Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suure osa inimesi vihkab palgatööd

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Suure osa inimesi vihkab palgatööd

Postitas:
Kägu

Üks huvitav uuring. Isegi voodis haigena lamamine on parem kui palgatööl käimine. Päeva madalpunkt saabub, kui peab oma ülemusega suhtlema.

 

https://makroskoop.ee/uurimus-enamike-inimeste-jaoks-on-palgatoo-vahem-nauditav-kui-voodihaigena-podemine/

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb kuulda, et minusuguseid on nii palju 🙁

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb kuulda, et minusuguseid on nii palju ????

ühinen ka 😀 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider. Olen viimased 16 aastat nii rikas, et ei peaks ei ise, ega tulevased põlved tööl käima. Ikka käin palgatööl, sest mulle meeldib.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepärast ma lastele räägingi, et töö valimisel on kõige olulisem, et sa seda naudiksid. Peaaegu kõigi ametlike palkade juures on võimalik hea majandamisoskuse juures ära elada. Mis aga tõepoolest tapab, on see, kui pead u. 50 aastat oma elust veetma igal tööpäeval enamuse aega tehes midagi, mida sa südamest vihkad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, väga huvitav. Tegelikult on selle teemaga praegu üha rohkem tegelema hakatud – on firmasid, kus töötavadki tööõnne spetsialistid jne. Kahjuks peab suur osa inimestest seda mingiteks lumehelbekeste veidrateks mängudeks adumata, kui oluline see on. Tark juht teab, et õnnelik töötaja teeb ka paremat tööd.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üllatav kui arvestada siinseid teemasid, mille kohaselt on igasugune tööl käimine silmaringi avardav, arendav ja rõõmsa elu valem. Teemad kus kunagi keegi ei taha kodune olla ja kõik on tublid tööinimesed!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi oma eriala vihanud, külla aga käisin vastumeelselt ja hirmuga 4 aastat tööl kääbusfirmas mille omanikuks-ülemuseks oli Paanika Jaanika.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepärast ma lastele räägingi, et töö valimisel on kõige olulisem, et sa seda naudiksid. Peaaegu kõigi ametlike palkade juures on võimalik hea majandamisoskuse juures ära elada. Mis aga tõepoolest tapab, on see, kui pead u. 50 aastat oma elust veetma igal tööpäeval enamuse aega tehes midagi, mida sa südamest vihkad.

Mina olen just vastupidisel seisukohal. Mitte, et lausa vastikut tööd peaks tegema, aga kõrge palk kompenseerib nii mõnedki ebameeldivused ja annab vabadused. Ja neid ebameeldivusi tuleb ette iga töö juures, ükskõik, kui nauditav amet muidu on.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen just vastupidisel seisukohal. Mitte, et lausa vastikut tööd peaks tegema, aga kõrge palk kompenseerib nii mõnedki ebameeldivused ja annab vabadused. Ja neid ebameeldivusi tuleb ette iga töö juures, ükskõik, kui nauditav amet muidu on.

Nõus. Ma ka iga kell eelistan tööd kus teenib korralikult, aga saab endale eraelus lubada mida hing ihaldab. See, et ma hea meelega läheks töölt puhkusele või ideaalmaailmas eelistaks üldse mitte kellegi teise jaoks töötada, ei tähenda veel, et ma oma tööd vihkaks. Iga kell eelistaks oma tööd haiglavoodile, isegi väiksele külmetusele eelistaks oma tööd.

Ma olen täheldanud, et miskipärast kõik need, kes palju ei teeni, teevad maha kõrgepalgalisi väitega, et nad vihkavad oma tööd ja on õnnetud. Kust selline arvamus küll tuleb? Või on see mingi eneselohutusviis? Ma ei ela töö jaoks, vaid ma töötan selleks, et elada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi oma eriala vihanud, külla aga käisin vastumeelselt ja hirmuga 4 aastat tööl kääbusfirmas mille omanikuks-ülemuseks oli Paanika Jaanika.

Naisülemused ongi suuremat stressi tekitavad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõrge palk kompenseerib nii mõnedki ebameeldivused ja annab vabadused

Õnneks mina ei ole oma keskmise palga juures kunagi tundud, et mul mõni vabadus puudu on, kõik, millest olen unistanud, on saanud tehtud. Reisida saan, maja ja auto on olemas, kuigi ma ei ole neist kunagi unistanud. Aga tööle ei ole ma tõesti kunagi vastumeelselt läinud. Aga eks ma saan aru küll, et paljude inimeste soovid on tunduvalt suuremad ja teistsugused kui minul. Minu jaoks on meeldivalt veedetud päevad kordades suurem vabadus kui võimalus kord aastas reisil käies mitmetärni hotellis ööbida, selle asemel, et Airbnb korteris öö mööda saata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle küll meeldib mu palgatöö ja ülemusega ka meeldib suhelda. Selle töö juures on siiski kaks miinust: töö on hästi intensiivne ja ma ei tahaks seda täiskoormusega teha (praegu ei teegi), aga palk on madalapoolne, nii et väiksema koormusega ei ela ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen selliselt töölt alati lahkunud, kui on täiesti vastumeelseks muutunud. Üks kord olid tööl ümberkorraldused, minu senine osakond pandi kinni, mind suunati teise osakonda, töö sisu põhimõtteliselt sama, aga veidi erinev teema. No ei sobinud, eriti häiris uus ülemus, kes oli nõukaaegse mentaliteediga türann. Kui siis ühel hommikul tööle sõitsin, tundsin, et see mulle ei sobi üldse, no ei taha minna, vastumeelne. Läksin panin lahkumisavalduse lauale.

Teine kord oli samuti probleem sobimatus ülemuses, sealt lahkusin katseajal. Ja ka kolmas kord on seda ette tulnud, selles kohas oli jube orjapidamine pluss nõme ülemus.

Aga on ka töökohti, kust ma olen vahepeal ära käinud ja siis ringiga tagasi läinud ja jälle mõned aastad töötanud. Minu probleemiks on see, et mul pikemas rutiinis hakkab igav, ühel töökohal püsin keskmiselt kolm aastat. Otseselt töövaldkonda ma ei ole vahetanud, aga mul on selline amet, et kord saab tegeleda ühe, siis teise teemaga, töö on olemuselt sama, töökohta vahetades muutub sihtgrupp. Mingil hetkel tekib tunne, et see koht on end ammendanud, siis liigun jälle mujale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eraettevõtjana kadestan palgatöölisi – iga kuu tuleb kindel summa kindal kuupäeval arvele, lisaks puhkus, puhkuserahad, keegi ei tüüta sind puhkuse ajal oma murdega jne. Ei pea ajama taga tasumata arveid, maksma üüri kontori eest, käima tasulistel koolitustele, ostma endale töövahendeid.

Kui keegi kadestab, et saan valida ise tööaegu, käis suvalisel ajal puhkamas – aga on ka päevi kus töötan 8-20-ni, teen nädalavahetusel ja puhata saan korralikult, kui olen Eestist ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider. Olen viimased 16 aastat nii rikas, et ei peaks ei ise, ega tulevased põlved tööl käima. Ikka käin palgatööl, sest mulle meeldib.

Tavaline püramiidskeem jutt- tulevased põlved ei pea tööl käima. Millega 16 a. rikkust mõõdad- mingi vääriskivi seisab karbis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisida saan, maja ja auto on olemas, kuigi ma ei ole neist kunagi unistanud. Aga tööle ei ole ma tõesti kunagi vastumeelselt läinud. Aga eks ma saan aru küll, et paljude inimeste soovid on tunduvalt suuremad ja teistsugused kui minul.

Või siis on sissetulekud nii palju väiksemad, et kõike seda, mida sina endastmõistetavana võtad, selle eest ei saa.

Ja loomulikult paljudele ei meeldi palgatöö, vähemalt teatud aspektid sellest ja kui inimene on üle töötanud, siis tuleb ka periood, kus tõesti tahaks ainult lebada. Mul on seda palju minu töö jooksul juhtunud, sest ma olen loomult laisk inimene, aga mu töö ei luba mingit niisama munemist ja siis ma mingil hetkel olengi mõelnud, et kui nüüd auto otsa sõidaks, siis ma ei peaks natuke aega tööle minema, kas poleks tore see. See pole mingi normaalne mõte, ma ei taha tegelikult seda ega jää suitsiidselt keset teed passima, pigem selline uitmõte, mis vahel tuleb. Pealegi, kui pärast haigust tööle minna, siis on ju olukord veel hullem ja tööde kuhi ootamas, lihtsam on ikka kohale minna. Ja ei ole kõigil võimalus sellises olukorras minna ümberõppele (kust see aeg peaks tulema) ja otsida kohe uus töö (mis võib ka hullem või veel väiksema palgaga olla). Mõnikord tuleb lihtsalt hambad huulde suruda ja vastu pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud terve elu sama tööd ja samas kohas. Noorena mulle mu töö ei meeldinud just väikese palga pärast. Et kuidagi oma elu alustada tegin aina ületunde ja vabal ajal puhkasin st magasin.
Nüüd olen 50. Raha pärast enam tööd ei peaks tegema. Mitte et ma oleks oma tööga rikkaks saanud, vaid mu mees on tööga rikkaks saanud. Aga ma käin ikka tööl, sest nüüd kui seda saab teha osakoormusega ja mitte raha pärast, on see mõnus vaheldus kodusele elule.
Ma ei oska elada nii et mul pole mingit kohustust. Ma muidugi võiks võtta isiklikke kohustusi kasvatada aias midagi, käia trennis, hobiringis, lugeda, õppida midagi. Aga ainult oma lõbuks kõige tegemine ei paku mulle rahulolu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veider. Olen viimased 16 aastat nii rikas, et ei peaks ei ise, ega tulevased põlved tööl käima

Millisesse püramiidi meid värvata tahad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks huvitav uuring. Isegi voodis haigena lamamine on parem kui palgatööl käimine. Päeva madalpunkt saabub, kui peab oma ülemusega suhtlema.

https://makroskoop.ee/uurimus-enamike-inimeste-jaoks-on-palgatoo-vahem-nauditav-kui-voodihaigena-podemine/

Ei maksa nii saasta allikat lugeda. Mine vaata, mida see uurimus päriselt ütles.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suure osa inimesi vihkab palgatööd