Esileht Pereelu ja suhted Suur mure :(

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: Suur mure :(

Postitas:

Asja juures kõige halvem on see, et teemaalgataja pandi lihtsalt fakti ette ilma, et midagigi arutatud oleks temaga.
Minu mehel ka laps eelmisest abielust ning mingid vanad võlad ajast, kui me üksteist veel ei tundnudki. Alimente ta maksab 3-4 korda aastas ja suurema summa, sama laenuga. Ja minule jääb meie pere ülal pidada. Samuti minuga ei arutata, polevat minu asi. Ning kui juhtub, et vahest midagi endale või lastele ostan, on vigin lahti, aga millest me sööme ja elame.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 10:10; 03.12 11:26; 03.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te võtate endale lapsega mehe,siis arvestage ka tema lapse soovide ja tema lapse emaga.Häbi peaks teil olema,kui arvate,et kuna teie tulite mehe ellu,siis mees peaks oma minevikuga lõpparve tegema-vot ei pea.Kui see mees toetab oma eksi,siis see tähendab ju seda,et ta ei taha,et tema laps peaks nälga kannatama või kodutuks jääma.See on väga hea isa,kes tunneb süüd,et aitamine on vähim,mida ta teha saab.Tema laps peab ju ilma isata suureks kasvama.Ja veel-mees ei ole teie omand.Ta on ka lihast ja luust inimene.Kui te teda armastate,siis saate ka hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks konkreetselt mehele, et sama võrdselt paluks minu lapsele raha, kui läheb teisele lapsele.
Mingil põhjusel arvatakse, et esimene laps on justkui eelisseisus ja tema ning tema ema peaksid saama kõik, ning uue lapse ema peaks lausa meest ennastki üleval pidama.
Mina leian, et kui on mehel olemas 2 last, siis peaksid mõlemad saama sama võrdselt raha ka.
Ühele lapsele 150, teisele ka ja 50 niisama kasvõi pesupesemiskuludeks, ülejäänud raha võib endale jätta.
Miks sa peaksid pidama üleval teie ühist last, iseennast(muide tal on kohustus ka sind üleval veel pidada!) ja veel teda ennast ka???
See on ju ebanormaalne olukord!
Naine on kodus ja peab üleval oma tööl käivat meest beebi ja kodu kõrvalt ning ostab mehe vanematele jõulukingid.

Lisaks ütleks mehele, et siis otsib endale lisatööd näiteks lume ajamise näol, sest olgu mis on, sina ei pea teda jõuluajal üleval pidama, sest tema eksi mees ära pööras!
Tallinnas on piisavalt kohti kus inimesed sellega abi vajavad(Nõmme, Pirita, Kakumäe, Lilleküla..)
Ja praegu on selleks väga hea aeg, nii, et kiiresti tegutsema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tegelikult on huvitav see, et mähkmetele kuluv summa nii kangesti ette jääb. Miks peaks hakkama katsetama odavamaid mähkmeid, kui praegu kasutusel olevad sobivad? Kui me räägime ikka pidevalt ühe lapse heaolust, siis miks peaks see teise lapse arvelt tulema? Siin mõnda kommentaari lugedes jääb mulje, et peetaksegi täitsa normaalseks, kui mees naise kulul elab. Suuresti see nende peres nagunii paistab sedasi juba olevat ka, aga seda enam võiks siis juba pigem meest või eksnaist kokkuhoiule manitseda, mitte õpetada teemaalgatajat, et osta odavamaid mähkmeid, lase käiku oma säästud, ära külasta vanemaid, ära tee kingitusi jne.

Ja see jutt, et \”ära minu palgaga arvesta\” on ühekordne, on siiski kõigest jutu tasemel. Kui vanema lapse ema sissetulek ikka tõesti minimaalne on, siis mille arvelt ta edaspidi üürikorteri eest maksma hakkab? Täitsa arusaadav, et teemaalgataja sellele kõigele mõeldes tuleviku pärast mures on.

[/tsitaat]

See, et teemaalgataja on tuleviku pärast mures, on mulle ka arusaadav. Juba esimeses kommentaaris ütlesin, et võiks endale selgeks teha, mis teda kõige rohkem häirib. Kas see, et mees praegu eksi aitab (esialgu on jutt just ühekordsest abist, ei saa perekooli kägu välja mõelda, kuidas on \”tegelikult\”) või see, et mees tegelikult ennastki hädavaevu üleval suudab pidada. Jah, mees elab suures osas juba praegu naise kulul. Mul tekib kohe mitu küsimust. On nad abielus? On nende 2-kuune laps planeeritud? Kui jah, siis peaks olema vast ka läbi räägitud, kas ja kuidas tulusid suurendada, kui nendega kulusid katta ei suudeta?

Lapselikult jonnida, et mina pean saama 100 euro eest osta mähkmeid 2-kuusele, võib inimene, kes ei pea raha lugema. Isegi siis on raske sellist summat ära kulutada, sest ei \”head\” ega \”halvad\” mähkmed lihtsalt ei ole nii kallid.

Silma jäi see sellepärast, et olen päris mitu aastat mähkmeid ostnud lastele ja tean hindu suurepäraselt. Jäi mulje, et teemaalgataja on kirja pannud suvalise numbri.

See 2-kuuse lapse ema (mehe uus abikaasa?) teadis ju last planeerides (või mitte planeerides?), et tema mees on madala sissetulekuga inimene, kellel on kohustus üleval pidada juba olemasolevat last, kes selleks ajaks oli 9-aastane. Mitte ei ole mõtet manitseda seda 9-aastast kokkuhoiule (ehk loobuma 150-eurosest elatisest), vaid võiks mõelda, kas on võimalik saada selle mehega veel üks laps, kui sellele mehele kuus kättejääv summa on 250 eurot. Ulmeline on arvata, et see mees suudaks üürida kallite kommunaalidega üürikat, liisida 190 euro eest kuus autot (sõitmaks tööle, kus teenib 400 eurot kuus), maksta 100 eurot kuus kütuse eest.

Kui naine leiab siis arveid kokku lüües, et söögi peale jääb 50 eurot kuus, siis võiks uuesti vaadata neid mähkmearveid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.12 14:31; 02.12 14:37; 02.12 15:32; 02.12 17:30; 02.12 20:12; 03.12 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead teemaalgataja, suured mured alles algavad. Eksil tekivad probleemid korteri ülalpidamisega ja talle tuleb hakata rohkem ja rohkem maksma. Kuna eksil meest enam pole, siis suure tõenäosusega hakkab sinu mees seal korteris \”aitamas\” ja külastamas käima.
Teie ühine pere jääb nüüd suuresti sinu ülal pidada.

Lihtsam oleks see mees koos eksiga sinna korterisse tõsta. Kuidas elada koos mehega, kes sinuga ei arvesta ja paneb lihtsalt fakti ette, et tema palgaga ärgu arvestagu? Ilmselt peab ta sinu vanemahüvitist nö ühiseks rahaks, sest ühine laps ikkagi ju! Et siis ühine raha (sinu raha) ja tema raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 10:10; 03.12 11:26; 03.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud teemas tuleks ikkagi lähtuda selliselt, et mees aitas oma last, kes elab hetkel koos oma emaga. Ehk siis eelkõige läks raha ikkagi lapsele ja lapse heaolu tõstmisele. Kui mõelda, et raha läks võõrale naisele ( praeguse naise jaoks on endine naine ju täiesti võõras inimene), siis jookseb mõistus ju kiiresti kokku. Mehe jaoks on tema laps ka tema pere. Ja tema kohus on tagada oma pere heaolu.
Hetkel tundub ,et see lugu ise varjab enda taga kümneid teisi lugusid kus praegune naine on end tundnud kõrvaljäätuna ja nüüd see rahaandmine oli viimane piisk karikasse.
Sellise loo korral oma peres tõmbaksin kiiresti kõik väga tugevale kokkuhoiureziimile. Kui peaks selguma, et raha läheb rohkem perest välja ka järgmised kuud, mõtleksin autoliisingu lõpetamisele ja auto äraandmisele. Toidu kojutassimise kohustus jääks mehele. Kui on vaja sõita, telliks takso.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Antud teemas tuleks ikkagi lähtuda selliselt, et mees aitas oma last, kes elab hetkel koos oma emaga. Ehk siis eelkõige läks raha ikkagi lapsele ja lapse heaolu tõstmisele. Kui mõelda, et raha läks võõrale naisele ( praeguse naise jaoks on endine naine ju täiesti võõras inimene), siis jookseb mõistus ju kiiresti kokku. Mehe jaoks on tema laps ka tema pere. Ja tema kohus on tagada oma pere heaolu.
Hetkel tundub ,et see lugu ise varjab enda taga kümneid teisi lugusid kus praegune naine on end tundnud kõrvaljäätuna ja nüüd see rahaandmine oli viimane piisk karikasse.
Sellise loo korral oma peres tõmbaksin kiiresti kõik väga tugevale kokkuhoiureziimile. Kui peaks selguma, et raha läheb rohkem perest välja ka järgmised kuud, mõtleksin autoliisingu lõpetamisele ja auto äraandmisele. Toidu kojutassimise kohustus jääks mehele. Kui on vaja sõita, telliks takso. [/tsitaat]

Praeguse loo puhul on häirivad 2 asja:
1. Mehe kogu palk läheb korteri üürimisele ning enda perel jääks just nüüd jõulude ajal 50 eurot elamiseks. See korteri üürimine ei ole nii primaarne kohe lärts ja plärts. Võimalusi on teisigi.
2. Naine pandi lihtsalt fakti ette ja temaga ei arutatud midagi. Tekkinud on olukord, kus mehe eelmine pere pole uue naise asi, mehe praegune perekond on täiesti naise asi ära majandada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 10:10; 03.12 11:26; 03.12 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll teemaalgataja-sugustest aru ei saa. Teha laps mehega, kelle sissetulek on 500 EUR ja üks laps juba kusagil ripakil. Ja nagu nüüd selgub, paras jobu ka veel.
Ainus soovitus oleks – jäta see luuser maha, pane elatis peale ja üüri omaette elamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suhtuks asjasse nii, et lapsed peavad olema võrdses seisus. See tähendab, et kui üks laps saab 150 eurot ülalpidamisraha isalt, siis peab ka teine laps saama 150 eurot ülalpidamisraha. Seega mina paneks mehe fakti ette, et kogu ülejäänud rahaga võid teha, mis tahad, aga 150 eurot olgu järgmisest palgast palun laua peal, sest sellega ei peaks ükski normaalne ema leppima, et tema laps asetatakse õest või vennast kehvemasse seisu. Ei ole olemas sellist asja!

Seega mehele nõudmine 150 euroga. Ja muide on neid juhtumeid varemgi olnud, kus kohus on välja mõistnud veel koos elaval paaril isalt elatise. Võib olla teemaalgataja peaks kaaluma varianti, et hakata enda lapse rahaliste õiguste eest amtlikult seisma, sest tema jaoks on mehe eks võõras inimene. Ei ole õigustatud olukord, et naine peab üksinda ära katma ja toitma oma 2-kuuse lapse, iseenda ja siis tegelikult ka mehe, sest palk läheb ju eksile.

Seega on mehel valida, kas maksta sulle 150 eurot ja eks saab selle võrra vähem endale stardikapitali ja mees on täiesti rahatu või siis otsida endale parem töökoht. Sest antud hetkel on mees see, kes elab üle võimete vabandage väga. Kindlasti on üle võimete elamine teha endale kaks last ja siis eeldada, et ühele neist ei olegi ülalpidamist vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis töökohal saab mees nii vähe palka nagu 400¤? Tallinnas? See pole lihtsalt võimalik. Teema ilmselt liba.
Mu mees ütles selle peale, tulgu ainult kohale ja tõstku kaste, ta maksab 800.
Kui see siiski on nii, siis mees, kes teenib 400 ei peaks üldse lapsi saama.
Kui ta siiski on saanud lapse(d), siis ikkagi on väike eelis esimesel. Mõtlen nii, et peres, kus mõlemad vanemad teenivad peaaegu miinimumi, ei tohiks saada üle ühe lapse. Kui uus naine on otsustanud selle madalapalgalise mehega ka veel ühe lapse soetada, siis on see tema eralõbu. Üldiselt on see mees selle uue naise koduloom, tema ülalpidamisel, nii oleks pidanud naine kohe arvestama ja mitte tegema endale lootusi, et mees aitab rahaliselt. Jah aitab kulutada naise raha, kogu lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 18:07; 05.12 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis töökohal saab mees nii vähe palka nagu 400¤? Tallinnas? See pole lihtsalt võimalik. Teema ilmselt liba.
Mu mees ütles selle peale, tulgu ainult kohale ja tõstku kaste, ta maksab 800.
Kui see siiski on nii, siis mees, kes teenib 400 ei peaks üldse lapsi saama.
Kui ta siiski on saanud lapse(d), siis ikkagi on väike eelis esimesel. Mõtlen nii, et peres, kus mõlemad vanemad teenivad peaaegu miinimumi, ei tohiks saada üle ühe lapse. Kui uus naine on otsustanud selle madalapalgalise mehega ka veel ühe lapse soetada, siis on see tema eralõbu. Üldiselt on see mees selle uue naise koduloom, tema ülalpidamisel, nii oleks pidanud naine kohe arvestama ja mitte tegema endale lootusi, et mees aitab rahaliselt. Jah aitab kulutada naise raha, kogu lugu.[/tsitaat]

kas päriselt pakud sellist tööd? Mu mees oleks südamest õnnelik sellise töö ja palga üle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei paku siin midagi läbi perekooli. Aga selline töö on olemas. Minu abikaasa juhib väikest kaubandusettevõtet, millel on ka oma ladu. Ta väitis, et nemad on otsinud sellise palgaga meest lattu (meest, sest tõesti vahel on mõni kast päris raske), kes võtaks autodelt kaupa maha, paneks kastid lattu vajalikesse kohtadesse jne. Tavaline laotöö selline. Niipalju peab mõistust ka olema, et nt ei pane telekakaste voodipesu riiulisse. Nii et järelikult sellise tööjõu järele on nõudlust, kui mees ütleb, et ega sellise töö peale inimesi kohe esimese ropsuga ei leia.
Aga soovitan, et pane google otsingusse \”hulgiladu\” ja las su mees lihtsalt helistab need kohad läbi ja küsib, kas on midagi pakkuda? Praegu pühade eel käib seal äge rabelemine. Tean ka seda, et lihttöölisi tihti konkurssidega ei otsita, vaadataksegi kuidagi tuttavate tuttavate seas ringi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 18:07; 05.12 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei lugenud peale teemaalgatuse. kui sedasi teeks minu mees, mis ma teeks kui oman tagavara raha? Laenaks mehele sealt raha ja paluks selle raha mingi aja peale tagastada, sest see on tagavara ja seal olev tuleb taastada alati. Ma arvan, et mul poleks imelik olla oma mehele toeks kui vaja aidata ootamatus olukorras tema lapsi. Lihtsalt ma arvan, et see ei peaks tulema üksi minu arvelt,see tõttu oleks see laen-pika ajaline kasvõi.
Pealegi peaks mees ise mingi varu omale koguma, normaalne nagu oleks et igal ühel on midagi. ei pea olema tingimata paartuhat. ka 300-500 on suur abi, kui häda käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu eksile jäi 3-toaline korter, mina kos lapsega kolisin ema juurde 1 tuppa. Palusin, et jätku korter meile ja elatist ei küsi, tal oli elukohti küll, kuhu minna. Tema polnud nõus, sest lapsele oleks see suur trauma, kui ta peab sinna edasi jääma, kui isa pole (isa polnud pool ajast niikuinii). Mõne aasta pärast oli mul jälle elukohta vaja, töötasin sealsamas tema korteri kõrval, aga ei, pigem seisku korter tühjana või üürib erinevatele joodikutele välja, kui et oma lapsele annab… Oma laps elab üürikates, elatist ei maksta korrapäraselt jne. No saime hakkama ja sente ei pea kerjama.

Aga mina uue naisena pooldaksin igal juhul mehe eksi ja lapse toetamist. Kui tuleb sul endal selline seis, et lähete lahku ja häda käes, siis võid kindel olla, et ta vähemalt aitab. Siis on hea kui pole hädaldavat uut naist kõrval, kes keelaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas läheb? Kas ex kolitud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu mees otsustas oma eks naisele ja lapsele see kuu korterit üürida. Sest eksi mees pööras ära ja ähvardab neid välja visata. Jh ma saan oma mehest aru, et laps ja kõik.
Aga hetkel on olukord selline, et mina olen 2 kuuse beebiga kodune. Minu emapalk on 870 eurot kuus aga mehe palk on talve kuudel mitte rohkem kui 400-500 eurot. Ja täna ta teatas mulle, et ära see kuu minu palgaga arvesta, kuna üürin eksile korteri. Kuna elame Tallinnas siis siinsed üürihinnad on teada. Minu kaela jääks siis see kuu 250 eluasemelae, kommunaal kulud, söögikulud, lapsekulud ja kõik muud kulud.
Nu ei taha mina sellega leppida. Ta maksab iga kuu eksile vabatahtlikult 150 eurot ja suvekuudel kui palk suurem siis 250.
Ma ei tea kas asi minus või mis. Aga see asi on mulle vastu. Jh mul on sääste ka aga ma ei näe põhjust, miks ta peab talle kogu raha välja käima. Tehku kulutused pooleks. Ohhh ma olen nii masenduses. Mida ma tegema peaksin? Palun andke nõu.

Vabandust jutt tuli segan :([/tsitaat]

kuule kullake, kui sa veel ei tea siis second hand kaubaga
garantiid ei ole! ja nii imelik kui see ka pole, on mehed millegipärast oma esimeste naiste suhtes nii hoolivad, nii tähelepanelukd..öäk..olen samas seisus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid kes vastasid.
Eks kolitakse täna ära. Rääkisin mehega oma mure ära. Ja lõpp tulemus on see, et maksame korteri maksud ära ja järgnevad kuud ei maksa alimente. Eks oli sellega nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.12 16:17; 01.12 16:47; 01.12 17:23; 01.12 18:42; 01.12 19:06; 10.12 10:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )


Esileht Pereelu ja suhted Suur mure :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.