Esileht Koroonaviirus COVID-19 Tõhustusdoos vaktsiin Comirnati´ga

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Tõhustusdoos vaktsiin Comirnati´ga

Postitas:
Kägu

Sain täna kolmanda süsti: tõhustusdoos. Pereõde tegi süsti ja pisti kätte infolehe. Pärast koridoris  lugedes oli hämmingus. Sain Comirnati vaktsiini, pereõde mingit suulist infot ei jaganud. Olin päris ähmis ja segaduses. Koju jõudes uurisin ise internetist infot. Seal kirjas, et pärast seda, kui Pfizeri COVID-19 vaktsiin sai FDA heakskiidu, sai see uue nime Comirnaty. Ehkki nimetus muutus, jääb vaktsiin samaks. Koostisosad ja koostis samad, ainult NIMI MUUTUS. Mina seda uut nime polnud üldse kuulnud, ka meediast mitte.

Seda infot oleks võinud pereõde ikka jagada. Arvan, et oli teisigi ehmunuid ja jahmunuid.

+1
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absuluutselt KÕIK teavad seda.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga väljenda seda ka nii, et pereõde ka teada saab, et on sind ehmatanud. Vaevalt, et pereõde suudab su mõtteid lugeda, nii et kirjuta talle. Nimevahetamine on väga levinud võte ja oleks minu teha nõuaksin kahe nime võrdset kasutamist, enne kui eelmine kaob, noo vähemalt aasta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa nagu enne süstima minekut üldse ei huvitunud, mida süstima hakatakse? mina näiteks eelistan Modernat ja kuigi pole veel tõhustusdoosi saanud, tean juba praegu, et sellel uus nimi (Spikevax).

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pereõde on süüdi, et sa nii väikese silmaringiga oled? Comirnaty on algusest peale vaktsiini nimi olnud.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tead mis, isegi nimi ei muutunud, sest Pfizer on firma nimi. Suure 150+a eksisteerinud firma. Mitte vaktsiini.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Comirnaty on algusest peale vaktsiini nimi olnud.

Ei olnud ju. See suvi alles hakati neid uusi nimesi kasutama.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi mina, vaktsiinivastane, tean seda. Oli ka viimane aeg kivi alt välja tulla!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Comirnaty on algusest peale vaktsiini nimi olnud.

Ei olnud ju. See suvi alles hakati neid uusi nimesi kasutama.

Ei hakatud. Mai algul näitas õde mulle viaali, kus nimi ilusti sildi peal.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki mäletad valesti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Comirnaty on algusest peale vaktsiini nimi olnud.

Ei olnud ju. See suvi alles hakati neid uusi nimesi kasutama.

Ei hakatud. Mai algul näitas õde mulle viaali, kus nimi ilusti sildi peal.

No mu ema sai juba veebruaris infolehe Comirnaty nimega kaasa.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaanuarikuises ajalehes mainib vaktsiini nimena Comirnaty-t.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ametlikult võeti Comirnaty alles augustis kasutusele. Varem olid 2 nime paralleelselt kasutusel https://www.smithsonianmag.com/smart-news/meaning-behind-pfizerbiontechs-vaccine-moniker-comirnaty-180978535/

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Comirnaty on algusest peale vaktsiini nimi olnud.

Ei olnud ju. See suvi alles hakati neid uusi nimesi kasutama.

Aasta alguses tehtud vaktsiini nimeks on mul küll digiloos Comirnaty.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain täna kolmanda süsti: tõhustusdoos. Pereõde tegi süsti ja pisti kätte infolehe. Pärast koridoris lugedes oli hämmingus. Sain Comirnati vaktsiini, pereõde mingit suulist infot ei jaganud. Olin päris ähmis ja segaduses. Koju jõudes uurisin ise internetist infot. Seal kirjas, et pärast seda, kui Pfizeri COVID-19 vaktsiin sai FDA heakskiidu, sai see uue nime Comirnaty. Ehkki nimetus muutus, jääb vaktsiin samaks. Koostisosad ja koostis samad, ainult NIMI MUUTUS. Mina seda uut nime polnud üldse kuulnud, ka meediast mitte.

Seda infot oleks võinud pereõde ikka jagada. Arvan, et oli teisigi ehmunuid ja jahmunuid.

pyha püss. Juba suvel oli ta selle nimega. Ja moderna on nüüd Spikevax.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal vahet, mida sulle süstiti? Koostis on nagunii hämatud ja nimi ei päästa. Kui võtsid otsuse, et soovide seda katsetust kaasa teha, siis ära virise nime pärast. Järgmine võib olla füsioloogiline lahus.

+2
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma olen vaktsineeritud ja lähen reedel tõhustusdoosi tegema, aga sinu postitus ajab mind küll segadusse – kas inimesed tõesti käivadki nii vaktsineerimas, et nad enne ei küsi, mida neile süstitakse, küll õde hiljem ütleb? Ja kui käivad, siis mis seal vahet on, kas hiljem öeldakse, et said Sputnikku või Modernat, kui sa ENNE ise huvi ei tundnud?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usalda arsti!
Mõni ei julge küsida, äkki solvub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled kõigest natuke valesti aru saanud.

Ei olnud mingit nimemuutust. Jah, FDA andis heakskiidu Comirnaty vaktsiinile, mida USAs pole siiani süstitud ja mida ka lähima paari kuu jooksul tegelikult sinna ei tule. Meil on aga algusest peale sedasama Comirnatyt tehtud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pfizer/BioNTechi vaktsiin tuli Eestisse jõulude järel, esimesi doose tehti 28.12. Ja ravimiameti uudiste arhiivist leidsin 8. jaan 2021 uudise, kus on juba nimi Comirnaty kasutuses. Nii et rahu, teemaalgataja polnud lihtsalt kursis, küll aga puudus tal arvutis otsingumootor ja üle oli enesekindlust teema tõstatamiseks – tegu on sisuliselt algusest peale seda nime kandva vaktsiiniga. https://www.ravimiamet.ee/covid-19-vaktsiiniarendused-comirnaty-koroonavaktsiinide-viaalidest-v%C3%B5imalik-saada-lisaannus

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal kirjas, et pärast seda, kui Pfizeri COVID-19 vaktsiin sai FDA heakskiidu, sai see uue nime Comirnaty.

Pfizer on tootja nimi, Comirnaty on toote nimi. Täpselt nagu Audi on tootja nimi ja A4 on toote nimi.

Pfizeril on neid vaktsiine muidki veel ju, nt TicoVac on puugivaktsiin mis samuti Pfizeri poolt toodetud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain täna kolmanda süsti: tõhustusdoos. Pereõde tegi süsti ja pisti kätte infolehe. Pärast koridoris lugedes oli hämmingus. Sain Comirnati vaktsiini, pereõde mingit suulist infot ei jaganud. Olin päris ähmis ja segaduses. Koju jõudes uurisin ise internetist infot. Seal kirjas, et pärast seda, kui Pfizeri COVID-19 vaktsiin sai FDA heakskiidu, sai see uue nime Comirnaty. Ehkki nimetus muutus, jääb vaktsiin samaks. Koostisosad ja koostis samad, ainult NIMI MUUTUS. Mina seda uut nime polnud üldse kuulnud, ka meediast mitte.

Seda infot oleks võinud pereõde ikka jagada. Arvan, et oli teisigi ehmunuid ja jahmunuid.

See on kogu aeg Comirnaty olnud. Mina sain 1.  2. ja 3. doosi. Pfizer/BioNTeh on tootja, ravimi nimetus Comirnaty. Nimetatakse küll lihtsalr Pfizer.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Tõhustusdoos vaktsiin Comirnati´ga