Esileht Lapse ootamine Tööde ja lapse kasvatamise jaotus. Lasen auru välja :)

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Tööde ja lapse kasvatamise jaotus. Lasen auru välja :)

Postitas:
Kägu

Tere kõigile! Siia tehti hiljuti üks teema väikelapse kõrvalt tööde jagamise kohta ja siis hakkas endal ka üks sarnane teema kerima. Ei tahtnud hakata sealse teema arendust teises suunas viima, seega teen eraldi teema.

Meie perre sündis 5 kuud tagasi beebi ja minu elu on ikka täiesti peapeale keeratud. Tegelen 24/7 lapsega. Tean, et ise seda tahtsin ja arvestasin ka, et see ei pruugigi lihtne olla, kuid on midagi mis mind häirib – minu elukorraldus on täiesti muutunud, olen nagu välismaailmast täiesti eraldatud ja lapsega ööpäevaringselt 4 seina vahel, teenindan ainult teda ja siis püüan veel rõõmsat meelt säilitada, et ka mehe jaoks olemas olla. Temal aga poleks nagu midagi muutunud. Ka enne lapse saamist oli tal kombeks minna töölt tulles ca tunniks-pooleteiseks trenni, siis käib suht tihti väljas sõpradega hängimas ja tennist mängimas, lisaks on kirglik bändiliige. Selle bändi proovid toimuvad enamasti iganädalaselt 2-3 korda ja ikka 3-4 tunni kaupa hilistel õhtutundidel pärast tööd ja trenne. Lisaks mingid esinemised ja ringi sõitmised, eriti tihe graafik on suvisel ajal.

Sellest kõigest jääb mulje, et temal on alati võtta seda aega iseenda jaoks ning puhata, saada asjadest eemale, tegeleda hobidega samal ajal kui mina lapsega olen. Mõne õhtu lõpuks olen täielik zombi – silmad vajuvad kinni, söönud ka normaalselt pole, aga püüan last magama kussutada või  teda krooksutada, toita, mängida, niisama seltsi ja hellust pakkuda, pesta jne. Need õhtud kus mehel pole mingit ringi tuiamist, on lausa õnnistus, sest ta saab siis natukene üle võtta ja ma saan kasvõi pesus käia ja hetke pikutada, teades, et last valavatakse ja see on väike hetk minule. Loomulikult kui on rohkem aega, aitab mees mind ka mõne koduse toimetusega, nt teeb söögi ise või peseb nõud, aga seda vaba aega ja hobide teemat ikka on minu arvates palju. Põgusalt on tulnud jutuks, siis ta reageeris natukene ärritunult, et kas ta peaks nüüd bändist või tennisest loobuma, kuna saime lapse? Et mõlemaga aastaid tegelenud ja see tema viis töömõtete väljalülitamiseks ja auru välja laskmiseks. Ma ei saa ju otseselt olla ka mingi keelaja, aga lihtsalt nõme, et kõik lükatakse naise kaela ega märgata, et ka lapse kasvatamine on ränk töö, millest ei saa võtta pausi ning iseenda aja puudumisest hakkab vaimne tervis pika peale kannatama ja varsti ei suuda ma kellegi jaoks kasulik olla. Miks on niipidi loogiline, et naise elus muutub lapse saamise korral kogu elukorraldus, aga mees arvab, et tema peab hobid täiemahuliselt säilitama, et kontoritööst auru välja lasta…Või tema nt saab võtta endale aega, et mitu korda päevas 30 minuti kaupa telefoniga wc-s istuda ning seal videosid vahtida ja mängida 😀

Olen olnud suht leplik ja tema tegevusi toetanud, sest ei taha olla mingi vastik ja õiendav naine, kes keelab sõpradega bänditamist vms, aga samas nüüd peale lapse saamist tunnen, et mina olen nii palju läbi elanud (rasedus, sünnitus, kogu elukorralduse muutus, 24/7 lapse eest hoolitsemine jne), et ka tema võiks omalt poolt mingi ohverduse teha, et siinsesse rohkem panustada ja kohal olla. Kuidas seda teemat rahumeelselt algatada, et see ei tunduks rünnakuna või et ma tema tegevusi kuidagi saboteerida ja keelata püüaksin? Tean, et need tegevused on tema kirg. Kas mul on üldse õigust sekkuda? Või peaksingi ehk tugevam olema ja lihtsalt hambad ristis kuidagi nendest raskustest hädaldamata läbi minema ning lootma, et millalgi läheb ka minu jaoks lihtsamaks? See ongi emadus?

Beebi on tegelikult nii tore ja igati kõiki raskusi väärt, kuid tunnen end juba 5 kuuga nagu tühjaks pigistatud sidrun. Ma ei tea kui jätkusuutlik see on ja kuidas ma vastu pean, pole sellist väsimust ja pinget varem tundnud.  Kas energilised ja rõõmsameelsed titade emad, kes igale poole jõuavad ja veel lisaks nii ilusasti end riietada ja sättida jõuavad, ongi ainult filmides? 😀

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

et kas ta peaks nüüd bändist või tennisest loobuma, kuna saime lapse?

Jah, mingi oherduse peab ta tegema. Lapse saavad koos mõlemad, mitte ainult ema.

Olen olnud suht leplik ja tema tegevusi toetanud, sest ei taha olla mingi vastik ja õiendav naine, kes keelab sõpradega bänditamist vms

Ei tohiks nii leplik olla.
Lapsevanemaks saavad mõlemad!

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtadki ja ütled mehele kuidas sa ennast tunned. Ning ka sinul on vaja vabasid hetki nädalas. Te saite lapse koos mitte, et sina said lapse ja tema vahest käib vaatab mööda minnes. Kui muud valikut pole siis ta pereõnne nimel peab panema midagi hetkel hoiule oma hobidest või trennidest ja andma ka sulle võimaluse mõni kord nädalas trennis või ükskõik mida tegemas käia teha.

 

Mul on 2 last. 7a ja 2a. Tänu mehele olen saanud lastega kuni 3a kodus olla. Tal pole mingeid trenne ja hobisid aga töö tõttu jõuab ta tavaliselt koju enne ööd ka nv.  Seega olengi lastega üksinda enamus ajast. Aga kui tunnen, et ma enam ei jaksa ning pinge kasvab ülepea siis ka ütlen talle, et nüüd on mul vaja tuulutus, sest kui ma olen närvis ja pingeline ei ole ma lastele ei hea ema ega talle hea naine. Kellegile ei meeldi kui ta kallal näägutatakse seega on vaja ka oma tassi täita siis jaksab ka ise rohkem.

Ja usu mind lapse kasvades ei lähe lihtsamaks vaid tulevad uued mured.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läheneks probleemile nii, et räägiks mehele, et laps on nüüd juba nii suur, et sina tahad ka hakata taas oma hobidega tegelema. Seega, 2 õhtut nädalas (või siis X tundi mõnel nädalavahetuse päeval) valvab tema last ja sina pääsed kodust üksi välja. Lisaks 1x kuus 1 õhtu sõbrannatamiseks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mees sai ka lapse. ta ei saa eeldada, et tema elu selle tagajärjel ei muutu.

aeg on kõige kallim loodusvara ja mees kulutab ära kogu teie pere aja. selle tagajärjel ei saa sina aega. selle tagajärjel ei saa mees lapsega sidet. paari kuu pärast hakkab võõristamise periood pihta. vabalt võib hakata laps isaga kahekesi tuppa jäämisest karjuma hakata kui isa temaga igapäevaselt aega ei veeda. ma ütleks et praegu on veel viimane aeg isal alustada, 5kuune on piisavalt titt. sealt edasi läheb üha raskemaks lapsega sideme loomine.

isa kohus on oma lapsega ja oma koduga tegeleda. partneri kohus on võimaldada puhkeaega.

ma alustaks samuti öeldes, et mees saab iga nädal teha endale meelepäraseid asju, kuhu oelks võimalik nädalasse sisse pressid 2x2h sinu isiklike aja jaoks. ja sel ajal siis mees tegeleb nii lapse kui koduga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põgusalt on tulnud jutuks, siis ta reageeris natukene ärritunult, et kas ta peaks nüüd bändist või tennisest loobuma, kuna saime lapse? Et mõlemaga aastaid tegelenud ja see tema viis töömõtete väljalülitamiseks ja auru välja laskmiseks. Ma ei saa ju otseselt olla ka mingi keelaja, aga lihtsalt nõme, et kõik lükatakse naise kaela ega märgata, et ka lapse kasvatamine on ränk töö,

Tean, kuidas mu järgnev kirjutus mõjub – tagantjärele targutamisena. Siiski pole see nii mõeldud. See on mõeldud nii, et keegi teine esmalt ehk õpib sellest. Teiseks, sa võiksid otse oma mehele öelda, et kahju, et te seda ei teinud.

Need asjad lepitakse kokku enne lapse sigitamist. Selgete sõnadega. Mismoodi küll jõutakse nii kaugele, et tehakse laps ja sünnitatakse laps, kusjuures perekonnas on kokku leppimata, kuidas vanemlust korraldatakse? Selge see, et teooria ei rakendu praktikasse 100%, küll aga MISMOODI hakatakse lapsevanemateks nii, et ennne ei mõelda läbi (kui mitte enne kooselu, siis vähemalt enne lapsetegemist), et kuidas saab kõigi nende seni oluliste asjadega.

Kas teile kummalegi või siis vähemalt sulle ei tulnud üldse pähe, et võtta teemaks aeganõudvad bandiproovid ja tennisetrennid? Kokku lepppida, kuidas nendega üldine skeem hakkab olema? See laps oleks nagu plärtsti taevast alla sadanud, tema vanemad pole isegi poolt sõna vahetanud enne teemal, kuidas isa suhtestub lapse kasvatamisega ja milliseid muutusi argiharjumustesse on vaja teha.

Ma ei tea, olen teist korda abielus – esimesest lesk – ja mõistagi enne igasugust pereloomist sai mehega läbi arutatud tema suhtumine beebiga seotud tegevustesse, trennid, meelelahutused. Ka minu nö oma aeg, üldine tööde jaotus. Lõpuks oli mees ju sama elevil beebi(de)st, kui mina. Mees ootas ka, et ta teaks täpselt, mis tema kohustused võiksid olla.

Need asjad ei peaks käima nii, et kõlab stardipauk ja siis hakatakse alles arutama, et kes jookseb, kuhu jookseb, kaua jookseb ja kes hoopis hüppab. Siis on hilja arutada. See pool, kes ütleb, et tema ei jookse ega hüppa, hädapärast tõukab kord kuus kuuli, ilmselgelt polnud sellest stardist kopika eest huvitatud. Või arvaski, et näe, sihuke kena naine, küll tema jookseb, hüppab, rebib kangi ja laseb vibu, mina rüüpan tribüünil rohelist teed.

Nüüd ole tubli ja mine ütle mehele, et see vestlus jäi teil õigeaegselt tegemata ning seega tehakse see nüüd. Kui ta pole sellest huvitatud, siis…mida see ütleb tema suhtumise kohta sinusse?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain esimese lapse mehega kes ei olnud mulle ei raseduse ajal toeks kui ka lapse kasvatamisel, oli ainult tema ja maailm. Üritasin ka võimalikult toetav olla aga see ei viinud kuskile. Tema elu ei muutunud kuidagi peale lapse saamist käis peale tööd sõpradega jumal teab kus vahest isegi kadus nädalaks kodust ära ei tea isegi kuhu ja ka teiste naistega oli probleeme palju. Lõpuks sai mõõt täis ja jätsin maha. Hetkel ootan teist last teiselt mehelt kes võttis omaks minu esimese lapse ja kohtleb teda nagu oma last ja see mees on aidanud mind terve rasedus nii palju ja alati minu jaoks olemas olnud. Kui teine laps sünnib võtab mees töölt puhkuse 2nädalaks et mulle toeks olla. Kogu jutu point on see et see pole mees kui ta ei mõika et ka sina vajad oma aega. Ma ei taha öelda et sa peaksid kohe lahku minema aga RÄÄGI temaga tõsiselt seleta talle et ka sinul on vajadus enda ajale ja kui ta mõistab sind ja muudab enda käitumist siis on kõik hästi ja kui ta ei mõista sind siis mina läheks lahku sest arvan et selline suhe läheb ainult hullemaks kui üks panustab pere jaoks rohkem kui teine. Te saite koos lapse niiet mõlemad peavad ka kasvatama last🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutu põhjal paistab, et sina tema hobide hulka väga ei kuulu. Kui enne juba oli selline, siis ma ei näe küll väga põhjust imestamiseks. Võta siis järgmiseks mingi introvertne nohik, see ei jookse kuskil ringi. Aga praegusel juhul, eks tuleb siis asja arutama hakata ja loota, et mees soovib oma harjumusi ja hobisid muuta. Mina ise polest sellist ringi aelemist enne laste saamistki talunud, veel vähem last selle peale saanud, aga inimesed on erinevad. Mul endal on palju lapsi ja mees on alati lastekasvatuses osaline olnud, olenemata vanusest. Mingeid armuande hambad ristis pole ootama jäänud, kui midagi on vaja olnud, või pole jaksanud, siis mees sai sellest esimesena teada. Ei mäleta mingit kurnatust või unetust, koos vastutust kandes oli  beebiiga pigem lihtne aeg. Kui üks osapool täielikult ära trööbata, mis õnnelikku pereelu sealt siis oodata on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me perekonnana jagame oma tegevused ära palju väiksemate elumuutuste puhul. Kustika võtmise puhul ka olid enne kutsikavõtu ostustamist omavahel kokkulepped, kuidas jagunevad hommikused ja hilisõhtused pissitamised. Mis saab hobireisidega ja kes läheb kutsikakooli. Elu muidugi 100% nii ei kulge, aga enamvähem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris loobuma sundida oleks ka vale aga mingil määral, mingitest asjadest esimese aasta jooksul võiks siiski ka isa arvestada, et ei saa tavapärast elu jätkata. Nüüd on teil ju lausa inimhing vaja üles kasvatada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelen 24/7 lapsega. Tean, et ise seda tahtsin ja arvestasin ka, et see ei pruugigi lihtne olla, kuid on midagi mis mind häirib – minu elukorraldus on täiesti muutunud, olen nagu välismaailmast täiesti eraldatud ja lapsega ööpäevaringselt 4 seina vahel, teenindan ainult teda ja siis püüan veel rõõmsat meelt säilitada, et ka mehe jaoks olemas olla. Temal aga poleks nagu midagi muutunud.

Kas siis mees ei tahtnudki last? Aga sina tahtsid ja olid valmis kõik lapsega seotu oma peale võtma? Ja sa ei kujutanud ette, et tite üksi kasvatamine võib olla nii raske. Lihtsalt tahtsid selle mehega last saada. Kas nii oli või? Või oli mees ka nõus lapse saama ja nüüd pole nõus temaga tegelema? Need on kaks eri olukorda. Kumb variant sul on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelen 24/7 lapsega. Tean, et ise seda tahtsin ja arvestasin ka, et see ei pruugigi lihtne olla, kuid on midagi mis mind häirib – minu elukorraldus on täiesti muutunud, olen nagu välismaailmast täiesti eraldatud ja lapsega ööpäevaringselt 4 seina vahel, teenindan ainult teda ja siis püüan veel rõõmsat meelt säilitada, et ka mehe jaoks olemas olla. Temal aga poleks nagu midagi muutunud.

Kas siis mees ei tahtnudki last? Aga sina tahtsid ja olid valmis kõik lapsega seotu oma peale võtma? Ja sa ei kujutanud ette, et tite üksi kasvatamine võib olla nii raske. Lihtsalt tahtsid selle mehega last saada. Kas nii oli või? Või oli mees ka nõus lapse saama ja nüüd pole nõus temaga tegelema? Need on kaks eri olukorda. Kumb variant sul on?

See oli ikkagi kaalutletud otsus ja mõlemad tahtsime. Mees tõi seda lapse soovi teemat isegi rohkem jutuks 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli ikkagi kaalutletud otsus ja mõlemad tahtsime. Mees tõi seda lapse soovi teemat isegi rohkem jutuks

Hea seegi. Aga kuidas siis nii läks, et ta elab edasi nagu last poleks sündinudki? Kas teil jutuks ei tulnud, et beebiga elu on väga raske ja mees ei saa enam teha seda mis tahab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sarnane seis, kuid oleme alles last ootamas. Mees tegeleb samuti muusikaga ja seetõttu palju äraolemist ja käimisi. Tihti jõuab alles õhtuti hilja. Väga ajamahukas hobi see bändi tegemine, mõistan teemaalgatajat täielikult. Mõtlen, kas peaks juba praegu kuidagi jutuks tooma, et kas asjad jäävadki nii, aga see tundub nii vastiku käitumisena 😀 Minna lihtsalt ja hakata teise hobi maha tegema ja teda piirama. Mõtlen, et ehk tasub loota, et kui laps käes, siis mees saab ise ka aru, et rohkem kodus abis vaja olla? Või peaks ikkagi juba praegu vestluse ette võtma?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sarnane seis, kuid oleme alles last ootamas. Mees tegeleb samuti muusikaga ja seetõttu palju äraolemist ja käimisi. Tihti jõuab alles õhtuti hilja. Väga ajamahukas hobi see bändi tegemine, mõistan teemaalgatajat täielikult. Mõtlen, kas peaks juba praegu kuidagi jutuks tooma, et kas asjad jäävadki nii, aga see tundub nii vastiku käitumisena 😀 Minna lihtsalt ja hakata teise hobi maha tegema ja teda piirama. Mõtlen, et ehk tasub loota, et kui laps käes, siis mees saab ise ka aru, et rohkem kodus abis vaja olla? Või peaks ikkagi juba praegu vestluse ette võtma?

Muidugi peaks juba nüüd põgusalt asjast rääkima. Sest kui sa seda ei tee, võibki mees arvata, et edaspidi võib samamoodi käituda. Et kuidas siis lapse kohal olles äkki nüüd sind häirima on hakkanud. Ja siis võib paraja üllatusena see mehele tulla. Ega nad ju mõttete lugejad pole.
Seiske enda eest naised!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina antud olukorras annaks mehele väga konkreetse graafiku. Nt teisipäeva/neljapäeva õhtul kell 6-8 on sinul trennis/huviringis käimise aeg. Kui jaksu pole trenni teha (vahel on ka nii), siis on see 2h ikkagi sinu aeg, lähed vedeled kasvõi vannis või loed raamatut. Pole mehe asi, mida teed. Laupäeva ja pühapäeva (või misiganes vaba päeva) hommikul võtab mees lapse voodist ja sina saad edasi magada kuni und jätkub või kuni on järgmine tissitamise aeg. Lisaks, nt 1 kord nädalas leidku mees ise veel üks aeg, et sa saaks 2-3h ära käia iluprotseduuril või massaažis või misiganes oma äranägemise järgi ajaveetmise kohas (minul oli selleks massaaž, sest selg oli megaläbi rasedusest). Beebi kõrvalt ema ei saa pikalt ära olla lapse söömise tõttu, aga sellised 2-3h asjad on täitsa ok. Ja see on lihtsalt ELEMENTAARNE, et mees PEAB võimaldama sulle magamisaega. Ehk, kui tahad millestki alustada, siis uni on see koht.

Seega, pane enda nõudmised isikliku aja osas paberile ja mine mehe jutule mingi konkreetse plaaniga. Palu tal kohe oma kalender lahti teha ja leida ajad, et sa saaksid need pausid, mida sul vaja on. Ja siis elategi graafiku järgi. Küll ta ära harjub. Ütledki, et depressioon ja krooniline unepuudus ja väsimus hakkavad ligi hiilima ja varsti kukud kokku. Kui armastab, siis hakkab ennast liigutama. Kui ei hakka, noh ma ei tea siis ……eks tuleb omad järeldused teha. Aga üldiselt jah, see jutuajamine olels pidanud olema juba ammu tehtud. Kuid ära vähemalt edaspidi lase endale pähe istuda, sa oled nüüd ema! Tulevikus on vaja seista ka enda lapse eest, seega paras aeg hakata seda keerulist enda eest seismist õppima. Jõudu 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen, kas peaks juba praegu kuidagi jutuks tooma, et kas asjad jäävadki nii, aga see tundub nii vastiku käitumisena

Tean, tundubki vastiku käitumisena, et kõik naised saavad ju lastega hakkama (ja veel mitme väiksega), et kuidas siis mina ei saa ja hakkan keelama mehe hobisid ja käikusid. Ega ei peagi keelama, kui sul on võtta keegi muu, kes sind aitab beebi hoidmisega. Kui ei ole, siis arvaesta, et saab olema väga raske ja see viib lõpuks suhte purunemiseni. Nii ütledki mehele, et kas oled ise ka asjas sees kohe, või ma möllan täiesti üksi lapsega, aga see võib lõppeda sellega, et ma enam sind enam oma ellu ei taha. Naistel kaovad tunded kiiresti ära, kui mees ei tee lapsest välja. See on nagu seotud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läheneks probleemile nii, et räägiks mehele, et laps on nüüd juba nii suur, et sina tahad ka hakata taas oma hobidega tegelema. Seega, 2 õhtut nädalas (või siis X tundi mõnel nädalavahetuse päeval) valvab tema last ja sina pääsed kodust üksi välja. Lisaks 1x kuus 1 õhtu sõbrannatamiseks.

Ma soovitan ka mitte üldiselt “halada” (ma ei mõtle seda halvas mõttes), vaid tehagi konkreetne ettepanek vaba aja jagamise osas. See on meestele selgem ning on ka raskem vastu vaielda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sarnane seis, kuid oleme alles last ootamas. Mees tegeleb samuti muusikaga ja seetõttu palju äraolemist ja käimisi. Tihti jõuab alles õhtuti hilja. Väga ajamahukas hobi see bändi tegemine, mõistan teemaalgatajat täielikult. Mõtlen, kas peaks juba praegu kuidagi jutuks tooma, et kas asjad jäävadki nii, aga see tundub nii vastiku käitumisena 😀 Minna lihtsalt ja hakata teise hobi maha tegema ja teda piirama. Mõtlen, et ehk tasub loota, et kui laps käes, siis mees saab ise ka aru, et rohkem kodus abis vaja olla? Või peaks ikkagi juba praegu vestluse ette võtma?

Loomulikult tuleb see teema jutuks tuua. Ei pea olema vastik ja keelama mehel hobiga tegeleda, küll aga on mõistlik võtta arutusele teema, kuidas te last koos kasvatate.Sa ei pea ju midagi keelama, lihtsalt võtadki teemaks koostöö lapse sündides ning las mees ise pakub välja, kuidas ta pereelu ja bändi ühendab. Mehed enamasti siiski ei saa ise aru asjadest ning pärast sünnitust on sul hormoonidega veel kehvemini kui raseduse ajal. Need teemad tasub ikka ära rääkida enne (no tegelikult võiks juba enne lapse eostamist muidugi).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapse saavad kaks inimest siis seda last ka hooldavad ja kasvatavad needsamad kaks inimest. Kui emal tuleb seoses lapse sünniga teha korrektuure oma elukorralduses, siis tuleb seda teha ka isal. Ka emal on õigus beebi kõrvalt tegeleda oma hobidega või muul moel oma tassi täita, vahet pole kas selleks on massaazis käimine või saviring. Kas sul TA lisaks mehele muud tugivõrgustikku ei ole? Saad sa saata lapse vanaema või tädi või oma sõbrannaga jalutama ning ise tunnikese-paar pikutada või lugeda vms?

Lisan seda ka, et kui mees juba beebi kõrvalt pole nõus oma elus korrektuure tegema siis tõenäoliselt ei tee ta seda ka suurema lapse kõrvalt. Või lihtalt on teie pere elukorraldus varsti selline, et mehe panust enam pole vajagi… Tagantjärgi targutamine küll aga juba enne eostamist tuli need asjad läbi rääkida…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praktikas sellise kaaslasega mingi kodus oma aja saamine sul tööle ei hakka. Pead hakkama puhkama kodust väljas ja kindlatel aegadel. Pead leidma endale sellised hobid, kus sa tunned, et saad selle ajal välja puhata. Trenn, massaaž – aga sellised, mis pole nn enda heaks, vaid põhjendatud vajadusega, mõtled välja mingi põhjuse, et oi oi, sünnituse pärast on nüüd vaja iga nädal käia selja pärast ravimassaažis, vat kui kahju, aga arst käskis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selline kaaslane enne lapse saamist sind ei häirinud? Sellisel juhul võibolla on sul sünnitusjärgne depressioon ja sind niiöelda hakkasid häirima normaalsed asjad. Mina näiteks ei kujuta ette, et selline kaaslane mu kõrval ka ilma lasteta mind ei häiriks. Aga inimesi on ju erinevaid. Kui sulle enne sünnitust tõesti sobis selline seltskonnalõvi ja energiapomm, siis tegelikult ju teadsid juba siis ette, et see ei muutu. Praegune ärritus on järelikult tingitud millestki muust – deprekas, ajutine magamatusest tingitud meeltesegadus vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selline kaaslane enne lapse saamist sind ei häirinud? Sellisel juhul võibolla on sul sünnitusjärgne depressioon ja sind niiöelda hakkasid häirima normaalsed asjad.

Kui sulle enne sünnitust tõesti sobis selline seltskonnalõvi ja energiapomm, siis tegelikult ju teadsid juba siis ette, et see ei muutu.

Ei teadnud ette, et see ei muutu. EELDAS, et kindlasti muutub, kui laps ära sünnib. Aga mees nii ei mõelnud ja jutuks see ka ei tulnud, sest naiste arust on loogiline, et jäävad paljud hobid ja lõbustused ära kui tite majas, aga mehed arvavad, et küll naine kõigega ise tegeleb. Tema elab endist elu edasi. Ja kui neile ei julgeta midagi öelda ka, et nüüd on elu teistmoodi, siis nad julgelt lasevadki vanamoodi edasi. Naine võib magamatusest ja kurnatusest sinna tite kõrvale kokku vajuda, aga mees peab oma elu edasi saama elada. Jaa-jah. Tublid allaheitlikud naised. Ikka suu kriipsuks kinni ja meestele mitte ühte sõna. Mõelgu ise, miks naine kuri on ja seksida ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline elukorraldus tähendab lahkuminekut varem või hiljem. Isegi kui sa saad ja suudad kõik enda peale võtta, koguneb aastatega mehe vastu vimm, kaob koos oldud aeg (sest sina oma vabal ajal magad, muuks energiat ei jää) ja ühel päeval on mees üllatunud, kui suhet enam päästa ei anna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ühel päeval on mees üllatunud, kui suhet enam päästa ei anna.

Õigusega on üllatunud, sest naine enne ei rääkinud ega kaevanud millegi üle. Ikka rääkida tuleb mehega, sest nad ei taipa õhust, et teil on raske. Öelge otse ja selgelt, et nüüd on mu jõud otsas ja nüüd teeme uue elukorralduse, sest muidu on krahh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja ühel päeval on mees üllatunud, kui suhet enam päästa ei anna.

Õigusega on üllatunud, sest naine enne ei rääkinud ega kaevanud millegi üle. Ikka rääkida tuleb mehega, sest nad ei taipa õhust, et teil on raske. Öelge otse ja selgelt, et nüüd on mu jõud otsas ja nüüd teeme uue elukorralduse, sest muidu on krahh.

See võib täitsa vale olla. Võib-olla naine on korduvalt kurtnud aga mees peab seda lihtsalt vingumiseks. Eriti sellise suhtumisega mehed, kes arvavad, et lapsed ongi naiste rida. Neile ei jõua jutt kohale.
Ei varem kokku lepitud ega ka tagantjärgi tarkusena.

Kui aga on normaalne mees, siis tõesti aitab rääkimisest ja ütlemisest et ei jaksa enam. Kes aga viitsib oma asju natuke ümber korraldada, et ka naisel hea oleks, aga kahjuks on vähe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti sellise suhtumisega mehed, kes arvavad, et lapsed ongi naiste rida. Neile ei jõua jutt kohale. Ei varem kokku lepitud ega ka tagantjärgi tarkusena.

Järelikult, kui enne lapse eostamist sellise mehe käest küsida, et kas panustab ikka ka lapse hooldamisse ja ta vastab, et lapsed on naiste rida, siis sellisega pole vaja lapsi teha. Või siis on naine kohe teadlik, et ta mingit mehe poolset abi laste kasvatamisel ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi naised ütlevad. Aga mehed pole nõus elu muutma.

Mu eks viimastel kuudel enne lahutust alles hakkas pingutama. Enne seda aastaid rääkisin heaga, halvaga, viisakalt, nõudvat. Tema vaid haukus vastu. Mehepoolne aruaaamine tuli siis kui lahku tahtsin minna. Ja siis ka ei tulnd kohe. Enne oli vaja ohvrirolli sisse elada kuidas õudne naine tahab asju, keelab, käsib, surub alla ja mida kõike.

See enne lapsi läbi rääkimine ka ei päde. Enne lapsi ei teagi mida kõike lapsega peab tegema. Kas sa hakkad lapsega tegelema? On väga üldine küsimus. Ka paarides kus enne oli võrdne tööjaptis läheb peale lapsi jaotus käest ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See enne lapsi läbi rääkimine ka ei päde. Enne lapsi ei teagi mida kõike lapsega peab tegema. Kas sa hakkad lapsega tegelema? On väga üldine küsimus. Ka paarides kus enne oli võrdne tööjaptis läheb peale lapsi jaotus käest ära.

Nõustun! Enne laste saamist ei oska ette kujutadagi, mida tähendab lapse kasvatamine. Minu mees arvas ka, et mis seal nii väga jagada, et mina olen päeval lapsega, valvan kuidas ta magab ja annan vahepeal süüa ka ja tema samal ajal teenib tööl raha. Lisaks mees tööl olles isegi ei näe, mida tähendab terve päev otsa laspse soove täita ja temaga tegeleda – tema tuleb koju, näeb puhastes riietes magavat last ja arvab, et koduse ema elu ongi kodus passimine. Paraku päris nii lihtsalt asjad ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Lapse ootamine Tööde ja lapse kasvatamise jaotus. Lasen auru välja :)