Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarkvaratestija

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tarkvaratestija

Postitas:
Kägu

Olen mõelnud tarkvaratestija ameti peale, varsti on tulemas ka koolitused. Kas keegi on hakanud testijaks, kui pole varasemat sarnast kogemust? Kui reaalne on peale 8-kuulise kursuse läbimist saada tööd testijana?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb, mida selle kursuse käigus omandad ja kuidas oma teadmisi suudad tööle kandideerides demonstreerida.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu poeg läbis ca 3-kuulise koolituse. See oli rahvusvaheline, toimus internetis, paljudest maadest lektorid, väga intensiivne. Grupitööd, kodutööd jne. Meeletult materjale. Pärast lõpetamist kandideeris kohe 3 kohta ja esimese nädala jooksul saigi töö. Töötab kodust, kord 10 päeva või paari nädala jooksul sõidab ka kontorisse kohale. Õpib kolleegide käest juurde ja nüüd võttis ka uue kursuse, täiendab end. Enne oli puhas humanitaar.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlen ka selle 8-kuulise koolituse peale aga kahtlema võtab see, et ma enda praegusest töökohast loobuda ei taha. Pigem tahaks kõrvalt teha ja lapsega koju jäädes suuremal määral, kuid ma ei tea kas sellise nädalavahetuse/öö sooviga leiaks endale töökohta. Praegu teen Google IT Suppordi koolitust ja seega veidi on veel aega mõelda/otsida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu poeg läbis ca 3-kuulise koolituse. See oli rahvusvaheline, toimus internetis, paljudest maadest lektorid, väga intensiivne. Grupitööd, kodutööd jne. Meeletult materjale. Pärast lõpetamist kandideeris kohe 3 kohta ja esimese nädala jooksul saigi töö. Töötab kodust, kord 10 päeva või paari nädala jooksul sõidab ka kontorisse kohale. Õpib kolleegide käest juurde ja nüüd võttis ka uue kursuse, täiendab end. Enne oli puhas humanitaar.

Kus toimus koolitus, veebis-oli väga kallis? Kas näiteks tiinekas saaks hakkama või on siiski täiskohaga ja täisinimese amet? Tundub olevat paindlik amet, tööta kus ja millal tahad. Palun pange link.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub olevat paindlik amet, tööta kus ja millal tahad.

See sõltub ikka sellest, kus töötad ja mida testid. Saab kodust töötada, kui ettevõttes see lubatud. Ja aja valimine on – mingis osas võid jah ise aegu valida. Aga see sõltub. Kui ikka on parajasti kiire, no nt mingi kriitiline bugi vaja testida, siis ei vali sa ise midagi. Tuleb tööd teha ja kiiresti ja hästi teha.

Mina olen nurkapidi IT-s töötanud aastaid. Teadmised olid sellised nii ja naa. Midagi ju teadsin, aga üsna üldisel tasemel )projekte juhtisin It-s). Paar aastat tagasi hakkasin tarkvara testima samas ettevõttes, kus töötasin. Koolitust ei olnud, kogenumad kolleegid juhendasid algul. Sain hakkama ja olen rahul. Nii et ma arvan küll, et kui huvi on, siis peale sellist koolitust on mingid teadmised olemas, et alustada. Samas ettevõtte/tarkvara spetsiifika tuleb ikka töö käigus juurde õppida. Ja valmis tuleb olla jah selleks, et kiiretel aegadel ei saa väga tööajast kinni pidada. Teed siis, kui vaja on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas jutt käib manuaalsest või automaattestimisest? Ainult manuaalsega on võimalused kindlasti piiratumad.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal õpetatakse mõlemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis selline küsimus, et kas 40+ inimesel tasuks üldse testijaks õppida. Või on nii, et maksad suured rahad, saad paberi kätte, aga sellega pole midagi teha. Keegi ei võta tööle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis selline küsimus, et kas 40+ inimesel tasuks üldse testijaks õppida. Või on nii, et maksad suured rahad, saad paberi kätte, aga sellega pole midagi teha. Keegi ei võta tööle.

Oskused aitavad tööle, mitte paber ega vanus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal õpetatakse mõlemat.

Kus “seal”?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis selline küsimus, et kas 40+ inimesel tasuks üldse testijaks õppida. Või on nii, et maksad suured rahad, saad paberi kätte, aga sellega pole midagi teha. Keegi ei võta tööle.

Oskused aitavad tööle, mitte paber ega vanus.

Kui ainus kogemus on värskelt läbitud kursus, siis on kindlasti raskem tööd leida 40+ vanuses kui 20+. Kõige lihtsam oleks ettevõtte siseselt karjääri muuta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul hoopis selline küsimus, et kas 40+ inimesel tasuks üldse testijaks õppida. Või on nii, et maksad suured rahad, saad paberi kätte, aga sellega pole midagi teha. Keegi ei võta tööle.

Oskused aitavad tööle, mitte paber ega vanus.

Ma olen noorem, aga mitte verinoor ja no ei olnud lihtne. Lõpuks päris koodikirjutajaks või testijaks ei võetudki, kuigi kodutööd tegin hästi ja palgasoov oli tagasihoidlik. Oleks rohkem kogemusi ette näidata olnud, oleks kindlasti võetud.
Nüüd töötan IT valdkonnas küll, aga koodi kirjutama ei pea (kuigi teen seda vahel oma elu lihtsustamiseks) ja pisut testin ka, kuigi ma ei ole testija.
Oskused paraku tulevad praktika käigus ja praktikat saab eelkõige töökohal. Kui õpingute käigus on praktikavõimalus, tuleks seda maksimaalselt kasutada. Ja lisaks osaleda kõikvõimalikes kooli- või harjutusprojektides. Esimest töökohta on raske saada, edasi on järjest kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles testijate konkurssides ettevõtte poolel osalenud… 80-90% kandidaatidest on SDA vms kiirõppe taustaga. Ülikoolidest liigutakse pigem otse (noorem)arendajaks. Nõus, et otsustavaks saavad oskused ja suhtumine, mitte paber või vanus. Tähtis, et on näha, et inimene ei ole seda paarikuust kursust tuimalt päevatöö kõrvalt läbi kappanud, vaid on kursis valdkonna, erinevate metoodikate, uuemate trendidega, omab HUVI, mitte “naabrinaise kass rääkis et testimine hea viis jalg IT-sse ukse vahele saada”, harib end blogide/YT/erinevate tööriistade poolt pakutavate materjalide/workshoppidega. Omab vestlusel arusaama, mis tüüpi kohale kandideerib või vähemalt täpsustab küsimustega, kas on näiteks tegu mobiilirakenduse UI läbiklõpsamise või mingite back-end integratsioonitestide kirjutamisega. Vanus määrab natukene ettevõtte või isegi tiimi nn ‘cultural fit’ osas – suurkorporatsioonide, avaliku sektori ja isegi agentuuride puhul natuke vähem ning ülitrendika startupi puhul kindlasti natuke rohkem. Punaseks lipuks võib saada vanematel kandidaatidel see ‘ma-tean-juba-kõike’, et uued tehnoloogiad ja töökombed on nõmedad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles testijate konkurssides ettevõtte poolel osalenud… 80-90% kandidaatidest on SDA vms kiirõppe taustaga. Ülikoolidest liigutakse pigem otse (noorem)arendajaks. Nõus, et otsustavaks saavad oskused ja suhtumine, mitte paber või vanus. Tähtis, et on näha, et inimene ei ole seda paarikuust kursust tuimalt päevatöö kõrvalt läbi kappanud, vaid on kursis valdkonna, erinevate metoodikate, uuemate trendidega, omab HUVI, mitte “naabrinaise kass rääkis et testimine hea viis jalg IT-sse ukse vahele saada”, harib end blogide/YT/erinevate tööriistade poolt pakutavate materjalide/workshoppidega. Omab vestlusel arusaama, mis tüüpi kohale kandideerib või vähemalt täpsustab küsimustega, kas on näiteks tegu mobiilirakenduse UI läbiklõpsamise või mingite back-end integratsioonitestide kirjutamisega. Vanus määrab natukene ettevõtte või isegi tiimi nn ‘cultural fit’ osas – suurkorporatsioonide, avaliku sektori ja isegi agentuuride puhul natuke vähem ning ülitrendika startupi puhul kindlasti natuke rohkem. Punaseks lipuks võib saada vanematel kandidaatidel see ‘ma-tean-juba-kõike’, et uued tehnoloogiad ja töökombed on nõmedad.

Siia ei ole midagi lisada, väga hästi kirjeldatud. Aamen!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõelnud tarkvaratestija ameti peale, varsti on tulemas ka koolitused. Kas keegi on hakanud testijaks, kui pole varasemat sarnast kogemust? Kui reaalne on peale 8-kuulise kursuse läbimist saada tööd testijana?

On reaalne. Näen enda ümbert, et testijateks pannakse inimesed, kes midagi muud ei oska (nt värskelt ülikooli lõpetanud või mingi muu eriala haridusega jne). Kes on IT jaoks sobivam, see võib mingi hetk arendusse üle minna, kuid mõni saab lihtsalt järjest paremaks testijaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanus määrab natukene ettevõtte või isegi tiimi nn ‘cultural fit’ osas – suurkorporatsioonide, avaliku sektori ja isegi agentuuride puhul natuke vähem ning ülitrendika startupi puhul kindlasti natuke rohkem.

Suurkorporatsioonis võib olla lausa sedapidi, et “eelista 40+ vanuses naist, meil on neid liiga vähe, kui ometi üritame DEI printsiipidele vastata”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tarkvaratestija