Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tähtajaline leping

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Tähtajaline leping

Postitas:
Kägu

Jagage infot pikaajalise tähtajalise lepingu puhul. Kuidas haigestumise korral? Kuidas puhkusega? Kas mõlemad võimalikud ja tasustatud nagu tähtajatu puhul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas jutt on tähtajalisest TÖÖlepingust?
Siis on jah, need asjad, mida nimetasid, samamoodi nagu tähtajatu töölepingu puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah tähtajaline tööleping pikkusega üks aasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, kõik sama, ainult et aasta pärast lastakse sul minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või pikendatakse lepingut.

Kas vastab tõele, et kui üks kord on lepingut pikendatud, siis pärast seda aasta pärast muutuks leping tähtajatuks?

Jah, kõik sama, ainult et aasta pärast lastakse sul minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt jah. Kui kuni kahekuuse vahega peale lepingu lõppu sõlmitakse täpselt sama töö jaoks uus tähtajaline leping ja too ka lõppeb ning sõlmitakse veel uus (kolmas), siis viimane loetakse juba tähtajatuks. Sest tähtajalist lepingut on ette nähtud kasutada siiski ajutise iseloomuga töö jaoks, kui aga juba mitu korda pikendatud, siis töö ilmselt ei ole ajutine.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pikendamine on lubatud 1 kord 5 aasta jooksul, 2. pikendamine muudab lepingu tähtajatuks.
2 korda võib ka lasta lepingul lõppeda ja sõlmida kohe uus, siis veel ei muutu tähtajatuks.
Aga kui lasta ühel lepingul lõppeda ja 2 kuu pärast sõlmida uus, siis seda võib teha nii mitu korda kui vaja. Nii töötavad paljud õpetajad.

§ 10. Tähtajalise töölepingu järjestikuse sõlmimise ja pikendamise piirang
(1) Kui töötaja ja tööandja on käesoleva seaduse § 9 lõike 1 alusel sõlminud tähtajalise töölepingu samalaadse töö tegemiseks järjestikku rohkem kui kaks korda või tähtajalist lepingut pikendanud rohkem kui üks kord viie aasta jooksul, loetakse töösuhe algusest peale tähtajatuks. Tähtajaliste töölepingute sõlmimine loetakse järjestikuseks, kui ühe töölepingu lõppemise ja järgmise töölepingu sõlmimise vaheline aeg ei ületa kahte kuud.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tähtajaline leping