Esileht Kodunurk tammest söölaua õlitamine – õli või õlivaha?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: tammest söölaua õlitamine – õli või õlivaha?

Postitas:

küsimus pealkirjas — ostsime söögilauakomplekti, mille kokkupanemise juhendis kirjas “enne kasutamist õlitada”. Varasem kogemus puudub, internet ütleb, et valida saab kas puiduõli või õlivaha vahel. Mis nende erinevus on ning kas on keegi, kes oskaks soovitada enda kogemuse najalt? Aitäh!

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Osmo õlivaha. Kõige peale topoili mitu kihti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, kui soovid, et laud ilusana püsiks, siis (Osmo õlivaha +) Osmo topoil. Mul oli õlitatud laud, kogu aeg pidin jälgima, et midagi märga lauale ei jääks, muidu oli kohe plekk järel. Pärast õlivahatamist on täiesti muretu.

See on väga hea postitus, soovitan lugeda, kõik vajalik info olemas – https://kodublogi.ee/moobel/puidust-toopindade-olivahatamine-kogemus-hooldus/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime puidust köögi töötasapinna. Mina olin sealjuures üsna kahtlev. Käisime Osmo õlivahaga 3 päeva järjest üle ja miski ei imbu sisse. Julgen soovitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osmo õlivaha omadustes ma ei kahtle- tõesti enam ei teki lauale plekke ja on kergem hooldada. Aga kollaseks läks mööblikomplekt ikkagi, kuigi poes väideti, et ei muuda värvi. Niiet soovitan mingi kergelt heledama tooni valida. Ise tegin läbipaistvaga ja nüüd kahetsen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õlivaha, õli imendub sisse, vaha kaitseb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osmo õlivaha omadustes ma ei kahtle- tõesti enam ei teki lauale plekke ja on kergem hooldada. Aga kollaseks läks mööblikomplekt ikkagi, kuigi poes väideti, et ei muuda värvi. Niiet soovitan mingi kergelt heledama tooni valida. Ise tegin läbipaistvaga ja nüüd kahetsen.

Oot, kas ma saan õigesti aru – valisid osmo läbipaistva õlivaha, aga muutis puidu ikka kollaseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osmo õlivaha omadustes ma ei kahtle- tõesti enam ei teki lauale plekke ja on kergem hooldada. Aga kollaseks läks mööblikomplekt ikkagi, kuigi poes väideti, et ei muuda värvi. Niiet soovitan mingi kergelt heledama tooni valida. Ise tegin läbipaistvaga ja nüüd kahetsen.

Oot, kas ma saan õigesti aru – valisid osmo läbipaistva õlivaha, aga muutis puidu ikka kollaseks?

Läbipaistev õlivaha tekitab siiski nn märja puidu efekti ja see enamasti on kollakas puidu enda tõttu, mitte et läbipaistvas õlivahas mingi toon oleks. Ise soovisin ka vähem kollakat efekti enda põrandale antud juhul siis ja kasutasin eelnevalt toonivat õlivaha (Natural), millele lisandub siis paar kihti Top Oili, kuna puit on juba eelnevalt immutatud tooniga, siis enam sellist märja puidu kollasust nii tugevalt ei teki. Soovitan soojalt mööbli puhul näiteks lauaplaadi vm all teha test ruudukesi, et päriselt näha, kuidas sinu puiduga see toon töötab, poe näidised ei pruugi klappida sinu nägemusega. Võib juhtuda, et on tarvis kahte kihti toonivat õlivaha – julgelt testige, neid testereid saab ehituspoodidest osta (va K-Rauta).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, kas ma saan õigesti aru – valisid osmo läbipaistva õlivaha, aga muutis puidu ikka kollaseks?

Jah, otse puidule kantud läbipaistev õlivaha annab tuntavalt kollaka tooni. Tamme spoonmööbli puhul olen ma esimese kihi teinud white transparent tooniga – aga tulemus oleneb ikkagi väga palju konkreetsest puidust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahta, et ei läheks kollakaks, siis peaks töötlema toonitud (valge) õlivahaga. Läbipaistev teeb veidi kollakamaks ja aja jooksul puit ikkagi ka valguse käes läheb kollakamaks. Osmo mööblile vast sobib küll, aga põranda puhul ma enam seda ei valiks. Kuuldavasti teevad mõned teised firmad põrandate jaoks vähe vastupidavamaid õlivahasid. Osmo kulub jube kiiresti ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miilist õlivaha tammepuidust lauale siit konkreetselt soovitate, et kollakas ei jääks, nagu eelpool kirjeldatakse läbipaistva tooni puhul. Ma white tooni nagu ei leia: https://osmo.ee/kategooria/sisetood/?filter=true&gclid=CjwKCAjw04yjBhApEiwAJcvNoWUVXvqM_yzHZYpTGY–Jhcl07AmlibcldPIGoryugX8kGigfi2NpxoCDgUQAvD_BwE&product_cat=moobel-ja-tootasapind

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk tammest söölaua õlitamine – õli või õlivaha?