Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarkvaraarendaja raske elu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Tarkvaraarendaja raske elu

Postitas:

Tihti arvatakse, et tarkvaraarendaja elu on lill – kõrged palgad ja palju tööpakkumisi. Osaliselt on see ka tõsi, aga hetkel tahaksin küll kiruda. Seni on mul vedanud, olen sattunud valdavalt huvitavaid ja sisukaid projekte tegema, aga tundub, et õnn on pöördunud. Uus projekt on pehmelt öeldes mitteatraktiivne. Kõikvõimalikud tööportaalid olen läbi lapanud, midagi huvitavat ja minu oskustele vastavat ei paista; lisaks olen ka Tartus, kus on pakkumisi vähem kui Tallinnas. Ei näegi muud varianti, kui hambad ristis palgapäeva nimel edasi tiksuda.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 12:43; 27.02 13:43; 27.02 15:16; 02.03 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis keeltes ja raamistikes oled harjunud tööd tegema?
võibolla saan siseinfot, mida kuulutustes ei ole, edastada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 12:58; 27.02 15:48; 27.02 16:43; 28.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valdkonnas on Javascripti rakendused, viimasel ajal põhiliselt ES6 ja Vue baasil; PHP, NodeJS ja andmebaasid backi poolega saan samuti hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 12:43; 27.02 13:43; 27.02 15:16; 02.03 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju siis kontoris pead olema kohapeal, et teine linn probleemiks? Käid paar päeva ndl kontoris ja ülejäänu töötad kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu-Tallinna vahet sõitmist ühel päeval nädalas olen varasemalt teinud, rohkem ei soovi. Lisaks sellele, et endal on mugav, on see ka produktiivsusele päris korralik põnts. 100% remote tööd olen muidu küll päris palju teinud, iseasi, kui paljud ettevõtted seda võimaldavad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 12:43; 27.02 13:43; 27.02 15:16; 02.03 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Programmeerija elukutse on üks igavamaid elus, kõik mis sa teed visatakse lõpuks prügikasti. Kui kunagi vanaseas tagasi mõtled mida elus tegid, kas mingi märk jäi ka maha, siis polegi midagi sellist. Isegi keegi ei mäleta enam neid programme või veebilehti mida sa noorena arendasid.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 15:38; 27.02 18:55; 28.02 14:39; 01.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, meile on ainult backendi juurde vaja hetkel.
Uptime laieneb – kui sa just sealt tulemas ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 12:58; 27.02 15:48; 27.02 16:43; 28.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Programmeerija elukutse on üks igavamaid elus, kõik mis sa teed visatakse lõpuks prügikasti. Kui kunagi vanaseas tagasi mõtled mida elus tegid, kas mingi märk jäi ka maha, siis polegi midagi sellist. Isegi keegi ei mäleta enam neid programme või veebilehti mida sa noorena arendasid.

No kui paljudel elukutsetel siis jääb märk maha? ???? üldiselt teeb selle elukutse põnevaks just protsess ise. Teemaalgatajale ei oska midagi soovitada. Jälgi aga portaale ja saada cv-sid. Küll varsti näkkab.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 16:39; 27.02 22:30; 28.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed arstid.
Kõik keda nad ravivad, surevad ära lõpuks. Ja kui nad on eriti head arstid, siis nimetatakse nende järgi mõni sündroom või rõve haigus.

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 12:58; 27.02 15:48; 27.02 16:43; 28.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki omandad siis mõne keele oskuse veel juurde? Häid arendajaid otsitakse tikutulega taga, keskpärastel ei lähe tõesti nii hästi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed arstid.

Kõik keda nad ravivad, surevad ära lõpuks. Ja kui nad on eriti head arstid, siis nimetatakse nende järgi mõni sündroom või rõve haigus.

Aga kui sa kellegi terveks ravid, siis ta ongi kuni surmani noh terve, sa tegid maailmas midagi erilist. Aga programmeerija on nagu kalatsehhi konservikarbi sisu laduja, teed nagu masin ja kõik need projektid kus osaled, oled ju ikka see väike mutrike. Aga noh, pisikesed inimesed elavadki pisikest elu ja neile ei mahu pähe kui elus on ka midagi muud.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 15:38; 27.02 18:55; 28.02 14:39; 01.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesed arstid.

Kõik keda nad ravivad, surevad ära lõpuks. Ja kui nad on eriti head arstid, siis nimetatakse nende järgi mõni sündroom või rõve haigus.

Aga kui sa kellegi terveks ravid, siis ta ongi kuni surmani noh terve, sa tegid maailmas midagi erilist. Aga programmeerija on nagu kalatsehhi konservikarbi sisu laduja, teed nagu masin ja kõik need projektid kus osaled, oled ju ikka see väike mutrike. Aga noh, pisikesed inimesed elavadki pisikest elu ja neile ei mahu pähe kui elus on ka midagi muud.

Kui kirjutad jupi koodi, mis teeb raamatupidamisprogrammis faili üleslaadimise 30 sekundit kiiremaks, siis mõjutad korraga ütleme nii 1000 inimese elu mitmeks aastaks. See on üks näide pisikese mutrikese tööst. Inimesed veedavad ekraanide taga mitmeid tunde päevas. Nii tööl kui vabal ajal. Paljuski just sellest pisikesest mutrist sõltub, kas see kogemus on meeldiv või mitte.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 16:39; 27.02 22:30; 28.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kirjutad jupi koodi, mis teeb raamatupidamisprogrammis

Mille krdi jaoks te olete kirjutanud selliseid juppe raamatup. programmi: Kas võtta kinnitus maha, Kas kinnitada jne. Kui ma ikka sellist asja tegema hakkan, ju ma siis ikka teadlikult teen. Kui lähebki kogemata, ju ma siis kinnitan/võtan maha uuesti. Miks ma pean must-triljon-miljon korda neid mõttetuid nõusolekuid andma?? Nendest ei saa vabaneda ka.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kirjutad jupi koodi, mis teeb raamatupidamisprogrammis

Mille krdi jaoks te olete kirjutanud selliseid juppe raamatup. programmi: Kas võtta kinnitus maha, Kas kinnitada jne. Kui ma ikka sellist asja tegema hakkan, ju ma siis ikka teadlikult teen. Kui lähebki kogemata, ju ma siis kinnitan/võtan maha uuesti. Miks ma pean must-triljon-miljon korda neid mõttetuid nõusolekuid andma?? Nendest ei saa vabaneda ka.

Kas oled programmi teinud ettevõttele tagasisidet andnud selle kohta? Arendajale tulevad üldised nõudmised tulevad äri poolelt ja disainerilt, kes loodetavasti on kindlaks teinud, mida kasutajal vaja on. Siis võtab need nõudmised ja täpsustamata detailide puhul kasutab kõhutunnet. Ja kui tulemus kasutajale ei sobi mingil põhjusel, siis kasutaja võiks sellest kindlasti märku anda. Tavaliselt ikka on mingi kasutaja tugi vms, kuhu kirjutada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 16:39; 27.02 22:30; 28.02 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

not that i’d like to brag..
olen päris mitu meditsiinitarkvara saanud arendada. arst läheb õhtul koju, aga minu koodijupp on 24/7/365 tööl ja päästab sama moodi elusid.

kaasaegne ravi on tarkvarast läbi imbunud. tean isegi arste kes on ise õpinud scriptima, et nad saaks oma ultraheli aparaate paremini seadistada.

või millal te viimati käisite arstil nii, arst kasutas ainult puust stetoskoopi ja soovitas kummeliteed juua?

soovitan ära prooviga kusagil aafrika kongos elamise, kus saate ilma tarkvara abita makse deklareerida, keskse süsteemita ravimeid osta ja ainsaks meelelahutuseks on analoograadio.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 12:58; 27.02 15:48; 27.02 16:43; 28.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa öelda et mul poleks tööl tulnud ette aegu kus palga pärast tööl käin, näiteks sai pool aastat ainult automaatteste kirjutatud, aga üldiselt it-s ikka klienditega lepingud ja asjad muutuvad pidevalt ja kuude viisi ühe asja tegemist eriti ette ei tule.

Sa ei kirjuta ka palju sul töökogemust on, mida aasta edasi seda rohkem tööpakkumisi tulema hakkab. Lisaks räägi tuttavatega et otsid uut tööd, näiteks endised töökaaslased või kursakaaslased. Ega tööpakkumiste kaudu eriti arendajaid ei leita, sinna kandideerivad need keda keegi teine ka tööle võtta ei taha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

not that i’d like to brag..

olen päris mitu meditsiinitarkvara saanud arendada. arst läheb õhtul koju, aga minu koodijupp on 24/7/365 tööl ja päästab sama moodi elusid.

kaasaegne ravi on tarkvarast läbi imbunud. tean isegi arste kes on ise õpinud scriptima, et nad saaks oma ultraheli aparaate paremini seadistada.

või millal te viimati käisite arstil nii, arst kasutas ainult puust stetoskoopi ja soovitas kummeliteed juua?

soovitan ära prooviga kusagil aafrika kongos elamise, kus saate ilma tarkvara abita makse deklareerida, keskse süsteemita ravimeid osta ja ainsaks meelelahutuseks on analoograadio.

vaata parem seda videot, vot sellist töökoda tahaks ma endale https://www.youtube.com/watch?v=vooDAaYvAZc

sinu tarkvaral pole mingit väärtust, sest ka sularahas saab makse maksta nagu igal pool mujal maailmas saab, aga mitte eestis. see sinu arsti tarkvara on nuhktarkvara ja iga suvaline koll saab lugeda mis haigused sul on jne. sina scriptid UL masinaid xDDDDDD kui avatud kood on netis, siis muidugi võib igaüks kodus oma 3dprinterit ka sättida, selleks tõesti ei ole vaja olla tarkvara guru. aga see sinu php ja javascript on ka nüüd uhked tarkvarad, mõttetud veebilehed?
jälle see pardifilee

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 15:38; 27.02 18:55; 28.02 14:39; 01.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palga pärast tööl käimine on periooditi lubatud. Inimesed projektides vahetuvad ja poole aasta pärast võid hoopis teist asja teha. Hoia oskusi relevantsetena ja tunne kõikide firmasse tulnud projektide vastu huvi, küll sind ümber tõstetakse.

Kokandustarkvarast ei tea midagi, aga kunagi tegin vähiraviprojekti. Pakuks et Helmes teeb seda tänaseni. Üsna nuhkimiskindel, töötab ruumis kust kiirgused välja ega sisse ei levi, ligi saamiseks peab füüsiliselt seadmetele juurde pääsema.
Aga mis ma ikka siin mölisen. Käsitöö t-särgid on tähtsamad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihti arvatakse, et tarkvaraarendaja elu on lill – kõrged palgad ja palju tööpakkumisi. Osaliselt on see ka tõsi, aga hetkel tahaksin küll kiruda. Seni on mul vedanud, olen sattunud valdavalt huvitavaid ja sisukaid projekte tegema, aga tundub, et õnn on pöördunud. Uus projekt on pehmelt öeldes mitteatraktiivne. Kõikvõimalikud tööportaalid olen läbi lapanud, midagi huvitavat ja minu oskustele vastavat ei paista; lisaks olen ka Tartus, kus on pakkumisi vähem kui Tallinnas. Ei näegi muud varianti, kui hambad ristis palgapäeva nimel edasi tiksuda.

miks sa Tallinna ei koli

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa Tallinna ei koli

Äkki lihtviisiliselt ei taha ja vaat ei koligi. Selle kirjutamisega on tõepoolest paratamatu, et tuleb ette surmigavat ja tuima tegevust. Aga kõik igavad projektid saavad ükskord ikkagi otsa ja tulevad uued. Võimalik, et veel tüütumad, aga võivad olla ka paremad. Paraku ei õitse ükski lill aastaringselt. Võin sulle kinnitada, et igal pool ja alal on lolli ja tuima tööd piisavalt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 19:16; 02.03 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikvõimalikud tööportaalid olen läbi lapanud, midagi huvitavat ja minu oskustele vastavat ei paista; lisaks olen ka Tartus, kus on pakkumisi vähem kui Tallinnas.

Sai ka hiljuti tööportaale lapatud, ma küll arendaja pole, aga it-valdkonnas. Ja mulle jäi just mulje, et arendajaid vajatakse kõige rohkem. Ka minu ettevõttes on arendajaid puudu (ja küsimus pole palganumbris ning ka kaugtöö on võimalik). Ilmselt peaksid hoopis oma oskusi täiendama. Või siis arendajast mõnele teisele positsioonile liikumist kaaluma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpi juurde keeli, häid arendajaid on koguaeg ja igale poole vaja, võid töötada kust iganes ja ainult palga pärast ilmselt mitte kunagi enam. Hetkel Sinu asemel ilmselt kannataksin praeguses kohas ära ja õpiksin töö kõrvalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on jäänud just vastupidine mulje. Suured palgad-koguaeg käiakse moosimas ja ülesostmas.
Kontoris tasuta toit, pallimered ja pinksisaalid ja saunad…
elu nagu paradiisis

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa Tallinna ei koli

Äkki lihtviisiliselt ei taha ja vaat ei koligi. Selle kirjutamisega on tõepoolest paratamatu, et tuleb ette surmigavat ja tuima tegevust. Aga kõik igavad projektid saavad ükskord ikkagi otsa ja tulevad uued. Võimalik, et veel tüütumad, aga võivad olla ka paremad. Paraku ei õitse ükski lill aastaringselt. Võin sulle kinnitada, et igal pool ja alal on lolli ja tuima tööd piisavalt.

Kuidas sa siis mitme konto alt kommenteerid? Puhas libateema, sa ei tea programmeerimisest midagi, lihtsalt võtsid mingi töökuulutuse, noppisid sealt mingi sisu ja vut vut teemat tegema.
Kui sul seal Helmeses nii igav on, et pead perekooli kurtma tulema….

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 15:38; 27.02 18:55; 28.02 14:39; 01.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa proovinud seda oma arendusjuhile/projektijuhile/team leadile /sellele kes otsustab öelda, et see projekt ei pane silmi särama?
Olenevalt sisekliimast võib öelda otse, või natuke viisakamalt, et sooviksid suuremaid väljakutseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa proovinud seda oma arendusjuhile/projektijuhile/team leadile /sellele kes otsustab öelda, et see projekt ei pane silmi särama?

Olenevalt sisekliimast võib öelda otse, või natuke viisakamalt, et sooviksid suuremaid väljakutseid.

Iseenesest oleks see variant väga õige. Aga konkreetsem olukord on see, et olen juba kaks kuud mõne uue projekti algust oodanud ja ühtegi muud algavat projekti lähikuudel ei paista. Nii et minupoolne alternatiiv, et ootaks suveni ja siis otsustan, et kas mõni uutest variantidest sobiks, ilmselt läbi ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.02 12:43; 27.02 13:43; 27.02 15:16; 02.03 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa Tallinna ei koli

Äkki lihtviisiliselt ei taha ja vaat ei koligi. Selle kirjutamisega on tõepoolest paratamatu, et tuleb ette surmigavat ja tuima tegevust. Aga kõik igavad projektid saavad ükskord ikkagi otsa ja tulevad uued. Võimalik, et veel tüütumad, aga võivad olla ka paremad. Paraku ei õitse ükski lill aastaringselt. Võin sulle kinnitada, et igal pool ja alal on lolli ja tuima tööd piisavalt.

Kuidas sa siis mitme konto alt kommenteerid? Puhas libateema, sa ei tea programmeerimisest midagi, lihtsalt võtsid mingi töökuulutuse, noppisid sealt mingi sisu ja vut vut teemat tegema.

Kui sul seal Helmeses nii igav on, et pead perekooli kurtma tulema….

Mis krdi Helmes?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 19:16; 02.03 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa proovinud seda oma arendusjuhile/projektijuhile/team leadile /sellele kes otsustab öelda, et see projekt ei pane silmi särama?

Olenevalt sisekliimast võib öelda otse, või natuke viisakamalt, et sooviksid suuremaid väljakutseid.

Iseenesest oleks see variant väga õige. Aga konkreetsem olukord on see, et olen juba kaks kuud mõne uue projekti algust oodanud ja ühtegi muud algavat projekti lähikuudel ei paista. Nii et minupoolne alternatiiv, et ootaks suveni ja siis otsustan, et kas mõni uutest variantidest sobiks, ilmselt läbi ei lähe.

Ma seda tööd küll ei tunne aga milline projekt paneb silma särama? Või mis vahe neil üldse on? Minu arvates on koodi kirjutamine ikka ühesugune. Koodi kirjutajale pole ju mingit vahet mida see kood teeb, sa pead ikka oma if’id ja else’d ritta panema.
Või on mul väga vale ettekujutus sellest tööst?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 20:02; 06.03 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa proovinud seda oma arendusjuhile/projektijuhile/team leadile /sellele kes otsustab öelda, et see projekt ei pane silmi särama?

Olenevalt sisekliimast võib öelda otse, või natuke viisakamalt, et sooviksid suuremaid väljakutseid.

Iseenesest oleks see variant väga õige. Aga konkreetsem olukord on see, et olen juba kaks kuud mõne uue projekti algust oodanud ja ühtegi muud algavat projekti lähikuudel ei paista. Nii et minupoolne alternatiiv, et ootaks suveni ja siis otsustan, et kas mõni uutest variantidest sobiks, ilmselt läbi ei lähe.

Ma seda tööd küll ei tunne aga milline projekt paneb silma särama? Või mis vahe neil üldse on? Minu arvates on koodi kirjutamine ikka ühesugune. Koodi kirjutajale pole ju mingit vahet mida see kood teeb, sa pead ikka oma if’id ja else’d ritta panema.

Või on mul väga vale ettekujutus sellest tööst?

Sul pole suure tõenäosusega üldse mingit ettekujutust sellest tööst.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa proovinud seda oma arendusjuhile/projektijuhile/team leadile /sellele kes otsustab öelda, et see projekt ei pane silmi särama?

Olenevalt sisekliimast võib öelda otse, või natuke viisakamalt, et sooviksid suuremaid väljakutseid.

Iseenesest oleks see variant väga õige. Aga konkreetsem olukord on see, et olen juba kaks kuud mõne uue projekti algust oodanud ja ühtegi muud algavat projekti lähikuudel ei paista. Nii et minupoolne alternatiiv, et ootaks suveni ja siis otsustan, et kas mõni uutest variantidest sobiks, ilmselt läbi ei lähe.

Ma seda tööd küll ei tunne aga milline projekt paneb silma särama? Või mis vahe neil üldse on? Minu arvates on koodi kirjutamine ikka ühesugune. Koodi kirjutajale pole ju mingit vahet mida see kood teeb, sa pead ikka oma if’id ja else’d ritta panema.

Või on mul väga vale ettekujutus sellest tööst?

Sul pole suure tõenäosusega üldse mingit ettekujutust sellest tööst.

Nagu ma kirjutasin, siis tõesti ma ei tunne seda tööd, kuigi mingisugune ettekujutus mul on. Mul oli vaja teha selline väike otsingusüsteem (andmebaasis on natuke alla miljoni rea) ja kuna ma selle jaoks ühtegi sobivat programmi ei leidnud, siis pidin selle ise valmis tegema ning alustasin nullist.
Õppisin kasutama iseseisvalt PHP, mySQL, HTML, CSS ja vähesel määral JavaScript.
Tõenäoliselt minu valmistatud kood on kohutav ja teeb palju ebavajalikku aga igatahes hetkel töötab kood nii nagu ma soovin.
Aga kuidas seda tööd teevad professionaalid, seda ma ei tea, kuid see mind huvitakski.
Minu jaoks kood on kood, ja hetkel ei mõista miks ühe koodi kirjutamine peaks olema huvitavam kui teise koodi kirjutamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 20:02; 06.03 07:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarkvaraarendaja raske elu