Esileht Ilu ja tervis Toidulisandid

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Toidulisandid

Postitas:

Teles räägitakse, et Eestis pidi olema väga suur hulk lolle, kes arvavad, et toidulisandid on mingis mõttes tervisele kasulikud ja löövad oma raha laiaks.

Milleks on vaja tarbida nii palju toidulisandeid? Eriti veel, kui on öeldud, et toidulisandid ei asenda tervislikku toitumist ja kõige hullem, et pole mingit kontrolli, mida need sisaldavad. Oleks siis veel arsti poolt kindlaks tehtud mõne aine puudus, et tarbitakse lisaks, aga et igaks juhuks võtta mitu erinevat vitamiine ja siis burksi putkast burger ja fanta peale, milleks?. Sisuliselt on see raha raiskamine.

Ma ei tea kedagi, kes neelaks toidulisandeid niisama, et rahaga pole midagi peale hakata. D-vitamiini talvel meie kliimas lausa peab võtma. Ikka arstid on öelnud, et magneesiumi või seda vitamiini võtke juurde. Ja mitte kordagi pole arstid mulle nimetanud, et peaksin ostma konkreetse tootja toidulisandeid, st tegemist ei ole müügitööga.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 13:34; 24.02 13:49; 28.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kedagi, kes neelaks toidulisandeid niisama, et rahaga pole midagi peale hakata. D-vitamiini talvel meie kliimas lausa peab võtma. Ikka arstid on öelnud, et magneesiumi või seda vitamiini võtke juurde. Ja mitte kordagi pole arstid mulle nimetanud, et peaksin ostma konkreetse tootja toidulisandeid, st tegemist ei ole müügitööga.

Vaata Laserit. Inimesed tarbivad meeletult toidulisandeid ja vaevalt nad kõik käivad vitamiitaset arsti juures mõõtmas. D-vitamiin ongi üks vähestest, mida tarbida.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:24; 28.02 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tasakaalustatud toidust saab kõik kätte

Kindlasti, aga kui tasakaalustatult me sööme? Peale selle ei sisalda suur osa kättesaadavast toidust piisavalt vajalikke toitaineid ja vitamiine, sest on kiiresti “üles ajatatud”.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 20:45; 28.02 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult D-vitamiini ja magneesiumi tarvitan. Ja vaatan, et Mg poleks oksiid.

Minu perearst ei soovita suvalisi vitamiine tabletina sisse võtta, pigem hoiatab kõigi toidulisandite eest.

Mul sama, võtan D-vitamiini ja magneesiumi (jalakramidega hädas muidu).

Niisama pole mingeid asju kunagi tarvitanud, pigem usun tasakaalustatud toitumisse. Sellest hoolimata oli nüüd viimati rauatase ka madal, aga mitte märgatavalt, nii et proovin toitumist korrigeerida ning kohe tabletipurgi järgi ei torma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tarbin ise ja annan emale serotoniini taset tõstvat l-tryptophani sisaldavaid toidulisandeid, mis aitab ärrituvusnivood langetada. Ja siis vastavalt hooajale ja vajadusele ka muud, olgu selleks magneesium, D-, C- või B-vitamiinid. Kui ei võtaks, oleks ammu täiesti kapsas.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 20:45; 28.02 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisama pole mingeid asju kunagi tarvitanud, pigem usun tasakaalustatud toitumisse.

Kas mõni “tasakaalustatud toitumisse” uskuv siin kirjeldaks, mida see teie jaoks tähendab? Millist tasakaalu toitumisel jälgite?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 10:44; 25.02 17:42; 01.03 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni “tasakaalustatud toitumisse” uskuv siin kirjeldaks, mida see teie jaoks tähendab? Millist tasakaalu toitumisel jälgite?

Riiklikke toitumissoovitusi.

Vitamiinide jms jaoks kasutan nutridatat, kunagi oli vaja juurde võtta, sealt selgus, et vaatamata omast arust väga korralikule toitumisele oli ikka üht- teist puudu. Eestis elades võtaks D vitamiini juurde, see on kliimast tulenev eripära, et on tõesti vaja.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 13:11; 01.03 11:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Ilu ja tervis Toidulisandid