Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökeskkonna test

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Töökeskkonna test

Postitas:
Kägu

Käisin töötukassas konsultatsioonil ja konsultant käskis teha testi, mis selgitaks, milline töökeskkond mulle sobib. Kas ma saan õigesti aru, et seda töökeskkonna testi tehakse ainult neile, kel on vaimne või füüsiline puue? Kas selline nõue on normaalne tavakliendi puhul? Mul pole puudeid ega vähenenud töövõimet.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida konsultant selle testiga määrata üritab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa konsultandilt ei küsinud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla jätsid talle imeliku mulje. Mulle jätad ausalt öeldes ka, kui kolm korda kirjutad ja kohe, kui ei vastata, siis jälle küsid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa seda testi kardad? Sealne töötaja ei pane selle põhjal sulle diagnoosi.

Kui ma eelmisest töökohast ära tulin, siis ma olin nii stressis, et igale ühele jätsin opaka mulje.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa seda testi kardad? Sealne töötaja ei pane selle põhjal sulle diagnoosi.

Kui ma eelmisest töökohast ära tulin, siis ma olin nii stressis, et igale ühele jätsin opaka mulje.

Tegu oli carE testiga. Konsultant on uus ja kohtumine oli esimest korda ja kohe esimese hooga tõi välja psühh.nõustamise võimaluse ja küsis kas mul on sotsiaaltöötaja. Hämming, saon täieliku shoki. Kumbagi pole ja pole ka vajadust. Kas testi täitmine on kohustuslik või saan ka keelduda?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ses suhtes hea test, näitas kohe ära, et igasugu uued olukorrad ja korraldused löövad su täiesti rivist välja ????

Ilmselt, umbropsu pakun, tehti see sinu ja su olukorra kaardistamiseks, et oleks pilt selge, missuguse inimesega on tegemist ja milliseid  tööpakkumisi on mõtet lauale panna. Uue aja võtted.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vastu su tahtmist ei saa ühtegi testi teha ja suvaline konsultant ei saa panna laest võetud diagnoosi.

küsi järele, mida töökassa teenindaja silmas peab ja siis otsusta.

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diagnoose paneb arst. Kust te üldse võtate, et konsultant diagnoosi pani. Teemaalgataja väidab, et tal soovitati test teha. See ei ole diagnoosimine.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diagnoose paneb arst. Kust te üldse võtate, et konsultant diagnoosi pani. Teemaalgataja väidab, et tal soovitati test teha. See ei ole diagnoosimine.

Mis diagnoosi see konsultant siis kahtlustab või panna üritab? Pannakse mingi kummaline test nina alla, küsitakse sotsiaaltöötaja olemasolu kohta ja räägitakse psühholoogilisest nõustamisest-kõlab küll veidi nagu diagnoosi panemine ju?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin töötukassas konsultatsioonil ja konsultant käskis teha testi, mis selgitaks, milline töökeskkond mulle sobib. Kas ma saan õigesti aru, et seda töökeskkonna testi tehakse ainult neile, kel on vaimne või füüsiline puue? Kas selline nõue on normaalne tavakliendi puhul? Mul pole puudeid ega vähenenud töövõimet.

Mis test see üldse on? OPSTI stressorite test või? Seda tahaks isegi teha, päris huvitav oleks tulemust näha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin töötukassas konsultatsioonil ja konsultant käskis teha testi, mis selgitaks, milline töökeskkond mulle sobib. Kas ma saan õigesti aru, et seda töökeskkonna testi tehakse ainult neile, kel on vaimne või füüsiline puue? Kas selline nõue on normaalne tavakliendi puhul? Mul pole puudeid ega vähenenud töövõimet.

Mis test see üldse on? OPSTI stressorite test või? Seda tahaks isegi teha, päris huvitav oleks tulemust näha.

CarE test. Kirjelda keskkonda, milles tahad töötada. Mis seal olema peab, mida olla ei tohi, mis tuge vajad teistelt seal töötamiseks jne, kaks lk ajuvabasid küsimusi ja testi all on read: järeldus ning otsus.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

CarE test on ju mõeldud vähenenud töövõimega inimestele. Seoses töövõimereformiga vms, aga minu töövõime pole ju vähenenud. Pole kunagi olnud ja on arusaamatu, miks peaks sellist asja üldse testima sellise testiga. Väga imelik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et psühholoogilise nõustamise variandi välja pakkumine nüüd küll mingile “diagnoosi panemisele” ei vihja. Töötutel on võimalus saada teatud arv kordi psühholoogilist nõustamust ja on täiesti mõistlik, et konsultant seda ka pakub. Läbi põlenud inimesi on niigi piisavalt.

Igasuguste testide tegemine peaks ju ka pigem positiivne asi olema, aitab asju selgemalt näha ja tulemuste põhjal vast paremaid otsuseid teha.

Aga kui testide ja nõustamise pakkumine niimoodi ärritab siis tekitab kahtlusi küll…

+12
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ütleks, et psühholoogilise nõustamise variandi välja pakkumine nüüd küll mingile “diagnoosi panemisele” ei vihja. Töötutel on võimalus saada teatud arv kordi psühholoogilist nõustamust ja on täiesti mõistlik, et konsultant seda ka pakub. Läbi põlenud inimesi on niigi piisavalt.

Igasuguste testide tegemine peaks ju ka pigem positiivne asi olema, aitab asju selgemalt näha ja tulemuste põhjal vast paremaid otsuseid teha.

Aga kui testide ja nõustamise pakkumine niimoodi ärritab siis tekitab kahtlusi küll…

Täitsa jabur jutt. Ma ei ole läbi põlenud.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et psühholoogilise nõustamise variandi välja pakkumine nüüd küll mingile “diagnoosi panemisele” ei vihja. Töötutel on võimalus saada teatud arv kordi psühholoogilist nõustamust ja on täiesti mõistlik, et konsultant seda ka pakub. Läbi põlenud inimesi on niigi piisavalt.

Igasuguste testide tegemine peaks ju ka pigem positiivne asi olema, aitab asju selgemalt näha ja tulemuste põhjal vast paremaid otsuseid teha.

Aga kui testide ja nõustamise pakkumine niimoodi ärritab siis tekitab kahtlusi küll…

Kahtlusi tekitab hoopis inimest esmakordselt kohates mainida sõnu sotsiaaltöötaja ja psühholoogiline nõustamine, kahtlusi tekitab ka agar soov testida töötut. See kõik tekitab rohkem kahtlusi, kui see, kes see töötu on.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et psühholoogilise nõustamise variandi välja pakkumine nüüd küll mingile “diagnoosi panemisele” ei vihja. Töötutel on võimalus saada teatud arv kordi psühholoogilist nõustamust ja on täiesti mõistlik, et konsultant seda ka pakub. Läbi põlenud inimesi on niigi piisavalt.

Igasuguste testide tegemine peaks ju ka pigem positiivne asi olema, aitab asju selgemalt näha ja tulemuste põhjal vast paremaid otsuseid teha.

Aga kui testide ja nõustamise pakkumine niimoodi ärritab siis tekitab kahtlusi küll…

Sama hästi võib see konsultant ise olla läbi põlemas. Eks me ikka soovitame teistel tegeleda valdkondadega, kus meil endal midagi puudu on. Harilik tavaline nõustaja ei vehkle kohe alguses testidega.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis seda nõustamist ja testi siis nii hullusti karta. Kui mina töötu olin, võtsin kõik asjad vastu, mida pakuti. Miks siis mitte, ongi ju huvitav teste teha. Ega see konsultant neid tõlgendama ei hakka.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis seda nõustamist ja testi siis nii hullusti karta. Kui mina töötu olin, võtsin kõik asjad vastu, mida pakuti. Miks siis mitte, ongi ju huvitav teste teha. Ega see konsultant neid tõlgendama ei hakka.

Kas töötuks olemise mõte on teste teha? Või oleks mõte tööd otsida?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis seda nõustamist ja testi siis nii hullusti karta. Kui mina töötu olin, võtsin kõik asjad vastu, mida pakuti. Miks siis mitte, ongi ju huvitav teste teha. Ega see konsultant neid tõlgendama ei hakka.

Ah soo, et tööotsija on see laborirott, kelle peal ja vastu ta tahtmist teste teha, mille põhjal sügavamõttelisi diagnoose panna.

Lähed nt pangatelleri juurde või hotellituba võtma, alustame seal ka testimisega…

Jätke tööotsijatele alles tema väärikus ja kui on isu diagnoosida, tehke viide, miks on vaja.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et psühholoogilise nõustamise variandi välja pakkumine nüüd küll mingile “diagnoosi panemisele” ei vihja. Töötutel on võimalus saada teatud arv kordi psühholoogilist nõustamust ja on täiesti mõistlik, et konsultant seda ka pakub. Läbi põlenud inimesi on niigi piisavalt.

Igasuguste testide tegemine peaks ju ka pigem positiivne asi olema, aitab asju selgemalt näha ja tulemuste põhjal vast paremaid otsuseid teha.

Aga kui testide ja nõustamise pakkumine niimoodi ärritab siis tekitab kahtlusi küll…

Kahtlusi tekitab hoopis inimest esmakordselt kohates mainida sõnu sotsiaaltöötaja ja psühholoogiline nõustamine, kahtlusi tekitab ka agar soov testida töötut. See kõik tekitab rohkem kahtlusi, kui see, kes see töötu on.

Töötukassa naisel olid äkki vale inimese dokumendid ees? Kui TA-l selle nõustajaga ei klapi, siis küsigu uus inimene omale.

Aga testiga ntx oleks ju hea teada saada, et sulle ei sobi töökoht, kus valvekaamera kuklasse vaatab koguaeg. Või, et sulle ei sobi inimestele asju pähemäärida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas töötuks olemise mõte on teste teha? Või oleks mõte tööd otsida?

Kas see test keelab kuidagi tööd otsida? Sulle pakutakse teenuseid, mind saadeti näiteks karjäärinõustaja juurde, seal teed ka teste, et sa paremini teaksid, millised töökohad sulle võiksid sobida. See annab ju sulle informatsiooni juurde, mis sind toetab tööotsingutes. Mingite testidega ei hakata teile ometi diagnoose panema. Mis väärikus. Kui teie väärikus mingist testist ohustatud on, siis peategi nõustamisel käima, sest see pole kuigi normaalne.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kindlasti vajab töötukassa konsultant privaatset nõustamist, kui surub vaikides oma testi töötule näkku.

+3
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tundub, et nende testide tegemine on igati põhjendatud. Isiksusehäirega inimesed tunnistavad harva, et neil midagi viga on.

+13
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Käisin töötukassas konsultatsioonil ja konsultant käskis teha testi, mis selgitaks, milline töökeskkond mulle sobib. Kas ma saan õigesti aru, et seda töökeskkonna testi tehakse ainult neile, kel on vaimne või füüsiline puue? Kas selline nõue on normaalne tavakliendi puhul? Mul pole puudeid ega vähenenud töövõimet.

Kõlab nii, nagu oleks sinu kontol mingid valed andmed kirjas. Keskmisel inimesel pole ju sotsiaalröötajat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin töötukassas konsultatsioonil ja konsultant käskis teha testi, mis selgitaks, milline töökeskkond mulle sobib. Kas ma saan õigesti aru, et seda töökeskkonna testi tehakse ainult neile, kel on vaimne või füüsiline puue? Kas selline nõue on normaalne tavakliendi puhul? Mul pole puudeid ega vähenenud töövõimet.

Saada pikalt see töötukassa jamps. Pöördu õiguskantsleri poole

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töökeskkonna test