Esileht Ilu Tartu kaltsukad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Tartu kaltsukad

Postitas:

Soovitage paljn häid kaltsukaid Tartus. Aitäh! 🙂

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.12 13:47; 20.01 12:40; 03.09 18:21; 18.11 11:52; 04.10 13:25; 05.07 14:09;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Polegi. Ausalt

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise käin Tartu sattudes nt Annelinnas olevas Sarapuu kirbukal, iga kord leian midagi sealt, kaupa suht täis ikka 🙂

Seal kõrval kohe on ka suures kaarhallis XXL kirbukas vms

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidaks ka Sarapuud. Tundub, et sealsed müüjad on bränditeadlikumad ja kvaliteetset kaupa leidub selle võrra rohkem. Sarapuu kõrval on veel jah XXL kirbukas, aga selles on minu arvates “keldrihõng” ja hämarate megapikkade riiulirodude vahel olles hakkab mul veidi klaustrofoobiline.

Uuskasutuskeskus ja Sõbralt Sõbrale on ka sellised must go kohad, aga need on oma hindadega ära tõusnud. Lisaks on nende kaubavalikust 95% ajast ja arust kaltsud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polegi. Ausalt

Kus siis sinuarust on?
Võrus? Tallinnas?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head kaltsukad on Tartust kadunud! Viimane hea oli Võru tn. alguses, kaup toodi Norrast ja sealt vōis igasugu pärleid leida. Kuu aega tagasi olid uksed lukus, praegust seisu ei tea. Kogu põhjamaade rōivadisainerid olid seal esindatud, samas hind peaaegu olematu

Sõpruse pst. oli kunagi keldris super kaltsukas – oma Versace ja Armani hilbud olen kõik sealt ostnud. Ja ei olnud vuffel 😀

Sõbralt sõbrale algusaastatel olid needki poed kullakambrid – mitu Aalto Savoy vaasi sealt saadud 3 euro eest, muud Iittalat ja Marimekkot kastitäite kaupa

Ehh, olid ajad… Praegu maksad Tarbeklaasi killuvigadega asjade eest hingehinda. Tartu Humanate valik võrreldes Tallinna poodidega on vilets. Tallinna äärelinna omades leiab alati mõne Eesti moelooja asja

Tartu Uuskasutuskeskustest ei leia ammu enam midagi, kuigi kaltsude hinnad seal veel enam-vähem. Viimati Annelinna pies olid enamus riiuleid täiesti tühjad.

Tallinnas on jõukam rahvas, seal on Uuskasutuses päris korralik hilbuvalik. Ja kui palju nahadt käekotte oli üleeile Mustamäe tee omas! Hinnad pole just odavad (12-20 raha), aga asjad korralikud.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohti ikka ju teisi ka veel kui Humana ja Annelinna koht. Näiteks Sepa turg koos oma kirbukaga, KirbuMarket (TREFi juures), Aardla-Võru risti lähedal on ka mingi koht jms.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veerikul on Veeriku komisjonipood, alati olen sealt midagi leidnud ja hinnad ka ok.

Riia tn oli veel paar tükki, väiksed keldripoed,  aga pole kursis, kas lahti on.

Raekoja platsi juures oli Mecca, seal olid hinnad suht kallid.

Tulbi tn tehti uus kirbukas hiljuti, aga pole sinna jõudnud veel.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et polegi tõesti midagi Tartus. Kust siis Tartu rahvas riided saab? Või on tartlast kogunisti nii palju jõukust, et rõivaesemeid soetatakse Kaubamajast? V on pigem asi selles, et kaltsukates maksavad riided sama palju kui H&M-is v muudes kiirmoe poodides?

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 14:09; 05.07 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus on nüüd LADU, kus muidu Tallinnas sai käidud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ei tasu ära jah, kuna kiirmood on kaltsukaga samas hinnaklassis. 50 sendi eest hunnikus kaubaga, nagu vanasti, ei tasu ilmselt ära. Lisaks ongi nii palju erinevaid kirbukaid (ma neid kaltsukate alla päris ei paneks, tihti on neis uued “hiina kaltsud”). Kindlasti on ka suur müük netti läinud (nt yaga, facebook marketplace jne), aga ka see, et netist saab uusi riideid kaltsukatega samas hinnaklassis.

Humanad veel püsivad ja eks neis käiakse ka kas uue kauba päeval või siis just kui kogu kaup on alla hinnatud.

Aga selliseid kaltsukaid, kus tõesti oleks lootust ka “pärle” leida ei eksisteeri enam Tartus.

Raudtee juures Humana kandis on vist enamus ära kadunud, Võru tänaval ehk mõned on, Riia tänaval (Aparaadi kandis) vist ka üks-kaks keldripoodi veel on?

Aa. Puiesteel on veel Puiestee Exclusive Second Hand alles. Kunagi oli nende üks teine pood veel Kopli kutseka kandis ka alles (ei tea, kas enam on), raudteejaama juures pole igatahes ammu.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa. Puiesteel on veel Puiestee Exclusive Second Hand alles

[/quote

Need tõstsid hindu ja minu jaoks kaotas see pood mõtte.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head kaltsukad on Tartust kadunud! Viimane hea oli Võru tn. alguses, kaup toodi Norrast ja sealt vōis igasugu pärleid leida. Kuu aega tagasi olid uksed lukus, praegust seisu ei tea. Kogu põhjamaade rōivadisainerid olid seal esindatud, samas hind peaaegu olematu

Kinni jah, mulle ka väga meeldis. (Kui see on seesama.) Samas majas tagapool olev kaltsukas on alles, aga seal on teie meelest võibolla “ajast ja arust kaltsud”. Mis puutub sellesse, et kiirmood on teise ringi kaubaga samas hinnaklassis, siis see fakt ei pane mind küll kuidagi kiirmoodi eelistama. Ja tegelikult Sõbralt Sõbrale jmt meeldib mulle rohkem kui kirbukad, sest viimastest leiab paraku ka palju seda kiirmoodi. Kui päris aus olla, siis minu riidekapp on täis ja ma üldjuhul ei luba endale mingite riiete juurdeostmist. Aga kasvavale lapsele käin ikka vaatamas ja vahel juhtub selline õnnetus, et seal kõrval jääb midagi unikaalset ka naisteriiete hulgas silma. Naturaalsiidist… täislinast… Ilmselt suuremalt jaolt “ajast ja arust kaltsud”. Aga kuivõrd neid on juba varem kantud, siis tõenäoliselt peavad nad veel kümmekond-mõnikümmend aastat vastu – mida kindlasti ei julge öelda kiirmoe kohta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samaaria

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stange, raudteejaama vastas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aardla peatuse vastas, kus enne oli kalapood, on mingi uus kaltsukas, sildid ütlevad, et kaup USAst. On keegi käinud, kiita-laita? Guugeldasin, Kriti on nimi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kastani tn, Aparaadist üle tee on juba ammusest ajast asjalik kaltsukas, kus hinnad ka viimati veel päris head olid.

Aga jah, kaltsukad on valdavalt asendunud kirbukatega ning võimalused ennast (või lapsed) soodsalt ja põnevalt riidesse saada, on päris ahtaks muutunud…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näituse ja Taara puiestee nurgal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jalaka tänaval on USA riiete kaltsukas, palju uusi asju leiab ka. Teist moodi brändid kui meil siin

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige pood. Tiigi ja pepleri nurgal

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige pood. Tiigi ja pepleri nurgal

See kinni pole pandud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige pood. Tiigi ja pepleri nurgal

See kinni pole pandud?

Eelmine nädal oli lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige pood. Tiigi ja pepleri nurgal

See kinni pole pandud?

Eelmine nädal oli lahti.

Pole sellest poes küll iial midagi ostmisväärset kohanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline see puiesteel asuv Exclusive Second Hand on, ma tihti sõidan sealt mööda, aga pole kunagi sisse sattunud. Raudteejaama omas küll käisin kui see seal ammu oli, siis oli täitsa okei. Selles ainult riided?

Ja minu arust oli üks suunav kaltsuka silt ka seal killustiku-vahi kant, vist sama keti oma? on see veel alles, ka google mapsist hetkel ei leidnud nime ega asukohta. Seal vist kus mööbliait oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

killustiku-vahi kant

Seda vist ei ole enam.

Selles ainult riided?

Puiestee tn on enam-vähem. Vt FB-st. Ehteid ja jalanõusid on vist ka, v-o midagi veel. Ise vaatan ainult lastestange üle (see on lühike küll, aga mitte lootusetu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et polegi tõesti midagi Tartus. Kust siis Tartu rahvas riided saab? Või on tartlast kogunisti nii palju jõukust, et rõivaesemeid soetatakse Kaubamajast? V on pigem asi selles, et kaltsukates maksavad riided sama palju kui H&M-is v muudes kiirmoe poodides?

Kaltsuka ja Kaubamaja vahel on veel mitu võimalust. Lõunakeskus, Tasku, Eeden. Pole elu sees midagi kaltsukast ostnud ega ka sinna viinud.

Odavam on osta Mohitost, Reservedist kui Humanast. Isegi Pepco kraam on mõistliku hinna ja kvaliteediga.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et polegi tõesti midagi Tartus. Kust siis Tartu rahvas riided saab? Või on tartlast kogunisti nii palju jõukust, et rõivaesemeid soetatakse Kaubamajast? V on pigem asi selles, et kaltsukates maksavad riided sama palju kui H&M-is v muudes kiirmoe poodides?

Kaltsuka ja Kaubamaja vahel on veel mitu võimalust. Lõunakeskus, Tasku, Eeden. Pole elu sees midagi kaltsukast ostnud ega ka sinna viinud.

Odavam on osta Mohitost, Reservedist kui Humanast. Isegi Pepco kraam on mõistliku hinna ja kvaliteediga.

Eks ootused ongi erinevad. Ma ostan iga kell enne kaltsukast kui Pepcost.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Head kaltsukad on Tartust kadunud! Viimane hea oli Võru tn. alguses, kaup toodi Norrast ja sealt vōis igasugu pärleid leida. Kuu aega tagasi olid uksed lukus, praegust seisu ei tea. Kogu põhjamaade rōivadisainerid olid seal esindatud, samas hind peaaegu olematu

Sõpruse pst. oli kunagi keldris super kaltsukas – oma Versace ja Armani hilbud olen kõik sealt ostnud. Ja ei olnud vuffel ????

Sõbralt sõbrale algusaastatel olid needki poed kullakambrid – mitu Aalto Savoy vaasi sealt saadud 3 euro eest, muud Iittalat ja Marimekkot kastitäite kaupa

Ehh, olid ajad… Praegu maksad Tarbeklaasi killuvigadega asjade eest hingehinda. Tartu Humanate valik võrreldes Tallinna poodidega on vilets. Tallinna äärelinna omades leiab alati mõne Eesti moelooja asja

Tartu Uuskasutuskeskustest ei leia ammu enam midagi, kuigi kaltsude hinnad seal veel enam-vähem. Viimati Annelinna pies olid enamus riiuleid täiesti tühjad.

Tallinnas on jõukam rahvas, seal on Uuskasutuses päris korralik hilbuvalik. Ja kui palju nahadt käekotte oli üleeile Mustamäe tee omas! Hinnad pole just odavad (12-20 raha), aga asjad korralikud.

Tarbeklaas killud väljas asjad, miks sa neid koju tood? Mul lähevad killuvigadega asjad otse prügikasti:)

Lisaks nii huvi pärast küsin, kuna siin nii kõvalt esinetakse – kust sa tead, et su Armani v Versace pole replica? Tead, kuidas tegelikult seda kontrollitakse?:) Need, kes ostavad järelturult?

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil Stockmann ja kaubamaja müüvad ka mõnda kallima otsa brändi, olen ostnud sealt Bossi, Samsoe&Samsoe, MaxMara asju. Saabki seal vaadata, milline originaalasi välja näeb. Inimesed reisivad palju – kallites kaubamajades ja brändipoodides sama võimalus. No ok, mõnes poes on turvamees, kes võib otsustada, et ta sind sisse ei lase, sest tema arvates pole sul nii palju raha, et sealt midagi osta. Aga nt. Harrodsis saab ikka natuke ringi vaadata, kui huvi peaks olema.

Originaalil ei kisu kangas viltu, õmblused on sirged, sildid kanga koostise ja hooldamise suhtes on hoopis teistsugused kui replical. Aga muidugi tehakse kõike järele ja mõnikord väga hästi. Kreekas, Türgis, Egiptuses ja mujalgi on suured poed täis järeletehtud t-särke. Nende seast annab otsida sellist, mis seljas viltu poleks või õmblused sirged oleks, niidiotsad  kohe hargnema ei hakkaks . Aga hind ka see-eest aus – 5-8 eurot

Ma esimest korda USA-s olles läksin MK poodi. Hinnad kallid, aga kõigil külgeõmmeldud  silt – made in China. Ei uskunud oma silmi, aga nii oli. Ametlik MK pood, asjad turvaelementidega põranda küljes. Igatahe ma sealt 300USD eest seda jopet osta ei raatsinud, ostsin mõni aeg hiljem Berliini outletist 99 euroga.

Emmystore netipoes vist ka mingi kontroll asjade üle, mis müüki pannakse. Seal võiks ka originaalid olla. Aga kui asi meeldib, on korralikult õmmeldud ja hind sobiv, siis pole vahet, mis silt tal küljes on või mis talle  peale on kirjutatud.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jalaka tänaval on USA riiete kaltsukas, palju uusi asju leiab ka. Teist moodi brändid kui meil siin

Kus täpsemalt Jalaka tänaval?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Ilu Tartu kaltsukad