Esileht Koolilaps Tallinna vestlused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Tallinna vestlused

Postitas:

Testid tehtud, vestlused käivad. Kuna laps vestleb GAG-s nn esimese valiku viimasel päeval, siis ta kardab, et enne jagatakse kõik kohad ära????Ma püüan ikka lohutada, et päris nii pole, et vaid esimeste päevade omad saavad löögile, aga pagan seda teab kui lugedes siinseid kommentaare…

Kuidas vestlused GAG-s olnud on? Kuidas need punktid vestluste eest tulevad? Sissestumine.ee?

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.05 09:29; 06.05 11:12; 06.05 13:46; 07.05 17:39; 07.05 17:50; 07.05 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps vestles esimesel päeval ja kohe öeldi ka, et saadavad kutse. Punktid tulid sisseastumise lehele järgmine päev. Mulle on jäänud ka varasematest aastatest mulje, et nö kohe saavad kutse mitmed esimesel päeval käinud, aga kindlasti ei jagata kõiki kohti ära. St on võimalus ikka viimasel päeva ja teise valiku lastel ka. Minu laps päris kõiki matemaatika asju ei osanud ärevusega vastata, aga see polnud probleem. Kindlasti ärgu lasku tujul langeda kui midagi ei oska vaid vestelgu rahulikult edasi, äkki järgmine küsimus õnnestub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsamas koolilapse esilehel on kuue lk pikkune teema, palun loe see kõigepealt läbi ja kui sealt vastust ei leia, küsi. (Selles olemasolevas teemas muidugi.)

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.05 11:02; 06.05 11:45; 06.05 12:19; 06.05 20:48; 08.05 20:26; 09.05 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsamas koolilapse esilehel on kuue lk pikkune teema, palun loe see kõigepealt läbi ja kui sealt vastust ei leia, küsi. (Selles olemasolevas teemas muidugi.)

Aamen. Iga aasta tehakse aina uusi teemasid vestluste, katsete, riigieksamite ja koolide kohta. Õppige otsingut kasutama, see pole võimalik, et neid asju pole siin (või mujal internetis) juba käsitletud.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 11:09; 06.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsamas koolilapse esilehel on kuue lk pikkune teema, palun loe see kõigepealt läbi ja kui sealt vastust ei leia, küsi. (Selles olemasolevas teemas muidugi.)

Lugesingi läbi:) Ja siis ongi nii, et ainult üks postitus teema kohta ja siis otsi sealt ajaloost? Et nagu pole foorum…Ma tõesti ei saa aru, mis on see iseloomujoon või emotsioon, mis inimesi selliseid kommentaare lisama paneb. Mis see minu postitus kelleltki ära võttis. Kui ei soovi, palun ära vasta:)

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.05 09:29; 06.05 11:12; 06.05 13:46; 07.05 17:39; 07.05 17:50; 07.05 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis ongi nii, et ainult üks postitus teema kohta ja siis otsi sealt ajaloost?

Mis mõttes otsi ajaloost? Üks teemaalgatus sellekevadistest katsetest läbi lugeda ei tohiks ju olla ülejõukäiv.

Kui ei soovi, palun ära vasta:)

Jah, tahtsingi vihjata sellele, et keegi ei jaksa kirjutada sama juttu mitmesse teemaalgatusse lihtsalt selle pärast, et üks kägu ei viitsi eelmisi postitusi lugeda ja arvab, et tema küsimus on maailma tähtsaim ja väärib tingimata eraldi teemat.

+2
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.05 11:02; 06.05 11:45; 06.05 12:19; 06.05 20:48; 08.05 20:26; 09.05 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule väga põnev teema ja loen suurima heameelega!

Sel aastal ju olukord teine,testid internetis ja vestluse kaal suurem- küsitakse ka ainealaseid teadmisi. Kooliti on teada,mitu protsenti on mingi testitud aine osakaal. Aga,kuidas arvestatakse vestluse punkte?

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule väga põnev teema ja loen suurima heameelega!

Sel aastal ju olukord teine,testid internetis ja vestluse kaal suurem- küsitakse ka ainealaseid teadmisi. Kooliti on teada,mitu protsenti on mingi testitud aine osakaal. Aga,kuidas arvestatakse vestluse punkte?

Taevas hoidku, see ongi ju selle aasta teema, kuhu suunati! https://foorum.perekool.ee/teema/tln-koolikatsete-tulemused/

Vestluse punktide arvestamise kohta pead lugema eraldi iga kooli vastuvõtutingimustest, see ei ole mingi üldine skeem.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.05 11:02; 06.05 11:45; 06.05 12:19; 06.05 20:48; 08.05 20:26; 09.05 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsamas koolilapse esilehel on kuue lk pikkune teema, palun loe see kõigepealt läbi ja kui sealt vastust ei leia, küsi. (Selles olemasolevas teemas muidugi.)

Lugesingi läbi:) Ja siis ongi nii, et ainult üks postitus teema kohta ja siis otsi sealt ajaloost? Et nagu pole foorum…Ma tõesti ei saa aru, mis on see iseloomujoon või emotsioon, mis inimesi selliseid kommentaare lisama paneb. Mis see minu postitus kelleltki ära võttis. Kui ei soovi, palun ära vasta:)

Milleks teha psühhoanalüüsi asjalikule soovitusele? Vanade teemade alla kommenteerides kerkib teema kasutajatel viimati kommenteeritute alla üles -> mõni eelmine vastaja näeb seda teemat enda kommenteeritute all -> tõenäosus, et teadjad inimesed su teema leiavad ja oskavad sellele vastata, on suurenenud mitmekordselt.

Muide, kõige kindlama vastuse (ja palju vähema vaevaga) saad üldse siis, kui kooli esindajaga otse ühendust võtad. Aga lase seda ikka oma lapsel ise teha, eksole. Kui ise olen koolidesse kandideerinud, ma ei ole korrakski mõelnud, et mu ema hakkab minu eest sisseastumisinfot otsima 😀

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 11:09; 06.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsamas koolilapse esilehel on kuue lk pikkune teema, palun loe see kõigepealt läbi ja kui sealt vastust ei leia, küsi. (Selles olemasolevas teemas muidugi.)

Aga keegi ei käsi käia lugemas teemasid, mis ei kõneta. Las loevad ja kommenteerivad need, keda teema huvitab.  Kas tõesti pole muud teha, kui käia vingumas ja kamandamas?

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siis lõpuks kooli lähevad, lapsed või nende emmed?

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siis lõpuks kooli lähevad, lapsed või nende emmed?

Lapsed on koolis , valmistuvad lõpueksamiteks ja muretsevad…ma ei tea, kas tõesti olen ma siis kuidagi veider, et muretsen, uurin, valutan südant, loodan lapse nimel…:) Ma tean, et paljud vanemad suudavadki nii kainelt mõelda, et suur inimene saagu ise hakkama…aga mina olen teistsugune. Mulle jah meeldib siin arutada ja saada oma mõtetele peegeldust:) Siis tead ka last toetada rohkem. Vbl olen veider. Aga minu jaoks on ikka laps laps:)

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.05 09:29; 06.05 11:12; 06.05 13:46; 07.05 17:39; 07.05 17:50; 07.05 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ei pruugi ju kohta vastu võtta. Pani mõni laps näiteks esimeseks valikuks ühe kooli, katsed läksid hästi ja kutsuti teistessegi. Otsustab siis teise valiku kasuks. Küllap sinu lapsel on ikka ka võimalus. Ma näen oma lapse pealt, et oluline on lõppotsuse tegemisel arvestada ka sõprade valikutega. Nii ta kaalub viimase hetkeni üht ja teist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina saan küll Sinust aru. Oma kahe lapse puhul olen samuti väga kaasa elanud gümnaasiumikatsetele. Minu meelest on lastel oluline teada, et vaneamd tunnevad huvi ja hoolivad (ma näiteks täna hoidsin pöialt, et mu gümnaasiumiõpilasest lapsel tööintervjuul hästi läheks – läks ka ja nägin kui õnnelik ta oli, et tööle sai). See on ju loomulik, et tahad parimat ja ikka on hea ka teiste muljeid kuulata. Ma näiteks sel aastal elan väga kaasa oma lapse sõbranna käekäigule gümnaasiumikatsetel. Olen vist imelik….  Aga külma närvi! Kui see läbi on, siis on tagantjärgi mõeldes huvitav kogemus.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ei pruugi ju kohta vastu võtta. Pani mõni laps näiteks esimeseks valikuks ühe kooli, katsed läksid hästi ja kutsuti teistessegi. Otsustab siis teise valiku kasuks. Küllap sinu lapsel on ikka ka võimalus. Ma näen oma lapse pealt, et oluline on lõppotsuse tegemisel arvestada ka sõprade valikutega. Nii ta kaalub viimase hetkeni üht ja teist.

Lihtsalt infoks, et ainult hästi tehtud katsed ei taga kohta neis koolides. Ma tean varasemast lapsi, kes on kõigisse kolme valitud kooli vestlusele kutsutud ja pole ühtegi kohapakkumist saanud. Ja tean ka lapsi, kes veidi kehvemate katsetega on peale vestlust kohapakkumise saanud. Katsete punktid ei ole ainsad ja olulised määrajad. Eriti kui punktide vahed väga suured pole.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 14:30; 06.05 16:45; 06.05 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrdsemate punktide korral oleneb palju ka sellest, mida õpilane suudaks omalt poolt koolile pakkuda: kas on aktiivne koolielus, tegeleb muusikaga,  on kõva sportlane jne. Tuleb aga julgelt oma saavutused ja tugevused ette laduda 🙂

Näiteks kui koolil on kaks sarnaste punktidega õpilast, kellest üks tegeleb põhimõtteliselt ainult õppimisega, aga teine suudab samal ajal ka esindada kooli spordi- vm võistlustel, siis pole valikut raske ära arvata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule teemaalgatus meeldib ja olen ka toetamise ning kaasaelamise usku. Praegune sisseastumise korraldus on tekitanud minus väga tugeva soovi anda ka koolidele endale hiljem tagasisidet. Kas ma selleni ka jõuan on iseküsimus. Protsess on lihtsalt üsna läbipaistmatu. Ma endiselt ei saa tegelikult sellest esimene/teine/kolmas valik asjadest aru. Samuti ei ole ma pihta saanud, et kui palju üldse kuhugi kooli vastu võetakse lapsi ning veel vähem saab aru, kui palju kutsuti peale teste vestlusele.  Tunnen, et koolid keskenduvad liigselt omvahelisele konkurentsile. Westholmi vestlusest pool läks julgelt selle peale, et tõestada miks see kool ja see suund. TIK-i grupivestlus oli õnneks pingevabam ja õpetajad ei hakanud eelistuste teemaga nii tugevalt suruma.

Noored vajaks head tagasisidet. Kool, kes on otsustanud, et antud noor talle siiski ei sobi, võiks seda paari lausegagi põhjendada, et ta saaks ennast analüüsida ja järgmisel vestlusel sellevõrra tugevam olla. Need on nende esimesed n.ö. “töövestlused”. Ma tegelikult ei kujuta ette, et ettevõtted samade mustrite järgi värbama hakkaks. Mõnikord lausa nii, et isegi vestlust ei viida läbi vaid otsused tehakse testide ja videode põhjal (32 näiteks).  Noor saab sealt tagasisideks vaid numbri ja teadmise, et ta polnud piisavalt hea.  Siin on ka varasemalt juttu olnud, kuidas õpetajad suured intervjueerimistuhinas isegi ei tutvusta ennast. Koolid unustavad, et mitte ainult nemad ei vali õpilast vaid õpilane ka kooli. See võib olla selle kooli ja õpilase esimene kontakt enne päris pikka koostööd ja vundamenti peaks hoolikamalt laduma. Siin ei aita kaasa see kui kümme korda erinevalt sõnastatud küsimustega küsida, et miks just see kool ja mitut meie kooli vilistlast sa tunned. Noored ise nimetasid seda omavahel  “surumiseks”.

Ma saan täiesti aru, et valikuid peab kool tegema ja elu pakub kindlasti meie noortele veel kõvasti konkureerimisi. Ei eelda, et nad nagu lillekesed läbi elu lendlevad. Aga kui me tööturul oleme liikumas lugupidavama suhtumise ja võrdsema kohtlemise poole, siis võiks seda ka ikka juba koolides näha.

Soovitan kuulata ka seda intervjuud. https://vikerraadio.err.ee/media/video/1267276?fbclid=IwAR3-OxNfvLtIJy4JgIoHjA_s0P4aPoWOO_C6uc4ipE6ERTk9UqJHLnTbfdw

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 15:41; 06.05 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti ei ole ma pihta saanud, et kui palju üldse kuhugi kooli vastu võetakse lapsi ning veel vähem saab aru, kui palju kutsuti peale teste vestlusele.

Kuidas ei saa pihta kui palju kuhugi kooli lapsi võetakse? Koolide kodulehti ikka oled vaadanud? Ja kui tahad täpset laste arvu klassis teada, siis vaata haridusameti kodulehelt.

Ja mida annab see teadmine kui palju vestlusele kutsuti? Selge see, et kutsutakse varuga ja kõik vestlejad kohapakkumist ei saa.

Noored vajaks head tagasisidet. Kool, kes on otsustanud, et antud noor talle siiski ei sobi, võiks seda paari lausegagi põhjendada, et ta saaks ennast analüüsida ja järgmisel vestlusel sellevõrra tugevam olla. Need on nende esimesed n.ö. “töövestlused”. Ma tegelikult ei kujuta ette, et ettevõtted samade mustrite järgi värbama hakkaks.

Tagasiside oleks loomulikult tore. Aga see lisaks õpetajatele veel suurema koormuse, sest tagasisidel on mõte ainult siis kui see on antud igale lapsele individuaalselt.
Mis puutub ettevõtetesse, siis on veel hullemaid värbamise korraldusi.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 14:30; 06.05 16:45; 06.05 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbipaistvus on see määrav märksõna nende numbrite juures. Mida läbipaistvam on kandideerimisprotsess, seda paremini läheb protsessi käigus loodava usaldusega.

Ja loomulikult on hullemaid värbamise tööturul. Nagu ka koolides intervjuusid. Aga on ka posiivseid näiteid, mille poole tublimad püüdlevad. Miks mitte ka koolid. Eriti kuna see on esimene kogemus.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 15:41; 06.05 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka hämmastab kui läbipaistmatu kogu ühiskatsetega gümnaasiumisse kandideerimise protsess on:

– puudub info, kus maal keegi pingereas on, kui palju kandideerijad, edasi pääseijaid – seda on ju lihtsalt võimalik tänapäeval infosüsteemis anonüümselt teha

– puudub igasugune info, mis kuupäevaks vestluse tulemused saabuvad, mis ajaks tulevaste vestluste ajad välja öeldaks

– millal selguvad lõplikud tulemused

Kõik selle saaks ju sisseastumine.ee lehele kirja panna, oleks kõigil veidi vähem teadmatust ja pinget.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ühiskatsete süsteemi läbipaistmatus tekitab tõesti nii palju üleliigset stressi lastes. Jah, elu ei peagi olema lill ja juba praegu on see kõik lapsele heaks õppetunniks, aga läbipaistva süsteemiga saaks asjatut stressi minu meelest vältida. Minu jaoks on arusaamatu see, et tehakse ühised katsed, aga see, mis pärast katseid toimub, on igas koolis erinev, kohati arusaamatu ja nagu väga ei klapi omavahel. Olles siin erinevaid teemasid lugenud, on mul mulje jäänud, et GAG jagab esimestel päevadel tublimatele protokolle, samal ajal kui TIK jätab kaheks nädalaks ootele. 21KK-l ka ilmselt mingi oma süsteem. Mida ühe kooli esimeseks või teiseks (või kolmandaks) eelistuseks panemine reaalselt tähendab koolide enda jaoks? Kui TIK vestleb enne protokollide jagamist ära ka 2.eelistuse õpilastega, siis mis rolli mängib eelistus pingerea ja sisse saamise juures? Kas eelistatakse 2.eelistuse paremate tulemustega õpilast 1.eelistuse õpilasele? Teisest vaatenurgast – kui TIKi 1.valikuks pannud tubli õpilane jäetakse kaheks nädalaks vastuse ootele ja see õpilane läheb 2.valiku kooli vestlusele ja talle seal kohta pakutakse? Ja veel kui lapsel on esimese valiku koolis vestlus viimasel päeval (millest jääb mulje, et ta selle kooli 1.eelistuse pingereal lõpus), aga teise eelistuse kool kutsus vestlusele juba teiseks päevaks?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 19:13; 06.05 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühiskatsed selleks, et lapsed ei peaks 5 korda katseid tegema.

eelistuse märkides peaks laps ikka teadma, kuhu ta väga soovib. Sõprade valikute põhjal ennast mõjutada lasta on küll vale.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 20:10; 06.05 20:13; 07.05 17:45; 09.05 13:46; 09.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka hämmastab kui läbipaistmatu kogu ühiskatsetega gümnaasiumisse kandideerimise protsess on:

– puudub info, kus maal keegi pingereas on, kui palju kandideerijad, edasi pääseijaid – seda on ju lihtsalt võimalik tänapäeval infosüsteemis anonüümselt teha

– puudub igasugune info, mis kuupäevaks vestluse tulemused saabuvad, mis ajaks tulevaste vestluste ajad välja öeldaks

Ma arvan, et  näiteks GAG ei taha, et Reaal teab, et juhan on nende koolis ka pingerea tipus.

Koolid üritavad võimalikult vara säravamad tähed vestlusele kutsuda, kohe ka heatahte avalduse anda, et laps järgmise kooli vestlusele ei jõuaks ja ümber ei mõtleks.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 20:10; 06.05 20:13; 07.05 17:45; 09.05 13:46; 09.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegi laps 21 voi westholmi vestluse tulemusi ka teada on saanud voi on teada antud sisse saamisest? Meil täielik vaikus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolid üritavad võimalikult vara säravamad tähed vestlusele kutsuda, kohe ka heatahte avalduse anda, et laps järgmise kooli vestlusele ei jõuaks ja ümber ei mõtleks.

Loomulikult. Täpselt samamoodi nagu lapsed võistlevad koolikoha pärast võistlevad koolid omavahel helgete peade pärast.

Minu jaoks on arusaamatu see, et tehakse ühised katsed, aga see, mis pärast katseid toimub, on igas koolis erinev, kohati arusaamatu ja nagu väga ei klapi omavahel.

Miks peaks edaspidi toimuv samasugune olema? Koolid on ju erinevad ja eraldiseisvad. Igaüks on enda eest väljas.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.05 11:02; 06.05 11:45; 06.05 12:19; 06.05 20:48; 08.05 20:26; 09.05 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on rootsi keele suuna vestluse kohta muljeid jagada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

puudub info, kus maal keegi pingereas on, kui palju kandideerijad, edasi pääseijaid – seda on ju lihtsalt võimalik tänapäeval infosüsteemis anonüümselt teha

Kandideerijate arv ei anna ju midagi.  Selge on see, et tahtjaid on rohkem kui kohti. Ja kuidas üldse kandideerijate arvu arvestada. Kas laps, kelle esimene valik on GAG, aga pani veel end kirja ka Reaali ja TIK’i läheb kõigis neis arvesse kui kandideerija? Ja pärast GAG’ist kohapakkumise saamist läheb muude koolide arvestusest maha? Või mitte?

Ja pingeread on igal koolil erinevad, pole neil mingit ühtlast süsteemi. Ja ka mõne kooli sees (GAG) on veel mitu eri pingerida.

Minu jaoks on arusaamatu see, et tehakse ühised katsed, aga see, mis pärast katseid toimub, on igas koolis erinev, kohati arusaamatu ja nagu väga ei klapi omavahel.

Aga tegu ongi ju erinevate koolidega, mitte ühe kooli nelja erineva allasutusega. Katseid hakati kunagi ühiselt korraldama ju just sellepärast, et vähendada lastel stressi ja ühest koolist teise katsetele jooksmist. Katsete tulemuste tõlgendamine ja kohtade jagamine on jätkuvalt iga kooli enda teha ja igal koolil on oma kriteeriumid.

Kui TIK vestleb enne protokollide jagamist ära ka 2.eelistuse õpilastega, siis mis rolli mängib eelistus pingerea ja sisse saamise juures? Kas eelistatakse 2.eelistuse paremate tulemustega õpilast 1.eelistuse õpilasele? Teisest vaatenurgast – kui TIKi 1.valikuks pannud tubli õpilane jäetakse kaheks nädalaks vastuse ootele ja see õpilane läheb 2.valiku kooli vestlusele ja talle seal kohta pakutakse? Ja veel kui lapsel on esimese valiku koolis vestlus viimasel päeval (millest jääb mulje, et ta selle kooli 1.eelistuse pingereal lõpus), aga teise eelistuse kool kutsus vestlusele juba teiseks päevaks?

Ma ei ole asjas sees, aga ma pakun, et eelistatakse esimeseks valikuks pannud last. Et võetakse pigem see, kes soovib justnimelt sinna kooli tulla. Mulle tundub see kohati ebaõiglane. Neil lastel on lihtne, kel ühe või teise kooliga juba kogemus on. Aga nende laste jaoks, kes tulevad väljast, on vestlus tegelikult väga oluline ja ilmselt mõjutab ka otsust ühe või teise kooli suunas. Selles suhtes oleks mu meelest ausam kui võiks kandideerida kuni kolme kooli, aga mingit pingerida nende vahel tegema ei pea. Ja siis koolid vastavalt oma pingeridadele kutsuvad vestlustele ja pakuvad kohti. Ja kindlasti peaks koolid andma lastele tähtajad, mis ajaks vastust oodata on.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.05 14:30; 06.05 16:45; 06.05 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Selles suhtes oleks mu meelest ausam kui võiks kandideerida kuni kolme kooli, aga mingit pingerida nende vahel tegema ei pea. Ja siis koolid vastavalt oma pingeridadele kutsuvad vestlustele ja pakuvad kohti. Ja kindlasti peaks koolid andma lastele tähtajad, mis ajaks vastust oodata on.

Vot selline süsteem ilma koole pingeritta panemata oleks tõesti ka minu meelest parem.
+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 19:13; 06.05 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli vestlus oma nr 1 valikuga. Laps nii õnnetu. Ütles, et rikkus ise oma võimaluse ära.  Ootused olid enda suhtes nii kõrged, magamata, stressis, et närvid ütlesid üles. Ta on muidu ka selline vaikne, ei kipu esinema, vajab aega vastamisel. Ja nüüd vestlusel tardus, mõtted jooksid kokku. Sõnad ei tulnud suhu…isegi eesti keeles ei tulnud vastus pähe, rääkimata inglise keeles vastamisest. Käed värisesid, silme ees kiskus mustaks.  Kahju lapsest.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.05 09:29; 06.05 11:12; 06.05 13:46; 07.05 17:39; 07.05 17:50; 07.05 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli vestlus oma nr 1 valikuga. Laps nii õnnetu. Ütles, et rikkus ise oma võimaluse ära. Ootused olid enda suhtes nii kõrged, magamata, stressis, et närvid ütlesid üles. Ta on muidu ka selline vaikne, ei kipu esinema, vajab aega vastamisel. Ja nüüd vestlusel tardus, mõtted jooksid kokku. Sõnad ei tulnud suhu…isegi eesti keeles ei tulnud vastus pähe, rääkimata inglise keeles vastamisest. Käed värisesid, silme ees kiskus mustaks. Kahju lapsest.

Kas koolis olid  vestlusteks harjutamised? Ega  töövestlustega on ju sama. Mõni särab  grupivestlusel vahest liigagi palju ja mõni ei ytle mitte midagi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 20:10; 06.05 20:13; 07.05 17:45; 09.05 13:46; 09.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Koolilaps Tallinna vestlused