Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööinspektsiooni vihjemeil

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tööinspektsiooni vihjemeil

Kas keegi on kasutanud Tööinspektsiooni vihjemeili ja sinna rikkumise kohta vihje saatnud? Kas sellest on abi ka või parimal juhul see vihje lihtsalt loetakse läbi ja jäetakse sinnapaika? Kellel kogemusi võivad vastata?

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Miks on vaja anonüümselt vihjata? Kas tööandjaga kuidagi asju selgeks ei anna rääkida?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tööandja oli teadlik probleemist ja väljendas ignorantsust probleemi suhtes. Töötajat ei teavitatud, isikukaitsevahendit ei soovitatud ja selle tulemusena kujunes lühikese aja jooksul krooniline terviseprobleem.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja oli teadlik probleemist ja väljendas ignorantsust probleemi suhtes. Töötajat ei teavitatud, isikukaitsevahendit ei soovitatud ja selle tulemusena kujunes lühikese aja jooksul krooniline terviseprobleem.

Miks sa siis ei kasutanud, kui aru said, et see on su tervise kaitseks vajalik?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõttetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja oli teadlik probleemist ja väljendas ignorantsust probleemi suhtes. Töötajat ei teavitatud, isikukaitsevahendit ei soovitatud ja selle tulemusena kujunes lühikese aja jooksul krooniline terviseprobleem.

siis tuleb töötervishoiu arstile minna, kes teeb vajalikud toimingud ja saadab kuhu vaja. ning kui see on kinnitatud, et tööandja süüdi, siis pannakse tööandja maksma.
https://www.ti.ee/sites/default/files/tooga_seotud_haigestumine_19-12-19_2.pdf

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi anonüümse kitumise peale küll keegi midagi uurima ei hakka. Isegi, kui hakkaks, siis asjaolude selgitamiseks ja terviseseisundi tõendamiseks pead ju niikuinii kapist välja tulema ka siis saab tööandja teada, et sa kitul käisid.

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Huvitav, milleks see vihjemeil siis on kui ütled, et keegi midagi uurima ei hakka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, milleks see vihjemeil siis on kui ütled, et keegi midagi uurima ei hakka?

See on selleks, et kärukeerajad saaksid end rahuldada.

Isegi maksuamet ei viitsi sageli mingeid anonüümseid vihjeid kontrollida.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, milleks see vihjemeil siis on kui ütled, et keegi midagi uurima ei hakka?

see on ümbrikupalkade jaoks ju

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi on kasutanud Tööinspektsiooni vihjemeili ja sinna rikkumise kohta vihje saatnud? Kas sellest on abi ka või parimal juhul see vihje lihtsalt loetakse läbi ja jäetakse sinnapaika? Kellel kogemusi võivad vastata?

Mõttetu. Lepivad ikka tööandjaga aja kokku, millal oleks hea aeg külastamiseks. Jaaa tööandja siis kõrvaldab/peidab selle aja jooksul probleemid. Pärast inspektsiooni käimist on ikka kõik nii nagu vanasti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lepivad ikka tööandjaga aja kokku, millal oleks hea aeg külastamiseks.

Jah, lepivad kokku. Aga võivad ka rääkida iga töötajaga eraldi, tööandjat juures ei ole. Tegelikult pole TI vihjeaadress ümbrikupalkade tarbeks (MA tegeleb ümbrikupalkade ja maksmata maksudega). TI tegeleb tööaegade ja nende arvestusega, töötingimustega, kontrollib ka töötervishoiuarstile suunamisi ja kaitsevahendite kasutamist. Ning nende olemasolu ja korrashoidu, õigel ajal väljavahetamist ja vajalikku varu. See kõik on ettenäidatav. Ega seal tööandjal palju valetamisvõimalusi pole.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kunagi oma tööandja kohta  TI vihje saatnud. Seoses tasustamata puhkepausidega, mis oleks pidanud olema tasustatud.

TI käis kohapeal, küsitles erinevaid töötajaid. Ja tegi tööandjale ettekirjutuse.

keegi teada ei saanud, et mina vihje saatsin.
pausid saime tasuliseks, mis tegi 50+€ kuus rahaliselt palgale lisaks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööandja oli teadlik probleemist ja väljendas ignorantsust probleemi suhtes. Töötajat ei teavitatud, isikukaitsevahendit ei soovitatud ja selle tulemusena kujunes lühikese aja jooksul krooniline terviseprobleem.

siis tuleb töötervishoiu arstile minna, kes teeb vajalikud toimingud ja saadab kuhu vaja. ning kui see on kinnitatud, et tööandja süüdi, siis pannakse tööandja maksma.

https://www.ti.ee/sites/default/files/tooga_seotud_haigestumine_19-12-19_2.pdf

tööst põhjustatud haigestumise eest ei maksa keegi, tööandjat sellest isegi teavitata. täiesti mõttetu asi.

vihjemeile loetakse igapäevaselt, reageeritakse mõnele üksikule, kus on reaalne oht elule või tervisele.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka saatnud, otseselt mind ei puudutanud. Kogenematud töötajad sel ajal ei teadnud, et eestis ei saanud sel hetkel muutuva töö mahuga lepinguid olla. Tuli kohale ning kästi uued lepingud teha, fikseeritud ajaga. Päris kurb oli vaadata kui lepingus oli neil 0-80h, aga anti 20h,sest kehvad tootajad olid tooandja silmis pm augu täide kui keegi ei saanud tulla. Tööinspektsioonile selle eest +, nad ikka uurivad seda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina siristasin sõbranna töökohta kohta, talle seda mainimata.  Tulemus-inspektsioon käis kohal, nõudis töökeskkonnas kiireid muudatusi ja need ka tehti. Sõbranna jutu järgi nad ülemustelt õiendada ei saanud. Kui kõik oli tehtud ja korras, siis sõbranna küsis, kas äkki mina? Siis jah tunnistasin ülesse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka sinna saatnud päringu. Avalikult, oma nimega. Üks töökaaslane müügiosakonnast lahkus töölt ja talle keelduti maksmast müügipreemiat nende müükide eest, mis….kuidas seda öelda…olid tehtud tulevikku, aga juba vähemalt osaliselt ette makstud. Ütleme näiteks, mis küll ei olnud nii, et müüs köögimööbit, firma sai ettemaksu, aga enne täissumma tasumist ja enne kui klient mööbli kätte sai, lahkus töölt. Tööandja väitis, et kuna teenust pole veel osutatud ja raha on suuremas osas saamata (aga äkki ei maksagi!!!!), nad ei pea müügimehele maksma. Ja kui kunagi tulevikus raha siis laekub ja tarne teostatakse, siis nad ei pea maksma juba seepärast, et see inimene ei tööta enam neil.

Hakkas huvitama. Pöördusin TI poole ja küsisin. Vastus tuli kahe päevaga ja oi lühidalt see, seda viga teevad tahtikult või ollusest paljud firmad. Et kui leping on sõlmitud, siis peab selle eest maksma müügimehele täismahus, sest tema on oma töö ju teinud. Sõltumata sellest, kas laekumine ja tarne on täismahus toimunud. Ja isegi kui ta teeks lepingu müügiks 10 aastat ette, ikka peab maksma.

See oli mõned aastad tagasi. Mul pole aimugi, mida TI täpselt tegi, aga nii pool aastat hiljem see probleem kadus ja ehkki püüdes kaubelda, maksis juhtkond müügiinimestele edaspidi kõik ettemüügid lahkumisel välja. Minust ei rääkinud keegi, minu nimi välja ei tulnud, minuga TI ühendust enam ei võtnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööinspektsiooni vihjemeil