Esileht Kodunurk Suurem koer toakoeraks?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Suurem koer toakoeraks?

Kas keskmist kasvu või suurt koera on võimalik toas pidada nii, et ei tekiks seda nn koerahaisu ja et koer asju väga ei lõhuks? Loomulikult oleks koerale tagatud piisav liikumine.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerahaisu vastu ei saa. See on tõule omane. Pese palju tahad(teeb muidugi omakorda liiga). Koeral karv ei haise, vaid nahk eritab seda.
Lõhkumise osas aitab koolitus ja piisav liikumine. Koerad hävitavad asju kui neil on igav ja energiat üle.

Iseenesest saab ka suurt koera “toas pidada” kui tal on kõik vajadused rahuldatud. Ja ennekõike oleneb koera tõust. Mida ta ja vajab ja kui palju.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

on palju suuri koeratõuge, kes elavadki toas – selles mõttes pole ju vahet väikestega. Tähtis on, et saaks piisavalt liikuda, jalutada päevas paar tundi kindlasti. Kortermajades elab ju suurel hulgal koeri, väga rõõmsad ja rahul.

Lõhn on tõust olenev, ja karvade ajamine ka.

Lõhkumise vastu aitab koolitamine ja koeraga tegelemine. Üldiselt vanem kui pooleaastane ei pissi tuppa ega lammuta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks neid õuepaukasid ja ketikoeri on tänapäeval ju vähe nagunii. Kui just ülisuurt kaukaaslast vms ei soovi, kellele lihtsalt toas on liiga palav olla, siis valdavalt keskmist ja ka suuremat kasvu koerad saavad korteris või toas hästi hakkama. Kui neile võimaldada vajalikku koormust liikumise (prantsuse buldogi pisikesed rangkäpad vajavad hoopis teisel tasemel liikumist kui nt lambakoerad, jahikoertel on oma instinktid jne) ja ajutegevuse näol (mängud, nuputamised, maiustega mänguasjad jms). Toas on neil oma “tuba” ehk puur, kus nad saavad rahulikult olla, samas oma “karjaga” koos.

Lõhn oleneb kõige rohkem tõust, nt puudlitel ei pidavat olema koeralõhna, isegi märjalt, samas mõned tõud on kohe eritunnus, et lõhnavad ja nt retriiverid armastavad igasuguses sopas püherdada, et “oma” lõhn oleks varjatud jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame küll eramajas, aga meie hundikoer on ikka seltsiline ja elab toas. Paar korda päevas laseme niisama õue pissile ja hommikul ning õhtul on pikem kõndimine ümbruskonnas. Asju ei lõhu, aga mis põrandaga juhtub kui küüned muudkui klõbisevad, seda ei tea. Mõtlesime juba koerale toas olles sussid jalga panna. Koer ei lõhna või oleme lõhnaga harjunud.

Hoidsin kuu aega tuttava cavalieri spanjelit. Ilus ja armas, aga sõna ei kuulanud õues üldse. Haises nii, et mul oli süda paha (ju konkreetse isendi eripära). Karvu oli toas rohkem kui praeguse hundikoeraga.

Suurema koera junnid on suuremad kui väikese omad, see on suure koera miinus 🙂

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean toas (korterites) peetavat huskyt ja retriiverit. Mõlemad loomad saavad igapäevaselt pikki jalutuskäike, toas turvakohaks/pesaks puur ning elamist lammutatud pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on suurel koeral erinevust väiksega? Kui sa ütled, et haisevad, siis haisevad ikka mõlemad. Mul on dobermann ja ma ei tea, et temaga mingi koerahais kaasneks. Ainult märja koera hais vahel, kui vihma käes pea märjaks saab aga kuivatan ta tuppa tulles ära ning kui varsti on see hais ka kadunud. Asjade lõhkumine oleneb täiesti koerast, suurus jällegi ei mängi mingit rolli. Mingeid asju on ta lõhkunud küll aastate jooksul aga siis on see meie süü olnud, sest tal on kas igav olnud ehk ebapiisav ajutöö koera väsitamiseks või oleme ise lohakile jätnud. Olenemata ta kasvust on ta toakoer, sülekoer. Elame oma majas aga tema poolest võiks elada ühetoalises korteris, sest siis saaks minuga koos olla nii, et ma vahepeal teise tuppa ära kao ning tema püsti tõusma ei pea järgnemiseks. Üksi õues ta ei ole, tuleb akna taha, vaatab läbi klaasi ja nutab, et tuppa lastakse.
Ükskõik, mis tõugu soovid, liikumisest tähtsam on ajutöö. Liikuda tuleb palju, et see väsitaks ja siis ka vaid lühiajaliselt. Ajutöö väsitab kiiremini ning pikemaks ajaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult

mul Tsau-tsau -Mingit sptsiifilist haisu ei ole

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerale on vaja TEGEVUST, kui on koer tegevuseta ja üksi, siis nad hauguvadki, uluvad, närivad ja lõhuvad, sest neil on igav.

Teine asi- kui koeraomanik ütleb, et tema majas küll mingit koeralõhna ei ole, siis ma kahjuks ei usu seda. Isegi kui meil oli 2 ndl üks väike puhtakspestud koer korteris hoiul, oli ikkagi teise nädala lõpuks korterisse sisenedes teatud hõngu tunda- ei haise, aga koeralõhn oli kindlasti, meie ninad olid “mittekoeraomaniku” tundlikkusega ja tundsime ära ikka küll. Kui koeralõhn on osa kodulõhnast juba, siis loomulikult inimene ise enam vahet ei tee.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on aiaga maja, ümber on aed. Elamises on alati olnud koerad, vahel ka mitu. Kõik meie koerad on elanud toas, olenemata suurusest. Muidugi viibivad nad palju ka aias ja vahel viime neid rihma otsas jalutama. Aga minu jaoks ei ole vahet, kas tegu on suure või väikese koeraga, koeralõhn on majas ikka, eriti kui on eakam kutsu.

Lisaks võib mõni pisike, aga temperamentne tegelane palju rohkem ruumi ja tähelepanu nõuda kui suur, aga rahulikult laua all pikutav bernhardiin.

Mis igavusse puutub, siis koeral ei tohi lasta tekkida tunnet, et terve pere elu peab lakkamatult keerlema vaid tema lõbustamise ümber. Laamendamine ja lõhkumine tuleb kutsikaea lõpuks välja õpetada, muidu läheb ühe katuse all elamine keeruliseks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah koerahais tekib pikapeale elamisse ikkagi. Lühikarvalised lõhnavad vähem. Kuigi väidetakse, et nahk lehkab, aga minu kogemuse järgi ikkagi pikakarvalised on tunduvalt vängema lõhnaga, Kui kolleeg tuleb pikakarvalise koeraga tööle, siis on kaugelt tunda, et koer laua all.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks võib mõni pisike, aga temperamentne tegelane palju rohkem ruumi ja tähelepanu nõuda kui suur, aga rahulikult laua all pikutav bernhardiin.

Nii on. Üks mu pisike terjer tegi väga palju pahandust! Näris riiulid läbi, näris toolijalad läbi, kraapis valamualuse kapi lahti ja vedas sealt prügikotid välja, hekseldas läbi. Näris 5 minutiga ära iga kingakontsa, mis kogemata esikusse jäi, tiris saabastest ja tossudest sisetallad välja, võttis resti pealt kuivava pesu maha, tegi igast vähegi näritavast asjast pulbri. Voodilinadesse/tekikottidesse/päevatekkidesse näris augud või kraapis need puruks. Kuigi ta oli päevas üksi vaid paar tundi, mänguasju oli piisavalt, käisime pidevalt koolitustel ja tegime nii pikki jalutuskäike, mida see tõug üldse lubas. Ja pikemaidki. Ükski samast tõust koer midagi sellist pole teinud. Ja meil on neid veel 4 olnud läbi aegade. Teised täielikud inglid, ei ühtki jama. Suurem koer on ka  – peab tema  liputava saba kõrguselt pinnad puhtad hoidma ja väga hästi õpetama, et ta töötasapinnale unustatud ahjupraadi nahka ei paneks. Tema ju ulatub 😃

Tiheda aluskarva ja tugeva pealiskarvaga koerad haisevad märjana tõesti üsna tugevalt. Uskumatu veidi, et samast tõust hele koer eritab vähem haisu kui must, kuigi karv samasugune.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame küll eramajas, aga meie hundikoer on ikka seltsiline ja elab toas. Paar korda päevas laseme niisama õue pissile ja hommikul ning õhtul on pikem kõndimine ümbruskonnas. Asju ei lõhu, aga mis põrandaga juhtub kui küüned muudkui klõbisevad, seda ei tea. Mõtlesime juba koerale toas olles sussid jalga panna. Koer ei lõhna või oleme lõhnaga harjunud.

Hoidsin kuu aega tuttava cavalieri spanjelit. Ilus ja armas, aga sõna ei kuulanud õues üldse. Haises nii, et mul oli süda paha (ju konkreetse isendi eripära). Karvu oli toas rohkem kui praeguse hundikoeraga.

Suurema koera junnid on suuremad kui väikese omad, see on suure koera miinus 🙂

Minul on cavalier ja ei tea kas asi on selles, et ma pesen teda tihti, aga mingit koera haisu tal küll pole v.a siis kui ta on õues käinud. Ja koer pole ka üldse närviline ja on väga sõnakuulelik ja üritab elu eest meeldida. Väga püüdlik loomakene. Karvu ajab küll palju, aga muidu parim tõug, kes mul kunagi olnud on, juba kolmas seda tõugu koer.

Suure koeraga toitmine on ka kallim, mitte ainult junnid pole suuremad. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Suurem koer toakoeraks?