Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tähtajaline tööleping

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Tähtajaline tööleping

Postitas:

Tere, vajan nõu.

Sain suurepärase ameti peale tööpakkumise, aga tegemist on lhp asendajaga ehk siis ca 3 aastat tähtajaline leping. Hetkel on mul tähtajatu tööleping, kuid amet ei ole enam nii atraktiivne minu jaoks. Väga tahaksin uues ametis olla.

Minu küsimused selle kohta, mis saab peale lepingu lõppu:

1. Kui jään selle tähtaja sees ise lhp, kas leping katkeb automaatselt ja tagasi tulles mulle tööd ei ole?

2. Millised on töötu toetused peale tähtajalise töölepingu lõppu?

3. Kui tähtaeg saab täis, naaseb vana töötaja, minu leping lõppeb ja otsustan saada siis lapse. Kas see tähendab, et lhp raha arvestus käib eelmise kalendriaasta järgi? Või mis aja jooksul peale lepingu lõppemist pean kindlasti sünnitama, et rahaliselt ei kaotaks?

Suures pildis saan aru, et on riskantne, kuid teistpidi nii väga tahan uusi väljakutseid ja ühel päeval oleksin praeguselt töölt nagunii lahkunud.

 

Tänan kaasa mõtlemast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 06:54; 14.04 11:16; 16.04 06:43; 16.04 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Jah, leping lõpeb.
2. Saad töötutoetust ja töötuskindlustushüvitist
3. Praegusel ajal arvestatakse vanemahüvitist rasestumisele eelnenud 12 kuu järgi, seega maksimaalse vanemahüvitise saamiseks peaksid rasedaks jääma vahetult pärast lepingu lõppu või juba enne lepingu lõppemist.

Arvesta sellega ka, et see, keda sa asendad, ei pruugi soovida olla vanemapuhkusel 3 aastat. Tal on igal hetkel võimalik oma vanemapuhkus ka varem lõpetada ja tagasi tulla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tuleb 3 aastat? Sel töötajal on õigus igal ajal naasta, kasvõi kohe peale rasedus- ja sünnituspuhkuse lõppu.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 08:33; 16.04 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik tuleb tagasi peale vanemahüvitise lõppu. Algul on küll jutt, et mina ei tule enne kolme aastat, aga kui raha otsas, on kõpsti tööl tagasi.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 09:00; 16.04 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkimata sellest, et üha enam jäävad isad koju, kui suurem imetamisaeg möödas ja laps sööb tahket (meil ilmselt läheb see käiku mehe soovil, et ta ka saaks korra elus raha eest aja maha võtta???? ).

Ja siis võib ka traagilisi sündmusi olla, meil hiljuti ühel kolleegil laps suri LHP ajal ☹ Sisuliselt lhp lõpeb siis automaatselt ja leinaaeg on tööandja vastutuleku küsimus…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastused küsimustele on juba antud eespool.

Need riski, mis siin välja toodud, tõepoolest on tähtajalise lepingu puhul. Kõik sõltub aga valdkonnast ja sinu oskustest. Kui tegemist on ikka tööalase edasiminekuga ning valdkond on selline, kus tööd praegu on, siis ma ei kardaks tähtajalist lepingut. 1,5 aastaga jõuad hea kogemuse saada ning ei näidata. Täiesti võimalik, et pakutakse ka tähtajalist tööd pärast teise naasmist. Või kui ei, siis saad uue kogemuse pealt uue koha leida.

Kui valdkond on selline, mis kriisist kõvasti mõjutatud ning pigem tegemist tööpuudusega, siis vist ei võtaks riski.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist on tõesti karjääri mõistes edasiminekuga ja enesearengu mõttes samuti suur pluss. Uus amet eeldab tavaliselt haridust, mida mul hetkel pole ja uus amet on valmis tasuma ka mu koolituskulud. Tundub, et tasub siiski see risk võtta 🙂

 

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 06:54; 14.04 11:16; 16.04 06:43; 16.04 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on tööalaselt enda arendamise võimalus, siis kindlasti kasutaks seda.
Töötuskindlustushüvitise võimalus on ka plussiks – seda saab tähtajalise lepingu lõppemise korral ja annab lisaaega uue töö otsimiseks vajadusel.
Tähtajaline leping on ka töötaja jaoks hea võimalus selgitada, kas uus töö talle meeldiks; mitte ainult tööandjale. Võibolla LHP-le läinud töötaja ei tule varem tagasi, vaid hoopis jääb järjest teise lapsega koju. Kõik võib olla. Teemaalgatajal tundub, et veel lapsi pole – see on ideaalne aeg selliseid uusi asju proovida elus. Kui lapsed saad, siis sa seda enam ei julge seda teha. Mina julgustaks võtma selle tähtajalise koha, eriti kui endale huvi pakub.
* Kaks korda elus olen ka seda teinud, ühest kujunes püsiv töökoht ja teisest palju kontakte, mille kaudu leidsin peale tähtajalise töö lõppu veel parema koha.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täheldanud, et paljud ettevõtted (seda küll enne seda koroonajama) pakuvad headele töötajatele hiljem tähtajatuid lepinguid. Minu tutvusringkonnas oli nii kahel inimesel + minu enda asendajal. Ma ise ei saanud oma töökohta tagasi, aga saime kokkulepele teises ametis tööandjaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,5 aastat ühel töökohal on mu meelest küll päris pikk aeg. Oleks paarikuuline töökoht, siis ei võtaks vastu. Kindlasti kasuta head võimalust ära! 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et kui sa oled väga hea töötaja, ei taha sinust ükski tööandja loobuda ja leiab ikka võimaluse sind edasi palgata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki heade vastuste eest!

Kas keegi oskab täpsustada töötuskindlustuse kohta. Kui sünnitan näiteks 6 kuud peale töölepingu lõpetamist, siis sinnamaani saan töötuskindlustuse. Aga kui laps on suurem ja hakkab lasteaias käima, võtan end taas töötuna arvele, kas siis ka mingit toetust veel saab või eelmisest korrast alles on?

Kuidas sellega üldse on, kui töötu lapse saab? Kas siis on samamoodi lhp 1,5- 3 aastat?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 06:54; 14.04 11:16; 16.04 06:43; 16.04 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tkh võid saada edasi ka sünnitanuna, kui täidad tööotsimiskava. Seda ei pea VH ajaks lõpetama.Käid visiitidel, täidad juhendaja korraldusi ja kinnitad, et oled valmis sobiva töö leidumisel tööle asuma (n osakoormusega vms) Kui lõpetad, siis automaatselt see ei jätku-selleks, et n ö saamata osa edasi saaksid, selleks pead olema vahepeal tööle asunud ning kas lõppes tähtajaline leping (töötasid kuskil ajutiselt nädala) või koondatakse või lahkud katseajal.

Töötul ei ole mingit 3a n ö kodusolekut lapsehoolduspuhkusel, tal pole üldse lhp (lhp on töötaja hüve st kodus olla nii, et töökoht ootab).
Mis mõttes 1,5a? Jah, töötu saab VH lapse sünnist ja 18 kuud. Ja kui tõesti tahab kodune olla, siis riigipoolne ravikindlustus on kuni lapse 3a saamiseni kui seda mõtlesid.

Samas, töötu kodus olemine ei jää arvestusest välja (kuna pole lhp) näiteks olukorras kui tööleping lõpeb kas enne sünnitust või pärast seda-kui lhp kuud jäetakse 36k lugemisest välja, mille jooksul peab olema 12k töötanud, et üldse Töötukassast midagi saada, siis pärast lepingu lõppu kodus olemine(kuigi beebiga) ei jää arvestusest välja. Seega töötu, kes soovib Töötukassast raha ei tohi viivitada lapse 3a saamiseni vaid hoolega jälgima, et ei täituks üle 24 palgata kuu 36k jooksul enne kui arvele jõuab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ollakse nii ametis kolme lapse vorpimisega, niiet ära stressa. 50:50 võimalus on, et see lapsepuhkusele mineja teeb veel järgmised mudilased otsa.

Ja kui oled asjalik töötaja, siis pigem leitakse väljund ka peale lapsepuhkusel olija naasmisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellega üldse on, kui töötu lapse saab? Kas siis on samamoodi lhp 1,5- 3 aastat?

Kuidas nii rumalasti saab küsida üldse?! Kust sa töötuna lhp-l siis oleksid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 09:00; 16.04 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui oled asjalik töötaja, siis pigem leitakse väljund ka peale lapsepuhkusel olija naasmisel.

Suures firmas jah, aga kui on väiksem firma, siis neid vabu kohti lihtsalt pole, ole nii tubli töötaja kui tahes.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 09:36; 16.04 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellega üldse on, kui töötu lapse saab? Kas siis on samamoodi lhp 1,5- 3 aastat?

Kuidas nii rumalasti saab küsida üldse?! Kust sa töötuna lhp-l siis oleksid?

Jah, tõesti. Loe ja imesta.

Aga kui ei küsi, siis jäängi rumalaks ju! Nüüd vähemalt selgitati ära ja sain ise ka aru.

Olen teema algataja

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 06:54; 14.04 11:16; 16.04 06:43; 16.04 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,5 aastat ühel töökohal on mu meelest küll päris pikk aeg. Oleks paarikuuline töökoht, siis ei võtaks vastu. Kindlasti kasuta head võimalust ära! ????

Ainult et pole mingit garantiid, et see töökoht on  vähemalt 1,5 aastat. Võibki ka ainult mõned kuud olla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 08:33; 16.04 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt puhtast huvist küsin, et kui on tähtajaline leping, siis kas see ei peaks kehtima tähtaja lõpuni? Või on lepingus punktid, mis selle ennetähtaegselt lõpetavad?  Mis on sellisel juhul tähtajalise lepingu mõte? Pole ise kunagi tähtajalist lepingut teinud, sestap ka ehk rumal küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt puhtast huvist küsin, et kui on tähtajaline leping, siis kas see ei peaks kehtima tähtaja lõpuni? Või on lepingus punktid, mis selle ennetähtaegselt lõpetavad? Mis on sellisel juhul tähtajalise lepingu mõte? Pole ise kunagi tähtajalist lepingut teinud, sestap ka ehk rumal küsimus.

Asenduslepingusse ei panda kunagi konkreetset kuupäeva, vaid kirjutatakse, et asendus toimub kuni lapsehoolduspuhkusel olija naasmiseni. Tegemist on n-ö jooksva tähtajaga. Kuna naasja peab tagasi tulemisest minu mäletamist mööda ette teatama 14 päeva, siis nii ongi. Täna ütleb, et tuleb tagasi ja kahe nädala pärast seisab asendaja töötukassa ukse taga. Kuigi see on küll õige, et vähemalt suuremates ettevõtetes tehakse heale asendajale ikka mingi pakkumine. Kasvõi luuakse uus töökoht. Kui on aga 5 inimest tööl, on see raskendatud. Olen ka ise hetkel samasuguse asenduslepinguga ja näen, et ilmselt mind ära lasta ei taheta, umbes juba kujutan ette pakkumisi, iseasi on see, et ma teisi töid eriti teha ei tahaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sellega üldse on, kui töötu lapse saab? Kas siis on samamoodi lhp 1,5- 3 aastat?

Kuidas nii rumalasti saab küsida üldse?! Kust sa töötuna lhp-l siis oleksid?

Teises teemas üks töötu uuris, kuidas ta haigeks jäädes haigushüvitist saaks küsida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest üsna riskantne ettevõtmine. Ka asenduslepingute puhul rakendatakse katseaega ja kui selgub, et sa ikkagi ei sobi neile või koht ei sobi sulle, oled hiljemalt nelja kuu pärast töötu. Asendatav võib tagasi tulla kohe peale dekreedi lõppu. Kui saad pärast lepingu lõppu ise lapse, siis oled ilma tööta ema. Väikelapse ema ei ole just selline töötajate kategooria, keda eelistatakse palgata. Kui oled vähemalt poolteist aastat töölt eemal olnud, siis ei paista sinu pooleteiseaastane asenduskoht CVs tööandjate jaoks kuigi atraktiivne välja, liiatigi kui vastava ala diplomit pole ette näidata.

Nii et oleneb, kui riskialdis sa oled. Võib minna väga hästi, võib väga halvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt puhtast huvist küsin, et kui on tähtajaline leping, siis kas see ei peaks kehtima tähtaja lõpuni? Või on lepingus punktid, mis selle ennetähtaegselt lõpetavad? Mis on sellisel juhul tähtajalise lepingu mõte? Pole ise kunagi tähtajalist lepingut teinud, sestap ka ehk rumal küsimus.

Asenduslepingusse ei panda kunagi konkreetset kuupäeva, vaid kirjutatakse, et asendus toimub kuni lapsehoolduspuhkusel olija naasmiseni. Tegemist on n-ö jooksva tähtajaga. Kuna naasja peab tagasi tulemisest minu mäletamist mööda ette teatama 14 päeva, siis nii ongi. Täna ütleb, et tuleb tagasi ja kahe nädala pärast seisab asendaja töötukassa ukse taga.

Mul tekkis ka teemaalgatust lugedes küsimus, et kas talle pakutakse ikka 3-aastase tähtajaga lepingut?  Reeglina tööandjad fikseerivad ikka nii, et leping on töölt eemal oleva töötaja tööülesannete täitmiseks ja lõppeb selsamal hetkel, mil see töötaja naaseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sa võtad, et tõötaja on lhp-l 3 aastat? Vanemapalka makstakse 1,5 a ja paljud emad pole isegi nii kaua kodus. Praegu on pigem kombeks, et isa jääb lhp-le. Eriti, kuna nüüd makstakse vanemahüvitist rasedusele eelnenud aasta eest, soovivad varem tööle naasta need, kelle palk on kasvanud. Minu sõbranna läks näiteks tööle 3- kuuse lapse kõrvalt (kodukontor ja võimalus oma aega planeerida), kuna vanemapalk oli 1,5x väiksem, kui töötasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et oleneb, kui riskialdis sa oled. Võib minna väga hästi, võib väga halvasti.

Mina ka ei julgeks väga riskida. Meil oli üks töötaja, kes sai lapse ja lubas kohe mitmeks aastaks ära minna, sest tahtis kaks last järjest saada. Aga neil olukord peres muutus, mees jäi töötuks ja läks ise lapsehoolduspuhkusele. See asendaja sai vaid paar kuud olla. Kusjuures oli väga tubli töötaja, palju parem kui see originaal, aga teha ei olnud midagi, meil isegi pole väga väike firma, aga riigiasutus ja ega keegi seal naljalt ei lahku, seega vabu kohti pole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 09:36; 16.04 16:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tähtajaline tööleping