Esileht Koolilaps teismeline poiss ja tähelepanu

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: teismeline poiss ja tähelepanu

Postitas:

Tere kallid kaaskannatajad teismeliste vanemad

Palun abi ja nõuannet. Poiss on 14 ja puberteet ruulib täiega. Tähelepanu hajub kiiresti, keskendumisel raskused – kalpsab nagu jänes ühelt tegevuselt teisele ja muidugi on see, mis tähelepanu tõmabab ennekõike tüdrukud ja sõbrad.

Kas oskate anda nõu, kuidas saaks toetada lapse tähelepanu- ja keskendumisvõimet?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislik toit ja piisav uni, toetav ja sõbralik kodune õhkkond.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislik toit ja piisav uni, toetav ja sõbralik kodune õhkkond.

Sellest kõigest jääb väheseks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 15:42; 21.12 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest kõigest jääb väheseks.

Midagi muud pole ju temaga teha. Puberteet on teatud mõttes erivajadus ja see tuleb üle elada, sest vanemad siin väga muuta midagi nagunii ei saa.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib ka psühhiaatri poole pöörduda. minu pubeka puhul on see, kui arst midagi ütleb natuke suurema kaaluga kui mina sedasama ütlen.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib ka psühhiaatri poole pöörduda. minu pubeka puhul on see, kui arst midagi ütleb natuke suurema kaaluga kui mina sedasama ütlen.

Siin jällegi valitseb see oht, et laps keerab psühhiaatri ümber sõrme ja too asub hoopiski lapse poolele ning vanemate vastu. Selles eas võivad teismelised fantaseerida üsnagi kummalisi jutte kokku ja tegelikult ei ole psühhiaatril mingeid võluvõimeid, et igal juhul tõde valest eraldada. Egas laps siis ausalt ei tunnista, et jah, olengi pisut laisk ja armastan õppimise asemel nutikaga mängida! Vaid selle asemel süüdistab ta alati teisi, antud juhul siis vanemaid. Lõppkokkuvõttes võib olukord muutuda veelgi halvemaks, kui see enne oli ja teismeline saab oma lohelaskmisele ainult indu juurde, vanematele aga loetakse õpetussõnad peale, et nad lapse hinnetele mingit tähelepanu ei pööraks.

Üritaks last lihtsalt tasapisi suunata, hoiaks mõistlikult piire, oleks kannatlik ja ootaks, millal see aeg mööda saab 🙂

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kallid kaaskannatajad teismeliste vanemad

Palun abi ja nõuannet. Poiss on 14 ja puberteet ruulib täiega. Tähelepanu hajub kiiresti, keskendumisel raskused – kalpsab nagu jänes ühelt tegevuselt teisele ja muidugi on see, mis tähelepanu tõmabab ennekõike tüdrukud ja sõbrad.

Kas oskate anda nõu, kuidas saaks toetada lapse tähelepanu- ja keskendumisvõimet?

minge psühholoogile ja selgitage välja , kas on ATH

kui jah, siis kerged ravimid aitavad keskenduda ja käitumist parandada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minge psühholoogile ja selgitage välja , kas on ATH

kui jah, siis kerged ravimid aitavad keskenduda ja käitumist parandada.

ATH ravimid kerged küll ei ole. Paljud ei saa neid suurte kõrvalmõjude tõttu kasutada. Noorte psühhiaatrite juurde enamasti pool aastat järjekorrad.

Ma alustaks kooli psühholoogiast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvuti käest ära, peale seda läheb kohe paremaks.

päästavad hobid ja rutiin, meil on ka kodused kohustused.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minge psühholoogile ja selgitage välja , kas on ATH

kui jah, siis kerged ravimid aitavad keskenduda ja käitumist parandada.

ATH ravimid kerged küll ei ole. Paljud ei saa neid suurte kõrvalmõjude tõttu kasutada. Noorte psühhiaatrite juurde enamasti pool aastat järjekorrad.

Ma alustaks kooli psühholoogiast.

ATH ilma ravimiteta ei taltsuta, raske on tal end ohjas hoida ja kodurahu kannatab ilmaasjata.  Kõrvalmõjude puhul saab ju doosi vähendada. Kas õppimine on ok? Kui õppimine kannatab on juba hilja, raske reele tagasi hüpata.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub üsna keskmine teismeline poiss. Ma ei torgiks kuna las olla. Kindlasti ei sekkuks lapse sõprustesse ega suhetesse vastaspoolega oma hinnangute andmisega. Selles vanuses peabki juba armuma ja hea ju kui lapsel on sõbrad. Või küsiks siis, et milles täpsemalt on lapsevanema probleem? Millist elu siis laps elama peaks ja kuhu tähelepanu suunama, millega tegelema, et lapsevanem ei nuriseks? Olema üksik ilma sõpradeta, masenduses, et vastassugu teda ei märkagi? On ka ju selliseid tõrjutud noori olemas. Siin on praegu kõik korras ju.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 13:04; 26.12 00:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin tähele, et minu teismeliste tähelepanuvõime vähenes ajal, mil meil ei olnud ekraaniaeg veel piiratud. Lapsed muutusid väga kergelt ärritunuks ja ei suutnud ühelegi tegevusele pikaks ajaks keskenduda. Aju oli harjunud hüperkiire stimulatsiooniga, aeganõudev keskendumine tundus igav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub üsna keskmine teismeline poiss. Ma ei torgiks kuna las olla. Kindlasti ei sekkuks lapse sõprustesse ega suhetesse vastaspoolega oma hinnangute andmisega. Selles vanuses peabki juba armuma ja hea ju kui lapsel on sõbrad. Või küsiks siis, et milles täpsemalt on lapsevanema probleem? Millist elu siis laps elama peaks ja kuhu tähelepanu suunama, millega tegelema, et lapsevanem ei nuriseks? Olema üksik ilma sõpradeta, masenduses, et vastassugu teda ei märkagi? On ka ju selliseid tõrjutud noori olemas. Siin on praegu kõik korras ju.

Ilmselt lapsevanem ootab et teismeline ka kohustustega tegeleks. Armumine ja tihe suhtlemine ei anna ju vabastust hariduse omandamisel.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minge psühholoogile ja selgitage välja , kas on ATH

kui jah, siis kerged ravimid aitavad keskenduda ja käitumist parandada.

ATH ravimid kerged küll ei ole. Paljud ei saa neid suurte kõrvalmõjude tõttu kasutada. Noorte psühhiaatrite juurde enamasti pool aastat järjekorrad.

Ma alustaks kooli psühholoogiast.

ATH ilma ravimiteta ei taltsuta, raske on tal end ohjas hoida ja kodurahu kannatab ilmaasjata. Kõrvalmõjude puhul saab ju doosi vähendada. Kas õppimine on ok? Kui õppimine kannatab on juba hilja, raske reele tagasi hüpata.

Kui sul või su lapsel on ATH siis mine arsti juurde või küsi nõu teisest rubriigist.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 15:42; 21.12 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline teismeline ju ja kohe siin psühhiaatri ja ravimisoovitused. Poiss igatseb rohkem ise olla, unevajadus suureneb selles eas, väsimus. Kui midagi toetada, siis iseseisvust. Praegu on see koht, et mõelda, mis on sinu arvates iseseisvale ja edukale mehele vajalikud omadused ja neid võimalusel toetada, mitte hakata mängima võimumänge käskude-keeldudega või arendama õpitud abitust ja haigeks tembeldama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub üsna keskmine teismeline poiss. Ma ei torgiks kuna las olla. Kindlasti ei sekkuks lapse sõprustesse ega suhetesse vastaspoolega oma hinnangute andmisega. Selles vanuses peabki juba armuma ja hea ju kui lapsel on sõbrad. Või küsiks siis, et milles täpsemalt on lapsevanema probleem? Millist elu siis laps elama peaks ja kuhu tähelepanu suunama, millega tegelema, et lapsevanem ei nuriseks? Olema üksik ilma sõpradeta, masenduses, et vastassugu teda ei märkagi? On ka ju selliseid tõrjutud noori olemas. Siin on praegu kõik korras ju.

Ilmselt lapsevanem ootab et teismeline ka kohustustega tegeleks. Armumine ja tihe suhtlemine ei anna ju vabastust hariduse omandamisel.

Aga teisest küljest- kui teismelisel on kodus korras suhted perekonnaga, teda toetatakse seal, tal on head suhted sõpradega ja esimene õnnestunud armastus (jällegi, pere heakskiit tähtis), õnnestub ka õppimine poole paremini.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 13:04; 26.12 00:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps teismeline poiss ja tähelepanu