Esileht Koolilaps suusad!!

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: suusad!!

Postitas:

Andke andeks inimesed. aga mul nüüd väga loll küsimus. Kas kõikide suuskade klambrid sobivad kõikide suusasaabastega??? no tänapäeva suusad näiteks. mitte mingisugused veneaja omad. ma ei tea mitte muhvigi suuskadest. mu lapsel vaja kehka tunni jaoks suusakomplekti ning kavatsen osta kasutatud, aga jama selles, et kui ostan suusad ja kepid nt ühelt inimeselt, aga saapad teiselt inimeselt. kas on mingi vahe nendes kinnitustes.?? aidake lolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool võimaldagu suusarent, vastasel juhul oleks minu lastel “vabastus”,sest ühek hooajaks mina suuski ja varustust ei osta. mina rendin ja kooli juurest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks standardit on, NNN ja SNS.
Loe siit: http://www.nevene.ee/suusasidemed-sns-nnn-nis-prolink,241.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kepid võid küll eraldi osta, aga saapad ei sobi alati suuskadega. Koolid peavad suusad võimaldama, ja minu arust teevadki seda, aga noh, alati ei pruugi suurus sobida ja ausalt öeldes ei tahaks ma, et mu laps kannab samu saapaid, mida kümned lapsed enne teda. Kahjuks on ka juba lastel seenhaigusi.

Soovitan osta saapad esimesena, suuski on hiljem odavam ja kergem juurde osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NNN on minu meelest palju rohkem levinud, meie peres on mitmeid suuski ja saapaid olnud, aga ainult mehel on SNS tüüpi klambrid ja saapad.
Kui juhuslikult saad soodsalt suusad ühte tüüpi klambritega ja saapad teisest tüübist, siis on ju võimalik ka klambrid ära vahetada.
Suuski saad tegelikult mitu aastat kasutada, saapaid heal juhul kaks aastat kasvaval lapsel. Algajal on palju lihtsam sõita lühemate suuskadega kui pikkuse järgi eeldatav oleks, kukkudes on lühemaid palju kergem “sõlmest lahti harutada”. Samuti on lapsel lihsam lühemaid suuski kooli suusatundi kaasa võtta, kui ta näitaks bussiga kooli sõidab.
Meil küll kool mingeid suuski ei võimalda, kui endal pole tuleb raha eest laenutusest võtta. Aastaid tagasi, kui talved veel külmad olid ja igal aastal staadionile uisuväljak tehti, siis oli koolil küll mingi kogus uiske olemas. Mis neist nüüdseks saanud on ei tea, sest viimastel aastatel on uisutunnid toimunud linna uisuväljakul ja siis on kästud laenyuse tarbeks ise raha kaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa hästi aru neist, kes ei osta lapsele suuski põhjendusega, et need olla vaid üheks hooajaks. Kui kontrollisin netis suuskade pikkuse ja lapse kasvu tabelist järele, siis selle pikkusega suusad, mis meil praegu on, peaksid sobima lapsele kelle pikkus on 118-139 cm. Kui palju laps tavaliselt aastaga keskmiselt (mitte ekstreemjuhul, vaid just keskmiselt!) kasvabki, 4-5 cm? See dikteeribki suuskade kasutusea ühel lapsel, ja see aeg on tavaliselt pikem kui 1 hooaeg.

Oma lapsele sai ostetud väikse kasvuvaruga korralikud suusad, kui ta oli 6-aastane, ja praegu on ta 11 a ning käis eile nendesamade suuskadega sõitmas. Jah, nüüd on need juba suhteliselt väiksed tõesti, kavatsen märtsis müüki panna ja uued osta. Keppe oleme ühe korra vahetanud, sest kepid peavad tõesti õlgadeni ulatuma. Aga suuskade puhul täpne pikkus nii oluline pole. Saapaid oleme vahetanud ühe korra (enne oli nr 31, nüüd nr 35).

Minu meelest võiksid põhjamaisel lapsel ikka suusad olemas olla. Olen vist vanaaja inimene, aga leian, et igal tervel lapsel võiks elementaarsete spordivahendite komplekt (jalgratas, tõukeratas, uisud, suusad) ikka olemas olla. Ei pea olema mingi uus ega uhke, vaid võib olla kasutatud, teise ringi oma jne. Aga päris ilma- ei kujutaks ette 🙂
Ehkki talv algab viimastel aastatel hiljem, on ta lõpuks ikkagi kohal ja suuskamine on tore ajaviide lapsele, kes muidu igavusest nutikas istuks. Pühapäeval lepivad naabrilastega kokku ja lähevad koos aedlinna parki suusatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks kool peaks suusad võimaldama, kas kool peab su lapsele pliiatsid ja vihikud ka võimaldama?

Nüüd teema juurde, kõige levinumad on NNN suusasaapad, osta suusad klambritega NNN klambritega ja saapaid saad hakata ostma vastavalt vajadusele. Minu lastel on suusad juba viiendat talve samad, ostan uued saapad ja kepid olen vahetanud. Mis numbrit saapaid sul vaja on, või vaadata kas on veel alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed said esimesed suusad 4aastaselt, seni meil kõik suusasaapad olnud NNN-tüüpi. Ühed suusad sobinud kuskil 3 aastat meil ja saapad tavaliselt 2 aastat jalga mahtunud. Suusasaapad osta 1 või 2 numbrit suuremad. Sest hea oleks kasutada külmema ilmaga villaseid sokke. Hetkel laps 2.klassis ja koolis hetkel suusaveerand käimas.
Suusad oleks hea valida algajale sik-sak põhjamustriga, siis kergem tõuse võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

SNS kinnitused on tavaliselt Salomonil.
Aga kui suuski ainult koolitundideks vaja on ja niisama sõitmas ei käida, siis vaadake julgelt teise ringi omi ja ma vaataks ikka õiget sorti klambriga kohe. Need pole uuena ka teab mis odavad ja kui suusal pole liistu klambri kinnitamiseks (ja odavamatel ei ole), siis on see vahetamine omaette mässamine. Kõige odavamad on kepid.
Ja tõepoolest tasub ära unustada meie lapsepõlveaegne suusapikkuse mõõtmine, 10cm lapsest pikemad suusad on algajale väga sobivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool võimaldagu suusarent, vastasel juhul oleks minu lastel “vabastus”,sest ühek hooajaks mina suuski ja varustust ei osta. mina rendin ja kooli juurest.

Kõik mu laste suusad on ikka vähemalt kolm hooaega vastu pidanud. Ostan kasutatult ja müün pärast edasi. Telefone raatsitakse küll üheks hooajaks osta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on suusad sama elementaarne spordivahend nagu jalgratas. Pealegi on suusakomplekt odavam.

Jagage palun tabelit, kus kirjas, mis pikkus läheb. Kas laste puhul kehakaal ei loe? Täiskasvanute suuski valitakse ka kehakaalu järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool võimaldagu suusarent, vastasel juhul oleks minu lastel “vabastus”,sest ühek hooajaks mina suuski ja varustust ei osta. mina rendin ja kooli juurest.

Kas sa seda ei eelda, et kool võiks su lapsele nutitelefoni ja tahvelarvuti ja jalgratta ja rula ja mis kõik veel rentida? Küsimus on mõtteviisis. Jah, ka mul seisavad suusasaapakulud ees, aga ei pea ostma uusi võib ka järelturul soodsalt arveldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”685″>Minu arvates on suusad sama elementaarne spordivahend nagu jalgratas. Pealegi on suusakomplekt odavam.

<p abp=”686″>Jagage palun tabelit, kus kirjas, mis pikkus läheb. Kas laste puhul kehakaal ei loe? Täiskasvanute suuski valitakse ka kehakaalu järgi.

Mis mõttes sama elementaarne kui jalgratas?? Jalgrattal on aastas ikka kordades pikem kasutusaeg kui suuskadel … jalgrattaga stardib laps koduukselt iseseisvalt ja uhab kuhu tahes. Suuski näiteks minu Tln kesklinnas elav laps küll koduuksel alla panna ei saa. Kuna me abikaasaga pole kumbki peale keskkooli murdmaasuuski alla saanud, siis ei näe ka mingit mõtet lapsele neid osta, seda enam, et laps tegeleb muude spordialadega piisavalt aktiivselt ning ei huvitu suusatamisest absoluutselt. Elaksime me kuskil maal, oleks teine teema … seega olen mina igati tänulik, et suusalaenutused eksisteerivad ja ma ei pea tegema mingeid mõttetuid investeeringuid suusavarustusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan netist kasutatud suuski ja saapaid, enamasti eraldi, koos ei müüdagi sageli. Lihtsalt vaatan, milliste klambritega suusad saadaval on ja siis kirjutan saabaste otsingusse kohe vastavalt nnn või sns sisse ning vajaliku saapanumbri juurde, alati olen osta.ee-st või mujalt leidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on jälle olnud aiult SNS sidemetega suusad/saapad. Aga vahet pole, mõlemaid liigub.

Suuski valides on oluline siiski vaadata ka suusa jäikust ja lapse kaalu (algklassis vast on veel suva). Laps ei tohi kahel jalal seistes suusa põhjasid keskelt vastu maad suruda ja ühel jalal seistes peab suutma suusa sirgeks vastu maad suruda. Kui kogu suusk on kogu aeg vastu maad, siis ei libise (keskel on pidamisala) ja kui mäest üles minnes seda keskmist osa vastu maad ei saa, siis annab kole palju tagasi. Enamasti on laste suusad küll piisava varuga, aga kui kasutada liiga väikeseid suuski, siis võib küll probleem tekkida, et laps on suuskade jaoks liiga raske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps suusad!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.