Esileht Hobinurk Tobe multifilm lastele

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Tobe multifilm lastele

Postitas:

Ma mõtlesin, et olen ära näinud kõik nõmedused siin maailmas, kuid endiselt suudetakse üllatada. ETV näitab lastele multifilmi, kus lemmikloomaks on MULLAMUTT! Kusjuures see mullamutt on sama suur keskmise koeraga ning käitub nagu koer. Ma ei mõista, miks ei võinudki muti asemel olla koer. Mutid ei sobi absoluutselt lemmikloomaks, nad on tigedad ja sallimatud, lisaks elutsevad maa all.

+3
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, ükski loom, kes ei ole kodustatud liigina varemalt koduloomaks kodustatud, ei sobi nagunii koduloomaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lapsed on küll juba kolmeseltki aru saanud, et multikas pole päriselu, seega ei imesta millegi üle. Ei ole päriselt põrsastel riideid seljas ja ei ole jänkudel perekondi, kus sõbraks on mõmmi jne, jne.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lapsed on küll juba kolmeseltki aru saanud, et multikas pole päriselu, seega ei imesta millegi üle. Ei ole päriselt põrsastel riideid seljas ja ei ole jänkudel perekondi, kus sõbraks on mõmmi jne, jne.

Just tahtsin sama kirjutada 😃.
Ei ole päriselus Peppa sigu ega ka muid “vahvaid” loomi 😃 nagu näiteks Lammas Sahun, kus koer kahel käpal kõnnib ja lambaid kamandab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja päris palju on multikaid, kus antropomorfsel hiirel on lemmikloomaks koer, kes ei räägi ega kõnni kahel jalal, ja samas on tollel hiirel ka tuttav (sõber?), kes on samuti koer, kuid inimese omadustega.

Porduelu, ma ütlen.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa teemast aru. Seda mutimultikat pole näinud, aga lõputult igasuguseid multikaid olen vaadanud lapsepõlvest saati. Kas miski pole just selles multikas lastele sobilik?

Kasvasin üles “Nu, pogodi”, “Tom & Jerry” ja “Musta ja valge koera” saatel. Suht julmad filmid kõik. Kordagi ei mõelnud, et neil oleks midagi ühist päriseluga. Kas “Lemmikloomade salajast elu” oled vaadanud? Miks just see mutimultikas on nii eriline ja hull?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mutt ei ole rohkem tige ja sallimatu, kui ükskõik milline muu metsloom. Minu lapsepõlves oli vist Tšehhi multikas, kus oli peategelane mutt, vahva multikas. Teine oli maksikoer  Fik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin, et olen ära näinud kõik nõmedused siin maailmas, kuid endiselt suudetakse üllatada. ETV näitab lastele multifilmi, kus lemmikloomaks on MULLAMUTT! Kusjuures see mullamutt on sama suur keskmise koeraga ning käitub nagu koer. Ma ei mõista, miks ei võinudki muti asemel olla koer. Mutid ei sobi absoluutselt lemmikloomaks, nad on tigedad ja sallimatud, lisaks elutsevad maa all.

Räägid “Kõlakogujast”, mis on ääretult armas multikas. Mutt on täitsa tavalise suurusega, Kõlakoguja on hästi pisike lihtsalt. Nii toreda ideega multikas, kus peategelane otsib ja lindistab erinevaid (loodus)hääli, tegevus toimub rahulikus tempos ja teksti pole ülemäära palju.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ETV näitab lastele multifilmi, kus lemmikloomaks on MULLAMUTT! Kusjuures see mullamutt on sama suur keskmise koeraga ning käitub nagu koer.

Õige tähelepanek. Võiks olla hoopis multifilm, mille peategelane on selline suur KONN, kes käitub natukene nagu koer, aga käib lisaks veel kahel jalal:)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on teemaalgataja pärast hea meel. Kui vaid kõigil oleks sellised mured :).

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib selle multika juures just see, et peategelane on vaegkuulija ja multika sügavam mõte on kasvatada lastes sallivust nende suhtes, kes on veidi teistsugused ja teiste vajadustega. Nagu mullamuttki on veidi teistsugune ja teiste vajadustega kui tavalised lemmikloomad. Teemaalgatajal on tema lapsepõlves ilmselgelt vajaka jäänud sellisest suhtumisest, et osad inimesed ja loomad on veidi teistsugused. Kõik peab mingile keskmisele ja “õigele” normile vastama, loomingulisus ja fantaasia on rangelt taunitud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teemaalgataja pärast hea meel. Kui vaid kõigil oleks sellised mured :).

Loodan, et teed nalja sellise jutuga. See on ju hobinurgake.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teemaalgataja pärast hea meel. Kui vaid kõigil oleks sellised mured :).

Mul on ka TA pärast hea meel. Multika pärast on ka hea meel, see näitab, et  “halvaks” peetud loom võib olla tore ja nunnu. Nii ei peaks olema, et jänkud , kiisud ja kitsekesed on armsad ja neid me hoiame, aga mutt, see on üks kahjur ja teda tohibki tappa.

Tänapäeva sileda muru kultusekummardajad ju tapavad mutte mürkide ja lõksudega. Kuigi mutt ei ole kahjulik loom, ei söö ära inimeste toitu ja ei tule ka inimestele kallale. Aga muru nimel võib teda õigustatult tappa. Las siis lapsed näevad, et muttki on elusolend ja võibolla suureks saades ei hakka teda mürgitama ja tapma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu mullamuttki on veidi teistsugune ja teiste vajadustega kui tavalised lemmikloomad.

Ahah. Veidi teistsuguste vajadustega?? Minu arvates muti vajadused erinevad ikka väga suurel määral kui võrrelda koera või kassiga.  😀 Lastele jääb täiesti vale mulje.

Info muti kohta:

Mutt on tige ja seltsimatu, eriti vangipõlves. Täiskasvanud isased murravad nende juurde samasse puuri pandud emaseid ja noorloomi, emased omakorda murravad nendega kokku pandud noorloomi. Mutt sööb mahamurtud liigikaaslased ära.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mutt on tige ja seltsimatu, eriti vangipõlves. Täiskasvanud isased murravad nende juurde samasse puuri pandud emaseid ja noorloomi, emased omakorda murravad nendega kokku pandud noorloomi. Mutt sööb mahamurtud liigikaaslased ära.

Ma arvan, et sa oleks ka vangipõlves päris tige.

Üldse on imelik loomadele või lindudele külge pookida mingeid inimlikke omadusi nagu tige või seltsimatu, loomadel on väljakujunenud liigiomane käitumine, millel pole tigedusega mingit pistmist. Minu poja lasteaias rääkis õpetaja, et jänes on loll loom. Olin päris pahane, et lastele sellist rumalust räägitakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida soga teemaalgatust, aga mind hakkas huvitama, kuidas on üldse võimalik mutti vangipõlves pidada, mis jutt see on puuri kohta? Mutt elab maa all ju. Maa alla ehitate puuri või?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas 🙂 Kas siin on mingi uus huumorinurk?

Sa arvad, et näiteks rahvuslind suitsupääsuke on mingi lillenuusutaja? Ei. Viskab elusolendeid lõgemete taha (piltlikult, igaks juhuks selgitan) nagu vana loom. Ei ole ta ka tuntud selle poolest, et kerge peanoogutusega laseks teise pääsukese viisakalt ette, kui asi on elupärastes tegevustes nagu toitumine või pereplaneerimine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu mullamuttki on veidi teistsugune ja teiste vajadustega kui tavalised lemmikloomad.

Ahah. Veidi teistsuguste vajadustega?? Minu arvates muti vajadused erinevad ikka väga suurel määral kui võrrelda koera või kassiga. 😀 Lastele jääb täiesti vale mulje.

Info muti kohta:

Mutt on tige ja seltsimatu, eriti vangipõlves. Täiskasvanud isased murravad nende juurde samasse puuri pandud emaseid ja noorloomi, emased omakorda murravad nendega kokku pandud noorloomi. Mutt sööb mahamurtud liigikaaslased ära.

Mul olid kunagi Jaapani tantsuhiired lemmikuteks. Nad sõid oma lapsed ära 🤷‍♀️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Hobinurk Tobe multifilm lastele