Esileht Koolilaps suur mure…

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: suur mure…

Postitas:
Kägu

6a laps hakkas neljapäeval jalga lonkama(ilma näilise põhjuseta)…arvasin et pole midagi hullu ,küllab väänas jala lihtsalt välja ja läheb ise üle…aga täna ikka lonkab.
Ta ise ka täpselt ei oska öelda kus tal käies valus on ja ei tea täpselt millest.:(kui lasteaiast koju tuli käis norm..ja järsku hakkas lonkama
jalg otseselt ei valuta aga käies lonkab…
Olen juba mures et kas peaks trauma punkti minema või ootata esmaspäevani kui saan perearstile helistada.
praegu mõtlen juba kõige hullemat ..et äkki on liigesepõletik ? aga siis peaks ju ikka koguaeg valutama või kuidas sellega on…aga tal ainult käia valus

palun nõu mures emme

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: suur mure…

Ma kohe ei tormaks vist. Kui jala välja väänasin, siis hakkas just alles mõne aja pärast valutama ja kestis ikka mitu päeva. Ära talle soojasalvi pane, see teeb väänamise puhul hullemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See nüüd küll midagi nii pakilist ei ole, et kiirabisse tormata. Vabalt võivad kasvuvalud olla või on kuidagi lihas pinges… Liigesed, jah, peaks pidevamalt valutama. Ja kui tal varem ei ole sarnaseid valusid olnud, siis pole kindlasti liigestega midagi pistmist. Rahu, ainult rahu. Aga valus on siis millises piirkonnas – jalalabas, kannas, varbas, reies, sääres, puusas, kogu jala pikkuses?

Please wait...
Postitas:
Kägu

egemist võib olla puusaligesepõletikuga. Soovitan siiski traumapunktist läbi käia, kunapuusaliigese põletik võib alata lonkamisega, kuid lõppeda sellega, et laps enam kõndida ei sagi. Õnneks on see aga ravitav. Lihtsamal juhul (lonkamine) on raviks üksnes lamamine sooja teki all ja tee joomine. Raskemal juhul (kui laps enam jalgu alla ei võta) kaasneb haiglaravi ja antibiootikumid.

Minu lapsel 2 x läbipõetud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

vabandan kirjavigade pärast, vana arvuti, klahvid ei tööta hästi ning unustasin ka oma teksti üle lugeda enne saatmist …

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikult on tal varem ka jalad valutanud aga nüüd tükkaega pole seda muret olnud…ja nüüd äkki hakkas lonkama, ilma näilise põhjuseta…
aga mind paneb muretsema just see et tal ainult käia on valus, (valus on tal nagu põlv,laps ise ei oska seda valu kirjeldada ka) jalg muidu paistes ei ole,palaviku ka ei ole

Aga kui oleks tegemist põletikuga kas siis oleks jalg koguaeg valus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]egemist võib olla puusaligesepõletikuga. Soovitan siiski traumapunktist läbi käia, kunapuusaliigese põletik võib alata lonkamisega, kuid lõppeda sellega, et laps enam kõndida ei sagi. Õnneks on see aga ravitav. Lihtsamal juhul (lonkamine) on raviks üksnes lamamine sooja teki all ja tee joomine. Raskemal juhul (kui laps enam jalgu alla ei võta) kaasneb haiglaravi ja antibiootikumid.

Minu lapsel 2 x läbipõetud. [/tsitaat]

No anna abi- käia IGAKS JUHUKS traumapunktist LÄBI! Su lapsel on 2 korda olnud, seega tead, et erakorralist sekkumist see ei nõua, midagi ei juhtu, kui esmaspäevani oodata ja siis perearsti külastada.
Teemaalgatajal soovitaks esmaspäevani oodata, kui hullemaks ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No anna abi- käia IGAKS JUHUKS traumapunktist LÄBI! Su lapsel on 2 korda olnud, seega tead, et erakorralist sekkumist see ei nõua, midagi ei juhtu, kui esmaspäevani oodata ja siis perearsti külastada.
Teemaalgatajal soovitaks esmaspäevani oodata, kui hullemaks ei lähe. [/tsitaat]
Traumapunktis tehakse röntgenpilt ning vaadatakse kui palju vedelikku liigese ümber on. Lui on vähe, siis kodune ravi sooja teega, kui aga palju, määratakse antibiootikumid, et asi hullemaks ei läheks. Miks peaks ootama kodus, et äkki läheb asi hullemaks, kui v]imalik oleks käi ära traumapunktis ning fikseerida, kas on vajalik alustada koheselt antibiootikumikuuriga hullemate tagajärgede vältimiseks või on tegemist kergekujulisema vormiga ???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ON vedelikku, aga ei pidanud ju paistetust olema? See ei ole kindlasti otseselt kiirabi vajav juhtum. Sellepärast seal erakorralises abis ongi sellised ummistused. Mul on ka laps. Üks ja ainus silmatera. Aga lonkava jala pärast ei kannata küll minna erakorralisse. Üldjuhul on selline ettekirjutus – kui on paistetus, siis vaja külma kompressi. Kui on lihtsalt põlves seekord valu, ei pruugi see olla seotud ka eelmiste kordadega, kui jalad valutasid. Väljas on praegu libe, võib olla on saanud üks lihas või kõõlus lihtsalt venitada või põrutada (põrutamisel oleks muidugi ka paistetus näha enamasti). Rahu lapse jalale oleks kõige parem. Kui on mõni valulikkust leevendav geel käepärast, aitaks ilmselt see ka pisut. Külmageel ka abiks. Ja palju paisid ka. Valu on vastik. Olen ise just närvipõletikuga…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal soovitaks esmaspäevani oodata, kui hullemaks ei lähe. [/tsitaat]

Puusaliigese põletik on tõsine asi ja võib hakata päris kõva valu tegema. Seega igaks juhuks laseks mina ikka selle üle vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui otseselt ei valuta, kannatab ju kenasti esmaspäevani oodata. No ei maksa erakorralises asjatuid järjekordi tekitada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui ON vedelikku, aga ei pidanud ju paistetust olema? See ei ole kindlasti otseselt kiirabi vajav juhtum. Sellepärast seal erakorralises abis ongi sellised ummistused. Mul on ka laps. Üks ja ainus silmatera. Aga lonkava jala pärast ei kannata küll minna erakorralisse. Üldjuhul on selline ettekirjutus – kui on paistetus, siis vaja külma kompressi. Kui on lihtsalt põlves seekord valu, ei pruugi see olla seotud ka eelmiste kordadega, kui jalad valutasid. Väljas on praegu libe, võib olla on saanud üks lihas või kõõlus lihtsalt venitada või põrutada (põrutamisel oleks muidugi ka paistetus näha enamasti). Rahu lapse jalale oleks kõige parem. Kui on mõni valulikkust leevendav geel käepärast, aitaks ilmselt see ka pisut. Külmageel ka abiks. Ja palju paisid ka. Valu on vastik. Olen ise just närvipõletikuga…[/tsitaat]
Kui on puusaliigesepõletik, siis polegi väliselt paistetust näha, tehaksegi röntgenpilt, et teada saada, kui palju sea vedelikku on, et otsustada, milline ravivorm valida. Lisaks on põletikel kalduvus syveneda. Kui nt vajalik antibiootkumiravi, siis parem kohe sellest teada saada, kui oodata esmaspäevani. V6ibolla esmaspˇevak põletik juba ni suur, et laps ei vöta jalgugi alla ja vajab pikka haiglaravi selle tulemusel, et õigeaegselt ei sekkutud.

PS! Pole mina laste traumapunktis kunagi meeletuid järjekordi näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 7-ne laps põdes sel suvel puusaliigesepõletiku viiruslikku vormi. Algaski täpselt nii, et algul paar päeva lonkas ja siis ühel päeval ei saanud enam voodist välja astuda (jalga liigutada) – nii valus oli. Mees läks lapsega kohe hommikul lastehaigla erakorralise meditsiini osakonda (EMOsse), kus kohapeal tehti kõik uuringud ja diagnoositi puusaliigese põletik. Ja uuriti seda siiski ultraheli, mitte röntgeni abil. Sel suvel oli see olnud üsna sage ja arstid seetõttu põhimõtteliselt asjaga kursis. Kuu aega pidi kodus olema, jalgadele suurt koormust andvad liikumised keelati ära ja kuu aega pidi sisse võtma iburpofeeni. Pärast oli veel tükk aega kehlise tundidest n-ö vabastatud või võis teha lihtsamaid harjutusi. Kontrollis pidime käima päris mitu korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Traumapunktis tehakse röntgenpilt ning vaadatakse kui palju vedelikku liigese ümber on. Lui on vähe, siis kodune ravi sooja teega, kui aga palju, määratakse antibiootikumid, et asi hullemaks ei läheks. Miks peaks ootama kodus, et äkki läheb asi hullemaks, kui v]imalik oleks käi ära traumapunktis ning fikseerida, kas on vajalik alustada koheselt antibiootikumikuuriga hullemate tagajärgede vältimiseks või on tegemist kergekujulisema vormiga ???[/tsitaat]
Mina olen kunagi käinud traumapunktis, kui istusin jala peal ja pärast üldse enam toetada ei saanud, hüppasin siis ühel jalal pooleaastane laps süles. Sain sõimata, et mis te siia tulete, kui traumat pole olnud, mingit röntgenit ei tehtud. Nii palju kasu ikka olid, et natuke nad käänasid ja väänasid mu jalga ja paika see vist läks, sest õhtuks läks asi paremaks ja järgmisel päeval sain jälle jalale toetada. Nii et soovitaks ka esmasp perearstile.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Koolilaps suur mure…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.