Esileht Tööelu, raha ja seadused. taustakontroll ja kerge depressioon

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: taustakontroll ja kerge depressioon

Postitas:

Kui tehakse taustakontrolli (nt riigiametis või mõnele juhi ametikohale kandideerides) kas siis nähakse, saadakse ligipääs ka terviseandmetele? Juhul, kui taustakontrolliks on luba antud.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 21:12; 21.01 16:05; 30.01 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada vist mitte.

riigisaladuste juurdepääsuloa korral peaks see pigem olema ikka kontroll kohtute, politsei ja kapo andmebaasidest. lisaks sinule ka sinu lähisugulaste kohta. samuti suhted välisriikide kodanikega, kas oled kahtlastes riikides reisinud jmt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näevad küll.

Tegin riigisaladuse luba ja küsiti kümmekond aastat tagasi kirjutatud antidepressantide ning psühhiaatri visiitide kohta, et mis põhjusel.

Raha liikumisi nähakse ka, selle kohta esitati küsimusi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad need kanded digiloos sulgeda.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad need kanded digiloos sulgeda.

Kui mingid kanded digiloos sulgeda, siis jääb ju näha, et midagi on suletud.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad need kanded digiloos sulgeda.

Kui mingid kanded digiloos sulgeda, siis jääb ju näha, et midagi on suletud.

Just. Nii kui miski on suletud, tuleb selle kohta suur kiri et ‘osad andmed on suletud’. Siis ei ole enam kuigi palju fantaasiat vaja. Ja retseptikeskuses on ikkagi kõik retseptid näha ja nende juures diagnoosid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taustakontroll ja riigisaladuse luba on vist natuke erineva “kangusega”. Esimene hõlmab üldiselt seda, et karistusregister puhas ja kahtlast majandustegevust ei harrasta ja otseselt haigusloo ja isiklike suhete tasandile ei lasku.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsida võidakse kõike, ka tervisega seotud andmeid. Siiski ei ole kerge depressioon takistuseks tööülesannete täitmiseks (eriti kui see on ravitud ja kontrolli all). Arvan, et üsna paljud on mingil eluetapil depressioonis olnud. Alati võid ju selgituseks märkida põhjuse (kui üldse ongi põhjus. Minul näiteks suri laps ja ma olin pikalt töövõimetuslehel). Taustakontrolli puhul on tähtis see, et oleksid aus – märgid üles ka kõik pisipatud (nt parkimistrahvi saamine jne). Palju hullem olukord on siis kui tekib mulje nagu üritaksid midagi varjata.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad need kanded digiloos sulgeda.

Kui mingid kanded digiloos sulgeda, siis jääb ju näha, et midagi on suletud.

Just. Nii kui miski on suletud, tuleb selle kohta suur kiri et ‘osad andmed on suletud’. Siis ei ole enam kuigi palju fantaasiat vaja. Ja retseptikeskuses on ikkagi kõik retseptid näha ja nende juures diagnoosid.

Oled sa päris kindel, et suvaline kodanik nö tühipaljaks taustakontrolliks sinna ikka pääseb? Andmeid suletakse mitmel põhjusel. Ise näen retseptikeskusest vaid seda, et arstile avatud ja sellisest päringust jääb sinna ka jälg. Kasutan juba pikemat aega sama vererõhuravimit ja miks siis kõik apteekrid iga kord küsivad mida ma siiani kasutanud olen- lihtsalt minu mälu kontrolliks või? Ise järeldasin küll, et väljaostetud retsepte nemad ei näe ja apteeker kinnitas, et tõepoolest ei näe. Ja nüüd siis tulevane ülemus või personalitöötaja vahib palju tahab?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulgeda saab teistele arstidele aga siin on küsimus teistest ametitest, mis võivad ilmselt ka suletud andmeid näha.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan juba pikemat aega sama vererõhuravimit ja miks siis kõik apteekrid iga kord küsivad mida ma siiani kasutanud olen- lihtsalt minu mälu kontrolliks või? Ise järeldasin küll, et väljaostetud retsepte nemad ei näe ja apteeker kinnitas, et tõepoolest ei näe.

Juba üle aasta näevad apteekrid sinu eelneva aasta jooksul välja ostetud ravimeid, välja ostmata retsepte, diagnoosikoode jms. Ilmselt nad ei viitsi vajutada ???, on alles alustanud või tundub inimeselt lihtsam küsida. Varem ei näinud ja varasemaid kui aasta tagasi ka ei näe, aga praegune on tööd tunduvalt lihtsustanud, eriti vanemate inimeste puhul, kes isegi karpe ära ei tunne, kes ei mäleta millal nad arsti juures käisid jms. Jälg jääb päringutest jah maha., nii inimese enda tehtutest kui ka muudest vaatajatest.

Retseptide juures olevatesse diagnoosidesse suhtuks ma ka üsna ettevaatlikult, mõni arst kirjutab inimese kõigile retseptidele olenemata milleks ravim mõeldud on, tema põhihaiguse (või siis ka mitte) diagnoosi, mõni kes paberretsepte siiani väljastab, ei mäleta üldse diagnoosikoode ja pakub üsna huupi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistele andmetele juurdepääs peaks KOVil küll puuduma, kindlasti ei olnud seda kümmekond aastat tagasi muud moodi võimalik, kui arstiga tutvuses olles, kes on infot jaganud. Maksudega seotud andmed on neil näha, aga praegu (viimased 5-6 aastat) saavad andmeid vaadata, esitades andmebaasis põhjenduse/selgituse vaatamiseks. Kui just kandideerida Kaitsemin või mõnda muusse olulisema tähtsusega valdkonda riigiasutuses, siis võibolla on võimalik saada andmeid sinu terviseseisundi ja rahaliikumise kohta, aga seda ka vaid põhjenduste alusel. Minu meelest on ju kandideerimisel keelatud esitada küsimusi terviseseisundi kohta, mingisuguste maksude-rahavoo kohta jne, ka KOV või muu riigiasutus peab järgima seaduses sätestatud kriteeriumit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada vist mitte.

riigisaladuste juurdepääsuloa korral peaks see pigem olema ikka kontroll kohtute, politsei ja kapo andmebaasidest. lisaks sinule ka sinu lähisugulaste kohta. samuti suhted välisriikide kodanikega, kas oled kahtlastes riikides reisinud jmt.

Kõik sinu e-mailide aadressid skännitakse läbi, kellele oled elus kirjutanud, siis telefoninumbrid lastakse läbi. Riigisaladuste puhul kutsutakse kaposse ja  pead ise kõik hingelt ära rääkima. Sest muidu vastaste luure saab ära kasutada sinu mingit kiiksu või armukese asja ja pressida sinult riigisaladusi välja.

Ma ei läheks kunagi tööle sinna kus tehakse tausta kontroll, sest kui ei kvalifitseeruks, siis ikkagi inimesed on saanud nö sinu sisse vaadata ja nendele see teadmine jääb alatiseks.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:08; 21.01 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei läheks kunagi tööle sinna kus tehakse tausta kontroll, sest kui ei kvalifitseeruks, siis ikkagi inimesed on saanud nö sinu sisse vaadata ja nendele see teadmine jääb alatiseks.

Oleneb mida hullu sa siis korda oled saatnud. Depressioon ja armukesed küll kedagi eriti ei huvita, need on igal teisel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 15:31; 21.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei läheks kunagi tööle sinna kus tehakse tausta kontroll, sest kui ei kvalifitseeruks, siis ikkagi inimesed on saanud nö sinu sisse vaadata ja nendele see teadmine jääb alatiseks.

Oleneb mida hullu sa siis korda oled saatnud. Depressioon ja armukesed küll kedagi eriti ei huvita, need on igal teisel.

Kõik huvitab kõiki (see läheb andmebaasidesse kirja ja on seal igavesti), sama hea kui sa elaksid alasti ja väidad, et sul pole midagi varjata.

Nii kaua kui oled niisama siis ei paku huvi, aga 10 aasta pärast kandideerid kohalikku omavalitsusse ja juba oled kellegi huvis.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:08; 21.01 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan arvamuste eest! Ei ole riigisaladuse ega kapo teema. Eksabikaasa oli sellega seotud, siis seda taustakontrolli tean. Ka minu õdede, vendade tausta uuriti. Minu taust on puhas, kuid jah töötuks jäädes lõi vana unetuse probleem välja. Kunagi just abikaasa pärast ei julgenud ravile minna, et mitte tema tausta kahjustada. Kollaps tuli unetusest lahutusel ja siis sain tõhusa ravi ning poole aastaga tervise korda. Lisaks aitab see ravim veel ka migreeni kontrolli all hoida.

Lisaküsimus sarnase asja kohta: kas riigiasutustel on konkursi korraldamine kohustuslik?

Juba teine kandideerimine, kus öeldi, et valiti nn oma.

 

 

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 21:12; 21.01 16:05; 30.01 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3658102: #3657989: Ma ei läheks kunagi tööle sinna kus tehakse tausta kontroll, sest kui ei kvalifitseeruks, siis ikkagi inimesed on saanud nö sinu sisse vaadata ja nendele see teadmine jääb alatiseks. Oleneb mida hullu sa siis korda oled saatnud. Depressioon ja armukesed küll kedagi eriti ei huvita, need on igal teisel. Kõik huvitab kõiki (see läheb andmebaasidesse kirja ja on seal igavesti), sama hea kui sa elaksid alasti ja väidad, et sul pole midagi varjata. Nii kaua kui oled niisama siis ei paku huvi, aga 10 aasta pärast kandideerid kohalikku omavalitsusse ja juba oled kellegi huvis.

Minul isiklikult polegi midagi varjata. Kui avaliku elu tegelasi vaadata, siis erinevad pahateod nende renomeed ei kahjusta ega töötamast ei sega, lihtsalt paks nahk peab olema, et kõike, mida oled teinud, ka tunnistad. Kui ilusti ära räägid näiteks, et jah, siis oli depressioon, nutulaul veel juurde, siis tuntakse pigem kaasa. Kui oled inimene, kellel on palju valguskartvaid asju elus ja soovib neid ka varjata, siis muidugi ei tasu kuskile avalikku ametisse ennast suruda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 15:31; 21.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaküsimus sarnase asja kohta: kas riigiasutustel on konkursi korraldamine kohustuslik?

Avalikku konkurssi mõtled? Ei ole kohustuslik, alati võib ka sisekonkursi teha, kui on teada, et majas on sobivad kandidaadid olemas. Kui keegi konkreetne on silma jäänud, siis võib teha ka suunatud pakkumise.

Kui tehakse avalik konkurss ja keegi oma majast kandideerib, siis võrdse sise- ja väliskandidaadi puhul on arusaadav, et eelistatakse seda, keda juba tuntakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan arvamuste eest! Ei ole riigisaladuse ega kapo teema. Eksabikaasa oli sellega seotud, siis seda taustakontrolli tean. Ka minu õdede, vendade tausta uuriti. Minu taust on puhas, kuid jah töötuks jäädes lõi vana unetuse probleem välja. Kunagi just abikaasa pärast ei julgenud ravile minna, et mitte tema tausta kahjustada. Kollaps tuli unetusest lahutusel ja siis sain tõhusa ravi ning poole aastaga tervise korda. Lisaks aitab see ravim veel ka migreeni kontrolli all hoida.

Lisaküsimus sarnase asja kohta: kas riigiasutustel on konkursi korraldamine kohustuslik?

Juba teine kandideerimine, kus öeldi, et valiti nn oma.

No mida lollust!?! Abikaasa depressioon ega isegi vaimuhaigus ei huvita kedagi. Seal on hoopis teised teemad olulised.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taustakontrollil ja taustakontrollil on vahe. Ei ole sama asi kandideerida tööle mõnda panka ja kuskile riigiasutusse, mis eeldab ligipääsuluba riigisaladustele.

Sellest on ka palju räägitud, kuidas riigiasutused korraldavad fiktiivseid konkursse, kuigi n-ö omade seast on juba valik tehtud.

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalisele ametikohale riigiasutusse kandideerides ei tehta küll terviseandmete osas kontrolle, see oleks seadusega vastuolus. Riigisaladus jms on teine teema muidugi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist keskastme juhi kohaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 21:12; 21.01 16:05; 30.01 00:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Taustakontrollil ja taustakontrollil on vahe. Ei ole sama asi kandideerida tööle mõnda panka ja kuskile riigiasutusse, mis eeldab ligipääsuluba riigisaladustele.

Sellest on ka palju räägitud, kuidas riigiasutused korraldavad fiktiivseid konkursse, kuigi n-ö omade seast on juba valik tehtud.

Ei korraldata. Kõige pealt ongi majasisene konkurss ja kui sealt pole soovijaid, siis alles avatakse avalik konkurss.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. taustakontroll ja kerge depressioon