Esileht Hobinurk Talisuplejad

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Talisuplejad

Postitas:
Kägu

Leidub siin alustavaid või kogenud talisuplejaid?

Jagaks kogemusi, nippe, küsime vastame.

Ise olen alustav talisupleja. Tea kas talveni suplengi, aga tahe on hetkel olemas. Praegu käin regulaarselt pea iga päev järves. Meie kandis vesi hetkel +14 kraadi.

Ootaks häid nippe, kuidas kiiresti riietuda, kui tihti suplete, kui pikalt, kas päevade ajal (~7päeva) jätate vahele, kas käite hommikul, päeval, õhtul, kuidas kere uuesti soojaks saate, …. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ikka iga páev. Parem on hommikuti, kui töö lubab nii, sest siis hakkad liigutama ja ei jáá niisama passima. Iga páev ikka tuleb kâia. Mûts pàhe kindlasti. Jalatseid ja kindaid ei tohi.googeldades leiab palju tarka infot

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel talvel ilmus Postimehes pikk artikkel taliujumisest ja -suplusest. Seal ei soovitatud iga päev käia, et endale mitte tekitada sellest nö kohustust, mis tekitab stressi kui mõni päev jääb vahele ja teiseks seetõttu, et keha hakkab rasva nö kinni hoidma ja kehakaal ja rasvaprotsent hakkab tõusma, sest keha tajub nö ohtu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näen ühte sellist lähedalt. Käib iga päev, talvel kannab kindlasti mütsi, sukeldumiskindaid ja jalatseid (uuri matkapoest, näiteks). Käib õhtuti, naudib pärastist külmatunnet, mingeid spetsiaalseid tegevusi soojendamiseks ette ei võta, ütleb, et ei tohi võtta, liigne ülekoormus südamele. Joob teed. Autorooli pärast talvist ujumist väga ronida ei maksaks, keha tõmbleb ootamatult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma näen ühte sellist lähedalt. Käib iga päev, talvel kannab kindlasti mütsi, sukeldumiskindaid ja jalatseid (uuri matkapoest, näiteks). Käib õhtuti, naudib pärastist külmatunnet, mingeid spetsiaalseid tegevusi soojendamiseks ette ei võta, ütleb, et ei tohi võtta, liigne ülekoormus südamele. Joob teed. Autorooli pärast talvist ujumist väga ronida ei maksaks, keha tõmbleb ootamatult.

Kas sellel kõigel on mõtet, kui see on nii ohtlik ja kõrvaltoimetega? Äkki piirduks 14-kraadise veega. Küsimus pole isegi niiväga vee temperatuuris, kui välistemperatuuris ja tuules jne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundu ka talisuplemine midagi huvitavat, millega võiks tegelema hakata. Mõttele tõmbas kriipsu peale ühe tuttava jutt, kes selle alaga tegeleb, et pärast pidi meeletu söögiisu olema. Ja vat seda mina küll ei taha!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean paljusid, kes kasutavad kindaid ja jalanõusid, samas oli jälle selles Postimehe artiklis kirjas, et ei tohiks kasutada, sest jalalabad ja käed on just need, mille kaudu keha tunnetab külma ja kui sedasi nö keha petta võib omale halba teha.

Samas tean ka mitmeid taliujujaid, kes pärast ujumist nt Tartus Anne kanali ääres kohe pärast ujumist nende samade riietega u 2km ringi peale jooksevad. Siis talisuplejaid, kes sörgivad ujuma ja pärast koju tagasi.

Mina olen praegu kõndinud ujuma ja tagasi ~2km, saab keha mõnusalt soojaks ja pole kodus külmatunnet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sellel kõigel on mõtet, kui see on nii ohtlik ja kõrvaltoimetega? Äkki piirduks 14-kraadise veega. Küsimus pole isegi niiväga vee temperatuuris, kui välistemperatuuris ja tuules jne.

No minu käest pole mõtet küsida, mina pole talisupleja ja ei kavatse selleks ka hakata.
Aga see on tõesti veider, kui erinevat infot liigub selle kohta, mida tohib, kui palju tohib jne. Mõni hüppab kohe sauna, teine ütleb, et ei tohi. Mõni jookseb enne suplemist, teine jookseb peale suplemist, kolmas peab mõlemat jooksjat hulluks. Üks ütleb, et üle 5 min ei tohi mingil juhul vees olla, teine ütleb, et 10 on ok, kolmas proovib 15 min olla.

Ja organismide reaktsioonid on ka nii erinevad. Üks läheb paksuks, teine jääb haigeks, kolmas on tervem kui iial varem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustasin eelmisel sügisel talisuplusega ja veetemperatuur oli siis 9-kraadi. Ei käinud iga päev ja ei peagi käima iga päev, see täitsa loll jutt. Mina käisin 2 x nädalas. Samuti kasutasin kindaid ja jalanõusid ning vees olin keskmiselt ca 1-1,5 min, aga seda alles siis, kui olin juba harjunud vees käima. Alguses, esimestel kordadel olin vees ainult sekundeid nii ca 5 sekundit jne. Iga korraga natuke kauem.  Sõitsin kodust järve äärde ujumisriided seljas, paks hommikumantel seljas, villased sokid jalas ja müts peas.  Kohale jõudes kohe vette, ilma pikemalt mõtlemata ja kaalumata ning varbaga vett katsumata, sest kui jääksin järve äärde molutama, siis tean, et ma ei jõuakski vette vaid hakkaks värisema ja külma tundma. Vees tekib hingeldus, seega püüa rahulikult sisse välja hingata, ka pea võib hakata natuke ringi käima, seega ära mine kunagi üksi vette, võta keegi alati kaasa. Iseenesest vette minek on minule alati tegelikult vastik olnud, aga väljatulek on väga mõnus, pole enam külm ega midagi, selline adrenaliinilaks on toimunud ja rahulolu iseendaga, et näe jälle suutsin vette minna:). Veest väljudes võta kohe ujumisriided seljast ja kuivata ennast ära. Mina panin siis ainult jalga  aluspüksid, t-särgi ja hommikumantel peale, sokid jalga ning koju tagasi. Väldi liibuvaid riideid, neid on väga raske selga saada. Külmatunne võib kesta mõnda aega pärast ujumist,  seega hoia end soojas ja kodus tee endale sooja jooki nt ja peagi on kõik jälle endine:).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on selline asi, mille harrastajaid ma vaatan suure aukartusega, et kuidas keegi suudab sellist asja teha. Minu jaoks on Eestis suvelgi merre minek tõsine eneseületus, nii ebameeldiv tundub see. Ainult soojal maal naudin tõeliselt ujumist või spaas. Igasugu asju suudan teha, aga seda absoluutselt mitte ja täiesi ulme minu jaoks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks see vajalik on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Talisuplejad