Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Tööle kandideerimine

Postitas:

Sooviksin kandideerida töökohale, mille puhul valdkonna hariduskriteerium on mul täidetud, kuid töökogemust antud alal ei ole, töötan hoopis teisel alal.

Kas on mõtet? Kas on keegi vastanud töökuulutusele, mille kriteeriumitele ta päris täpselt ei vasta, kuid siiski tööle saanud?

Hirm teha end lolliks vist takistab hetkel.

Või äkki on siin mõni personalitöötaja, kes oskab ehk öelda, kas jääb inimesest väga rumal mulje, kui ta sellistel tingimustel kandideerib (a’la “mis ta pole kuulutust lugenud või?”).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 09:45; 17.04 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, siin on väga suur vahe, kas kassapidaja kohalt kandideerid CAD projekteerijaks või trammijuhina tahad tööd hoopis trollijuhina.
Aga kuna sa olulisel ja ebaolulisel vahet teha ei oska, ära parem proovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, siin on väga suur vahe, kas kassapidaja kohalt kandideerid CAD projekteerijaks või trammijuhina tahad tööd hoopis trollijuhina.
Aga kuna sa olulisel ja ebaolulisel vahet teha ei oska, ära parem proovi.

Nii mürgine kohe vara hommikul.
Ega sa vast ise ka ei mõistnud, et kui vastava valdkonna haridus olemas on, siis päris ikka lapsehoidjana raketiinseneriks kandideerima ei hakka.
Aga kena päeva jätku sullegi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 09:45; 17.04 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ikka sõltub nii paljudest asjaoludest.
Kui haridus sellel erialal on omandatud 20 aastat tagasi, kuid sellel alal töötanud ei ole, siis ei pruugi isegi haridusest kasu olla. Kui tegemist noore inimesega, siis on igati loogiline, et inimene otsib ja pole veel õiget kohta leidnud.
Ja muidugi juba viidatud valdkonna erinevused. Ega meie ei tea, mis eriala inimene sa oled ja kus töötad. Siin ongi väga palju inimesi, kes justnimelt mõlevad, et nüüd olen üksjagu aega kokana töötanud ja tahaks kannapööret: mis oleks kui prooviks hambaarstiks – ja leiavad isegi täitsa loogilise põhjuse endale, miks just see.
Enda eest peab oskama seista, põhjendada, näidata üles suurt huvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja postitus on klassikaline vastus küsimusele, miks meil on palgalõhe.
Kas ma äkki teen end lolliks kui ma kandideerin?
Elategi enda elu nii, et pidevalt muretsete, mida keegi minust mõtleb… Et tahaks uut töökohta, aga äkki teen end lolliks? Who cares?
Kas ma ikka saan selle töökoha, kui mul pole 100% kõiki tingimusi täidetud?
Paljudes kohtades soovitakse näiteks vene, inglise ja soome keelt. Kas te jätate kandideerimata, sest ei valda neid kõiki vabalt.
Ma saan aru veel, et kui Sa küsiksid, et kuna mul haridus on aga töökogemust mitte, siis kuidas end paremini esitleda….
Kokkuvõtlikult: kandideeri kindlasti! Vaata, et sa paned veel kirja ka siia vestlusesse, millal Sa enda CV ja kaaskirja ära saatsid ja mis oli tulemus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

naiste ja meeste vahe pidi olema selles, et kui naine leiab, et 1 kuulutuses nõutud omadus on puudu, siis ta ei sobi. Mees leiab, et kui üks omadus on olemas, siis sobib väga hästi…

kõik naised pole siiski ühesugused, ise olen kandideerinud väga ihaldusväärsele kohale ja selle ka saanud:
kõrgharidus – ei olnud, ütlesin et lähen kaugõppesse;
teatud spets programmi oskus – puudus täiesti;
väga heal tasemel inglise keel – sel hetkel oli pigem väga keskmine;
rahvusvaheliste erialaseaduste tundmine – polnud kunagi lugenudki.

Aga see kõik on õpitav, ning tegelikult loevad väga palju hoopis isikuomadused ning nö sobiv keemia tööandjaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sulle tähtam on – proovida saada see töökoht, mis sulle huvi pakub või mitte mõne täiesti võõra inimese ees “lolliks” jääda?
Muidugi kandideeri, aga ma ei pigistaks silma kinni selle tingimustele mitte vastuavuse koha pealt, vaid tooks kaaskirjas kohe ise välja, et kuigi päris sellel ametikohal ma töötanud pole, arvan, et võiksin sobida, sest õppinud olen seda ja seda ja seal kohas töötades oli vaja sellist ja sellist oskust, mida siin ka tarvis, ning ühtlasi on iseloomuomadused sellised ja sellised.
Keda huvitab, kui mõni personalitöötaja selle cv kõrvale tõstab? Mõni teine jälle kutsub edasi vestlema – need viimased peaksid ju hoopis korda minema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kandideerisin töökohale, mille jaox mul puudus nõutav ametlik haridustase. Praktilise katse järel arvas tööandja, et just mind nad tahavad.

Kui proovimata jätad, siis päris kindlasti tööle ei saa. Kui proovid, siis halvimalgi juhul saad vähemalt kasuliku kandideerimiskogemuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kandideerisin kunagi tööle, mille jaoks puudus mul nii vajalik haridustase kui ka igasugune kogemus antud vallas ja üldse oli töökogemus minimaalne. Tööle sain, sest kandideerijaid oli vähe. Ei olnud tegu lihttööga.

Tunamullu kandideerisin tööle, mille jaoks oli mul piisav ja igati esinduslik haridustase, kuid mitte vastavat kvalifikatsiooni. Kogemusi oli ses vallas minimaalselt. Jälle võeti pikema jututa tööle ja sai veel oma tingimusi esitada, sest teisi kandideerijaid lihtsalt polnud ning olin põhimõtteliselt pädev selle töö tegemiseks. Kahtlustan, et seekord oleks mind tööle võetud ka juhul, kui teisi soovijaid oleks rohkem olnud, sest mu haridus ja varasem töökogemus muus vallas võimaldas ülemusel asutuse üldist mainet ja taset upitada.

Kuidas kavatsed töökogemust saada, kui arvad, et kandideerimise eelduseks on tingimata töökogemus? Kõik on kunagi kusagilt alustanud, nii et puuduva kogemuse pärast ei maksa põdeda, eriti kui vastav haridus on juba olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades tõenäosust üleüldse tagasidet saada isegi täieliku sobivuse korral ütlen, et kandideeri kindlasti. Eks selle üle otsustab ju tööandja, millist inimest ta töökohal näha tahab. Kui ei sobi, siis ei sobi. Mis sul kaotada on? Ja kellegi eelnev kogemus siinkohal ei otsusta mitte midagi. Sama hästi võib küsida, kas keegi on ka lotoga mõne suurema võidu saanud. Keegi kindlasti on, aga mis kasu sul sest teadmisest? Fakt on aga see, et kui piletit üldse ei osta, siis pole võimalustki, eks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ala vastu huvi on ja haridus vastab siis kirjutaks seda ka motivatsioonikirjas. Samas põhjendaks ka oma huvi valdkonna vastu ning mida saaksid tööandjale pakkuda.
Olen kahel korral kandideerinud tööle, mida polnud varem teinud ning saanud tööle. On tööandjaid, kellele ei ole kõige olulisem palgata pika kogemusega konkreetse valdkonna spetsialist vaid antakse võimalus kogemust saada ka inimesele, keda töö ise huvitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise värbaja ja ütlen, et alati sõltub kõik ametikohast ja konkurentidest.
Kui teistel on olemas nii haridus kui ka kogemus, siis sa löögile ei pääse.

Mis ametikohaga on tegu? Näiteks disaineri puhul on portfolio siiski ülioluline…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.