Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa koolitus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Töötukassa koolitus

Postitas:

Tere!

Kas olete saanud Töötukassalt koolitust kui teil on kõrgharidus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 12:35; 19.11 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub erialast ja põhjustest. Töötuna saab kui see aitab tööturule tagasi, töötavana tuleb läbi teha nn teenusekontroll ja ilma andmeid vaatamata seda selgitada ei saa. Sõltub põhjustest ja koolitusest, mida soovitakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 12:50; 19.11 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub erialast ja põhjustest. Töötuna saab kui see aitab tööturule tagasi, töötavana tuleb läbi teha nn teenusekontroll ja ilma andmeid vaatamata seda selgitada ei saa. Sõltub põhjustest ja koolitusest, mida soovitakse.

Mis asi on nn teenusekontroll? Ja kes on töötav? Kõik kes Töötukassast tööd otsivad, on ju töötud. See asi on kuidagi ikka väga subjektiivne neil otsustada, tundub.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 12:35; 19.11 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub erialast ja põhjustest. Töötuna saab kui see aitab tööturule tagasi, töötavana tuleb läbi teha nn teenusekontroll ja ilma andmeid vaatamata seda selgitada ei saa. Sõltub põhjustest ja koolitusest, mida soovitakse.

Mis asi on nn teenusekontroll? Ja kes on töötav? Kõik kes Töötukassast tööd otsivad, on ju töötud. See asi on kuidagi ikka väga subjektiivne neil otsustada, tundub.

Tegelikult on töötukassal mitmeid teenuseid ka töötavatele isikutele. Ühel juhul saab seda töötav isik ise taotleda, teisel juhul saab tööandja taotlede mingite kulude hüvitamist. Näiteks saavad palju teenuseid isikud, kes on juba koondamisteate kätte saanud. Tean, et ka tasemeõppe korral võib töötav inimene saada töötukassalt toetust, kuid natuke vähem kui töötu inimene. Muidugi on iga teenuse juhul täpsemad tingimused, kes, millal ja kuidas midagi saab ja seda võib siis juba töötukassa kodulehelt uurida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 12:58; 19.11 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Tööturukoolitust saavad töötud, töötajad ja tööotsijad. Kõigepealt soovitan uurida infot Töötukassa kodulehelt.
Nägude järgi ühtegi koolitust ei anta, peab vastama ette antud tingimustele.
Info ( EHIS, TÖR, ÄR jne) koondub meie IT-süsteemi, mis analüüsib andmed ja annab vastuse, kas klient saab meie toel õppida või mitte. Selle nimi ongi teenusekontroll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 12:50; 19.11 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis koolitust tahtsid ja millega põhjendasid?

Mulle konsultant seletas, et sooviavalduses peaks välja tooma ka nt need töökohad, kuhu selle koolituse tulemusena saaksid kandideerida või tõstaks need sinu konkurentsivõimet seal.

Endale tundus, et tuleb osata lihtsalt hästi põhjendada seda koolituse vajadust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub koolitusest ja sõltub linnast, kus arvel oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis koolitust tahtsid ja millega põhjendasid?

Mulle konsultant seletas, et sooviavalduses peaks välja tooma ka nt need töökohad, kuhu selle koolituse tulemusena saaksid kandideerida või tõstaks need sinu konkurentsivõimet seal.

Endale tundus, et tuleb osata lihtsalt hästi põhjendada seda koolituse vajadust.

Eks ta nii ongi. Oleks ju imelik, kui inimene ütleb, et “tahan koolitust, aga ma päris täpselt ei tea, miks, mis kasu saan ja kas mul seda vaja on” – ja sisi töötukassa maksab? Loomulikult peab oskama põhjendada, miks seda koolitust vaja on, mis kasu sellest saan (lisaks, et aeg on sisustatud ja niisama saan uusi teadmisi) – ja kui suudan ära põhjendada, et see koolitus just tööalaselt midagi annab, siis miks peaks keelduma? Olles ise raamatupidaja, siis oleks ju imelik küsida jumestuskoolitust, kuigi ma seda väga tahaks, aga samas ei plaani tööle hakata valdkonnas :)Selleks pean siis ise finantsid leidma. Õmblemist tahaks ka õppida, õmblusmasin seisab nurgas…aga jälle, ma ei plaani õmblejaks hakata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 12:58; 19.11 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin töötu ja osalesin koolitusel kus oli kohe välja toodud mis vanusegrupile ning, et kõrgharidusega ei saa sellele koolitusele, seega peab lugema ja uurima koolituse infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain. Ettevõtluskoolitus. Pärast seds sai kolmele firmale hoog sisse lükatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain mingile IT alasele kursusele, kuigi ei vastanud päris tingimustele, aga soovijaid ei olnud piisavalt. Raamatupidamisalasele kursusele pole mitu aastat järjest saanud, kuigi kõik tingimused on täidetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovisin minna töötuna raamatukoguhoidja koolitusele. See sobinuks mulle, kuid neil pole sellist koolitust olemaski. Loobusin taotluse kirjutamisest, sest konsultant ajas mingit oma nägemust taga kuhu ma tööle võiksin minna jne. Ainus, kellelt abi sain, oli karjääriinfo spetsialist. Suurepärane inimene, oskas seda, mida vaja: õpetas kuidas kirjutada cv, mis aitaks tööle. Voilaa, umbes kuuga leidsin töö! Kui saaks, tõstaks kohe selle spetsialisti palka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain mingile IT alasele kursusele, kuigi ei vastanud päris tingimustele, aga soovijaid ei olnud piisavalt. Raamatupidamisalasele kursusele pole mitu aastat järjest saanud, kuigi kõik tingimused on täidetud.

Mitu AASTAT?! Oledki juba mitu aastat töötu või? Mis raamatupidamisalastesse kursustesse puutub, siis ma ei saa üldse aru, miks töötukassa neid finantseerib. Puhas raha tuuldeloopimine. Raamatupidajatel on väga suur ületootmine, iga aasta lõpetab raamatupidamisharidust andvaid koole sadu inimesi, kellest suur osa ei saa erialasele tööle, sest eest ei minda nii palju pensionile, aga lisaks tasemeõppele tehakse veel mingeid väga algtasemel kursusi riigi raha eest. Raamatupidajate riiklikku koolitustellimust tuleks vähemalt 50% võrra vähendada ning kulutada see raha õpetamaks midagi, mille järele tööturul on tõsine nõudmine, ja mitte raisata raha töötukassa kaudu algajate raamatupidamiskursuste korraldamisele, vaid tõsta olemasolevate raamatupidajate kvalifikatsiooni. Aga enne peaks seal all ikka teadmised ja oskused olema, mitte nii, et kunagi õppisin raamatupidamist, pole kunagi töötanud, tahan raamatupidajaks õppida. Hoopis tasuks pakkuda ümberõpet neile, kellel raamatupidamisharidus olemas on. Reaalsus on selline, et töötukassa kaudu naljalt just ei saa ümberõpet. Saab täiendõpet valdkonnas, kus oled töötanud või mida õppinud ja päris uut eriala on suhteliselt raske välja võidelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovisin minna töötuna raamatukoguhoidja koolitusele. See sobinuks mulle, kuid neil pole sellist koolitust olemaski. Loobusin taotluse kirjutamisest, sest konsultant ajas mingit oma nägemust taga kuhu ma tööle võiksin minna jne. Ainus, kellelt abi sain, oli karjääriinfo spetsialist. Suurepärane inimene, oskas seda, mida vaja: õpetas kuidas kirjutada cv, mis aitaks tööle. Voilaa, umbes kuuga leidsin töö! Kui saaks, tõstaks kohe selle spetsialisti palka.

tegelikult on olemas kutsekoolitus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassa koolitus