Esileht Kodunurk Sushiriis kõvavõitu

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Sushiriis kõvavõitu

Postitas:

Proovisin ise kodus sushit teha, aga riis jäi seest kõvavõitu. Kuigi tegin täpselt nii nagu ühes õpetuses kirjas, tegelt lasin isegi natuke kauem keeda.

Kas tõesti peab keedupott olema võimalikult lai (et riis võimalikult õhukeselt oleks)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riisiäädikat panid?

Kindlasti tuleb riisi korralikult loputada ja siis külma vee all seista lasta. Ja keetmise ajal ei tohi kaant tõsta, et aur riisi küpsetaks. Keetmise ajal segada ei tohi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne keema panekut lisada äädikas?

Kõik juhendid, mida lugesin, olid nii, et äädikas ja suhkur-sool tuleb kokku segada (võib ka õrnalt kuumutada kuni suhkur lahustunud) riisi keemise ajal ja kui riis valmis, siis alles sinna hulka segada.

Riisi loputasin palju-palju, nii nagu kirjas, siis seisis üle poole tunni vees ja peale seda loputasin ka veel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen selle õpetuse järgi:

Sushiriisi keetmine
Enne keetmist tuleb sushiriis väga hoolikalt pesta, kohe mitmed korrad sõela peal vee all loputada – nii, et valget vedelikku enam ei tuleks. Seejärel tuleb sushiriisi leotada umbes pool tundi, siis uuesti pesta, kallata potti ning panna peale külm vesi, millega riis keema tõsta.

500 g toore riisi kohta tuleb panna 750 ml vett (sellest kogusest riisist saab 11 sushirulli).

Riis tuleb keeta võimalikult laiapõhjalises potis või isegi kõrgete äärtega pannil, eriti aga siis, kui keeta riisi suuremat kogust (500 g on juba piisavalt suur kogus, et kasutada laiapõhjalist potti või panni). Kohe selgub, miks.

Nüüd riisipott pliidile, kiiresti keema tõsta ning seejärel alandada kuumust madalale. Keemise ajal mitte segada! Keeta, kuni vedelik on riisi sisse imbunud. See võtab aega umbes 10 minutit keema tõusmisest, aga kindlasti mitte 20, siis on riis juba liiga pehme. Enamus juhiseid sushiriisi pakenditel soovitab veel keenud riisi kuumal pliidiaugul edasi hoida, mina aga eemaldan selle kohe kuumast, muidu haudub liiga pehmeks.

Sushiriisi maitsestamine

Keenud riis tuleb kohe soojalt maitsestada.
500 g (toore) riisi kohta lisan:
ca 50 ml riisiäädikat
ca 2-3 sl suhkrut
ca 0,5 tl meresoola

Seejärel segan riisi maitseainetega kergelt läbi (ei mudi kaua, muidu läheb pudruks). Just segamise ajal tuleb välja, et laias anumas on riisi oluliselt lihtsam segada ning alumine kiht ei ole rohkem haudunud kui ülemine. Pärast maitsestamist viin riisi külma ruumi jahtuma. Nori lehe vahele pannakse alati jahtunud riisi. Keedetud sushiriis säilib külmkapis kaks ööpäeva kindlasti.

Laias anumas küpseb riis lihtsalt ühtlasemalt ja nagu ka õpetuses kirjas, on lihtsam segada pärast maitsestamiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

riis pesta 3-4x, leotada.

Vett 10-20% rohkem kui riisi, ajada keema. Kohe kuumus madalaks, podisema 12-13 min. Kaas peal, ei ava. Kuumus maha ja seisku kaane all veel 10 minutit.

Siis tõstan laia nõusse, segan kohevaks ja maitsestan.

Tavaline pudruriis on täiesti ok (seda ka kohalike jaapanlaste arvamuse kohaselt). Ei pea olema “sushiriis”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riisi saab ju ometi keemise ajal proovida, kui on kõva sinu jaoks, siis keedad veel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riisi saab ju ometi keemise ajal proovida, kui on kõva sinu jaoks, siis keedad veel.

No sushi oma ju ei saa. Selles see point ongi, et kaant tõsta ei tohiks. Muidu rikub küpsemise protsessi. Nagu osade kookide küpsetamisel ei tohi ahjuust avada, sest muidu vajub kook sissepoole 🤦‍♀️

Ilmselgelt ei ole sa sushiriisi eelnevalt teinud. Tavalise roa jaoks riisi keetmise ajal jah vahepeal saab maitsta.

Sushi riisi keetmine on hoopis teine teadus.
Muidu õiget sushit teha ei saa. Tavalist riisi tahaks saada võimalikult sõredat ja õhulist aga sushiriis peab olema kleepuv aga samas mitte pudruks keedetud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen selle õpetuse järgi:

Sushiriisi keetmine

Enne keetmist tuleb sushiriis väga hoolikalt pesta, kohe mitmed korrad sõela peal vee all loputada – nii, et valget vedelikku enam ei tuleks. Seejärel tuleb sushiriisi leotada umbes pool tundi, siis uuesti pesta, kallata potti ning panna peale külm vesi, millega riis keema tõsta.

500 g toore riisi kohta tuleb panna 750 ml vett (sellest kogusest riisist saab 11 sushirulli).

Riis tuleb keeta võimalikult laiapõhjalises potis või isegi kõrgete äärtega pannil, eriti aga siis, kui keeta riisi suuremat kogust (500 g on juba piisavalt suur kogus, et kasutada laiapõhjalist potti või panni). Kohe selgub, miks.

Nüüd riisipott pliidile, kiiresti keema tõsta ning seejärel alandada kuumust madalale. Keemise ajal mitte segada! Keeta, kuni vedelik on riisi sisse imbunud. See võtab aega umbes 10 minutit keema tõusmisest, aga kindlasti mitte 20, siis on riis juba liiga pehme. Enamus juhiseid sushiriisi pakenditel soovitab veel keenud riisi kuumal pliidiaugul edasi hoida, mina aga eemaldan selle kohe kuumast, muidu haudub liiga pehmeks.

Sushiriisi maitsestamine

Keenud riis tuleb kohe soojalt maitsestada.

500 g (toore) riisi kohta lisan:

ca 50 ml riisiäädikat

ca 2-3 sl suhkrut

ca 0,5 tl meresoola

Seejärel segan riisi maitseainetega kergelt läbi (ei mudi kaua, muidu läheb pudruks). Just segamise ajal tuleb välja, et laias anumas on riisi oluliselt lihtsam segada ning alumine kiht ei ole rohkem haudunud kui ülemine. Pärast maitsestamist viin riisi külma ruumi jahtuma. Nori lehe vahele pannakse alati jahtunud riisi. Keedetud sushiriis säilib külmkapis kaks ööpäeva kindlasti.

Laias anumas küpseb riis lihtsalt ühtlasemalt ja nagu ka õpetuses kirjas, on lihtsam segada pärast maitsestamiseks.

Selle õpetuse järgi tegingi.

Ainuke, mis teistmoodi oli, oligi see, et keedunõu oli tavaline pott, mitte laiapõhjaline.

Ju siis pean laiapõhjalist potti otsima minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen selle õpetuse järgi:

Sushiriisi keetmine

Enne keetmist tuleb sushiriis väga hoolikalt pesta, kohe mitmed korrad sõela peal vee all loputada – nii, et valget vedelikku enam ei tuleks. Seejärel tuleb sushiriisi leotada umbes pool tundi, siis uuesti pesta, kallata potti ning panna peale külm vesi, millega riis keema tõsta.

500 g toore riisi kohta tuleb panna 750 ml vett (sellest kogusest riisist saab 11 sushirulli).

Riis tuleb keeta võimalikult laiapõhjalises potis või isegi kõrgete äärtega pannil, eriti aga siis, kui keeta riisi suuremat kogust (500 g on juba piisavalt suur kogus, et kasutada laiapõhjalist potti või panni). Kohe selgub, miks.

Nüüd riisipott pliidile, kiiresti keema tõsta ning seejärel alandada kuumust madalale. Keemise ajal mitte segada! Keeta, kuni vedelik on riisi sisse imbunud. See võtab aega umbes 10 minutit keema tõusmisest, aga kindlasti mitte 20, siis on riis juba liiga pehme. Enamus juhiseid sushiriisi pakenditel soovitab veel keenud riisi kuumal pliidiaugul edasi hoida, mina aga eemaldan selle kohe kuumast, muidu haudub liiga pehmeks.

Sushiriisi maitsestamine

Keenud riis tuleb kohe soojalt maitsestada.

500 g (toore) riisi kohta lisan:

ca 50 ml riisiäädikat

ca 2-3 sl suhkrut

ca 0,5 tl meresoola

Seejärel segan riisi maitseainetega kergelt läbi (ei mudi kaua, muidu läheb pudruks). Just segamise ajal tuleb välja, et laias anumas on riisi oluliselt lihtsam segada ning alumine kiht ei ole rohkem haudunud kui ülemine. Pärast maitsestamist viin riisi külma ruumi jahtuma. Nori lehe vahele pannakse alati jahtunud riisi. Keedetud sushiriis säilib külmkapis kaks ööpäeva kindlasti.

Laias anumas küpseb riis lihtsalt ühtlasemalt ja nagu ka õpetuses kirjas, on lihtsam segada pärast maitsestamiseks.

Selle õpetuse järgi tegingi.

Ainuke, mis teistmoodi oli, oligi see, et keedunõu oli tavaline pott, mitte laiapõhjaline.

Ju siis pean laiapõhjalist potti otsima minema.

Ma tegin tavalises potis, mis mahub kõige suuremale pliidiringile. Aga koguse poolest ilmselt vähem, kui 500g riisi.
Äkki on hoopis asi kehvas riisis? Proovi mõnda muud sushiriisi sorti. Ma kasutasin spets sushi riisi. Retseptia on jah kirjas, et saab ka tavalist pudruriisi kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Poti kuju ei ole oluline, lai kauss on hea siis, kui juba maitsestamiseks läheb.

Näen viga selles lõigus:

10 minutit on vähe, pigem 12-13. Ja seejärel veel 10 minutit rahus kaane all seista.

Nüüd riisipott pliidile, kiiresti keema tõsta ning seejärel alandada kuumust madalale. Keemise ajal mitte segada! Keeta, kuni vedelik on riisi sisse imbunud. See võtab aega umbes 10 minutit keema tõusmisest, aga kindlasti mitte 20, siis on riis juba liiga pehme. Enamus juhiseid sushiriisi pakenditel soovitab veel keenud riisi kuumal pliidiaugul edasi hoida, mina aga eemaldan selle kohe kuumast, muidu haudub liiga pehmeks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teema peale teen täna sushit üle pika aja ise😀
Just keetsin sushi riisi. Kasutasin Scotti vaakumpakendis Hakumaki sushi riisi. Prismast ostsin.
Jagan seda, sest tuli ideaalne riis. Leotasin jooksva külma vee all nii kaua, kui vesi oli selge. Ligunema ei jätnud.
Mul vanakooli paksude raudadega pliit. Pott oli 18cm põhja läbimõõduga.
Pliidil on 6 astet.
500g riisi 625ml külma veega potti. 4 astmele panin. Kui keema hakkas, panin kaane peale ja keetsin 10min. Siis keerasin pliidi kinni ja tõstsin kõrvale ja haudus ca 15 min. Vahepeal kaant ei tõstnud.
Soojalt maitsestasin nagu minu eelnevalt kasutatud retseptis(50ml riisiäädikat, suhkurt ja soola-seda panin veidi rohkem) soovitati.
Äädika, soola ja suhkru segasin omavahel kokku, kuniks suhkur lahustunud. Sheikeris(mul mingi tupperware tops).
Maitsestamiseks kallasin riisi laia ahjuvormi, kus lihtsam segada.

Ja pehme on ja maitse ka õige 🤗

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen päris tihti sushit, kuna lastele väga meeldib.  Kasutan üsna suvalist lühikeseteralist riisi- sushi- või parema puudumisel isegi pudruriisi. Kasutan 500 g riisi kohta 700 ml vett. Loputan 3-4 korda ja leotan 30 min ja  kaane all, vaiksel tulel üle 10 min ei keeda. Ühe korra segan poole pealt, kuna mul on üsna kitsas pott.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Sushiriis kõvavõitu