Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööandja “nutab taga” eelmist töötajat.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: tööandja “nutab taga” eelmist töötajat.

Postitas:

Kas teil on olnud olukordi, kus näiteks lähete uuele tööle ja pole seal veel jõudnud õieti ennast tõestadagi, kui tööandja pmst iga kord teid nähes hakkab rääkima, kui tubli ja hea teine (sinu kohal varem olnud) töötaja oli? Kahjuks ma ei pidanudki sellel töökohal kauem vastu, sest ma lihtsalt ei tulnud toime selle “taga nutmisega”. Iga kord, kui midagi tegema hakkasin, mainis tööandja seda teist töötajat. Selline mulje jäi alati, et ma tegelikult polnud sinna tööle üldse oodatud. Ometi läks see teine töötaja ju samuti mingi seletamatu x-faktori pärast sealt ära… Lõpuks hakkaski see kõik nii vastu, et andsin lahkumisavalduse. No ma ei saa asendada 100% teist inimest, veel vähem olla tema aseaine 100%.

+19
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud

Kas teil on olnud olukordi, kus näiteks lähete uuele tööle ja pole seal veel jõudnud õieti ennast tõestadagi, kui tööandja pmst iga kord teid nähes hakkab rääkima, kui tubli ja hea teine (sinu kohal varem olnud) töötaja oli? Kahjuks ma ei pidanudki sellel töökohal kauem vastu, sest ma lihtsalt ei tulnud toime selle “taga nutmisega”. Iga kord, kui midagi tegema hakkasin, mainis tööandja seda teist töötajat. Selline mulje jäi alati, et ma tegelikult polnud sinna tööle üldse oodatud. Ometi läks see teine töötaja ju samuti mingi seletamatu x-faktori pärast sealt ära… Lõpuks hakkaski see kõik nii vastu, et andsin lahkumisavalduse. No ma ei saa asendada 100% teist inimest, veel vähem olla tema aseaine 100%.

Loodetavasti sa lahkumisavaldust andes ka väljendasid, miks sa seda teed.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oli selline koht.
Ma usun, et lahkunud töötaja oligi väga tore, meeskonnahing ja abivalmis, sest mitmed uued kolleegid ütlesid mulle “aga E. küll tegi seda” (pakkudes mulle lõiku iseenda ametikohustustest) või “E. tuli küll juba kell 5 kui vaja!” või “E. teadis küll kuidas” jne.
Lahkusin peale katseaja lõppu, olles veenunud, et ma kõlban KA ja kuigi püüti ümber veenda, öeldes, et saan väga hästi hakkama, oli see algus siiski liiga “vasaku jalaga”.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sa ei saanud hakkama ja otsid naiivseid vabandusi ja lohutust.

+1
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul praegugi sekretär räägib eelmisest töötajast (mina olen samal kohal juba 4 aastat olnud), et tema tegi nii, tema tegi naa. Ma siis vastan, et mina jälle teen nii, inimesed ongi erinevad. Mina arvan, et nii on parem. Õnneks ülemus on ka uus, ta pole selle vanaga kokku puutunudki ja töö laabub meil hästi. See sekretär mind väga ei huvita. Kui ülemus räägiks kogu aeg, et see teine oli nii tore ja minust parem, oleks teine asi. Aga ikkagi taktitu ja veidi solvav. Samas saan aru, et see teine tegigi pooled sekretäri tööülesanded ka ära, mina tegelen rohkem oma tööga, seeega on arusaadav.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 13:33; 19.06 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oli selline koht.

Ma usun, et lahkunud töötaja oligi väga tore, meeskonnahing ja abivalmis, sest mitmed uued kolleegid ütlesid mulle “aga E. küll tegi seda” (pakkudes mulle lõiku iseenda ametikohustustest) või “E. tuli küll juba kell 5 kui vaja!” või “E. teadis küll kuidas” jne.

Lahkusin peale katseaja lõppu, olles veenunud, et ma kõlban KA ja kuigi püüti ümber veenda, öeldes, et saan väga hästi hakkama, oli see algus siiski liiga “vasaku jalaga”.

See võis olla muidugi tõsi, aga võis olla ka uustulnuka ärakasutamise katse. Mugav ju, kui keegi su töö ära teeb ja arvab, et nii ses asutuses asjad käivadki.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimestel on ikka eronevad tööstiilid ja olekud, ega tööandja arvanud et saab koopia eelmisest? Ta võib seda ju oma peas mõelda aga inimesele seda kogu aeg välja öelda on tõesti taktitundetu. Mina kindlasti mainiksin kui lahkuma hakkaks et järsku saab see eelmine tagasi tulla siiski.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võis olla muidugi tõsi, aga võis olla ka uustulnuka ärakasutamise katse. Mugav ju, kui keegi su töö ära teeb ja arvab, et nii ses asutuses asjad käivadki.

Meil on ka nii, et kui tuleb uus inimene, siis kõik proovivad talle oma tööd kaela sokutada. Katsu siis pärast nendest ülesannetest lahti saada. Minule sokutati ka, siiamaani katsun ära saada neid enda kaelast, sest need tegelikult pole minu ametikoha ülesanded. Ja sellepärast see eelmine tore ja abivalmis inimene üldse lahkuski. See on päris hämmastav, kuidas pealtnäha nii toredad inimesed on tegelikult täielikud ussid. Aga noh, palk on hea, meil ülemusega klapp on ka väga hea (tema vastu ussitatakse täpselt samamoodi, seega on meil ühisrinne) ja mina võtan seda lihtsalt nagu psühholoogilist eksperimenti.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 13:33; 19.06 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulsin ka umbes aasta aega, kui tore see X ikka oli, missugune inimene, kui soe, kui sõbralik, kui lahke, kuidas ta nagu päike säras jne. Mõtlesin samuti, et otsin mingi muu töö, aga sel hektel ei leidnud ja sinna see jäi. Ma olen ka sõbralik ja armas, aga tagasihoidlik ja vaikne, nii et see oli nende jaoks harjumatu ja loomulikult nad tundsid tast puudust.

Mingi aja pärast hakkasin kuulma, et X oli küll tore, aga sa teed seda ja seda siiski paremini. Praegu (kaks aastat hiljem) ei räägi X-st enam keegi, tema fännid on nüüd minu fännid ja usun, et nad halaks samamoodi, kui ma praegu ära läheks 🙂

Nii et neil, kes samas olukorras – kui võimalik ja see töö siiski meeldib, ärge kohe esimese vihaga lahkumisavaldust andke.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oiii, kui tuttav teema. ma kaks nädalat jahvatasin oma uuele sekretärile, et eelmine (väga hea sekretär) tegi nii ja nii. õnneks sain selle kahe nädalaga ise aru, kui matslik ja mittetoetav mu suhtumine oli. kuu pooleteise  pärast, kui meie väike kollektiivi oli uue inimesega paika loksunud, sai selgeks, et uus sekretär on ka “väga hea”, kahe ja poole kuuga selgus, et eelmisest parimast veel parem.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ausalt öeldes natukene naljakas see endast paremate pärast enda halvasti tundmine. Minuarust on see just väga hea, kui on olnud inimene, kes on loonud mingid töötavad süsteemid ja kui ta on olnud ka hea meeskonna liige, siis väga hästi ju! Selge on ka see, et uus inimene ei saa olla võrdne ega ka parem eelolijast, see kõik võtab aega. On vaja teada süsteemi, vaja teada inimesi enda ümber. Headest töötajatest saab alati midagi õppida, seda võimalust võiks kasutada soovitavalt. Kui kiidetakse sinu postil olnud eelnevat töötajat, siis järelikult on töö oluline ja vajalik. Tasub võtta õppust, mitte mossitada nagu teismeline minuarust.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on umbes sama, kui kooselus kiidetaks pidevalt eksi ja tema tegemisi. Õige ruttu viskaks vast üle selline asi ja tulemuslikust kooseksisteerimisest ei tuleks midagi välja.

Tööandjana olen loomulikult tundud sageli, et uus töötaja on aeglane ja väsitav. Aga ma ei lähe seda iialgi talle ega ka teistele ütlema ning vanade olijatega võrdlema, eesmärk on ju ikkagi temast sama hea töötaja koolitada. Matslikumad kolleegid ei suuda aga selle koha pealt suud kinni hoida, niiet olen pidanud käitumistunde andma täiskasvanud inimestele. Puhtalt intelligentsi küsimus.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A sa nuta näiteks eelmist tööandjat taga.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks ülemusele sellise jutu peale, et siis tasuks mõelda töötajate väärtustemaisele, et nad ei tunneks vajadust töölt lahkuda. Ju oli mujal siis parem tööandja, kelle juurde hea töötaja rohkem sobis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuulsin ka 3 aastat tagasi uuele uues töökohas alustades, kuidas Mari tegi nii ja Mari tegi naa  või et  peaks ikka Mari käest küsima,  kuidas seda teha tuleks.  Mõne korra õhati ka demonstratiivselt,  et oleks Mari ometi siin …  See kestis umbes aasta.  Tean,  et osad töökaaslased suhtlevad ikka endiselt selle Mariga,  kuid igapäevaselt teda enam juttudesse sisse ei tooda.  Paaril korral on ainult mainitud,  et minu eelkäija tundus asendamatu, kuid asjad pole üldse kehvemaks muutunud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ausalt öeldes natukene naljakas see endast paremate pärast enda halvasti tundmine

Sa ei saanud teemast aru

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A sa nuta näiteks eelmist tööandjat taga.

Ma olen ühele vanamehele nii öelnud üks kord, kui ta üht pensionile saadetud totut taga nuttis.
Pensionile nimelt saadeti totu omanike poolt ja tegevjuhi käest ei küsitudki. Keegi teine totut muidugi taga ei nutnud.
Vanamees sattus selle peale infarkti äärele.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain tubli lahkuja töö endale ja vahest küll õhkan, et või nagu Mari praegu ütleks … ! Aga see on midagi muud, kui TA-l. Ütleks, et võiks ju teada, et oma uuele armastusele ära räägi vanast armastusest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööandja “nutab taga” eelmist töötajat.