Esileht Koolilaps Tallinna Kesklinna Põhikool

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Tallinna Kesklinna Põhikool

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kui suur konkurss on eelnevatel aastatel olnud Tallinna Kesklinna Põhikooli? Nt mis punktisummaga eelmine aasta sinna sisse sai?

Kas kõigil katsel osalenutel, kes Reaalkooli ei pääsenud on TKP-i juures tekst “Tallinna Kesklinna Põhikoolis avatakse 2022/2023. õppeaastal üks esimene klass. Koolikoha saamiseks palume esitada avalduse hiljemalt 8. märtsiks” või suurema punktisumma korral on juba öeldud, et laps on arvatud TKP õpilaskandidaadiks?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinna saab vist suht igaüks.

Kui paar aastat tagasi, mul suurem katsetas, siis tema 36 punktiga reaali ei saanud, aga rühmst üks tüdruk sai 20 punktiga põhikooli veel sisse suht kohe.

See tekst suht iga aasta seal, et kõik ikka esitaks avslduse ja tuleks sinna. Kuna see on tasuline, siis enda jaoks välistasime.

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinna vist saab jah suhteliselt kehva tulemusega veel sisse.

Mu lapsele pakutakse sinna kohta. Ei hakka isegi kaaluma, sest ei plaani põhihariduse eest maksta. Pigem panen siis juba piirkonnakooli, Eestis pole põhihariduse osas koolide lõikes vahed nii suured.

250.- vist oli koos söögirahaga kuutasu. Kujutan ette, et sinna võib kergelt tõusiklik seltskond ka kokku sattuda. Ja no lisaks – 20 punktiga saab juba sisse, uskumatu. Tundub rahategemise koht 🙂

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohta ei pakuta vist otseselt kellelegi? Peaks olema sama tekst, et on võimalus kandideerida?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinna vist saab jah suhteliselt kehva tulemusega veel sisse.

Mu lapsele pakutakse sinna kohta. Ei hakka isegi kaaluma, sest ei plaani põhihariduse eest maksta. Pigem panen siis juba piirkonnakooli, Eestis pole põhihariduse osas koolide lõikes vahed nii suured.

250.- vist oli koos söögirahaga kuutasu. Kujutan ette, et sinna võib kergelt tõusiklik seltskond ka kokku sattuda. Ja no lisaks – 20 punktiga saab juba sisse, uskumatu. Tundub rahategemise koht ????

Ole nii kena ja vaevu kõigepealt info läbi lugema kooli kodulehel õppetasu suuruse kohta.

Minul on 3 last selles koolis läinud ja on ainult positiivsed kogemused. Mõned aastad tagasi liitus meeskonnaga ka uus õppealajuhataja peale mida läks üleüldine juhtimine tuntavalt ladusamaks. Kui laps jääb napilt Reaalkooli sissesaamise lati alla, soovitan põhikooli, sest sealt liiguvad ikka väga paljud lapsed reaali üle, kui koht vabaneb ja kui Reaalkool on just see unistuste koht. Minul on üks lastest Reaali üle läinud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps jääb napilt Reaalkooli sissesaamise lati alla, soovitan põhikooli, sest sealt liiguvad ikka väga paljud lapsed reaali üle, kui koht vabaneb ja kui Reaalkool on just see unistuste koht. Minul on üks lastest Reaali üle läinud.

Unustasid mainida, et Reaalkooli katsetavad ka põhikoolilapsed teiste koolide lastega võrdselt. Mitte lihtsalt ei “liigu üle”. Ma tean väga mitut peret, kust mitu last on põhikoolis Reaalkooli läinud ja seda täiesti tavalistest piirkonnakoolidest tulnuna.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju lapsi TKP-i vastu võetakse? Kui suured klassid seal on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps jääb napilt Reaalkooli sissesaamise lati alla, soovitan põhikooli, sest sealt liiguvad ikka väga paljud lapsed reaali üle, kui koht vabaneb ja kui Reaalkool on just see unistuste koht. Minul on üks lastest Reaali üle läinud.

Unustasid mainida, et Reaalkooli katsetavad ka põhikoolilapsed teiste koolide lastega võrdselt. Mitte lihtsalt ei “liigu üle”. Ma tean väga mitut peret, kust mitu last on põhikoolis Reaalkooli läinud ja seda täiesti tavalistest piirkonnakoolidest tulnuna.

Ei unustanud. See on ju selge, et kandideeritakse koos teiste tavakooli õpilastega. Samuti ei maksa eeldada, et põhikool on tohutu reaali kasvulava või põhikooli astumine on pilet reaali. Töö on siiski tellija materjalist ja kui lapsel võimekust või motivatsiooni pole, siis jääb lõpuni põhikooli. Põhikoolist on astutud eliitkoolide gümnaasiumitesse, eragümnaasiumitesse ja ka tavagümnaasiumitesse nagu igas koolis. Ka reaalist minnakse tavagümnaasiumisse. Ka reaalis õppimine ei ole pilet reaali gümnaasiumisse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõik Reaalkooli katsetel käinutel, kes jäid joone alla, on vôimalik esitada avaldus TKP-i klassi kandideerimiseks.

Kuni käesoleva 21/22 õa-ni avati seal igal hooajal kaks klassi, aga õpetajate puuduse tõttu, on sellest aastast ainult üks suur 1.klass.

Ja kõik Reaalkooli katsetel osalenud ja sooviavalduse esitanud sinna küll sisse ei saanud – vähemalt 21/22 avatud 1.klassi. Võimalik, et varasematel aastatel kui avati 2 paralleeli, oli seis teistsugune.

Kuna tegu on Reaalkooli vilistlaste poolt ellu kutsutud tasulise filiaaliga, siis ma usun, et õpetajate poolest on hea tase.

Mulle ei meeldi see algklasside vana maja ja peakoolimajana vana kontorihoone (end politseimaja) ja see sööklamajandus peahoones käimisega jne ebamugavused, kui sealjuures oodatakse, et ma selle hariduse eest ka maksan:)

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõik Reaalkooli katsetel käinutel, kes jäid joone alla, on vôimalik esitada avaldus TKP-i klassi kandideerimiseks.

Kuni käesoleva 21/22 õa-ni avati seal igal hooajal kaks klassi, aga õpetajate puuduse tõttu, on sellest aastast ainult üks suur 1.klass.

Ja kõik Reaalkooli katsetel osalenud ja sooviavalduse esitanud sinna küll sisse ei saanud – vähemalt 21/22 avatud 1.klassi. Võimalik, et varasematel aastatel kui avati 2 paralleeli, oli seis teistsugune.

Kuna tegu on Reaalkooli vilistlaste poolt ellu kutsutud tasulise filiaaliga, siis ma usun, et õpetajate poolest on hea tase.

Mulle ei meeldi see algklasside vana maja ja peakoolimajana vana kontorihoone (end politseimaja) ja see sööklamajandus peahoones käimisega jne ebamugavused, kui sealjuures oodatakse, et ma selle hariduse eest ka maksan:)

Põhikoolil on oma söökla

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõik Reaalkooli katsetel käinutel, kes jäid joone alla, on vôimalik esitada avaldus TKP-i klassi kandideerimiseks.

Kuni käesoleva 21/22 õa-ni avati seal igal hooajal kaks klassi, aga õpetajate puuduse tõttu, on sellest aastast ainult üks suur 1.klass.

Ja kõik Reaalkooli katsetel osalenud ja sooviavalduse esitanud sinna küll sisse ei saanud – vähemalt 21/22 avatud 1.klassi. Võimalik, et varasematel aastatel kui avati 2 paralleeli, oli seis teistsugune.

Kuna tegu on Reaalkooli vilistlaste poolt ellu kutsutud tasulise filiaaliga, siis ma usun, et õpetajate poolest on hea tase.

Mulle ei meeldi see algklasside vana maja ja peakoolimajana vana kontorihoone (end politseimaja) ja see sööklamajandus peahoones käimisega jne ebamugavused, kui sealjuures oodatakse, et ma selle hariduse eest ka maksan:)

Programm TKP-s on sama, mis Reaalis. Nagu mainisid, siis tulemus on tellija materjalist. TKP-s on tase kindlasti ebaühtlasem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi see algklasside vana maja ja peakoolimajana vana kontorihoone (end politseimaja) ja see sööklamajandus peahoones käimisega jne ebamugavused, kui sealjuures oodatakse, et ma selle hariduse eest ka maksan:)

Minu noorema lapse lend oli esimene, kellega paralleelselt alustas TKP esimene lend. No ei meeldinud mulle ka see ootamatu väikesest majast politseimajja üleviimine, mis siis et ruumid olid suuremad ja moodsamad, see et söökklasse tekkis ootamatult 2 klassitäit rohkem lapsi, see et kooli algklasside üritustele enam lapsevanemad ei mahtunud, sest lapse oli järsku 2 kooli jagu. no ja tegelikult see koolivormi ja koolimütsi mikroskoopiline erinevus tundus ka imelik, pealtnäha nagu erinevad koolid, aga üritatakse naha väliselt täpselt samasugune. Enamus õpetajaid olid ka samad ja kõik huviringid liikusid nagu nõiaväel TKP alla. Ajapikku siiski kõik tasandus, laps läks väikesest majast suurde majja, kooliüritustel lapsevanemana osaleda polnud enam nii oluline, laps harjus suurema konkuretsiga söögivahetunni ajal. Praegu tagasi vaadates tundub nii ebaoluline, et üldse sellele tähelepanu pöörasin, tollal oli see mugavustsoonist väljas. Mõned lapsed TKP põhikoolist said reaali 7.klassi, palju neid sealt gümnaasiumi pääses peaks lapselt küsima, vist mitte oluliselt rohkem kui seitsmendasse, kuigi õppekava oli sama ja palju õpetajaid ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps käib TKPs, on jõudnud põhikooli viimasesse otsa. Nende klassist on vahepealsete aastategareaalkooli kaks last, üks 5. klassi ja teine 7. klassi. Mõlemad tegid katseid enne muidugi ka. Minu teada kaks viimast aastat on võetud vaid üks klassikomplekt, aga ma ei teadnud, et õpetajate vähesusest. Õppetase on ju hea ja näiteks nüüd koroona ajal on neil väga hästi korraldatud digiõpe ja ka sel aastal pole distantsile kordagi nende klass jäänud, minu oma kui vaktsineeritu on saanud koguaeg koolis käia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõik Reaalkooli katsetel käinutel, kes jäid joone alla, on vôimalik esitada avaldus TKP-i klassi kandideerimiseks.

Kuni käesoleva 21/22 õa-ni avati seal igal hooajal kaks klassi, aga õpetajate puuduse tõttu, on sellest aastast ainult üks suur 1.klass.

Ja kõik Reaalkooli katsetel osalenud ja sooviavalduse esitanud sinna küll sisse ei saanud – vähemalt 21/22 avatud 1.klassi. Võimalik, et varasematel aastatel kui avati 2 paralleeli, oli seis teistsugune.

Kuna tegu on Reaalkooli vilistlaste poolt ellu kutsutud tasulise filiaaliga, siis ma usun, et õpetajate poolest on hea tase.

Mulle ei meeldi see algklasside vana maja ja peakoolimajana vana kontorihoone (end politseimaja) ja see sööklamajandus peahoones käimisega jne ebamugavused, kui sealjuures oodatakse, et ma selle hariduse eest ka maksan:)

Programm TKP-s on sama, mis Reaalis. Nagu mainisid, siis tulemus on tellija materjalist. TKP-s on tase kindlasti ebaühtlasem.

Kuna minu 1 laps on ka tavakoolis käinud, siis TKP tase on ühtlasem, kui tavakoolis, aga loomulikult mitte nii ühtlaselt kõrge kui Reaalis. Mõttetu seda arutada, see on ju ilmselge kõik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad minu lapsed käivad TKP-s ja ma olen üliväga rahul. Sinna saab kandideerida, kui vähemalt 50% lävend katsetel ületati. Minu teada võeti ruumipuudusel see aasta ainult üks klassikomplekt, aga edaspidi plaaniti ikka 2 paralleeli võtta ja siis iga mingi kindla aja tagant jälle üks. Ei teagi siis, miks uuel õppeaastal jälle ainult üks tehakse.

Õppemaks on 140€/kuus ja toiduraha mingi 5-7€ kuus sõltuvalt päevade arvust.

Kui ma oma esimese lapse sinna panin, kartsin samuti veidi, et ehk tuleb mingi snoobide seltskond, aga mu hirmud olid alusetud. Seal on pered, kes on õppimisele pühendunud. Perede majanduslik tase ja valmidus koostööks kooliga on oluliselt parem ja ühtlasem kui piirkonnakoolis. Ja tean seda täiesti omast käest, sest töötan ise ühes Tallinnalähedases piirkonnakoolis õpetajana.

Minu lastel on väga head õpetajad, programm on kerget pingutust nõudev, aga ei midagi üle võlli keerulist. Ükski õppekäik ei jää toimumata, sest vanematel pole selleks raha (minu koolis on ka 5€ mõne vanema jaoks liiga palju maksta) ja soodustatakse igati erinevaid üritusi. Huviringid on küll kallid, aga mitmekülgsed ja mu lapsed käivad koolis hea meelega.

See pole kindlasti ainult raha tegemiseks loodud kool, vaid sinna tõesti tahetakse minna ja see on tõepoolest hea õppimiskallakuga kool.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna minu laps on eelnevalt tavakoolis käinud, siis mäletan ka tavakoolist seda, et isegi 5 eur oli mõne lapsevanema jaoks probleem. Tihti jätsid osad vanemad mõne kingiraha üldse maksmata. Erakoolis seda tõesti pole, et keegi hakkaks senti pooleks saagima. Samuti pole erakoolis minu kõrvu jõudnud mitte ühtegi teemat a la temal on uhkem telefon, kui mul või teisel on ägedamad riided või et kolmandal on rohkem taskuraha. No mitte üks kord 🙂  Võib-olla oli see meie klassi eripära, aga tavakoolis eristus klassis kohe algul üks poiss, kes käitus jõmmilikult. TKP ja Reaalkooli kasuks räägib ka ühised 2 väga tugevat psühholoogi. Igasugune koolikius lõppeb juba idanedes.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna seda infot ise kusagilt leidnud ei ole, siis kust pärineb info, et saab kandideerida, kui vähemalt 50% lävend katsetel ületati?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna seda infot ise kusagilt leidnud ei ole, siis kust pärineb info, et saab kandideerida, kui vähemalt 50% lävend katsetel ületati?

Eelmiste aastate vastavatest teemadest ja ka minu tuttavate tulemusi vaadates. Need, kelle lapse tulemused on alla 50%, ei saanud seda kirja avalduste esitamise kohta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna seda infot ise kusagilt leidnud ei ole, siis kust pärineb info, et saab kandideerida, kui vähemalt 50% lävend katsetel ületati?

Eelmiste aastate vastavatest teemadest ja ka minu tuttavate tulemusi vaadates. Need, kelle lapse tulemused on alla 50%, ei saanud seda kirja avalduste esitamise kohta.

Meil oli lapsel tulemus alla 50% veidi ja me saime selle kirja koheselt, kui tulemused ilmusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub jah, et sel aastal 50% lävendit ei ole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Tallinna Kesklinna Põhikool