Esileht Koolilaps Töö

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Töö

Postitas:
Kägu

Tütar 8. klassis ja otsib meeleheitlikult suveks tööd. Iseenesest suhtun sellesse neutraalselt – ei keela ega ka aja tööle. Kui lapselt uurima hakkasin, et miks ta kindlasti tööle minna tahab, vastas ta, et muidu ei saa lõpetada põhikooli ega saa minna õppima gümnaasiumi. Et kõik õpilased peavad kohustuslikus korras saama tööpraktika.

Mäletan, et minu ajal oli meil koolis õmbluspraktika – istusime juunikuus paar nädalat koolimajas ja õmblesime pajalappe. Kuidas nüüd on – ei teagi. Raske uskuda noore juttu, et suvel töötamine on kohustuslik, või kuidas sellega siis on? Alaealistel ju kohustust suvalises kohas töötada ometi pole?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll imelik jutt, ma küsiks koolist selle kohta järele. Või noh, pigem peaks kooli poolt selle kohta ju siis teade tulema, kiri kuskile stuudiumisse või midagi, aga see ei saa kuidagi seaduslik nõue olla. lastel on koolivaheaeg ikka puhkamiseks ja ei saa nõuda, et kõik kindlasti mingit tööd teeks.

Tööpraktika? No väga imelik. Ülikoolis jah on see nõue, aga siis ka ei ole ju see, et ükskõik mida teed, siis tuleb leida valitud erialale vastav praktikakoht.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole iial kuulnud sellisest nõudest. Vbl annaks vestlusel mõne plusspunkti, kui saad rääkida mingist sellisest kogemusest, aga minu lapsed on küll ilma mingi varasema “tööpraktikata” Tln gümnaasiumidesse sisse saanud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar 8. klassis ja otsib meeleheitlikult suveks tööd. Iseenesest suhtun sellesse neutraalselt – ei keela ega ka aja tööle. Kui lapselt uurima hakkasin, et miks ta kindlasti tööle minna tahab, vastas ta, et muidu ei saa lõpetada põhikooli ega saa minna õppima gümnaasiumi. Et kõik õpilased peavad kohustuslikus korras saama tööpraktika.

Mäletan, et minu ajal oli meil koolis õmbluspraktika – istusime juunikuus paar nädalat koolimajas ja õmblesime pajalappe. Kuidas nüüd on – ei teagi. Raske uskuda noore juttu, et suvel töötamine on kohustuslik, või kuidas sellega siis on? Alaealistel ju kohustust suvalises kohas töötada ometi pole?

Kui ehk mainid kooli nime? Äkki see on mingi koolispetsiifiline nõudmine, kuigi imelik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seda vaja koolist täpsemalt uurida jah.
no loovtöö oli küll vaja teha ja see oli kooli lõpetamise tingimus, vbl mõtleb laps seda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. See siiski ei olnud loovtöö, vaid tavaline töö praktika saamiseks. Mulle igatahes tundub, et laps ajab vist natuke pada. Väga võimalik, et see annab gümnaasiumi astumisel lisapunkte, kuid päris ainult sellepärast kuskile iga hinna eest trügida ei näe ka mõtet. See töö peaks ju vähemalt kuidagi haakuma ikkagi kooli kallakuga (lapse koolis on selleks võõrkeeled).

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolist peaks ikka üle küsima, kas või selleks, et tööotsingutel paremini toetada, kui sel tõepõhi all on. (+ kui kaua see peaks kestma, mida ja millal praktikajuhendajalt vaja ja kõik muud olulised detailid, sest kui kool nõuab, siis peab ka kuidagi fikseerima, et on tehtud)

Siiski arvan pigem, et kuskil telefonimängus on midagi kaotsi läinud või teisenenud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks loogiline seletus tuli veel – äkki on mingid ÜKT päevad vms kooli juures, millest mujal tööl käivad lapsed on vabastatud?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et kui kool tõesti nõuaks suvel töötamist, siis oleks koolil mingite asutustega ka kokkulepped tehtud ja mingi praktikakohtade nimekiri olemas. Ei saa ju eeldada, et 15-16a laps oskab täiesti nullist tööd otsida. Sellises vanuses lapse tööle võtmisel on ka tööandjale teatud piirangud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parandan eelmist vastust, 8. klassis ei ole laps 16 veel täiski, jutt siis 14-15aastastest hoopis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See töö peaks ju vähemalt kuidagi haakuma ikkagi kooli kallakuga (lapse koolis on selleks võõrkeeled).

Vanast sai head keelepraktikat vanalinnas turistidele kaarte või muid suveniire müües. Ehk uurib seda varianti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Boost otsib smuutitegijaid. Vanasti otsis pidevalt McDonalds klienditeenindajaid, Express Post otsib praegult suvetöötajaid. Töö sobib ka vähenenud töövõimega inimesele palgatöötaja (töö on vahetustega), töö sobib ka üliõpilastele, töö sobib noortele vanuses 13-17. Löö CVkeskusesse otsingusse sisse ja vaadake üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peretuttavate 12-aastane pakub lastehoidu nädalavahetustel ühele kahe aastasele väiksele juntsile, teenib päris hästi kuuldavasti ja töö konti ei murra.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peretuttavate 12-aastane pakub lastehoidu nädalavahetustel ühele kahe aastasele väiksele juntsile, teenib päris hästi kuuldavasti ja töö konti ei murra.

Issand, üksinda hoiab seda kaheaastast last siis või?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar 8. klassis ja otsib meeleheitlikult suveks tööd. Iseenesest suhtun sellesse neutraalselt – ei keela ega ka aja tööle. Kui lapselt uurima hakkasin, et miks ta kindlasti tööle minna tahab, vastas ta, et muidu ei saa lõpetada põhikooli ega saa minna õppima gümnaasiumi. Et kõik õpilased peavad kohustuslikus korras saama tööpraktika.

Mäletan, et minu ajal oli meil koolis õmbluspraktika – istusime juunikuus paar nädalat koolimajas ja õmblesime pajalappe. Kuidas nüüd on – ei teagi. Raske uskuda noore juttu, et suvel töötamine on kohustuslik, või kuidas sellega siis on? Alaealistel ju kohustust suvalises kohas töötada ometi pole?

ei ole jah kohustust. Aga tugevasse kooli  kandideerides  jätab vabatahtlikuna tegutsemine hea mulje.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan samuti, et vabatahtlikuks olemise kogemus läheb nn tööpraktikana kirja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tugevasse kooli  kandideerides  jätab vabatahtlikuna tegutsemine hea mulje.

Vabatahtlikuna tegutsemine pole sama mis töö. Mõnda aega tagasi oli siin teema vabatahtlikust tööst, panin siis lingi kus otsiti vabatahtlikke. Suuremad spordiüritused, arvamusfestival jms. Põhikooli õpilane leiab suveks tööd ilmselt ainult tutvuste kaudu kui just malevasse ei õnnestunud saada, aga sinna peab ka väga nobedate näppude vooru läbima. Ametlikult tööle alla 16a on ikka üsna raske saada.

Sinna postkaardifirmasse ma küll ei soovitaks, algul on ilus jutt läbimüügi boonusest jne, aga tegelikult seda üsna võimatu saavutada, on veel mingid tingimused et alates sellest tasemest ja siis sõltub veel väga palju kohast, kus kaarte müüma pead, st kes iganes neid noori seal kordineerib, see teab ilmselt, kus paremini müüb ja kus praktiliselt mitte midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See jutt ei kehti kohe mitte, et gümnaasiumisse astumisel see tööpraktika vajalik oleks. Mul ei käinud kumbki laps enne põhikooli lõppu kusagil tööl ja ometi said sisse väga tugevatesse gümnaasiumitesse. Üks tegi testid väga hästi, aga teise puhul osutus otsustavaks just vestlus. Laps enda arvates oli vestlusel kasu sellest, et tal oli mitu huvitavat hobi.  Ma arvan, et vaadataksegi, et kas laps on koolile lisaks veel millegagi tegelenud – eks töötamine on lihtsalt üks paljudest võimalikest “hobidest”.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Töö