Esileht Väikelaps Taaskasutus ja ebapraktilised asjad.

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Taaskasutus ja ebapraktilised asjad.

Postitas:

Mul on paar tuttavat, kellel lapsed minu omast mõned aastad vanemad ning nende käest saan ma palju kasutatud aga siiski korralikke asju. Enamuse võtan oma lapsega kasutusse, aga on asju, mis on minu hinnangul täiesti ebapraktilised või lausa kahjulikud. Näiteks peaaegu paindumatu tallaga jalanõud. Pealt nahast ja coretexiga, aga tald kas ongi kõva olnud või ajaga seistes kõvaks läinud, muidu veekindlad ja praktiliselt kulumisjälgedeta. Oma lapsele ma selliseid ei ostaks ning jalga ei paneks. Samas osad neist näevad täiesti uued välja. Kuna ma neid oma lapsel mingil juhul ei kasutaks, siis tundub inetu neid järgmisele edasi anda või uuskasutuskeskusesse viia, kust keegi pahaaimamatult need osta võib. Samas on sellised k/s saapad ikkagi paremad kui üldse mitte saapaid omada, mistõttu prügikasti ka nagu ei tahaks panna. Kas on kohta, kuhu selliseid asju viies jõuaks need kuidagi nende lasteni, kelle seis ongi nii hull, et valida on kas ebamugavad saapad või üldse mitte saapad?

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 16:19; 17.11 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurperedel on mingid kohad, kus nad käivad taaskasutatavaid riideid saamas. Tallinnas on Mustamäe teel Neste bensiinijaamas üks suur kast riiete jaoks. Sealt lähevad riided ka Eesti peredele. Humanasse viies ei saa Eesti pered sealt midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on paar tuttavat, kellel lapsed minu omast mõned aastad vanemad ning nende käest saan ma palju kasutatud aga siiski korralikke asju. Enamuse võtan oma lapsega kasutusse, aga on asju, mis on minu hinnangul täiesti ebapraktilised või lausa kahjulikud. Näiteks peaaegu paindumatu tallaga jalanõud. Pealt nahast ja coretexiga, aga tald kas ongi kõva olnud või ajaga seistes kõvaks läinud, muidu veekindlad ja praktiliselt kulumisjälgedeta. Oma lapsele ma selliseid ei ostaks ning jalga ei paneks. Samas osad neist näevad täiesti uued välja. Kuna ma neid oma lapsel mingil juhul ei kasutaks, siis tundub inetu neid järgmisele edasi anda või uuskasutuskeskusesse viia, kust keegi pahaaimamatult need osta võib. Samas on sellised k/s saapad ikkagi paremad kui üldse mitte saapaid omada, mistõttu prügikasti ka nagu ei tahaks panna. Kas on kohta, kuhu selliseid asju viies jõuaks need kuidagi nende lasteni, kelle seis ongi nii hull, et valida on kas ebamugavad saapad või üldse mitte saapad?

Ma ei saa aru, miks sa tahad annetada sinu hinnangul kasutuskõlbmatuid asju? Kas need hädas lapsed ei vääri korralikke jalatseid? Oma lapsele jalga ei pane, sest hindad lapsele kahjulikuks, aga teistele kõlbab sokutada küll. Selliste asjade koht on justnimelt prügikast ja annetamiseks sobivad ikka korralikud ja kasutatavad asjad.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 17:31; 17.11 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et vanemate ootused selles osas, mis on tore ja praktline, on erinevad. Olen saanud sõprade käest kasutatud esemeid, mis on nende sõnul täiesti asendamatud (näiteks meriinovillast alusmüts – minu silmis kole kui öö) ja asju, mis on antud ära tõdedes, et “minu laps seda ei kandnudki, nii ebapraktiline oli”. Üks sellelaadne asi oli näiteks Lenne paks talvekombe, mille mu sõbranna oma sugulaselt sai ja liiga paksuks tunnistas. Minu sõimelaps käis sellega 2 talve ja olin väga rahul. Ehk siis kui asjad on puhtad ja korralikud, siis ikka taaskasutus.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 17:59; 19.11 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vii Uuskasutusse. Sealsed ostjad saavad ise hinnata, kas tald on liiga kõva või mitte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MTÜ Do Good, Aarete Laegas, Magda Misjonipood.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 18:13; 17.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiri Sisaski algatatud Saagu valgus ka

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 18:13; 17.11 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et vanemate ootused selles osas, mis on tore ja praktline, on erinevad. Olen saanud sõprade käest kasutatud esemeid, mis on nende sõnul täiesti asendamatud (näiteks meriinovillast alusmüts – minu silmis kole kui öö) ja asju, mis on antud ära tõdedes, et “minu laps seda ei kandnudki, nii ebapraktiline oli”. Üks sellelaadne asi oli näiteks Lenne paks talvekombe, mille mu sõbranna oma sugulaselt sai ja liiga paksuks tunnistas. Minu sõimelaps käis sellega 2 talve ja olin väga rahul. Ehk siis kui asjad on puhtad ja korralikud, siis ikka taaskasutus.

Kas need asjad olid sinu hinnangul “lausa kahjulikud” ja sa pikeks neid mingil juhul oma lapsele selga pannud? Ilmselt siiski mitte. Selge see, et lapsed on erinevad, kasvavad erineve kiirusega ja osa asju ongi osade inimeste jaoks mõttetud. Aga teemaalgataja hindab jalatsid oma lapse jala jaoks kahjulikuks. Kas siis teistel lastel on niivõrd erinevad jalad, et neile ei oleks need jalatsid kahjulikud? Miks peaks taaskasutused tegelema prügiga?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 17:31; 17.11 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle üks kaltsuka müüja ükskord ütles, et absoluutselt kõige jaoks on ostja. Kõik endal kasutust mitte leidvad asjad viin taaskasutusse. Kellelgi on neid vaja, kui mul endal enam mitte. Kaltsukates meeldib mulle käia aegajalt ja alati leian midagi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh headegevusorganisatsioonide soovitajale. Uurin, kas neil sellisele kahtlasele kaubale võiks huvilisi olla. Oma prügi neile vägisi viima ei hakka, kui neil kasutuskõlblikumaid jalatseid abivajajatele niigi piisavalt pakkuda on.

Ma ei arva et vähekindlustatud perede lapsed peaksid suvalist saasta jalas kandma. Vastupidi, iga laps peaks kandma mugavaid jalatseid. Ning just seetõttu ei saa ma neid viia tavalisse kogumiskonteinerisse: tegu on heade firmade jalanõudega (toodi suure kastiga), mis on kellelgi 5-7 aastat uut kandjat oodanud ja kas on ajas taldade materjal kõvaks muutunud või tehtigi siis selliseid, aga täna poes müüdavate jalatsitega võrreldes tunduvad need kandmiskõlbmatud. Aga kuna välimus on neil korralik ja firma nimi tekitab usaldust, siis võivad need sattuda pahaaimamatu ostja lapsele jalga. Ainus koht, kus ma näen neil tarbimisväärtust on näiteks tulekahju ohvritele ajutise lahendusena kuni pere saab lastele korralikud jalatsid asemele osta.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 16:19; 17.11 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vii taaskasutusse, see, mida inimesed sobivaks peavad, on väga erinev. Lasteaia jalatsiriiul on täis crocse ja demareid, minu meelest täiesti kasutuskõlbmatud asjad, aga väga paljud on rahul.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 09:43; 18.11 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebapraktiline tähendab erinevatele inimestele erinevaid asju, pealegi nt saapaid ei pea olema tingimata üksainus paar (mu väiksemal on näiteks saadud Crocsi saapad, mida vihkan kirega, aga kui ikka kõik muu seest märg on, siis lähevad jalga, kui vaja kuhugi minna… niisama õue pole mõtet, sest on sekundiga märjad).
Soovitan ka tuttavatega kokkulepped teha, mida, kui palju jne vastu võtad, eelistused on loomulikud, kõike ei pea võtma, et siis pead murda, mida peale hakata.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 11:21; 19.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia jalatsiriiul on täis crocse ja demareid, minu meelest täiesti kasutuskõlbmatud asjad

Miks sa arvad, et näiteks demarid on “täiesti kasutuskõlbmatud asjad”? Demari termokummikud on superhead ju. Kerged, painduvad. Ja talvesaapad on neil ka super.

Crocsid ehk on mõnevõrra kaheldavad, sõltub mudelist ja ilmast. Olen endale ka ise prooviks crocse ostnud (tellisin alega otse crocs.eu lehelt) jumala head mugavad käimad, mul on nii saapaid kui sandaale 😀 Iluga need just ei hiilga, aga mugavad on küll. Sel aastal olen juba pea kaks kuud ainult crocsi saabastega käinudki (tõsi, see ei ole täpselt samasugune mudel nagu lastel kõige levinum). See laste seas levinud mudel mul on ka (pealt puhvis, alt kummikulaadne paat), need on ka jalas mugavad, aga käia saab ainult kuiva jaheda ilmaga. Nii kui vihma sajab ja korraks lompi astud, siis on kohe seest märg. See siiski ei tähenda, et ntx mõni teine selle firma toode oma eesmärki ei täidaks. Näiteks kummik või sandaal.

Ma saaks veel aru, et sulle ei meeldi, aga kui sa ütled, et “täiesti kasutuskõlbmatu” siis see jääb küll arusaamatuks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:21; 19.11 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen arst ja minu lastel küll pole kõik ülipehme tallaga udupeened jalanõud. Eriti õuesaabaste puhul, mida üldjuhul kantakse tunnike päevas, ei pea ma ülioluliseks hingehinda maksta. Lasteaia toajalatsid, millega suurem osa päevast veedetakse, on teine teema. Ja ka neid ei jaksa paljud vanemad väga kalleid osta, ikka on odavapoolsed kõva tallaga sandaalid enamikul lastel. Korralikke jalanõusid kõvema talla pärast kandmiskõlbmatuks prügiks nimetada on minu arvates tõusiklik, kõrk ja lugupidamatu — seda ka teades pehme talla eeliseid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia jalatsiriiul on täis crocse ja demareid, minu meelest täiesti kasutuskõlbmatud asjad

Miks sa arvad, et näiteks demarid on “täiesti kasutuskõlbmatud asjad”? Demari termokummikud on superhead ju. Kerged, painduvad. Ja talvesaapad on neil ka super.

Crocsid ehk on mõnevõrra kaheldavad, sõltub mudelist ja ilmast. Olen endale ka ise prooviks crocse ostnud (tellisin alega otse crocs.eu lehelt) jumala head mugavad käimad, mul on nii saapaid kui sandaale ???? Iluga need just ei hiilga, aga mugavad on küll. Sel aastal olen juba pea kaks kuud ainult crocsi saabastega käinudki (tõsi, see ei ole täpselt samasugune mudel nagu lastel kõige levinum). See laste seas levinud mudel mul on ka (pealt puhvis, alt kummikulaadne paat), need on ka jalas mugavad, aga käia saab ainult kuiva jaheda ilmaga. Nii kui vihma sajab ja korraks lompi astud, siis on kohe seest märg. See siiski ei tähenda, et ntx mõni teine selle firma toode oma eesmärki ei täidaks. Näiteks kummik või sandaal.

Ma saaks veel aru, et sulle ei meeldi, aga kui sa ütled, et “täiesti kasutuskõlbmatu” siis see jääb küll arusaamatuks.

Ma ju ütlesingi, et minu meelest. Kummikud ei hinga ja ei sobi ronimiseks. Nende ja veel paljude teiste firmade saapad samuti.
Sellepärast soovitasingi teemaalgatajal ka tema jaoks sobimatud jalatsid ikkagi taaskasutusse viia, et inimeste elud, vajadused ja eelistused on väga erinevad. Oleneb ju kui palju laps päevas õues on ja mis ta seal teev. Kui tõesti vaid tunnike päevas, siis oleks tõesti üsna ükskõik, mis jalas on, peaasi, et kuiv ja soe.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 09:43; 18.11 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan Uuskasutuskeskusesse viia. Sealt lähevad osa asjad otse abivajajateni läbi organisatsioonide ja mida parasjagu ei küsita, läheb müüki. Tulu eest peetakse võrku üleval ja mis üle jääb, see läheb kiusamisvaba kooli toetuseks. Lisaks, endal on lihtne viia sinna, lihtsalt tõstad kotiga uksest sisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen arst ja minu lastel küll pole kõik ülipehme tallaga udupeened jalanõud. Eriti õuesaabaste puhul, mida üldjuhul kantakse tunnike päevas, ei pea ma ülioluliseks hingehinda maksta. Lasteaia toajalatsid, millega suurem osa päevast veedetakse, on teine teema. Ja ka neid ei jaksa paljud vanemad väga kalleid osta, ikka on odavapoolsed kõva tallaga sandaalid enamikul lastel. Korralikke jalanõusid kõvema talla pärast kandmiskõlbmatuks prügiks nimetada on minu arvates tõusiklik, kõrk ja lugupidamatu — seda ka teades pehme talla eeliseid.

Jumal tänatud, keegi jagab minu arvamust!

Ma olen facebooki gruppides pikalt jälgindu seda barefoot-fanatismi. Juist nii seda tuleb nimetada. Jääb mulje, et enne barefooti jalatsite propagandat kõndisid kõik lapsed valesti, praegused täiskasvandu peaksid kõik lampjalgsed olema ja ma ei tea mida veel. Aga ei ole ju. Ükski uuring pole vist tegelikult tõestanud, et jalaga midagi väga juhtunud oleks neist mitte-barefoot jalatsitest (ja jätame kõrvale äärmused, eks, kus juba 1aastased kannavad varbavahesid või liiga väikseid/suuri jalatseid jne).

Ausaltöeldes pole mul endalgi jalatsid mingi udupehme tallaga. Ma ausalt ei kujuta isegi ette, kus lapel seda ülipainduvat talda vaja on – okei, kui tõesti tegeleb kaljuronimisega või tantsimsiega,s isi on tõesti äärmine painduvus oluline. Aga tavalisel mänguväljakul turnimiseks ei ole vaja tegelikutl samaväärset painduvust kui kaljuronijal – laps ikka toetab oma jala ju terve tallaga või talla keskosaga torule, mitte ainult pöiaga. Ja kui on vaja ikka ainult pöiaga toetada – uskuge, lapsed saavad suruepäraselt hakkama ja kohanevad kiiresti.

Nende barefoot-jalatsitega ma ikka näen väga palju marketingi. Inimesed on lasknud osaval turundusel endale ajupesu teha. Sama tendentsi on näha nt meriinovillaga, et varsti juba oled paha ema ja laps raudselt jääb haigeks, kui julged puuvillaseid riideid lapsele panna. Tänaval vaadatakse kõõrdi, kui su laps on Tako vankris, sest see on “mingi odav koopia”. Riiete väärtust näitab nende hind, mitte vajalikkus…. jne

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ju ütlesingi, et minu meelest. Kummikud ei hinga ja ei sobi ronimiseks.

Kuskohas sa ronid vihmaga ja talvel? Märja ja libedaga ei ole vaja kuskile puu otsa ronida. Talvel ongi just oluline see, et saapa tald oleks paks, mitte mingi õhuke painduv. Tuleb ikka vaadata seda ka, mis kliimas me elame, mitte joonduda mingite lõunapoolsete riikide järgi, kus sokke ei kanta ja käiakse aastaringselt tennistega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:21; 19.11 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kohe tahaks näha hingavaid veekindlaid jalatseid (aga lompides käimine on ju laste inimõigus…):) Seda muidugi, et kuiva ilma puhul võiks eelistada muud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 11:21; 19.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et nt avariiline turvahäll visatakse prügisse ja lõigatakse rihmad läbi, sest selle kasutamine oleks järgmisele lapsele otsesõnu ohtlik. Aga visata ära korralikud jalanõud, sellepärast, et need sulle ei kõlba, samal ajal kui sel taaskasutuses käival lapsevanemal võib-olla pole üldse mingeid sooje talvejalatseid lapsele anda… pehmelt öeldes mõtlematu.
Osad jalatsid ei olegi painduva tallaga. Kas see tald siis lausa praguneb painutades või mis? Kui jah, siis selle koht on prügis. Kui ei, ja toode on kasutatav, siis viiksin siiski taaskasutusse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, aga miks sa siis ei tee nende tuttavatega kokkulepet, et läheb ise valid sobivad asjad välja, mitte ei lase kõike kastide viisi üle enda ulke tuua.
Minul küll kodus nii palju ruumi pole, et tuttavate vanus asju ladustada.
Käin ise tuttavate juures valima ja käivad nemad minu juures ja võtavad kaasa vaid selle nende jaoks sobiva ja vajaliku.
Kui keegi mingi valiku mitte sobimisel solvub lausa, siis see on minu arvates pehmelt öeldes nõme. Ei solvu mina, kui kõik minu pakutud asjad ei sobi ja ei solvuta minu peale, kui ma kõike koju ei vea.

Ise valimine ja asjade üle vaatamine ongi lahendus!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, aga miks sa siis ei tee nende tuttavatega kokkulepet, et läheb ise valid sobivad asjad välja, mitte ei lase kõike kastide viisi üle enda ulke tuua.

Minul küll kodus nii palju ruumi pole, et tuttavate vanus asju ladustada.

Käin ise tuttavate juures valima ja käivad nemad minu juures ja võtavad kaasa vaid selle nende jaoks sobiva ja vajaliku.

Kui keegi mingi valiku mitte sobimisel solvub lausa, siis see on minu arvates pehmelt öeldes nõme. Ei solvu mina, kui kõik minu pakutud asjad ei sobi ja ei solvuta minu peale, kui ma kõike koju ei vea.

Ise valimine ja asjade üle vaatamine ongi lahendus!

Meil käib pigem nii, et kapi koristusel leitud väikesed asjad antakse järgmisesse peresse, kus sobivas mõõdus laps kasvamas. Ma ei kujutaks ette kui peaksin kohapeal sõbranna lapse asju sortima, et “selle võtan, aga see on kole”. Võtan ikka kõik kaasa. Oma lapsele mittesobivad asjad viin siis ise mõnda kogumiskasti ära.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 17:59; 19.11 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei vii kunagi sinna, kus asju edasi müüakse. Kui juba annan tasuta, siis saagu keegi ka neid tasuta. Do Good on selline koht.
https://www.facebook.com/DoGoodEstonia

KUST MEID LEIAB? Meile saab asju tuua:
meie koostööpartneri juurde, Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liidu kontorisse, Laagrisse Pärnu mnt 457, ( lahtioleku ajad ja kontakti leiad siit: https://www.lasterikkad.ee/tallinnjaharjumaa/kontakt/ ), Tallinnas Tondile (Kerstin, 5564 1199) või kesklinna (Kärt, 5116 000), Jürisse Rebase teele (Sigrid, tel 513 5695), Viimsisse (Laura, tel 5351 0003)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps Taaskasutus ja ebapraktilised asjad.