Esileht Koolilaps Täid – lootusetu võitlus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Täid – lootusetu võitlus?

Postitas:

Laps sai täid – avastasime 2 nädalat tagasi ja 2 nädalat on käinud ka kõva võitlus – Nidat 2 pudelit juba läinud lisaks mingi shampoon, äädikalahusega loputamine jne. Kui tundub, et kõik on korras, siis ikkagi mõne päeva pärast täi või ting kusagil. Kooli sai informeeritud, aga lapse sõnul ikka mitu last klassis, kes ütlevad, et täid peas, kratsivad päid, aga midagi polevat ette võetud.
Täna lõpuks plahvatasin ja kukkusin nutma, kui järjekordselt patju, mütse, salle steriliseerisin, triikisin jne ja pea lapsel ja endal ka jälle Nidaga kokku mäkerdasin. Ja järjekordsed juuksekummid ja kammid minema viskasin.
Pesumasin huugab pidevalt – täna lausa 4 korda! Sest mul on lausa foobia – iga õhtu kõikide voodipesu 100% vahetusse ja masinasse, kõik riided ka jne, jne. Iga päev voodid tolmuimejaga üle jne. Võimlen siin täiega, aga asi näib lootusetu ikka. Oeh, lohutage, kes selle üle elanud, kas sellest ikka millalgi pääseb? Mul sugulased ei julge enam külla tulla (laps pole 2 nädalat oma vanavanemaid saanud seetõttu külastada). Ise ei julge ka kinno või kusgaile avalikku kohta minna, sest mine tea…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.11 20:13; 03.11 20:23; 04.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tingud ikka ka nopid välja? Lapsele sõnad peale, et päid teistele lähedale ei topi, koolis juuksed korralikult kinni, kammi ei laena ja mütse ei vaheta. Täi pole kirp, kes peast pähe hüppab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tingud ikka ka nopid välja? Lapsele sõnad peale, et päid teistele lähedale ei topi, koolis juuksed korralikult kinni, kammi ei laena ja mütse ei vaheta. Täi pole kirp, kes peast pähe hüppab.[/tsitaat]

Tingud nopime/kammime välja. Aga ju siis see nii kerge pole ja miskit on jäänud kahe silma vahele ikka. Ja koolis ka riided neil suht hunnikus nagides ja räägin küll, et hoidku üksteisest eemale, aga ikka kallistatakse tervituseks jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.11 20:13; 03.11 20:23; 04.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga päev täikammiga puhta paberi peale – pärast kulub väga vähe aeg – paar minutit päevas. kuu ajaga olete lahti.
kui koolis ka, siis võitegi jätkata üle paari päeva täikammiga kammimist – see ei ole suur vaev ja hoiab pea puhtana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul küll 20 aasta tagune kogemus. Võib olla on abiks. Lapsel oli algklassides ka korduvalt probleem täidega. Saime kõik korda, kui mingi aja pärast oli jälle täideprobleem. Omaalgatuslikult võtsin ja paljundasin infomaterjali, mida teha, kuidas rohtu panna, et voodipesu peab ära pesema või külmas hoidma jne ja panin selle infomaterjal iga lapse kappi. Lastel oli algklassides sellised kapid nagu lasteaias.Ja probleem kadus ära. Kas üldse kõik lapsevanemad teavad, lastel on täideprobleem? Kui on asjalik õpetaja, tuleks tema abiks võtta. Põhiline on et kedagi ei tohi süüdistada, sõbralikult rääkida ja selgitada. Mul oli ka siis kunagi täielik jahmatus, kui üks ema pöördus minu poole, et mis te täidega teete, ta on juba mitu korda nendega tulutult võidelnud, ma ei teadnud üldse, et lapse klassis on lastel täid. Kodus vaatasin oma lapse pead, issand, lapsel täid, kui see ema poleks mulle seda õelnud, millal ma sellest ise oleks aru saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa Nydat hoiad ikka umbes 8h peas, siis tapab tingud ka. Paranit veidi kallim ja raskemine mahapestav, aga sellele aitab umbes 15 minutist. Veel on variant elektriline täikamm, see pole nii tõhus kui need vedelikud, aga kasutamisaeg piiramatu, saad teha igal õhtul. Kui patareid tühkjaks saavad, paned uued ja tõrjud edasi. Minu teada tapab ainult täisid, mitte tinge, aga täidel läheb vist päevake või paar kuni nad munemisküpseks saavad, kui igal õhtul nad välja kammid, siis peaks ka lahti saama.
Kordusravi peaks Nida ja paranitiga tegema igaks juhuks 9-10 päeva pärast, liiga tihti pole mõtet. Minu lastel oli koolis ka paar aastat tagasi täipuhang algklassides, siis kooliarst (või õde) kontrollis kõiki klasse, need kellel täid avastati, saadeti koju ja teavitati vanemaid. Paari nädala pärast siis korduskontroll. Kusjuures mingis klassis oli se probleem pikemalt, siis mingit teavitamist polnud ja läks teistesse klassidesse ka. Minu omad õnneks pääsesid, aga igaks juhuks pesin mõlemal ikkagi korra täishampooniga juuksed ära.
Kas koolilt ei saa nõuda, et kõigi laste päid kontrollitaks, muidu teemaalgataja jääbkli iga natukese aja tagant oma lapsele täitõrjet tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 22:17; 04.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et kui minul kunagi endal olid, siis piisas sellest, et kammisime kõik täid välja ja tapsime ära. Ema nokkis tingud juukse karvade küljest küüntega, karv karva haaval ära. Ja sellega oligi probleem lahendatud. Ja täisid oli mul peas juba mustmiljon, sest kartsin emale rääkida. Ühel hetkel ema ise avastas ja selleks hetkeks oli mu peas tõeline kasvandus. Juuksed olid mul keskmise pikkusega. Mingeid rohte ega seepe me ei kasutanud. Mingit suuremat kodu puhastamist ja desifitseerimist ka ei mäleta. Nii, et tuleb pea korralikult puhtaks nokkida, väga hoolega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]iga päev täikammiga puhta paberi peale – pärast kulub väga vähe aeg – paar minutit päevas. kuu ajaga olete lahti.
kui koolis ka, siis võitegi jätkata üle paari päeva täikammiga kammimist – see ei ole suur vaev ja hoiab pea puhtana.[/tsitaat]

mis asi on täimkamm ja kas see aitab siis ilma mingi lisavahendita /emulsioon, pasta, shampoon(?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis asi on täimkamm ja kas see aitab siis ilma mingi lisavahendita /emulsioon, pasta, shampoon(?[/tsitaat]
täikamm on lihtsalt tihe kamm. see on selle rohuga kaasas ka.
Aga meil läks samuti põhiaur ikka peade karvhaaval kontrollimisele. Ikka iga päev tund aega kummalgi lapsel ja nii 2 nädalat järjest. See asjade pesemine on ka muidugi vajalik, aga on ju selge, et ühel täil on end tunduvalt kergem varjata peas, kui padjapüüril.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 00:23; 04.11 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paranit on parem. Lisaks tasuks maad kuulata, kas mõne lapse kodus on selline vaesus, et rohu hind (see pole just väike) käib üle jõu – ja võibolla õnnestub teil kambakesi ka nendele lastele rohtu osta. Muidu nakkavad aga uuesti teisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastaid tagasi sama mure oli minu tüdrukul, kell on pikad ja paksud juuksed. Oma kogemuse põhjal tean ainult ühte kindla viisi- värvige juukseid ära. Nii ei ole ka ohtu, et probleem uuesti kiiresti kerkib.
Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 08:22; 04.11 12:50; 04.11 13:13; 05.11 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas ka Paranit.

Ise teismelisepõlves kammisin lihtsalt kaks korda päevas juukseid täikammiga – tinge ei noppinud, lihtsalt kammisin täid enne välja, kui nad munemisealiseks said. Vanni kohal kammisin, pärast lasin veega alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Värvimine aitab, kui täisid kuskilt juurde ei tule. See on tõesti hea variant, proovitud.
Lisaks kammimine, tüdruk ise kammis oma 4-5 korda päevas põhjalikult oma pead, tal oli nii suur valu satikatest vabaneda. Pesemisele me eriti rõhku ei pannud, aga toas olevad karvaloomad viisime kuuri talvituma ning mütsid istusid mitu nädalat sügavkülmas. Iga päev vähemalt korra otsisin tinge ja täisid, jätkasin tingude otsimist ka siis, kui täisid polnud mitu päeva kohanud. Meil võttis vabanemine aega 3 nädalat, võibolla isegi oli 4, aga tüdrukul on ka paksud juuksed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 09:44; 04.11 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIKS HEAD NÕUANNET LAIDATAKSE?!

Pikkade ja paksude juuste puhul on täikamm abitu, lihtsam juba juuksed ära lõigata.
Värvitud juustes täi ei saa paljuneda, kuna värv mõjub tingudele happena.
Täi¨ampoon tapab täisi, kahjuks osaliselt tingud jäävad edasi elama.
Abi ka sellest, et leida allikad. Kui see on kool, siis anda teada nii kooliarstile kui ka kl.juhatajale.
Tasub olla ettevaatlik mütsi ostmise hetkel, kuna see on ka väga levinud viis saada täisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 08:22; 04.11 12:50; 04.11 13:13; 05.11 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka just see sama teema. Leidsin u nädal tagasi ühe lapse peast täilooma, mõned noored isendid olid ka, lisaks üle terve pea tingusid suhteliselt hõredalt. Jooksin apteeki, ostsin Nyda sprei, pritsisin pähe. Hoidsime u 10 tundi peas. Teisele lapsele ja endale lasin ka rohtu pähe. Igaks juhuks kuigi midagi ei leidnud. Siis panin pesumasina huugama. Osa uuemaid patsikumme jätsin ma küll alles, kastsin neid siis keeva veega korduvalt ja panin sügavkülma (-36 kraadi). Kaisuloomasid pesin ka masinas. Põrandaid pesin äädikalahusega, vaibad kloppisin õues, madratseid aurutasin kuuma triikrauaga jne. Voodipesud vahetasin paari päeva pärast uuesti, padjapüüre iga päev. Tingud noppisin muidugi kõik lapsel peast välja. Elus esimest korda sellist asja nägin-tegin. A, kui tinge kammisin-korjasin, siis kastsin täikammi kogu ega äädikalahusesse, see nagu leotas neid lahti ja oli kergem ära võtta. Kuna lapsel on üsna õhukesed ja sirged juuksed, siis väga hull see töö ei olnud. Õnneks oli tinge ka päris vähe, ma arvan. Kõik järgnevad päevad olen laste päid kamminud hoolega ja pärast pesu äädikalahusega loputanud igaks juhuks. Päris närvesööv ja vaevaline nädal oli ikkagi. Ei julge veel hõisata, et oleme pääsenud… Samas olid mul endal täid u 7a ja teades meie kodust olukorda, siis vaevalt sellist hullumaja koristust seal toimus. Aga lahti sain ma neist ruttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka just see sama teema. Leidsin u nädal tagasi ühe lapse peast täilooma, mõned noored isendid olid ka, lisaks üle terve pea tingusid suhteliselt hõredalt. Jooksin apteeki, ostsin Nyda sprei, pritsisin pähe. Hoidsime u 10 tundi peas. Teisele lapsele ja endale lasin ka rohtu pähe. Igaks juhuks kuigi midagi ei leidnud. Siis panin pesumasina huugama. Osa uuemaid patsikumme jätsin ma küll alles, kastsin neid siis keeva veega korduvalt ja panin sügavkülma (-36 kraadi). Kaisuloomasid pesin ka masinas. Põrandaid pesin äädikalahusega, vaibad kloppisin õues, madratseid aurutasin kuuma triikrauaga jne. Voodipesud vahetasin paari päeva pärast uuesti, padjapüüre iga päev. Tingud noppisin muidugi kõik lapsel peast välja. Elus esimest korda sellist asja nägin-tegin. A, kui tinge kammisin-korjasin, siis kastsin täikammi kogu ega äädikalahusesse, see nagu leotas neid lahti ja oli kergem ära võtta. Kuna lapsel on üsna õhukesed ja sirged juuksed, siis väga hull see töö ei olnud. Õnneks oli tinge ka päris vähe, ma arvan. Kõik järgnevad päevad olen laste päid kamminud hoolega ja pärast pesu äädikalahusega loputanud igaks juhuks. Päris närvesööv ja vaevaline nädal oli ikkagi. Ei julge veel hõisata, et oleme pääsenud… Samas olid mul endal täid u 7a ja teades meie kodust olukorda, siis vaevalt sellist hullumaja koristust seal toimus. Aga lahti sain ma neist ruttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.11 12:52; 04.11 13:13; 04.11 13:15; 05.11 10:14; 19.01 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kogemusest tean, et värvimine ei aita. Täid tappis küll ära, aga leidsin täiesti elus tingud pärast püsivärviga blondeerimist. Nii et aitab ikka ainult karvhaaval noppimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 00:23; 04.11 12:56;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hoidsime u 10 tundi peas. … Osa uuemaid patsikumme jätsin ma küll alles, kastsin neid siis keeva veega korduvalt ja panin sügavkülma (-36 kraadi). [/tsitaat]nyda spray peas 10 tundi ja sügavkülm -36 kraadi ???????????? 🙂 tundub, et kaldud liialdustesse. nyda spray toimib poole tunniga ja sügavkülm üle 20 kraadi on küll ilmselge liialdus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 09:44; 04.11 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oma kogemusest tean, et värvimine ei aita. Täid tappis küll ära, aga leidsin täiesti elus tingud pärast püsivärviga blondeerimist. Nii et aitab ikka ainult karvhaaval noppimine.[/tsitaat]

Sinu kogemus on pigem erand, ju siis midagi läks viltu, kuna see pole lihtsalt võimalik. Nõukaajal lastekodu kasvatajad kaitsesid ennast juuste värviga, kuna tol ajal olid täid nägu epideemia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 08:22; 04.11 12:50; 04.11 13:13; 05.11 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
nyda spray peas 10 tundi ja sügavkülm -36 kraadi ???????????? 🙂 tundub, et kaldud liialdustesse. nyda spray toimib poole tunniga ja sügavkülm üle 20 kraadi on küll ilmselge liialdus.[/tsitaat]
Nydat tuleb peas hoida 8 tundi, et tingud tapaks. Ja just tingud olid meie peamine probleem. Leitud täi ja tema noored sõbrad tapsin juba palja käega ära:P
Ja koduse sügavkülma 20 või vähem kraadi ei pruugi kõiki tinge ära tappa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.11 12:52; 04.11 13:13; 04.11 13:15; 05.11 10:14; 19.01 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A, Nydal on ju lisaks väga hea kõrvaltoime. Tänu jojoba õlile paneb juuksed kenasti läikima ja teeb kohevaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.11 12:52; 04.11 13:13; 04.11 13:15; 05.11 10:14; 19.01 23:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nyda peaks tapma ka tingud. mina kasutasin nydat ühe korra ja sellega oli probleem lahendatud, kuigi ühel lapsel oli täisid ikka palju ja olid juba pikalt olnud (laps oli suvel kodunt ära). tinge välja ei noppinud, iga päev voodipesu ei pesnud, patsikumme ära ei visanud, ühesõnaga reageerisin suhteliselt rahulikult. rohi pähe, ettenähtud aja pärast kammisin läbi ja hommikul pesime pea ära. edaspidi kammisin ikka iga paari päeva tagant. pehmed mänguasjad, patsikummid jms kraami panin minigrip kottidesse ja hoidsin suletuna kuu aega. täi ei ela igavest ja noor täi peab saama verd 24 tunni jooksul, et ellu jääda.

muudele rohtudele tekib täidel resistentsus, kui nyda toimib teisiti ja on väga efektiivne.

ma arvan, et teil toimub koolis taasnakatumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saime suvel laagrist täid. Kaks last, pikad paksud juuksed.
Kõigepeal kasutasime seda kõige odavamat shampooni, Nix nimeks. Võibolla tappis mõne, aga igatahes paar päeva hiljem kees elu peas edasi.
Siis ostsin mitu pudelit Nydat, möksisin lapsed karv-haaval kokku ja jätsin ööseks pähe. Järgmisel päeval kammisin-kammisin-nokkisin nii, et higipull otsa ees. Jagasin juuksed sektoriteks, panin kummide-klõpsudega kinni, et oleks ülevaade. Praktiliselt terve päev läks.
Vaatamata sellele leidsin mõni päev hiljem ühe lapse peast kaks ime-imepisikest täipoega, kes ilmselt olid just tingust täiks saanud. Ju oli siis mõni ting nokkimata jäänud… aga tõesti, need olid nagu väikesed tolmukübemed, millel vaevumärgatavad jalad all…
Kordasime kogu protseduuri ja alles siis saime lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täid tuleb lihtsalt välja nokkida, abiks on täikamm. Tingudest lahtisaamiseks tuleb juukseid loputada lahja äädikaveega, see lahustab aine, millega tingud juuste küljes püsivad (vms:))ja siis ka kammida, kammida, kammida. Endal on olnud üks kogemus lapsena, olid ka pikad ja paksud juuksed, aga ühe korraga saime lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli eelmine suvi analoogne paanika. Laps käis laagris ja u kuu möödudes avastasin õudusega, et terve pea kihas. Tuulasin kodus terve järgmise päeva, pesin kõike mis ette jäi. Põrandaid RS lahusega. Apteegist ostsin mingi tõrjevahendi, ei olnud Niida. Möksisin lapse ja ka ülejäänud pereliikmed sellega kokku. Kordasin seda 3 korda, kuigi õpetuses oli, et üle 10 päeva korrata. Ostsin lisaks shampooni ja juustespray, mis peaks neid peletama. Meie saime küll lahti ühe paanikaga. Lapsega oli lihtsam, poisslaps ja lühikesed juuksed aga hullem oli mul endal, pikad juuksed ja käisin sõbranna juures kontrollis veel nädalaid. Kõiki kamme ja juuksekumme hoidsin peale kasutamist sügavkülmas. Ja ka seetõttu oli lihtsam, et oli suvi ja sai rahulikult õues tuulutada, kloppida, kuivatada.
Jõudu ja jaksu, tunnen südamest kaasa ja tean, mida tunned.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid ka suvel, enne ei märganud, kui ikka suured juba olid… Kasutasime seda vedelikku – Nyda äkki oli? 2x igaks juhuks, esimesel korral olid , minu arvates vähemalt, mõned tingud veel elus… Aga lahti saime sellega. Mõlemad korrad hoidsin üleöö. Pikad ja paksud juuksed! Kammisime omajagu, mitte väga palju, 4-5x vast ja sellest piisas. Pesu pesin 60-ga, kummid viskasin ära, kasutasime neid, mis kindlalt kasutuses polnud. Siiani – ptüi, ptüi, ptüi- on puhas. Info sain siit: http://www.peataid.com/tait6bi.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 19:12; 21.01 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu oma pea teeb ka muret. Ise neid ei näe, olen ka Nytdat pähe pannud ja kamminud, kamminud, kamminud. Aga kuidas olla kindel, et mul neid pole? Kahjuks pole sellist isikut ka, kelle oma juustes sobrama usaldaksin. Kas on noarmaalne, et palun pereõel oma pead vaadata? Veider nagu ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.11 20:13; 03.11 20:23; 04.11 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasle käole, ma arvan, et on küll normaalne, ütledki, et lapsel olid ja palun kontrollige mind ka igaks juhuks.
Mul tekkis nüüd kõiki neid vastuseid lugedes foobia, poodides on juba talvekaup välja pandud ja olen ka ühte ja teist mütsi pähe proovinud. Käin igaks juhuks pigem vanaga edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 22:17; 04.11 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimasle käole, ma arvan, et on küll normaalne, ütledki, et lapsel olid ja palun kontrollige mind ka igaks juhuks.
Mul tekkis nüüd kõiki neid vastuseid lugedes foobia, poodides on juba talvekaup välja pandud ja olen ka ühte ja teist mütsi pähe proovinud. Käin igaks juhuks pigem vanaga edasi.[/tsitaat]

Mütsi proovimese ajal ma kasutan alati kilekotti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.11 08:22; 04.11 12:50; 04.11 13:13; 05.11 09:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niikaua kui püsib soe sügis, pole vist küll mõtet poes endale ega lastele midagi pähe proovida:) Kui hirmus mütsihäda, siis vist tuleks ise teha – lõnga pole ehk keegi endale poes pähe pannud, kuid mine hulle tea:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.11 12:52; 04.11 13:13; 04.11 13:15; 05.11 10:14; 19.01 23:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps Täid – lootusetu võitlus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.