Esileht Ilu ja tervis Tarkusehambas auk,kas lasta välja tõmmata või parandada?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Tarkusehambas auk,kas lasta välja tõmmata või parandada?

Postitas:

Hei. Mul on tarkusehambas auk,nüüd mõtlen ,et kas lasta parandada või lasta välja tõmmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka parandada kui kannatab. Hambad on hambad ja kui tarkusehammas pole problemaatiline, siis miks teda välja peab tõmbama? Arst muidugi tahab sulle teenust pakkuda, raha teenida, aga tegelikuses tarkuhammaste eemaldamiseks mingi põhjuseta vajadust pole.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi, pigem välja tõmmata. Inimene ei vaja tarkusehambaid, need lagunevad kergesti, neid on raske hooldada, sinna tekib pea alati kaaries. Arst teenib pigem selle pealt, et jääbki neid tarkusehambaid parandama, augud tekivad sinna kergesti.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see auk on parandamiseks kergesti ligipääsetav ja tarkusehammastega muud muret pole, siis muidugi parandada. välja tõmmata jõuab alati
. ega see väljatõmbamine nüüd ainult positiivseid külgi ka ei oma – hambarivi saab kohe võimaluse vajuda ja see pole alati hea.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

välja tõmmata

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tarkusehammaste puhul sõltub palju olukorrast. Neile peaks lähenema kompleksselt. Kas ülemine või alumine? Kui ülemine (alumine), siis kas all (üleval) on vastus? Kui üleval ja all on mõlemad olemas, siis peaks parandama. Kui vastust pole, siis on mõistlikum välja tõmmata jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus sõltub sellest, kuidas oled oma tagumisi hambaid hooldanud ja mis toimub lõualuus, sinu vanusest ja hamba suurusest. Mina lugesin kuskilt juba ammu ühe hambaarsti kaeblemist, et ainult väga väikesel protsendil patsientidest on tarkusehambad korralikult hooldatud. Sinna taha on hambaharjaga raske pääseda, paljudel on ka okserefleks tugev ja nii nad lagunevadki. Sellest ajast hakkasin väga korralikult tegelema iga pesu ajal.
Üldiselt tänapäeval ei tõmmata välja hammast lihtsalt sellepärast, et ta on tarkusehammas. Aga… kui see hammas on juhtumisi ka oma juurtega kuidagi viltu või puseriti ja oled veel nii noor, et aeg-ajalt ta ka kasvab, sa tead, et hambaharjaga taga suus surkimine ajab öökima ja nagunii ei tee seda vms põhjus, siis pole mõtet vaevelda. Arst oskab röntgeni järgi öelda, kas hambal on ruumi ja tulevikulootust või mitte. Minul on ära tõmmatud üks hammas, hakkas valu tegema, täitsa viltu oli, selgus. Tõmmati u 30 a, st lõualuu oli juba kõva ja kogu protseduur oli jubedamast jubedam. Tuimestussüstid ei mõjunud mitu korda, hammas puuriti pooleks, väidetavalt isesulavad niidid ei kadunud ka kuu ajaga kuhugi. Ja no see valu… Sooviksin, et oleksin nt 20 a teadnud ja osanud röntgenit küsida, saanud teada, et üks neljast on probleemne ja lasknud selle juba varem välja võtta.
Pead arstiga konsulteerima, mis mõistlik on. Vahel mõni arst ei viitsi ka parandada, sinna taha plommi suramine on tülikas ja siis ütleb, et tõmbame välja. Otsi selline, kes sinu tervise seisukohast otsustab, mitte oma mugavuse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see auk on parandamiseks kergesti ligipääsetav ja tarkusehammastega muud muret pole, siis muidugi parandada. välja tõmmata jõuab alati

. ega see väljatõmbamine nüüd ainult positiivseid külgi ka ei oma – hambarivi saab kohe võimaluse vajuda ja see pole alati hea.

Vastupidi- tarkusehambad võivad rivi hoopis puseriti lükata, sest need tulevad oluliselt hiljem kui muud hambad, lisaks on suured ja tugevad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi- tarkusehambad võivad rivi hoopis puseriti lükata, sest need tulevad oluliselt hiljem kui muud hambad, lisaks on suured ja tugevad.

No kui need juba tulnud ja aastaid olnud on (ja ju nad on, kui aukki jõudis tekkida), siis enam ei lükka nad midagi puseriti. Minu hambaarst on ka tarkusehammaste väljatõmbamise vastu ja parandas, kui oli vaja. Seda enam kui kõrvalt hambad on ka parandatud, siis võtavad tarkusehambad närimisel natukegi koormust oma peale ja säästavad kõrvalhambaid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mädanesid mälumishambad ära. Juureravid jm ei aidanud. Ja siis oli väga hea, tombasime traatidega tarkused ettepoole. Jäta alles!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ütles hambaarst, et tarkusehambad on üleliigne osa nagu pimesoolgi. Mälumisprotsessis ei osale ja asuvad nii taga, et puhastada neid väga korralikult ei saa ning seetõttu kipuvad lagunema. Mina lasin kõik neli välja tõmmata.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tulid sinna augud ja arst soovitas-kõik välja tõmmata.Seega ma tegingi nii.Neid on mõtetu parandada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin just see nädal tarkusehamba välja tõmmata kuna auk oli sees. Arst ütles et ei ole mõtet parandada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minule pandi 4 aastat tagasi ühte tarkusehambasse ajutine plomm – olin siis rase ja teadupärast rasedatele tehakse röntgenit ainult hädavajadusel. See ajutine plomm seisab seal senimaani, iga kord kui hambaarstil käin, juhin tähelepanu, et mul on seal ajutine plomm, erinevad arstid (ei ole püsiarsti) on vaadanud ja surkinud ja tõdenud, et ei ole sel häda midagi, hamams kenasti rivis ja uusi auke pole, ärme surgi teda 😀

Tine tarkusehammas oli vildakas ja kui sellele hakkas auk tekkima, lasin eemaldada, sest sinna alla jäid koguaeg toidujäätmed kinni ja pidin ekstra hambatikuga vaeva nägema, st hammas oli niisamagi tülikas, kuigi ega ta mulle otsest valu ei põhjustanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei tulnudki tarkusehambaid ????. Olen varsti 30 saamas.
Hambaarsti arust on see normaalne, et osadel jäävadki kasvamata.
Ilmselt peaksin ma selle üle õnnelik olema, jääb vähem hambaid parandada ja suhu vaadates, ega need polekski kuhugi ära mahtunud ????.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst muidugi tahab sulle teenust pakkuda, raha teenida, aga tegelikuses tarkuhammaste eemaldamiseks mingi põhjuseta vajadust pole.

Ma ei teadnudki, et meil hammaste parandamine tasuta on ja kui arst tahab raha ka teenida, siis peab parandamise asemel hamba hoopis välja tõmbama. Aitäh, et ütlesid!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei tulnudki tarkusehambaid ????. Olen varsti 30 saamas.

Hambaarsti arust on see normaalne, et osadel jäävadki kasvamata.

Ilmselt peaksin ma selle üle õnnelik olema, jääb vähem hambaid parandada ja suhu vaadates, ega need polekski kuhugi ära mahtunud ????.

Mulle lubati ainsa tarkusehamba väljatõmbamisel, et mu suu on nii väike, et hambad on lõualuu sees kängunud ega lõiku kunagi. Ja nüüd, neli aastat hiljem, kui sain 34, otsustas üks alumine hammas ikkagi kasvama hakata. Ma kardan juba ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks tarkusehammas, olnud suus vist juba 20 aastat, ja teist sellist tervet ja tugevat hammast mul polegi. Mul ei ole n-ö head hambad, lagunevad aeg-ajalt, peab sageli parandamas käima, aga see tarkusehammas on kui tervise etalon…

Mina ei tõmbaks välja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minul on suht viltune hambumus ja kuna alumisel tarkusehambal oli kokkupuutepind 2/2 olemas ülemise purihambaga, siis koos arstiga otsustasime tarkusehamba parandada. 5-6 aasta pärast tõmmati see küll siiski välja (lagunes uuesti), aga seni täitis oma ülesannet kenasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Tarkusehambas auk,kas lasta välja tõmmata või parandada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.