Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökas eestlane kaob

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Töökas eestlane kaob

Postitas:
Kägu

Eestlane on töökas. Nii arvame endast ise ja ka teised rahvad. Nt soomlased, kus paljud eestlased  töötavad. Ei oska puhata ja ei oska käed rüpes istuda. Eestlane on olnud uhke oma töökuse üle.  Selline on vana eestlane. Aga noorem põlvkond ei võta seda  enam üle. Ei viitsi, ei näe mõtet. Kas töökas eestlane on välja suremas? On noorem põlvkond targem? Või miks see vana eestlane nii palju tööd tegi?

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik rahvused arvavad, et nemad on need tublid ja töökad. Türklased, venelased, poolakad, süürlased – eks kõik ju räägivad oma rahvuse kohta omakeskis, et MEIE oleme need tublid, korralikud ja usaldusväärsed. Tobe illusioon.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 50 ja olen terve elu olnud selline nihverdis, et kui saab mitte tööd teha, siis ei tee ka. Elukutse valisin endale niisuguse, kus töö ei käi kindlate kellaaegade järgi kontorilaua taga, sest vajan vaheldust. Juba aastal 2000 töötasin umbes nii, et kaks nädalat kuust tegin tööd ja pool aega panin pidu. Olid kindlad tähtajad, koosolekud, kokkulepitud mahud. Kuni need asjad tehtud, seni ei huvitanud kedagi, et oleks ilmtingimata pidanud kontorilaua taga istuma, sest teised olid samasugused. Töötati kodust, suvilast, teisest riigist, korra kuus oli kontorikokkutulek, kus kõik pidid kohal olema.

Selles mõttes ma olen isegi tubli, et kokkulepitud aegadel olen ikka alati kohale ilmunud, mitte ei teata, et mul täna pole tuju. Seda olen kuulnud, et nooremate seas on levinud, et lihtsalt ei lähe kohale ja mingit põhjust otseselt pole peale selle, et ei viitsi. Niimoodi pimesi ei saa seda ka ette heita, äkki on tõepoolest mingi eriti madalapalgaline nõme töö. Hea töö puhul, millest on kahju ilma jääda, nii ei tehta.

Minu meelest on eestlased ettevõtlikud. Selleks aga ei pea kogu aeg tööd rabama, ninast veri väljas. Kui näiteks firma ülestöötamise periood läbi, siis saab juba ka vabamalt võtta ja ei pea koidikust hilisööni rühmama. Niisuguseid inimesi, kes ei oska ilma pideva tegutsemiseta olla, on ka alati. Iseasi, kas see tegutsemine peab siis olema näiteks palgatööl käimine. Inimesed pigem ajavad siis mingit oma asja, kes teeb heategevust, kes teeb käsitööõlut, kes hakkab influensseriks 😀 Ega see viimane ka lihtne amet ei ole, ise ei viitsiks iial sellist asja viljeleda.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii arvame endast ise ja ka teised rahvad. Nt soomlased, kus paljud eestlased  töötavad.

No kes neid aruandeid ei oleks lugenud: Eesti kodanike õigusrikkumised Soomes. Ikka vargused, kelmus,  röövimised, kehalised vigastused, narko ja muud kuriteod. Ja aastast aastasse.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 50 ja olen terve elu olnud selline nihverdis, et kui saab mitte tööd teha, siis ei tee ka. Elukutse valisin endale niisuguse, kus töö ei käi kindlate kellaaegade järgi kontorilaua taga, sest vajan vaheldust. Juba aastal 2000 töötasin umbes nii, et kaks nädalat kuust tegin tööd ja pool aega panin pidu. Olid kindlad tähtajad, koosolekud, kokkulepitud mahud. Kuni need asjad tehtud, seni ei huvitanud kedagi, et oleks ilmtingimata pidanud kontorilaua taga istuma, sest teised olid samasugused. Töötati kodust, suvilast, teisest riigist, korra kuus oli kontorikokkutulek, kus kõik pidid kohal olema.

Selles mõttes ma olen isegi tubli, et kokkulepitud aegadel olen ikka alati kohale ilmunud, mitte ei teata, et mul täna pole tuju. Seda olen kuulnud, et nooremate seas on levinud, et lihtsalt ei lähe kohale ja mingit põhjust otseselt pole peale selle, et ei viitsi. Niimoodi pimesi ei saa seda ka ette heita, äkki on tõepoolest mingi eriti madalapalgaline nõme töö. Hea töö puhul, millest on kahju ilma jääda, nii ei tehta.

Minu meelest on eestlased ettevõtlikud. Selleks aga ei pea kogu aeg tööd rabama, ninast veri väljas. Kui näiteks firma ülestöötamise periood läbi, siis saab juba ka vabamalt võtta ja ei pea koidikust hilisööni rühmama. Niisuguseid inimesi, kes ei oska ilma pideva tegutsemiseta olla, on ka alati. Iseasi, kas see tegutsemine peab siis olema näiteks palgatööl käimine. Inimesed pigem ajavad siis mingit oma asja, kes teeb heategevust, kes teeb käsitööõlut, kes hakkab influensseriks ???? Ega see viimane ka lihtne amet ei ole, ise ei viitsiks iial sellist asja viljeleda.

Sa tahad et teine inimene su elu mugavaks teeks e maksaks sotsiaaltoetuseid.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlane on töökas. Nii arvame endast ise ja ka teised rahvad. Nt soomlased, kus paljud eestlased töötavad. Ei oska puhata ja ei oska käed rüpes istuda. Eestlane on olnud uhke oma töökuse üle. Selline on vana eestlane. Aga noorem põlvkond ei võta seda enam üle. Ei viitsi, ei näe mõtet. Kas töökas eestlane on välja suremas? On noorem põlvkond targem? Või miks see vana eestlane nii palju tööd tegi?

Täpsusta, kui vana see vana eestlane on?

Aga üsna loomulik ju, et enam ei pea hommikust õhtuni füüsilist tööd rabama nii nagu 200 aastat tagasi. Töökusega oli sel rabamisel ju tegelikult vähe pistmist. Ellu oli vaja jääda. Vaevalt, et need vanad eestlased vastu oleks punninud kui neil mõni traktor oleks põllu üles kündnud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kust on tulnud üldse see usk ja teadmine et eestlane on töökas?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad et teine inimene su elu mugavaks teeks e maksaks sotsiaaltoetuseid.

Pole iial elanud sotsiaaltoetustest. Lihtsalt pole viitsinud täie auruga rabada. Palk on olnud selline keskmine kogu aeg, kui soovinuks, saanud kõrgema peale punnitada, aga ei näinud sellisel tervise rikkumisel mõtet.

Eelmise majanduskriisi ajal, 2008 olin korra töötu, siis sain töötukindlustust, see siiski ei ole mingi sotsiaalabi, vaid ma olin selleks ajaks ikka kümmekond aastat juba lakkamata tööl käinud.

Ega siis see, et end lolliks ei raba, ei tähenda kohe seda, et elad sotsiaaltoetustest.  Kehvema ameti peal rügad nagu loom, aga üle miinimumi ei maksta, see on ka päris halb variant ja ei näita sugugi seda, et sa vähe panustaksid. Tööd on erinevad ja kahjuks ei tasustata õiglaselt seda rassimise panust. Ma saan mõnikord 30 min töö eest 500€ arve esitada. Kuus tunnike teen midagi ja miinimumpalk käes. Nii häid pakkumisi alati küll ei ole, aga satub. Tegemist reklaami valdkonnaga.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ameeriklased on töökad. Eestlased on tavalised.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on tööl ukrainlannast koristaja. Tal on meie asutuses graafikus pikk ja lühike nädal, tööpäev 7.30-18.30 ja ta käib vastupidiselt graafikule koristamas veel sama tööajaga teist kohta ehk siis vabu päevi tal ei olegi..

Tema mees töötab tehases, kus on hommikune ja õhtune vahetus ja ka mehel on vabadeks hommikuteks-õhtuteks teine töökoht olemas…

Ütlevad, et elamiseks raha on ju vaja ja toetavad ka oma vanemaid rahaliselt, kes keelduvad Ukrainast ära tulemast..sõda õnneks veel päris nendeni jõudnud ei ole.

Vot seda paari nimetan ma töökateks inimesteks. Ise ma iial nii ei viitsiks ega suudaks..

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlane on töökas. Nii arvame endast ise ja ka teised rahvad. Nt soomlased, kus paljud eestlased töötavad. Ei oska puhata ja ei oska käed rüpes istuda. Eestlane on olnud uhke oma töökuse üle. Selline on vana eestlane. Aga noorem põlvkond ei võta seda enam üle. Ei viitsi, ei näe mõtet. Kas töökas eestlane on välja suremas? On noorem põlvkond targem? Või miks see vana eestlane nii palju tööd tegi?

Sest ei saanud teisiti leiba lauale. Ma ka ei tööta, milleks? Raha tuleb passiivsest tulust rohkem kui vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõbranna on venelanna ja väga töökas, aga samas, kui laiskleb, siis kasutab argumenti – venelased on teatavasti laisad, seega on temagi laisk. Aga istuda poole päeva kaupa kuskil pingil, sihvkasid närides nagu venelased või vesipiipu tehes/teed juues ei suuda ükski keskmine eestlane. Ise ka tunnen, et laiskled, mis sa laiskled, aga mingi hetk ajad jalule ja hakkad mindagi nokitsema.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlasel ei ole häda mitte kui midagi. Vaata, kui madala palga eest paljud rügavad. Elamisväärset tasu ei anta, aga tööd teed ikka nii, et seda nägu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppigem sisserändajatelt. Süüria perekond – ema kodune, neli last, isa sõidab Bolti.  Kergelt paneb imestama, millest nad küll elavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlane on töökas. Nii arvame endast ise ja ka teised rahvad. Nt soomlased, kus paljud eestlased töötavad. Ei oska puhata ja ei oska käed rüpes istuda. Eestlane on olnud uhke oma töökuse üle. Selline on vana eestlane. Aga noorem põlvkond ei võta seda enam üle. Ei viitsi, ei näe mõtet. Kas töökas eestlane on välja suremas? On noorem põlvkond targem? Või miks see vana eestlane nii palju tööd tegi?

ajad ja olud muutuvad, inimesed koos nendega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppigem sisserändajatelt. Süüria perekond – ema kodune, neli last, isa sõidab Bolti. Kergelt paneb imestama, millest nad küll elavad?

Toetustest loomulikult. Bolti sõites on tulude deklareerimine ka tema enda asi, seega arvata võib, et toetuseid saavad nad ikka nii nagu keegi neist tööl ei käiks. Paljud boldi-woldid on ka hoopis Soome toetuste peal, kuna seda tuluallikat Soome riik ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlane on töökas. Nii arvame endast ise ja ka teised rahvad. Nt soomlased, kus paljud eestlased töötavad. Ei oska puhata ja ei oska käed rüpes istuda. Eestlane on olnud uhke oma töökuse üle. Selline on vana eestlane. Aga noorem põlvkond ei võta seda enam üle. Ei viitsi, ei näe mõtet. Kas töökas eestlane on välja suremas? On noorem põlvkond targem? Või miks see vana eestlane nii palju tööd tegi?

ajad ja olud muutuvad, inimesed koos nendega.

https://et.wikipedia.org/wiki/Eestlaste_endeemilistest_haigustest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on muutunud, et vabatahtlikku tööd ei tee enam keegi. Kutsud naabreid riisuma, ei tule keegi kohale. Et keegi peseks ühe ühiskondliku akna puhtaks, seda ei juhtu. Kõik, mis maha kukub, sinna jääb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppigem sisserändajatelt. Süüria perekond – ema kodune, neli last, isa sõidab Bolti. Kergelt paneb imestama, millest nad küll elavad?

Toetustest loomulikult. Bolti sõites on tulude deklareerimine ka tema enda asi, seega arvata võib, et toetuseid saavad nad ikka nii nagu keegi neist tööl ei käiks. Paljud boldi-woldid on ka hoopis Soome toetuste peal, kuna seda tuluallikat Soome riik ei näe.

Ja mis toetused meil siis nii väga ka on? Eks nad elavadki tagasihoidlikult. Neil on kombeks, et naine on kodune ja mees on 12 tundi tööl.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laiskvorste on alati olnud. Vanad rahvalauludki õpetavad noormeestele, millist naist võtta, et ära võta laiska. “Mäeküla piimamehest” meenuvad kirjeldused, kuidas mõisnik näeb esimest korda Marit, kes vedeleb keset päeva õuel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see ikka on nii, et rikastes riikides on juba sajandeid olnud ka kõrge töökultuur ja vaestes riikides on see vaesus suuresti kehva töökuse taga ja ei hakka need inimesed teise riiki üle viies tööd tegema. Teame neid gruppe ju Euroopas küll, keda mitte miski tööd tegema ei pane.

 

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teame neid gruppe ju Euroopas küll, keda mitte miski tööd tegema ei pane.

Eestlasi mõtled või?

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on muutunud, et vabatahtlikku tööd ei tee enam keegi. Kutsud naabreid riisuma, ei tule keegi kohale. Et keegi peseks ühe ühiskondliku akna puhtaks, seda ei juhtu. Kõik, mis maha kukub, sinna jääb.

Ei nõustu, elan  pool aastat maal – seal on 2x aastas talgupäevad ja pea terve küla riisub, värvib pinke, koristab teeääri. Oleneb kogukonnast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on muutunud, et vabatahtlikku tööd ei tee enam keegi. Kutsud naabreid riisuma, ei tule keegi kohale. Et keegi peseks ühe ühiskondliku akna puhtaks, seda ei juhtu. Kõik, mis maha kukub, sinna jääb.

mis on ühiskondlik aken, kõikidel akendel on omanik, ei või?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on muutunud, et vabatahtlikku tööd ei tee enam keegi. Kutsud naabreid riisuma, ei tule keegi kohale. Et keegi peseks ühe ühiskondliku akna puhtaks, seda ei juhtu. Kõik, mis maha kukub, sinna jääb.

Miks peaks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teame neid gruppe ju Euroopas küll, keda mitte miski tööd tegema ei pane.

Eestlasi mõtled või?

Jah tõesti eestlased on Euroopa üks arvukamaid pagulasgruppe. Eestlased võivad minna igasse riiki ja nad ei pea seal tööd tegema, vaid hakkavad kohe sotsiaaltoetusi saama. Tubli, Juku! Istu, kaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates on eestlased kohati suisa vastikult usinad. Elan Tallinnas kortermajas, mille kõrvale jääb paar eramaja. Kui nad parajasti ei niida ega trimmerda, siis nad saevad. Laupäeva hommikust kuni pühapäeva õhtuni kuuled aknast taustaks rügamise saundi. Väikelinnadest ma ei räägigi. Seal ärkad juba kell 7 selle peale, et keegi õues midagi toksib, kolistab, haamerdab või lammutab.

Kas “Teeme ära!” kampaania ei olegi vabatahtlik töö?  Mis levist just Eestist laia maailma.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi on üldse töökus? Ületunnid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teame neid gruppe ju Euroopas küll, keda mitte miski tööd tegema ei pane.

Eestlasi mõtled või?

Jah tõesti eestlased on Euroopa üks arvukamaid pagulasgruppe. Eestlased võivad minna igasse riiki ja nad ei pea seal tööd tegema, vaid hakkavad kohe sotsiaaltoetusi saama. Tubli, Juku! Istu, kaks.

Nu aga miks siis eestlased ei saa, kui sinu väitel teised saavad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teame neid gruppe ju Euroopas küll, keda mitte miski tööd tegema ei pane.

Eestlasi mõtled või?

Jah tõesti eestlased on Euroopa üks arvukamaid pagulasgruppe. Eestlased võivad minna igasse riiki ja nad ei pea seal tööd tegema, vaid hakkavad kohe sotsiaaltoetusi saama. Tubli, Juku! Istu, kaks.

Nu aga miks siis eestlased ei saa, kui sinu väitel teised saavad?

Nii rumalad küsimused. Me pole riik, kust tulijatele asüüli antakse.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökas eestlane kaob