Esileht Pereelu ja suhted Teistmoodi abieluteema

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Teistmoodi abieluteema

Postitas:

No üks variant vastata on nii, et kahjuks meil hetkel ei ole seda summat välja käia. Ja siis veidi hiljem nii muuseas mainida, et varasemal ajal / mingil muul maal on pulmad alati pruudi vanemate korraldada ja maksta :))
Peale seda ehk enam vihjeid ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]need, kes seda taktituseks peavad – siis on see ikka valus koht? Kui ei oleks, siis ju ei ärritaks.[/tsitaat]

Teiste inimeste isikliku elu otsuste üle arutlemine ja teemaalgatuses kirjeldatud manipuleerivad küsimused ON taktitud, valus koht või mitte valus koht. Jah, seda saab ka naljana küsida, aga taktitu on see siiski. Taktitu sellepärast, et tegemist võib olla inimese valusa kohaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]KristaT kirjutas:[/small]
[tsitaat]No üks variant vastata on nii, et kahjuks meil hetkel ei ole seda summat välja käia. Ja siis veidi hiljem nii muuseas mainida, et varasemal ajal / mingil muul maal on pulmad alati pruudi vanemate korraldada ja maksta :))
Peale seda ehk enam vihjeid ei tule.[/tsitaat]

Hahaaa, meie peres oleks mu isa seepeale kohe rahakoti haaranud ja palunud kuupäeva paika panna sealsamas…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 17:25; 25.11 21:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]KristaT kirjutas:[/small]
[tsitaat]No üks variant vastata on nii, et kahjuks meil hetkel ei ole seda summat välja käia. Ja siis veidi hiljem nii muuseas mainida, et varasemal ajal / mingil muul maal on pulmad alati pruudi vanemate korraldada ja maksta :))
Peale seda ehk enam vihjeid ei tule.[/tsitaat]

Millisel maal need vanemad lastega pruudi pulmi kinni maksavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 21:31; 27.11 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peres olen mina ja mu vend abielus, õde aga mitte. Seejuures on õde meist vanim. Tal on elukaaslane, kuid lapsi mitte. Mehega koos olnud juba 10 aastat. Suure osa ajast väitis, et ta ei taha üldse abielluda, nüüd on aga öelnud, et pm võiks abielluda küll aga mehel on kole perekonnanimi võrreldes meie neiupõve nimega ja lisaks ei ole ta lõpuni veendunud, et see on õige mees, kellega abielluda. Niiet tundub, et mitteabiellumise põhjus tal pigem alati viimases argumendis olnud.

Mina ja vend oleme mõlemad abiellunud küllaltki noorelt. Kui minul sündis esimene laps 11 kuud peale abiellumist, siis vennal alles aastaid peale abiellumist. Venna kohta ei oska öelda, kuid ise olen elanud küll põhimõtte järgi, et abieluväliseid lapsi ei sünnita. Samas respekteerin teiste valikuid.

Lähemad sõbrannad, kellel on lapsed, on abielus.

Aa..ja vastuseks eelpool toodud küsimusele, millises riigis maksavad vanemad oma laste pulmad kinni, siis meie peres on selleks riigiks Eesti. Nii minu kui ka venna pulmad on täies ulatuses kinni maksnud pruutpaari vanemad. Ilmselt tulenes see ka sellest, et olime abielludes küllaltki noored – mina 22, minu mees 27. Vend oli abielludes 23 ja naine 18.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu ema on sellest põlvkonnast, kus vallaliselt laps saada oli häbiasi ja ka minu sõprade hulgas oli rasedaid pruute suht palju (räägin siis 80ndate lõpust). Kaitsevahendeid ei olnud saada, keegi raseduse vältimisest avalikult ei rääkinud. Esimese mehega jäädigi rasedaks ja siis tehti kiired pulma, pruudil 3-4 kuu rasedust juba käimas.
tänapäeval on teised suhtumised, arusaamad jne. 19 saj oli hea nimi juba rikutud siis, kui daam ilma saatjata mehega kohtus – nii et elu muutub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 20:13; 27.11 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah eks ajas muutvada kombed ja tavad, aga kas see muutus alati parem on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 13:53; 27.11 08:26; 04.12 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Antakse küll. Tänapäeva haiglas ei ole enam nii jäika korda. Prantsusmaa nt tunnistab vabaabielu kui staatust lausa ametlikult. Hari ennast. Ma üldse ei saa aru, miks toovad inimesed esimese näitena vabaabielu vastu alati selle fataalse õnnetuse – minul isiklikult oleks õudne igapäevaselt elada mõttega, et äkki mu mehega juhtub midagi. Kas tõesti leidub inimesi, kes abielluvad ainult seeõttu, et saaks abikaasa kohta haiglast infot. Jube!
Taolise õnnetuse juhtumise tõenäosus on nii väike, et see pole üldse mainimist väärt ja selles mõttes eriti rumal argument.[/tsitaat]
Üks asi on haigla, sealt saab ükskord välja. Aga jama on siis, kui see vabaabielumees peaks ära surema näiteks naise raseduse ajal – siis pole sel lapsel pärast oma isa pärandusele mingit õigust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.11 16:07; 27.11 17:38; 28.11 09:02; 28.11 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üks asi on haigla, sealt saab ükskord välja. Aga jama on siis, kui see vabaabielumees peaks ära surema näiteks naise raseduse ajal – siis pole sel lapsel pärast oma isa pärandusele mingit õigust.[/tsitaat]

Isadust saab peale lapse sündi ka tuvastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 17:17; 27.11 19:13; 28.11 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Isadust saab peale lapse sündi ka tuvastada. [/tsitaat]
Sellest tuleks pikk, raske ja kulukas kohtuprotsess. On seda vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.11 16:07; 27.11 17:38; 28.11 09:02; 28.11 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas ikka, kui erinevad tutvusringkonnad on. Meil on tutvusringkonnas abielus peaaegu kõik lastega paarid. Kaks paari ainult ei ole. Ühed jäid ootamatult lapseootele ja ei tahtnud pulmi rasedana pidada, teistel on teadlik valik.

Seevastu on ka mitmed lastetud paarid abielus, aastaid, lapsi hetkel ei planeeri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 32 ja minu tuttavatest on suur enamus abielus :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sellest tuleks pikk, raske ja kulukas kohtuprotsess. On seda vaja?[/tsitaat]

Kui on vaja, siis on vaja. Sinu väide oli selline, nagu poleks see kuidagi enam võimalik, aga on.

Ps. Ma olen abielus ja olen abiellumise pooldaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 17:17; 27.11 19:13; 28.11 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Naljakas ikka, kui erinevad tutvusringkonnad on. Meil on tutvusringkonnas abielus peaaegu kõik lastega paarid. Kaks paari ainult ei ole. Ühed jäid ootamatult lapseootele ja ei tahtnud pulmi rasedana pidada, teistel on teadlik valik.

Seevastu on ka mitmed lastetud paarid abielus, aastaid, lapsi hetkel ei planeeri.[/tsitaat]

Ütle mulle, kes on su sõbrad ja ma ütlen sulle, kes oled sina.

Nii lihtne see elu vahel ongi. Eks alles täiskasvanuks saades toimub veel eneseleidmine, aga 30+ vanuses peaks “leiud” juba enamjaolt tehtud olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 21:31; 27.11 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui on vaja, siis on vaja. Sinu väide oli selline, nagu poleks see kuidagi enam võimalik, aga on. [/tsitaat]
Nojah, kui on tahtmine oma elu tingimata keeruliseks elada, kes see keelata saab:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.11 16:07; 27.11 17:38; 28.11 09:02; 28.11 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamustel siin on kõik sõbrad-tuttavad, sugulased abielus. Huvitav kuidas meie tutvusringkond on selline kus mitte keegi ei abiellu? Viimati käisin pulmas lapsena. Oligi 80’ndate lõpp ja pruut oli abielludes suure kõhuga.
Oleme mehega teinud selles küsimuses oma otsuse. Abielu ei ole meile. Kumbki meist seda ei soovi. Äkki on õed-vennad sama meelt?
Mina ei tunne end küll halvasti, et pole abielus. Mis sohilapse jutt? Oleme tagasi Nõukaajas? Ükski laps ei ole sohilaps. Ühiskond on nii palju edasi arenenud. Peame olema tolerantsed nii nahavärvi, usu kui ka seksuaalsete eelistuste koha pealt. Miks ei peaks olema tolerantsed nende suhtes, kes ei soovi abielluda?
Korra olen ka mõelnud, et kui keegi meie sõpradest abielu osas osta lahti teeks, kas teised läheksid ka kaasa või jääksid nad ainukeseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.11 12:40; 24.11 13:55; 24.11 16:56; 25.11 10:07; 25.11 17:33; 28.11 11:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõrvadele tundub see 32-35-aastaste kinnitus, et enamus paare on abielus, sulaselge valena.
Mina käisin viimati pulmas 1990.a.
Ja ma ei tea kedagi, eks üleüldse plaaniks abielluda.
See on hääbuv nähtus, päris kindel. Mida rohkem näevad lapsed ja noored enda ümber, et koos elada saab ka ilma abiellumata, ilma et sellest miskit vahet oleks, seda vähem nad ise tulevikus abieluplaane peavad.
Minu lapsed on täna 13 ja 15 ja nemad juba täna imestavad, et kuule miks osad abielluvad? Ma ka ei oska ütelda, miks. Ma ei oska ühtki plussi välja tuua, milleks see vajalik oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]troll kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu kõrvadele tundub see 32-35-aastaste kinnitus, et enamus paare on abielus, sulaselge valena.
[/tsitaat]
No ei ole vale. Minu suguvõsas elab niisama koos ainult üks lapsi kasvatav paar. Veel enam – mitte kunagi pole ühtegi lahutust olnud, kõik lapsed elavad oma bioloogiliste vanematega ja erinevate partneritega on lapsi ainult kahel inimesel, kes varakult leseks jäid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.11 16:07; 27.11 17:38; 28.11 09:02; 28.11 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]troll kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu kõrvadele tundub see 32-35-aastaste kinnitus, et enamus paare on abielus, sulaselge valena.
[/tsitaat]

Nagu keegi juba enne ütles, siis ringkonnad on erinevad. Mina olen 35 ja nii mu tutvusringkonnas kui ka meie mõlema suguvõsas on väga suur osa paaridest abielus. Ma kujutan ette, et väga paljud inimesed elavad tänapäeval lihtsalt koos, aga ma ise puutun sellistega väga vähe kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Peame olema tolerantsed nii nahavärvi, usu kui ka seksuaalsete eelistuste koha pealt. Miks ei peaks olema tolerantsed nende suhtes, kes ei soovi abielluda?
[/tsitaat]

Peame olema?!?

Eestlased ei muutu veel niipea tolerantseks, sõltumata sellest, mida meie Riigikogu (vähemus) arvab ja milliseid seadusi vastu võtab. Ma tegelikult loodan, et enamus meist ei muutugi eriti tolerantseks, sest praeguste Põhjamaade pehmode ja ¨ariaadi vahel on päris palju tühja maad.

Ma tahaks kõik vabaabielu kiitvad käod jt. panna valedetektori testi tegema, sest seda petta on isegi raskem kui iseennast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]troll kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu kõrvadele tundub see 32-35-aastaste kinnitus, et enamus paare on abielus, sulaselge valena.
[/tsitaat]

Meie tuttavatest (vanus 30-40) on julgelt üle poolte abielus ning tean ka neid, kes plaanivad abielluda, lisaks need, kes tahaksid abielluda, aga asi on nt rahaliste vahendite taga. Ka paljud minu klassikaaslased (vanus 29-31) on abielus. Kui mõtlen nende paaride peale, kellel on lapsed, aga ei plaani abielluda, siis päris korras nende suhted ei ole. Selliseid paare, kes on kooselus ja lapsed ka, suhtes kõik okei, aga lihtsalt abielluda ei kavatse, vot selliseid ma ei tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.11 17:17; 27.11 19:13; 28.11 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas Eestis ei olnud mitte üks maailma kõrgemaid abiellumata kooselavate inimeste protsente?
See on nii kuna Eestis on niimoodi tavaks. [/tsitaat]
no ei ole tavaks! see on viimastel aastatel tekkinud imelik mood, mis ei tea küll mille või kelle jaoks hea peaks olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no ei ole tavaks! see on viimastel aastatel tekkinud imelik mood, mis ei tea küll mille või kelle jaoks hea peaks olema. [/tsitaat]

see on hea nende jaoks, kes harrastavad kiirelt kokku kiirelt lahku suhteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 13:53; 27.11 08:26; 04.12 11:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted Teistmoodi abieluteema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.