Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine korraga mitmesse kohta ja valik

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Tööle kandideerimine korraga mitmesse kohta ja valik

Postitas:

Otsides tööd ma kandideerin korraga mitmesse kohta. Kuidas te olete teinud valiku, kui olete saanud ühest kohast jah vastuse, samas 2-3 kohast veel ootate vastust.
Eriti kui näiteks jah tuleb kohast, mis on pool kohta, väiksem palk jne ehk tegelikult tahaks seda teist.
Aga rahaliselt ei saa ju 1. kohale ka ära öelda, sest võib olla teised kohad ikka mind ei vali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

katseajal saad ju töökohta vahetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Kui tean, et teisest kohtadest ka peagi vastused tulemas, siis olen ise kirjutanud ja uurinud, kas midagi on selgunud. Kiire vastuse saab siis kui sind ei valitud, aga seegi vastus on abiks.

2) Esimesele kohale öelda, et
õtan mõtlemisaja nädalavahetuseks/ paar päeva ja võidad sellega aega. Millall oled lubanud tööd alustada? Enamasti enese tööle lubamise ja lepingu sõlmimise vahel ka nädal v rohkem, mis nn võidab aega.

3) Katseajal saab lühema etteeatamisega ära tulla. Kahju küll, aga vahel peab nii tegema. Ilmselt otsid ju niikuinii tööd edasi kui tahad täiskohaga, aga praegu saad osalise töö. Seega arvestad juba ette, et varem või hiljem lahkud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin sarnases olukorras ja küsisin nädala mõtlemisaega. Kuna asutusel oli aga inimese leidmisega kiire ja nädala asemel sain 2 päeva, siis pidin otsuse kähku tegema ja otsustasin selle koha kasuks, mis juba käes oli.

Mul mängis mingit rolli ka see, et töövestlusel käies tundus see asutus, kes mind esimesena välja valis (või õigemini siis valijad), kuidagi sümpaatsem. Nüüd olen seal neljandat aastat tööl ja ei kahetse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin sarnases olukorras ja küsisin nädala mõtlemisaega. Kuna asutusel oli aga inimese leidmisega kiire ja nädala asemel sain 2 päeva, siis pidin otsuse kähku tegema ja otsustasin selle koha kasuks, mis juba käes oli.

Mul mängis mingit rolli ka see, et töövestlusel käies tundus see asutus, kes mind esimesena välja valis (või õigemini siis valijad), kuidagi sümpaatsem. Nüüd olen seal neljandat aastat tööl ja ei kahetse.

Siis kui esimene positiivne vastus tuleb kohast, mida ise ka eelistaks, ongi ju väga lihtne. Aga kui inimene tahaks tegelikult tööle minna kohta, kust peab vastust veel ootama või on kandideerimise protsess pikem, siis on olukord ju hoopis teine. Eriti kui inimene hetkel ei tööta ja vajab seda palka.
Mina sellises olukorras ilmselt võtaks selle esimese pakkumise vastu ja juhul kui saan teise ja parem pakkumise, siis lähengi katseajal minema. Tööandja suhtes veidi inetu ju on, aga samas ei pea lihtsalt viisakas olemise pärast ka enda soove ja tahtmisi alla suruma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööle kandideerimine korraga mitmesse kohta ja valik