Esileht Ilu ja tervis Tarkusehamba eemaldamine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tarkusehamba eemaldamine

Postitas:
Kägu

Mure siis peakirjas. Mul ülemine tarkusehammas põletikus ja homme lähen välja tõmbama. Antibiootikumid on juba peal seoses teise hambaga mida eile parandamas käisin. Nii nirult nüüd läks, et 2 hammast korraga põletikus. Kuna tarkusehammas juba katki ja murdunud siis on ju raske seda kätte saada? Ma isegi mõtlen, et kuidas sinna taha hambale üldse ligi saab ? See on nii kaugel lõpus et mul endalgi ei õnnestu seda hammast suu lahti olles puudutada 😀 Igastahes, kas ennem tehakse ikka pilt ka hamba olukorrast ja juurtest? Kaua see tõmbamine aeg võtab ja kas ei ole üldse valus? Kuidas peale hamba tõmbamist olukord on ? Magada ikka saab öösel ? 😀 Ma nüüd 3 ööd hammast valutanud. Magamisest ei tasu unistadagi. 🙁

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambaarstil on vast ikka spetsiaalsed instrumendid, millega töö tehtud saab. Eemaldab hamba, veidi haavavalu ja on unustatud see hambake.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua see tõmbamine aeg võtab ja kas ei ole üldse valus? Kuidas peale hamba tõmbamist olukord on ? Magada ikka saab öösel ? ???? Ma nüüd 3 ööd hammast valutanud. Magamisest ei tasu unistadagi. ????

Minul võttis tõmbamine 30 min ja 45 min eritarkusehammaste puhul. Tõmbamise ajal polnud mingit valu, pärast aga küll aga erinevalt, st ühe hamba puhul oli valu hommikuks läinud (õhtul tõmmati) ja sai järgmine päev tööle minna kuid teisega oli häiriv valu, valuvaigisti ka eriti ei aidanud ja tööle minna järgmisel päevl ei saanud. Magada sai.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mure siis peakirjas. Mul ülemine tarkusehammas põletikus ja homme lähen välja tõmbama. Antibiootikumid on juba peal seoses teise hambaga mida eile parandamas käisin. Nii nirult nüüd läks, et 2 hammast korraga põletikus. Kuna tarkusehammas juba katki ja murdunud siis on ju raske seda kätte saada? Ma isegi mõtlen, et kuidas sinna taha hambale üldse ligi saab ? See on nii kaugel lõpus et mul endalgi ei õnnestu seda hammast suu lahti olles puudutada ???? Igastahes, kas ennem tehakse ikka pilt ka hamba olukorrast ja juurtest? Kaua see tõmbamine aeg võtab ja kas ei ole üldse valus? Kuidas peale hamba tõmbamist olukord on ? Magada ikka saab öösel ? ???? Ma nüüd 3 ööd hammast valutanud. Magamisest ei tasu unistadagi. ????

Käod ei oska öelda, kuidas sul selle hambaga läheb. Tuimestus tehakse kohe kindlasti. Minul tõmmati tarkusehammas naksti välja, tuimestuse mõju ootamine võttis kauem aega kui hamba välja tõmbamine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka valus. Isegi kui nad suudavad su normaalselt tõmbamise ajaks ära tuimestada, kui tuimestuse mõju kaob, on ikkagi valus. Selleks kurjutabki arst sulle kas retseptiga valuvaigisteid või ütleb, millist käsimüügist osta.

See, kuidas tõmbamine ja taastumine läheb, sõltub hambast ja arstist ja sinu vanusest.

Minul tõmmati 30-aastaselt välja alumine tarkusehtarkusehammas ja kirurg oli teiste arstide jutu järgi ja internetikommentaaride põhjal üks Eesti võimekamaid. Alustuseks ei saadud röntgenit tehtud, sest hammas oli nii taga, et röntgeniks vajaliku jura suhu toppimine ajas öökima. Röntgenpildi tegija ütles kohe kui nägi, millisest hambast pilt on tellitud, et seda te ilmselt välja ei kannata ja arstidel lihtne muudkui pilte nõuda, aga tegelikkus… Pärast süüdistas arst mind, et mul olevat ülitugev okserefleks. Ei ole, täitsa tavalised normaalse inimese refleksid on.

Tuimestussüsti suskas võimekas kirurg õigest kohast mööda ja oli siis vihane, et miks mul hamba poolekspuurimise ajal valus on ja paigal ei püsi. Teatas, et pole võimalik, et valus on, sest no süsti tema ju ometi oskab teha. Lõpuks tegi teise veel ja see siis läks sinna kuhu vaja. Haava õmbles kinni väidetavalt isesulavate niitidega. Kuna kogu see tsirkus toimus nädalakese enne kui pikemaks välismaale kolimist, läksin lõpuks u kolme nädala pärast seal kontrolli, kui sinised niidiotsad ikka veel igemest välja turritasid. Ütleme, et Eesti hambaravi reputatsioonile Euroopas see visiit just kasuks ei tulnud. Arst pööritas silmi, et kuidas teile saadi öelda, et need sulavad ise ära, need on ju nii jämedad niidid.

Veel mitu kuud hiljem lõi mulle aeg-ajalt suvalisel hetkel laksti lõualuusse terav valusööst.

Nüüdseks on kõik möödas ja jäänud on veel ainult imestus ja nördimus.Kogu see trall toimus ühes Tallinna suuremas ja vanimas hambakliinikus, mitte kuskil nurga taga võpsikus.

Kindlasti on see kirurg palju-palju ilusaid sirgelt kasvavaid tarkusehambaid igati edukalt välja tõmmanud noortest pehmetest lõualuudest. Minu jaoks tähendab aga paraku tööalane võimekus natuke midagi muud.

Seega kui keegi minu käest tarkusehammaste kohta küsib, ütlen alati, et valmistu hullemaks ja siis rõõmusta, kui paremini läheb.

Kindlasti ära plaani, et lähed kohe tööle tagasi jms, nagu pärast tavalist hamba tõmbamist. Ma kujutasin alguses ette, et hommikul tõmbavad ära ja poolest päevast lähen tööle tagasi. Aga siis tulin kabinetist nägu verine, põsk läks paiste ja sinikas tekkis ka alla põse peale.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead ära mõtle ja loe ette, see on lihtsalt niii individuaalne.

Mul neli tarkusehammast eemaldatud, tõesti põletikku all küll polnud (kuigi väidetavalt kui põletikuline hammas valutab siis pärast eemaldamist on just kergem ja parem).

Mul tõmmati veel tarkusehambad nii välja 2x et sama poole omad ehk ülevalt ja alt korraga. Kuna tookord läksin otse koolist siis 10min pärast arstilt lahkumist sõin juba hessburgeris burgerit sest metsik nälg oli. Oli täiesti võimalik ja valus polnud – tarkusehambad nii taga, et õnneks see tuimestus väga söömist-joomist ei sega, kuigi mäletan, et huulde hammustasin küll.

Piisab täiesti tavaliselt paratsetamoolist ja ei olnud midagi hullu.

Küll aga neljast hambast üks hakkas paari päeva pärast valutama ja tuikas justkui kõrval hambasse, käisin veel kontrollis, et kas kõrval hambal miskit viga, aga see pidi normaalne olema. Sain siis seal köömne?õli auku ja loputasin lihtsalt suuveega rohkem suud jne. Aga ka see valu ei olnud miskit metsikut, valuvaigistiga täiesti ok – ei olnud piinava hambavaluga võrreldav. Ma nii täpselt ei mäleta, aga võimalik, et valu tegi see haav, millega nad rohkem sudisid kuna üks hammas läks tõmmates katki. Kolm tükki igatahes saadi ilusti tervelt ja suht kiirelt kätte.

Tõmbamine valus ei olnud, aga kangutamise tunnet oli ainsana tunda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 ülemist tarkusehammast välja tõmmatud ja kummagagi ei valutanud peale välja tõmbamist, ei valuvaigisteid ega ab ei võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldjuhul ülemiste tõmbamine on lihtsam.
Tehakse ikka pilt, on ju vaja teada, midmoodi see hambajuur / hambajuured igemes on.
Tõmbamise ajal on ebamugav kangutamistunne, mitte terav valu, sest on tehtud tuimestus. Kui kardad, ütle enne tõmbamist, et oled pelglik ja palu võimalikult suurt annust tuimestust ning ütle, et kui teed häält, siis arst korra peataks tegevuse. See annab sulle kontrolli olukorra üle ja hirm on väiksem.

Üks nipp, mille minu hambaarst õpetas, oli see, et nagu sünnitusegi ajal ei tohi hamba väljatõmbamisel olla krampis, hoida hinge kinni, hirmust tardunult kange olla – sest hammas pidi lihtsamini väja tulema, kui sikutamise rütmis rahulikult väja hingad, mu arst ütleski, et lase end lõdvaks ja hinga see hammas nüüd välja. Ja tuligi. Pärast oli muidugi väikehaavavalu ja mõõdukalt ebamugav, aga mitte midagi väga vastikut. Ära muretse!

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei need teiste kogemused ei anna sulle midagi. Kui tarkusehammas on väljas, siis pole sellega küll probleemi, mul on need välja lõigatud ja veel 90kraadi all viltu kasvanud. Tuimestusega muidugi ei tunne midagi peale suure jõuga kangutamise (ma tõeppolest arvasin, et kohe-kohe mu lõualuu pooleks läheb, kui seal mehejõuga kangutama hakkas), hiljem läks 1-2x vaja valuvaigisteid ja (kuna oli ikkagi suuop) 7p AB kuuri. Läksin koju magama ja ärgates oli hullem möödas, hiljem läks küll lõua alt siniseks ja paranes pikalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Tarkusehamba eemaldamine