Esileht Kodunurk Suvila

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Suvila

Postitas:

Tere!

Sooviksin väga üürida suvilat alates maist kuni okt. Asukoht võiks olla linna lähedal Harjumaal ja rongiliikluse lähedal. Parim oleks rohkem sinna Keila, Saue, Laulasmaa jne kanti. Nii suur soov on näpud mulda panna ja saadustest rõõmu tunda. Kohutavalt kahju, et selliseid kohti mõistliku hinna eest lihtsalt ei ole (kahjuks ei saa maksta 200.- ja peale) Olen kõik portaalid juba läbi vaadanud ja väga kurvaks teeb. Elan Tallinnas ja üürin korterit ning odav see ei ole. Kas kellelgi on aiamaad, millega ise ei jaksa/viitsi tegeleda? Ööbida ilmselt ei soovi aga nvl käia oleks nii mõnus.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 15:59; 25.04 17:26; 26.04 10:06; 26.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on vanu suvilaid Maardu kandis või Klooga, Laulasmaa. Saku, Saue või Keila on tavalised linnad, kus pealegi maa ja kinnisvara üsna kallis, sealkandis pole küll ühtegi suvilat näinud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan, pidasin silmas seda suunda linnast väljas mitte konkreetset kanti. Peamine on rongiühendus linnaga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 15:59; 25.04 17:26; 26.04 10:06; 26.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste eriliste soovide kohaselt vast ei saagi mõistliku hinna eest nö suvilat. Endal rongiga hea minna maale (aga tagasi linna pisut keerulisem) ja olen mõelnud ka 0.- eest (kasvata midagi, suvita, niida muru minu masinaga, jne), aga … pole siiani leidnud usaldusväärset.
Muidu olemas kõik: tüüpne 80-ndate (ja just ndate) elamine: elekter (uus), vesi/kusi/soe vesi/toasoe (soe puiduküttega, esmapuud olemas).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 19:44; 26.04 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ma ikka veel loodan ja vaatan, et ehk ikka õnnestub 🙂
Mis puutub usaldusväärsusesse siis alati on võimalik teha leping, et mõlemad pooled end turvaliselt tunneks.
Näiteks mõned aastad tagasi teises kohas elades (nelja korteriga maja oma hooviga) tegin ka mõned peenrad ja kasvatasin salatit. Ikka väga niru tunne oli, kui ühel hommikul avastasin, et naaber oli pool peenrast tühjaks teinud. Kade ma ei ole ja küsida ju ometi võiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 15:59; 25.04 17:26; 26.04 10:06; 26.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see kuurent peaks siis olema?
Tagatisraha, pärast küttematerjali tagasiost, pütitühjendus, elekter, prügi jne. Mis see 200€ oli nädalarent või kuu????
Lisaks peab ju omanik lepingud tegema, asjad, mida ei soovi kasutada jätta inventeerima ja kuhugi lukustama, maja seisukorra üles pildistama võimalike vaidluste vältimiseks, vähemalt lähinaabreid teavitama, et majas pole vargad. Ka võtab ta riski, et kasutad tema maal mingeid eriväetiseid või kemikaale, teed lubamatut raiet, eirad tuleohutusreegleid jne. Loomulikult kõik väidavad, et nemad nii ei tee, aga juhtumeid on ja mitte vähe.
Seega lihtsalt ilusate silmade eest midagi korralikku sa pooleks aastaks vaevalt et saad. Tihtipeale on riskivabam maja tühjana hoida (loomulikult valve ja kindlustus peavad olema).
“Näpud mulda” tuleb vist küll väga kallis projekt?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.04 10:51; 26.04 16:39; 26.04 16:41; 27.04 14:03; 28.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks mina omaniku küttepuid kasutama? Kui muidugi ei ole kokku lepitud, et maksan need eelnevalt kinni vms. Pütitühjendus (kui on olemas selline asi) on loomulikult samuti minu tasuda. Loomulikult kõik tarbitud kulud on minu tasuda.
Inimesed saavad ju omavahel kõiges kokku leppida. Mis on lubatud ja mis mitte jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.04 15:59; 25.04 17:26; 26.04 10:06; 26.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kõik tarbitud kulud on minu tasuda.

Sama loomulikult nagu sa siin praegu seda kirja paned, toimub ka vaidlemine teemal, et mina pole kasutanudki, kui tasumise aeg ükskord käes on.

Seega mõtetu vaidlus ja neid asju on rohkem kui rohkem ja see on elus tavaline.

Pigem

1. Üüri Keilas maja ja elagi seal. Odavam kindlasti, kui su tallinna korteri üür. Näiteks see majake: LINK. ei ole ju kallis ja näpu saad seal 900 ruudu peal piisavalt mulda.
Kui see ajuküte ja Tallinnasse rongiga töölkäimine ei sobi, siis

2. pane kuhugi üles kuulutus, et “Pakun aednikuteenust. Tasuks korjan poole saagist”
Ja et kastmas, rohimas käin ainult laupäeviti 10.00 – 18.00.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 13:59; 26.04 17:26; 27.04 15:25; 28.04 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ÜÜRID megaraha eest korterit siis esmalt püüa endale mōistliku hinnaga korter muretseda ja siis unista “näpud mulda” ajamisest kuskil suvilas.
Ilselgelt sa tahad elada üle oma vōimete ja tōenäoliselt saab see tehing suvilaomanikule olema kahjumiga tünniliin.
Näpud mulda saad ju ka linnakorteris ajada. Ostad ehituspoest mustast plastist ämbrid vōi suurema seguvanni. Ostad mullakotid, turvast, sōnnikut, väetist ja paned sinna mulda midagi kasvama. Kartuli, tilli, tomati, kurgi. Kaks kolm vanni ikka mahub rōdule. Alles oliinterjööri mess. Seal näidati plastämbrit, kus kartuleid kasvatada nii, etsaagi valmides saad selle taime koos plastraamiga ämbrist välja tōsta, suuremadmugulad ära korjata ja potti tagasi asetada taim. Järgmine söögikord jälle vaatad, kas on juba parjaid purakaidddd midaaa korjata vōi mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rongiga saad näiteks Lõuna-Eestisse. Seal juba suurem valik suvilaid. Reede õhtul lähed ja pühapäeval tagasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks mina omaniku küttepuid kasutama? Kui muidugi ei ole kokku lepitud, et maksan need eelnevalt kinni vms. Pütitühjendus (kui on olemas selline asi) on loomulikult samuti minu tasuda. Loomulikult kõik tarbitud kulud on minu tasuda.

Inimesed saavad ju omavahel kõiges kokku leppida. Mis on lubatud ja mis mitte jne.

No telli siis kohe omad puud, kes keelab? Fakt, et poole aasta jooksul kütad, on tõenäoline (ja ka vajalik).
Pütitühjendus ehk fekaalivedu – 50€ kord (meie kandis). Soovitatakse tühjendada pereliikmete arv x aastas.
Elekter, prügi vm on jah loomulik, aga näiteks oli tuttaval juhus, et üüriline oli muru autoga üles kraapinud, kuivkäimlasse loobiti laste mähkmeid, õunapuult murti õitsvaid oksi vaasi. Kes need kahjud korvab? Ja samasugune jutt oli – oleme armas ja korralik pere, tahaks looduses suvitada, mingeid probleeme ei tule…
Ma ei ütle, et sina selline oled, aga kasutades teise inimese kodu, on alati risk suur. Pealegi, nagu ma aru sain, siis tahad sa võimalikult soodsalt?
200€ nädal on ok.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.04 10:51; 26.04 16:39; 26.04 16:41; 27.04 14:03; 28.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja et kastmas, rohimas käin ainult laupäeviti 10.00 – 18.00.

Ma tahaks näha kurki, mis lepib kord nädalas kastmisega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.04 10:51; 26.04 16:39; 26.04 16:41; 27.04 14:03; 28.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks näha kurki, mis lepib kord nädalas kastmisega.

Kurki mine vaata lähimas Maxima poes.

Pigem tahad sa näha sellist asja, sest see on sinu jaoks ikka tõeline ime:

Kastmissüsteem on asja nimeks.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 13:59; 26.04 17:26; 27.04 15:25; 28.04 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja et kastmas, rohimas käin ainult laupäeviti 10.00 – 18.00.

Ma tahaks näha kurki, mis lepib kord nädalas kastmisega.

Mul on viinamarjad. Eelmine aasta kastsingi üle neid kord nädalas kastmisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 19:44; 26.04 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viinamarjad ja kurk on kaks ise asja. Viinapuud tahavadki pigem kuivemat ja kehvemat mulda. Võivad ka kuu aega ilma veeta vastu pidada, kui korralikud juured all. Mitmeaastane taim. Kurk koosnebki 80% veest, seega kui vett ei saa, siis kurki pole ollagi.

Ag kas need suvilad, mida suveks välja renditakse, on mingid mahajäetud suvilad või? Sest ma eeldan, et kui inimesel on suvila, siis selles suvilas tahabki ta just suvel viibida. Mitte talvel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviksin väga üürida suvilat alates maist kuni okt. Asukoht võiks olla linna lähedal Harjumaal ja rongiliikluse lähedal.

Kas on mingi kindel põhjus, peale mugavuse, et pead elama ja üürima korterit ainult Tallinnas? Kes ei tahaks suvilat võimalikult linna lähedale ja veel parem, kui bussi või rongipeatusest kuni mõnisada meetrit, privaatsust, marja- ja seenemetsa lähedust jne. Eesti ei ole nii suur, et vahemaad oleksid liiga pikad. Pakutakse isegi tasuta ühistransporti ja mitte ainult maakonna piires. Tallinnasse kogunemine on muutunud juba massiliseks, samal ajal kui teistes kohtades on ruumi ja privaatsust küllaga. Teadlikult minnakse elama kusagile mägede paneelikasse, et kõik oleks käe ja jala juures ja kevade saabudes tuleb korraga suvila ja maaläheduse ihalus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks näha kurki, mis lepib kord nädalas kastmisega.

Kurki mine vaata lähimas Maxima poes.

Pigem tahad sa näha sellist asja, sest see on sinu jaoks ikka tõeline ime:

Kastmissüsteem on asja nimeks.

Oi, kui vaimukas!
Sinu jaoks tundub imena see, et mõni kasvatab kurke mullas, mitte kotis ning avamaal on tilkkastmissüsteem üldse mõttetu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.04 10:51; 26.04 16:39; 26.04 16:41; 27.04 14:03; 28.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

avamaal on tilkkastmissüsteem üldse mõttetu.

Mõttetu oli sinu norimine ning sõnasabast kinni hakkamine minu ettepanekule teemaalgatajal kuskil maalapikest rentida ja seal kurke kasvatada, et kõik, nii ise, kui maaomanik, kes ise peenart teha ei viitsi, kasu saaks.

Kui sa just 100 euroga/kuus tervet oma suvilat suveks rendile ei paku.
Vist mitte?

Sul on ainult vastuväited, kuidas EI SAA midagi teha, ma proovisin arutleda, kuidas reaalselt saaks. Vahet näed?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 13:59; 26.04 17:26; 27.04 15:25; 28.04 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

avamaal on tilkkastmissüsteem üldse mõttetu.

Mõttetu oli sinu norimine ning sõnasabast kinni hakkamine minu ettepanekule teemaalgatajal kuskil maalapikest rentida ja seal kurke kasvatada, et kõik, nii ise, kui maaomanik, kes ise peenart teha ei viitsi, kasu saaks.

Kui sa just 100 euroga/kuus tervet oma suvilat suveks rendile ei paku.

Vist mitte?

Sul on ainult vastuväited, kuidas EI SAA midagi teha, ma proovisin arutleda, kuidas reaalselt saaks. Vahet näed?

Mis sul hakkas? Küsisin ühe küsimuse, mille peale sinult tuli esiteks väga irooniline vastus, teiseks see pikk mõttetu tiraad. Katsu järge pidada, mitte niisama paha tuju korral lahmida. Ka kirjutan täiesti selgelt, et 200€/ nädal on täiedti ok rent.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.04 10:51; 26.04 16:39; 26.04 16:41; 27.04 14:03; 28.04 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka kirjutan täiesti selgelt, et 200€/ nädal on täiedti ok rent.

Proovi ise järge pidada.
Pole mõtet oma 200 korrutada, kui teemaalgataja ju kirjutas, et kahjuks ei saa maksta 200.- ja peale.
Aga just nimelt “peale” ja enam küsitakse ja seetõttu tekivadki käärid reaalsuse ja unistuse vahel.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 13:59; 26.04 17:26; 27.04 15:25; 28.04 13:53;
To report this post you need to login first.

Ka kirjutan täiesti selgelt, et 200€/ nädal on täiedti ok rent.

Proovi ise järge pidada.

Pole mõtet oma 200 korrutada, kui teemaalgataja ju kirjutas, et kahjuks ei saa maksta 200.- ja peale.

Aga just nimelt “peale” ja enam küsitakse ja seetõttu tekivadki käärid reaalsuse ja unistuse vahel.

No kui teemaalgatajal pole 200.- ja peale võimalik maksta oma unelmate suveprojekti eest siis ei haklka ta ka eluilmas kulutusi tegema stiilis – tilkkastmine kilekotis. Loomulikult tahab ta ka selle peenra teha ilma igasuguste lisakulutusteta, ükskõik kui odav see imekott-kastmissüsteem ka pole. Milleks talle sellist jura pakkuda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk Suvila

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.