peale seda kui midagi ei juhtunud, on sõim. Seega midagi selgitama minna tundub nagu mõttetu. Mõlemal on nagu õigus-kus ma jalakäijana siis pean kõndima, kui on hanged ja libe. Ja kuidas ma pean siis sõitma kui on hanged, libe.

Ei ole mõlemal õigus. Kui jalakäija astub suvast kohast sõiduteele autole ette veendumata mitte milleski, siis kohe kindlasti pole tal õigus. Hanged või mitte. Selles olukorras tuleb lihtsalt kõigevägevamat tänada, et üks pole surnud ja teine infarktiga haiglas ja kriminaalmenetluse subjekt kuni tõe selgumiseni.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemal on nagu õigus-kus ma jalakäijana siis pean kõndima, kui on hanged ja libe. Ja kuidas ma pean siis sõitma kui on hanged, libe.

kui on hanged ja libe, on arukas sõita eriti ettevaatlikult.  sina oled targem ja tugevam, sinul ka sestap suurem vastutus.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu on õhtuti kottpime, seega ületan teed kas valgustatud ülekäigu rajal või siis  nii, et kummalki poolt ei ole autot tulemas. Lapsel on vilkuriga helkur, mille paneb pimedas põlema, sest siis oleks ikka kaugele nähtav. Ise autoga sõites võtan enne ülekäigurada hoo maha ka siis, kui ei näe kedagi seal, sest korra on üks  jalgrattur nina alt läbi kihutanud või siis pimedast keegi hooga teele astunud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemal on nagu õigus-kus ma jalakäijana siis pean kõndima, kui on hanged ja libe. Ja kuidas ma pean siis sõitma kui on hanged, libe.

Mis sa selle õigusega murtud jalaluudega (kui hästi läheb) teed? Pimedas autole teele ette koperdades ei ole isegi autojuht süüdi. Helkur muide on Eestis kohustuslik maanteel liikudes juba 25 aastat! Ega ta linnaski tükki küljest ei võta.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parandan iseennast: helkur on juba pea 14 aastat KÕIGILE kohustuslik pimedal ja halva nähtavusega ajal.

https://www.postimees.ee/326093/helkur-muutub-uuest-aastast-koigile-kohustuslikuks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen minagi sellises olukorras olnud. Pime aeg, sõidutee libe ja lumine, kõnniteede ääres kõrged vallid. Korraks nägin kõnniteel mingit mütsitutti ja paari sekundi pärast astus see tutikandja hange tagant otse teele. Õnneks ma tõesti olin hoo maha võtnud ja sain kenasti pidama, aga ehmatus oli ikka suur. Minul. See teeületaja ei märganud vist midagi.  Helkurist poleks mingit kasu olnud, lumevallide taga need ju nähtavad pole.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti toredad on väikelastega emad, kes tagurdava auto tagant üritavad läbi lipsata.

Autojuht peab tagurdades andma teed kõigile liiklejatele, nii reguleerib seadus. Umbes sama oleks viriseda selle üle, et keegi tahab ülekäigurajal teed ületada, kui sinul autojuhina just nii hea hoog sees on.

+7
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti toredad on väikelastega emad, kes tagurdava auto tagant üritavad läbi lipsata.

Autojuht peab tagurdades andma teed kõigile liiklejatele, nii reguleerib seadus. Umbes sama oleks viriseda selle üle, et keegi tahab ülekäigurajal teed ületada, kui sinul autojuhina just nii hea hoog sees on.

Siin on selge näide inimesest, kes on oma õiguse nimel nõus kepsud pooleks murdma. Mina kui kaubanduskeskuste parklas liikudes tagurdustulesid näen, siis pelgan neid ja hoian eemale. Tean (eriti halva ilmaga) kui vähe mõnest autost tagurdades välja näeb. Olen ka oma abikaasaga riielnud, et miks ta (ise autojuhina) nii rumal on, aga see hane selga vesi. Siin pooled samasugused rumalad, oma tervisega riskivad/õiguse tagaajajad

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kardan ka kõige rohkem parklaid, kuna ise autojuhina tean, et seal võib juhtuda, sest vaatama peab igale poole ja samas on vaateväli takistatud. Eriti väikelapsed ei pruugi väljagi paista. Muidugi on autojuht süüdi, aga minu asi on ikka ka end ja oma lapsi kaitsta.

Surma otsivaid jalakäijaid on palju jah – talvel vales kohas tee ületamine, veendumata selle ohutuses, on selge enesetapukatse.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise jalakäijana enne sõiduteele astumist veendun alati, et autojuht on mind märganud ja ta annab mulle teed ja saab ka pidama – ja ALATI ka ülekäiguradadel ja ükskõik millistes kohtades, kus mul jalakäijana õigus on. Sest mul ei ole sellest ÕIGUSEST surnuna mitte mingit kasu ka siis, kui autojuht süüdi jäi.

Mul on autojuhina täidetud eeltingimused: mul on õiged rehvid, ma pole ka veel seenior, ma ei näpi autos telefoni. Aga mul on olnud küll juhus, kus mu jalg on piduril ja auto lihtsalt libiseb klaasjal teel täie hooga. Ja inimene astub teele ülekäigurajal, klapid peas ja pead pööramata ja teda ei huvita mitte miski, sest tal on ÕIGUS.

 

 

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti toredad on väikelastega emad, kes tagurdava auto tagant üritavad läbi lipsata.

Autojuht peab tagurdades andma teed kõigile liiklejatele, nii reguleerib seadus. Umbes sama oleks viriseda selle üle, et keegi tahab ülekäigurajal teed ületada, kui sinul autojuhina just nii hea hoog sees on.

Eriti tore on veel see kui need väikelapsed on kelgu peal.

Ja seadus muide reguleerib ka seda, et jalakäija peab ohutuses veenduma. Väga vähe kasu on sellest, et sul oli õigus kui sa oled nõrgem osapool ning oma õiguse tulemusena mitu kuud haiglas pead veetma.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleks ka tagurdades lapsele otsa sõitnud, kuna laps oli kelguga emal järgi  -ema nägin, aga last maas enam mitte. Kusjuures lapse ema pidi nägema, et auto tagurdab, selle hoolimata seadis oma lapse elu ohtu. Kui välja tulin siis nägin, et kelgul oli  ikka väga pikk nöör küljes.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise jalakäijana enne sõiduteele astumist veendun alati, et autojuht on mind märganud ja ta annab mulle teed ja saab ka pidama – ja ALATI ka ülekäiguradadel ja ükskõik millistes kohtades, kus mul jalakäijana õigus on. Sest mul ei ole sellest ÕIGUSEST surnuna mitte mingit kasu ka siis, kui autojuht süüdi jäi.

Mul on autojuhina täidetud eeltingimused: mul on õiged rehvid, ma pole ka veel seenior, ma ei näpi autos telefoni. Aga mul on olnud küll juhus, kus mu jalg on piduril ja auto lihtsalt libiseb klaasjal teel täie hooga. Ja inimene astub teele ülekäigurajal, klapid peas ja pead pööramata ja teda ei huvita mitte miski, sest tal on ÕIGUS.

No ei olnud ju kõik eeldused täidetud kui sa ei olnud valinud teeoludele vastavat kiirust – sellist, millega jääl pidama saad.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On minulgi olnud juhus, kus mingi joodik lihtsalt magas keset teed, pimedas, tumedas riides. Seal oli ristmik, jain seisma, et vaadata, kas peateelt keegi tuleb, ja seal ta lebas!

Aga muidu on need mitte pidama saavad ja mitte midagi nagevad autojuhid ikka kobad, voi siis ylbed, voi pigem molemat.

Sellist asja ikka teate, et tagurdades peate hiire ka labi laskma. Teisele autole te ju ei tagurda otsa, aga lapsega emale nagu tahaks.

Jalakaijate ylekaiguraja lahistel, ja enne vordseid ristmikke voetakse kiirus maha, vastavalt ilmale ja teeoludele. Samuti kitsastel tanavatel enne pooret. Telos soidu ajal ei istuta.

See libisev auto meenutab monda blondiini, kes gaasi ja siduri ara vahetas ja poeaknast sisse soitis (toestisyndinud lugu).

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See libisev auto meenutab monda blondiini, kes gaasi ja siduri ara vahetas ja poeaknast sisse soitis (toestisyndinud lugu).

Oled kindel, et gaasi ja siduri ära vahetusest? Kui automaatkast, siis sidurit polegi.

Ma pakun, et hoopis pidur ja gaas läks segamini, või automaadil läks edasi ja tagasi käik vahetusse.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahaks teada, mida mõtlevad inimesed, kes arvavad, et on okei kõndida otsema tee nimel läbi asutuse parkla ja astuvad nagu nimme tagurdama hakkava auto taha. Ükspäev üks mees jäi veel auto taha seisma ja hakkas telefoniga rääkima. Mis kohaga inimesed mõtlevad, tahaks küsida.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahaks teada, mida mõtlevad inimesed, kes arvavad, et on okei kõndida otsema tee nimel läbi asutuse parkla ja astuvad nagu nimme tagurdama hakkava auto taha. Ükspäev üks mees jäi veel auto taha seisma ja hakkas telefoniga rääkima. Mis kohaga inimesed mõtlevad, tahaks küsida.

ma arvan, et need on inimese, kes on just äsja oma autost väljunud. 😉

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma arvan, et need on inimese, kes on just äsja oma autost väljunud.

Ei ole. Ma tunnen oma maja töötajaid ja teised seal parkida ei saa, see on kinnine parkla. Need on suvalised inimesed, kes kõnnivad läbi parkla, et kiiremini teisele poole saada ja mitte mööda tänavat ringi minna. Klapid peas ja telefon peos noored, kärudega emad, vanurid poekottidega jne.  Mõni veel näitab keskmist sõrme, kui sõidan parkla väljapääsu poole ja jään inimese taha viisakalt seisma, et äkki ometi taipab eest ära astuda. Enamasti ei taipa või ei soovi. Ja enamasti saalitakse ka sõitvate autode vahel, isegi siis ei võeta kõrvale, kui juba silmaga näha on, et mitu autot järjest sinna väljapääsu poole teel on.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma arvan, et need on inimese, kes on just äsja oma autost väljunud.

Ei ole. Ma tunnen oma maja töötajaid ja teised seal parkida ei saa, see on kinnine parkla. Need on suvalised inimesed, kes kõnnivad läbi parkla, et kiiremini teisele poole saada ja mitte mööda tänavat ringi minna. Klapid peas ja telefon peos noored, kärudega emad, vanurid poekottidega jne. Mõni veel näitab keskmist sõrme, kui sõidan parkla väljapääsu poole ja jään inimese taha viisakalt seisma, et äkki ometi taipab eest ära astuda. Enamasti ei taipa või ei soovi. Ja enamasti saalitakse ka sõitvate autode vahel, isegi siis ei võeta kõrvale, kui juba silmaga näha on, et mitu autot järjest sinna väljapääsu poole teel on.

olgu, on siis kusagil kaugemal oma autost väljunud. aga muidu on samasugused inimesed nagu siingi, kes on veendunud, et seadusega kehtestatud reeglid on täitmiseks teistele, mina liigun/sõidan, nagu mulle mugavam on.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma arvan, et need on inimese, kes on just äsja oma autost väljunud.

Ei ole. Ma tunnen oma maja töötajaid ja teised seal parkida ei saa, see on kinnine parkla. Need on suvalised inimesed, kes kõnnivad läbi parkla, et kiiremini teisele poole saada ja mitte mööda tänavat ringi minna. Klapid peas ja telefon peos noored, kärudega emad, vanurid poekottidega jne. Mõni veel näitab keskmist sõrme, kui sõidan parkla väljapääsu poole ja jään inimese taha viisakalt seisma, et äkki ometi taipab eest ära astuda. Enamasti ei taipa või ei soovi. Ja enamasti saalitakse ka sõitvate autode vahel, isegi siis ei võeta kõrvale, kui juba silmaga näha on, et mitu autot järjest sinna väljapääsu poole teel on.

olgu, on siis kusagil kaugemal oma autost väljunud. aga muidu on samasugused inimesed nagu siingi, kes on veendunud, et seadusega kehtestatud reeglid on täitmiseks teistele, mina liigun/sõidan, nagu mulle mugavam on.

Ja millise seadusega on parklas kõndimine keelatud?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millise seadusega on parklas kõndimine keelatud?

Kui parklasse sissesõidul ei ole liiklusmärki „Õueala“ (meie parklal ei ole), siis ei ole jalakäijal sõiduki suhtes eesõigust. Ja isegi seal, kus see märk on, ei tohi jalakäija juhti põhjendamatult takistada.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millise seadusega on parklas kõndimine keelatud?

Kui parklasse sissesõidul ei ole liiklusmärki „Õueala“ (meie parklal ei ole), siis ei ole jalakäijal sõiduki suhtes eesõigust. Ja isegi seal, kus see märk on, ei tohi jalakäija juhti põhjendamatult takistada.

seda, et kuidas sinukene parklast hoonesse ja tagasi  jõuab? pakun, et ikka põlastusväärse jalakäijana. 😀

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millise seadusega on parklas kõndimine keelatud?

Kui parklasse sissesõidul ei ole liiklusmärki „Õueala“ (meie parklal ei ole), siis ei ole jalakäijal sõiduki suhtes eesõigust. Ja isegi seal, kus see märk on, ei tohi jalakäija juhti põhjendamatult takistada.

kas oskad ka seadusepunktile viidata?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )


Esileht Hobinurk Surma otsivad jalakäijad