Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tls 37 ja vormistus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Tls 37 ja vormistus

Postitas:

Kas keegi on töölepingu üles ütelnud kui tööandja ütleb, et oma arust on tls37 olukord ja vähendab töökoormuust ja tasu. Kuidas te selle vormistasite lahkumisavalduse, kas panite sisse, et tls37 lg 5 kohaselt on mul õigus lahkuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 20:13; 04.06 21:28; 05.06 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kirjutad, et TLS § 37 p 3 alusel keeldud töötasu vähendamisest ning soovid vastavalt TLS § 37 p 5 töölepingu üles öelda, teatades sellest 5 tööpäeva ette.

Ja jälgid, et paragrahv oleks TÖR-is ka õige.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 20:52; 05.06 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas praeguses majandusolukorras, kus igal nädalal lisandub 1500-2000 töötut ning hullemaks alles hakkab minema, on tõesti mõistlik jonnida mingi 3-kuulise palgavähendamisega? Mis võrdeliselt vähendamisega vähendaks töömahtu ning annaks võimaluse puhata ja chillida 3 suvekuud?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 21:17; 04.06 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mille järgi selle ehtsust kontrollida, et see ikka on tls 37, et pärast ei saa süüdistada, et ma vabatahtlikult lahkusin ja need punktid on minu väljamõeldud. Tööandja üteb, et tls37 vähendab töökoormust ja siis samaaegselt töötasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 20:13; 04.06 21:28; 05.06 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mille järgi selle ehtsust kontrollida, et see ikka on tls 37, et pärast ei saa süüdistada, et ma vabatahtlikult lahkusin ja need punktid on minu väljamõeldud. Tööandja üteb, et tls37 vähendab töökoormust ja siis samaaegselt töötasu.

Ta ju ise esitab sulle selle kirjalikus vormis, mis alusel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 21:17; 04.06 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ettepaneku selle punkti alusel töölepingu tingimusi kuni 3k muuta (täpsed kuupäevad ja täpne % mis väheneb jne) teeb tööandja sulle kirjalikult teatavaks, see paber ongi alus väita, et on prg 37 ja loomulikult kirjutad oma avaldusse ka, et lahkud just sellel alusel, mitte omal soovil lihtsalt niisama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 20:52; 05.06 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et ma need 5päeva, mis otsustan pean veel tööl käima. Kas alates siis, kui ma avalduse esitan ei pea enam käima või ikka pean nüüd need 14p kõik tööl käima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 20:13; 04.06 21:28; 05.06 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et ma need 5päeva, mis otsustan pean veel tööl käima. Kas alates siis, kui ma avalduse esitan ei pea enam käima või ikka pean nüüd need 14p kõik tööl käima?

7. Töötaja, kes ei ole nõus töötasu vähendamise otsusega, võib töölepingu üles öelda
viietööpäevase etteteatamisega (TLS § 37 lõige 5). Töötajal tekib õigus töösuhe üles öelda
alates töötasu vähendamise otsusest teadasaamisest. Töötajale peab jääma mõistlik aeg,
et kaaluda, kas ta nõustub eelseisva ajutise töötasu vähendamisega või mitte ning ütleb
töölepingu sellel põhjusel üles. Tööandja töökorralduslikke huve arvestades tuleb töötajal
tööleping üles öelda vähemalt viis tööpäeva enne vähendatud töötasu kehtima hakkamist.
Etteteatamisaja jooksul (viie päeva sees) tööandja töötasu vähendada ei või.
Töötasu
vähendamine etteteatamisaja jooksul ei ole kooskõlas etteteatamisaja eesmärgiga.
Töölepingu ülesütlemisel maksab tööandja töötajale hüvitist TLS § 100 lõigetes 1 ja 2
sätestatud ulatuses, st tööandja peab töötajale maksma hüvitisena ühe kuu keskmise töötasu, millele lisandub töötukassa makstav kindlustushüvitis koondamise korral sõltuvalt töötaja töösuhte kestvusest.

https://www.sm.ee/sites/default/files/content-editors/eesmargid_ja_tegevused/Too/Toolepingu_seadus/selgitused_toolepingu_seaduse_juurde.pdf

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mille järgi selle ehtsust kontrollida, et see ikka on tls 37, et pärast ei saa süüdistada, et ma vabatahtlikult lahkusin ja need punktid on minu väljamõeldud. Tööandja üteb, et tls37 vähendab töökoormust ja siis samaaegselt töötasu.

Kirjutad kirjaliku avalduse selleks. Soovituslikult on sellised avaldused teha alati e-kirjaga, digitatult, saad hiljem vajadusel tõendada, kui on mingi kahtlus (paned nt kohe koopia ka oma era e-postile). Töölepingu ülesütlemine kehtib täpselt nii nagu see on tehtud, kui seda pole vaidlustatud ja vaidluse tulemusel muudetud. Tööandja ühepoolselt ei saam uuta. Näiteks kui tööandja kirjutab TÖRi vale aluse, aga ei ole sinu ülesütlemist tähtaegselt vaidlustanud töövaidluskomisjonis, on sul õigus nõuda kande muutmist. saan aru, et küsimuseks on, kui nt töötukassast hüvitist soovida. Kui sinu eistatud andmed ja TÖR andmed ei lähe kokku, siis saab töötukassa tööandjalt uurida, et mis värk on ja tööandja peab siis esitama omapoolsed dokumendid (nt oletame, et veel enne seda, kui sina olid ülesütlemisavalduse esitanud, oli tema esitanud sulle ülesütlemise mingisuguse rikkumise tõttu – kehtib see, mis esimesena on esitatud või esitab andmed, et tegelikult on töövaidluskomisjonis alles asi pooleli, kas üldse seaduslikult töösuhe lõppes jne)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tls 37 ja vormistus