Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassas käimine on alandav?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Töötukassas käimine on alandav?

Postitas:

Hakkasin mõtlema täna korduses nähtud Kodutunde saate peale. See naine seal ütles, et talle on Töötukassas käimine alandav. Tundus, et ta on saanud riigi raha eest koolitusi sealt, kuid ikka on midagi valesti.

Miks inimesed tunnevad, et seal käimine on alandav? Ma ise otsisin ka mõnda aega tööd ning ei näinud seal midagi alandavat, pigem sain nii rahalist kui moraalset abi. Samas mu vennanaine on lapsega kodune ja saab Töötukassast raha ja on nende peale vihane, kui teda tööle püütakse suunata.

Millised on teie kogemused? Kas olete Töötukassast abi saanud või on pigem ebameeldivad kogemused?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 10:47; 20.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võib olla tundis sellepärast alandust, et on rase. Ega siis muidugi ju tööle võtta ei taheta. Muidu, mna ei näe küll seal midagi alandavat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan, et alandav on nende jaoks, kes käivadki seal vaid selleks, et sealt raha või haigekassakindlustust saada, tegelikku soovi tööle minna neil ei ole. minu meelest neil peabki see alandav olema, sest kuna nad tegelevad riigilt (=maksumaksjalt) raha väljapetmisega, siis näitab see, et neil mingigi südametunnistus on olemas ning seda tehes, st ebamoraalset, kuid JOKK-raha vastu võttes tunnevad nad end kehvasti.
nagu teemaalgataja vennanaine – raha tahab, aga tööle ei taha minna. hiljuti oli mingis ajaleheski artikkel, kuidas töötu vihastas ja solvus oma konsultandi peale, kes teda tööle tahtis saata. kodutunde-tädi oli ka seda tüüpi, et ega eriti ei viitsiks liigutada, aga kuna enam meest pole, kes raha annaks, siis kusagilt on vaja ju raha saada ning toimetulekutoetust ilma töötukassas arvelolekuta ei maksta. töötu oli ta ju jupp aega enne rasedaksjäämist.
inimene, kes tõesti otsib tööd, see näeb töötukassa pakutavas tõesti pigem abi (raha, koolitused, nõustamine, tööpakkumised jms)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 11:26; 17.03 20:07; 22.03 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju kuus saab seda töötuabiraha??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud alandav. Mul oli tore konsultant. Sain ka ühed 90 eurosed kursused ja palju häid ning julgustavaid sõnu. Samas olin ka ise aktiivne tööotsija ja sain töötu olla vaid 3 kuud. Tegu siis Tartu Töötukassaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

anne9-
Töötutoetust või töötuskindlustushüvitist mõtled?

Kui koondatakse, lõpeb tähtajaline leping vms (st ei lahku ise ega kokkuleppel ega vallandata) ja enne oled 3a jooksul vähemalt 12k töötanud-töötuskindlustushüvitis: 100p saad 50% oma keskmisest palgast, edasi 40%, minimaalselt saab 180p kui väga vähe töötanud, siis saad edasi (kuni 270p kokku) töötutoetust.

Kui lajhkud ise, kokkuleppel või pole enne lapse sündi töötanudki, saad
töötutoetust. kokku 270 p.

Töötutoetus on hetkel 101,68 eurot kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene sünnitab 4 kuu pärast ja imestab, et keegi ei taha teda tööle võtta?! Huvitav mõtlemine iseenesest…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli küll natuke alandav, sest olin esimest korda elus töötu. Tundus, et olen läbikukkuja kuna ei leia tööd. Olen alati headel töökohtadel olnud, kuid nüüd olin väikse lapsega kodune olnud ja ei tahetud väga võtta, kuigi töö muidugi lõpuks leidsin. Tundsin end halvasti, et mind niimoodi pinniti, et kuhu CV-d saatsin, kuhu töövestlusele kutsuti jne. Anti ka üsna loll soovitus ise kohale minna küsima, et miks mulle pole kuu aega midagi vastatud. Ütlesin siis, et käisin kohal, tegelikult ei läinud, sest mida see andnud oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 15:49; 19.03 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina arvan, et alandav on nende jaoks, kes käivadki seal vaid selleks, et sealt raha või haigekassakindlustust saada, tegelikku soovi tööle minna neil ei ole. minu meelest neil peabki see alandav olema, sest kuna nad tegelevad riigilt (=maksumaksjalt) raha väljapetmisega, siis näitab see, et neil mingigi südametunnistus on olemas ning seda tehes, st ebamoraalset, kuid JOKK-raha vastu võttes tunnevad nad end kehvasti.
nagu teemaalgataja vennanaine – raha tahab, aga tööle ei taha minna. hiljuti oli mingis ajaleheski artikkel, kuidas töötu vihastas ja solvus oma konsultandi peale, kes teda tööle tahtis saata. kodutunde-tädi oli ka seda tüüpi, et ega eriti ei viitsiks liigutada, aga kuna enam meest pole, kes raha annaks, siis kusagilt on vaja ju raha saada ning toimetulekutoetust ilma töötukassas arvelolekuta ei maksta. töötu oli ta ju jupp aega enne rasedaksjäämist.
inimene, kes tõesti otsib tööd, see näeb töötukassa pakutavas tõesti pigem abi (raha, koolitused, nõustamine, tööpakkumised jms)[/tsitaat]

Kunas lõpeb ära see värdarusaam, et meie seas elab osa rahvast, kes ongi teiste seljas ja nemad makse ei maksa?? Palun vii ennast kõigepealt kurssi asjadega ja siis tule siia nokka plagistama!
Iga inimene on siin riigis maksumaksja, kes on vähemalt 18- aastane! Ka need inimesed, kes saavad riigilt rahalist abi maksavad makse! Tao see endale pealuu sisse! Ka sotsiaalsetest toetustest arvestatakse maks maha, seega on ka need inimesed maksumaksjad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kunas lõpeb ära see värdarusaam, et meie seas elab osa rahvast, kes ongi teiste seljas ja nemad makse ei maksa?? Palun vii ennast kõigepealt kurssi asjadega ja siis tule siia nokka plagistama!
Iga inimene on siin riigis maksumaksja, kes on vähemalt 18- aastane! Ka need inimesed, kes saavad riigilt rahalist abi maksavad makse! Tao see endale pealuu sisse! Ka sotsiaalsetest toetustest arvestatakse maks maha, seega on ka need inimesed maksumaksjad! [/tsitaat]

Millist maksu sots.toetustest maha arvestatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kunas lõpeb ära see värdarusaam, et meie seas elab osa rahvast, kes ongi teiste seljas ja nemad makse ei maksa?? Palun vii ennast kõigepealt kurssi asjadega ja siis tule siia nokka plagistama!
Iga inimene on siin riigis maksumaksja, kes on vähemalt 18- aastane! Ka need inimesed, kes saavad riigilt rahalist abi maksavad makse! Tao see endale pealuu sisse! Ka sotsiaalsetest toetustest arvestatakse maks maha, seega on ka need inimesed maksumaksjad! [/tsitaat]
ok, taoks küll, kui teaks, mis maksud võetakse maha nt töötu abirahast või lapsetoetusest või toimetulekutoetusest. äkki sa nii tark ja valgustad lolle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 11:26; 17.03 20:07; 22.03 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kunas lõpeb ära see värdarusaam, et meie seas elab osa rahvast, kes ongi teiste seljas ja nemad makse ei maksa?? Palun vii ennast kõigepealt kurssi asjadega ja siis tule siia nokka plagistama!
Iga inimene on siin riigis maksumaksja, kes on vähemalt 18- aastane! Ka need inimesed, kes saavad riigilt rahalist abi maksavad makse! Tao see endale pealuu sisse! Ka sotsiaalsetest toetustest arvestatakse maks maha, seega on ka need inimesed maksumaksjad! [/tsitaat]

Jah, oo tark inimene, valgusta meid, mis makse mittetöötav inimene maksab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli küll väga alandav.
Alandav oli juba sinna sisenemine, äki mõni pool tuttav näeb, et olen töötu. Lugesin alati raamatut, et nägu peita.
Isegi Töövõimetusega venitasin pikalt, väliselt ei ole ju midagi näha. Õigus on mul ka invaliitsusele. (ise tunnen, et kui selle väja võtan olen ühikonna silmis mahakantud.)Mina küll ei näinud tulukas, et maksaksin, töövõimetuspensionilt riigile makse!?!?
Piindlik oli sots. toetusi küsida, kuigi vaja oli hädasti. Ühe korra sain, rohkem küsima ei länudki. Pigem nälgin. Ka see ei kajastunud tulukal?!?!

Vene rahvusest inimestel selliseid muresid pole, see ongi pigem eestlaste tagasihoidlikusest tingitud. Seda kinnitavad ka inimesed, kes toetustega igapäevaselt kokku puutuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Samas mu vennanaine on lapsega kodune ja saab Töötukassast raha ja on nende peale vihane, kui teda tööle püütakse suunata.

Millised on teie kogemused? Kas olete Töötukassast abi saanud või on pigem ebameeldivad kogemused?[/tsitaat]

Kas su vennanaisel on lasteaiakoht või lapsehoidja olemas? Paistab, et ei ole. Seega ei taha ta minna tööle miinimum palga eest. Ta peaks tööl käimise eest, siis peale maksma. Parem on juba siis ise lapsega kodus olla. Töötukassas arvel on ta vist haigekassa pärast. Ma ei õigusta teda…püüan mõelda, mis on need põhjused….

Eks paljud ongi Töötukassas töötuna kirjas ainult haigekassa pärast.

Töötukassas käimine on ikkagi vabatahtlik mingil moel. Keegi ei saa sundida kedagi töötuna arvele võtmist. See on üks võimalustest, aga mitte kohustuslik. Mis alandamisest me siin räägime!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teate, mis on alandav? alandav on minna iga 3a tagant tõestama sotsametisse, et jah, ma olen ikka veel ühe käega, et jah, mul on ikka veel puue nagu kõik need eelnevad 30-aaastat! töötukassa pelgamine on naljamäng selle kõrval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vennanaise laps on alla 3a vana, on tal(emal) riigipoolne ravikindlustus(Haigekassa).
kui üle 3a siis
on variandid.
*kui on abielus ja mees töötab-kindlustus ülalpeetava abikaasana
või
*vabatahtlik kindlustus (maksab ise)
või
*töötuna arvele
AGA
töötuna arvele võtab inimene, kes OTSIB TÖÖD ning täidab tööotsimiskava ja on valmis sobiva töö leidumisel KOHE tööle asuma.
Töötuna arvel olemine pole mõeldud ravikindlustuse ja taskuraha saamiseks, kui inimene tegelikult tööle asuda ei saagi(puudub lapsehoiuvõimalus) või ei taha.
Seega Töötukassa teeb oma tööd=aitab vennanaisel tööd otsida, kontrollib, kas ta saadab CV-sid, käib töövestlustel jne
Kui ta on tööst keeldunud korduvalt, võidakse arvelt kustutada.

/Töötuna arvel olles olete kohustatud:
osalema individuaalse tööotsimiskava koostamisel ja seda täitma;
tulema isiklikult määratud ajal ja korras vähemalt kord 30 päeva jooksul töötukassasse vastuvõtule;
NB!
vastu võtma sobiva töö ja kohe tööle asuma;

otsima tööd iseseisvalt ja teavitama töötukassat tööotsimise protsessist.
Eeldatakse, et töötu viibib tööotsingu ajal Eestis. Välisriigis töö otsimine peab olema eelnevalt töötukassaga kokku lepitud.

Töötuna arvelolek lõpetatakse, kui töötu:

keeldub koostööst ja tööotsimiskava kinnitamisest;
kolmandat korda mõjuva põhjuseta ei tule kokkulepitud ajal ja viisil töötukassasse vastuvõtule;
kolmandat korda mõjuva põhjuseta keeldub tööotsimiskavas kokkulepitud tegevuse täitmisest või sobivast tööst;
pole valmis kohe tööle asuma. Eeldatakse, et töötu viibib tööotsingu ajal Eestis ning välisriigis töö otsimine peab olema eelnevalt oma konsultandiga kokku lepitud;
… /

http://www.tootukassa.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]teate, mis on alandav? alandav on minna iga 3a tagant tõestama sotsametisse, et jah, ma olen ikka veel ühe käega, et jah, mul on ikka veel puue nagu kõik need eelnevad 30-aaastat! töötukassa pelgamine on naljamäng selle kõrval.
[/tsitaat]

Selle põhjuseks on tänapäeva kiire meditsiiniliste võimaluste areng. Pidevalt tuleb turule uusi abivahendeid ja ravimeid. Nii mõnigi varem ravimatuks tembeldatud haigus on leidnud toimiva ravi. Seda ka käe või jala puudumisel, proteeside kvaliteet areneb ja ükshetk saad ehk endale asenduse,mis on vaata, et parem kui originaal oli.
Maksimum aeg mida määratakse on 5a. see 3a on juba väga pikk aeg. Minul on haigus, mis pole siiani ravi leidnud, ikka üle aasta ei saa. Loodetakse, et meditsiin teeb läbimurde ja mure kaob, kui vits vette. Praeguseks on suurim saavutus 30% kulgnemise kiirust pidurdavad süstid, mis mõjuvad ka vaid 50%le. 😉
Samas sinu seisund võib halveneda selle 3a. jooksul ja sa vajad hoopis suuremat gruppi, kui su seisund täna lukku panna \”50% töövõimetu\” aga järgmine aasta oleks vaja juba 70%.
See ei ole kiusamine, miks see nii on. Olin ka algul jube solvunud nüüd tean, et aasta minu puhul on pikk aeg ja seiund võib muutuda juba homme nullu lähedaks.

Samas puue/töövõimetus on põhjus, mis otseselt ei sõltu meist. Töötuks olemine ei peagi olema mee lakkumine. Mida mugavam on seal nurumas käija, seda vähem inimesed pingutaks uue koha leidmisel. Kui see toetus oleks keskmise palga lähedal, oleksin isegi meeledi töötu, käiks korra kuus nägu näitamas ja elaks nagu miska.
Sots toetuste saamine peakski olema piisavalt keeruline ja tõendatav. Muidu oleks neid kes BMWga ette kärutavad ja ennast abivajaks tembeldavad oi kui palju. Neil ei oleks häbi. Ainult, et tegeliku abivajajani abi ei jõuagi. Samas neil on piiranguid, mis ei lase abi saada peredel, kus seda ikkagi väga oleks vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina arvan, et alandav on nende jaoks, kes käivadki seal vaid selleks, et sealt raha või haigekassakindlustust saada, tegelikku soovi tööle minna neil ei ole. minu meelest neil peabki see alandav olema, sest kuna nad tegelevad riigilt (=maksumaksjalt) raha väljapetmisega, siis näitab see, et neil mingigi südametunnistus on olemas ning seda tehes, st ebamoraalset, kuid JOKK-raha vastu võttes tunnevad nad end kehvasti.
nagu teemaalgataja vennanaine – raha tahab, aga tööle ei taha minna. hiljuti oli mingis ajaleheski artikkel, kuidas töötu vihastas ja solvus oma konsultandi peale, kes teda tööle tahtis saata. kodutunde-tädi oli ka seda tüüpi, et ega eriti ei viitsiks liigutada, aga kuna enam meest pole, kes raha annaks, siis kusagilt on vaja ju raha saada ning toimetulekutoetust ilma töötukassas arvelolekuta ei maksta. töötu oli ta ju jupp aega enne rasedaksjäämist.
inimene, kes tõesti otsib tööd, see näeb töötukassa pakutavas tõesti pigem abi (raha, koolitused, nõustamine, tööpakkumised jms)[/tsitaat]

Sina kas pole elus töötukassas arvel olnud või sa lihtsalt ei tea asjast midagi. Töötkassast pole paraku mingit abi. Jah, sealt saab rahalist toetust ja haigekassa. Aga see on ka kõik. Nemad sulle töökohti ei paku või siis mingit lihttööd miinimum palgaga. Ma käisin rühmatöödel, karjäärinõustaja juures, isegi psühholoogi juures. Kasutasin kõiki võimalusi, mida töötukassa pakkus. Tulemus suur null. Targemaks ma küll ei saanud. Kõike, mida räägiti, ma teadsin niigi. Peaks ikka puruloll olema, kui sealt midagi uut kuuled. Kursuseid nad ei paku. Selleks pead sa 6 kuud töötu olema, et nad üldse sulle midagi pakuks. Küsisin ise, et kas saaks mulle tõesti vajalikku kursust. Ei saanud midagi. Öeldi, et ma saan ka ilma selle kursuseta tööle. Jah, säästuka kassapidajaks kindlasti saaks. Tõesti oli tunne, et nad nagu omast taskust maksaks kursust kinni.
On küll seal alandav käia. Iga kord oli seal erinev tädi, kes mind kuulas.
Töötukassas olin arvel eelmisel talvel. Lõpetasin selle jama ära, sest haigekassa sain mehe kaudu. Vahepeal tööd ei otsinud. Siis jälle kandideerisin, aga kahe väikese lapsega tööle naljalt ei võeta. Palka küsisin vist ka müstiliselt palju. Siis langetasin ja küsisin 500-600euri kätte. Ka seda on vist praegusel ajal liiga palju küsitud. Alla selle pole mul aga mõtet tööle minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 10:26; 21.03 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul lõppes vanemahüvitis aprillis 2012 ja naasesin endisele tööle. Tulin sealt omaalgatusel ära, sest graafikut järgselt lõpetasin tööpäevad pea iga kord 23.00. Kahjuks ei saanud laste (4a ja 2a) kõrvalt sellise graafikuga tööl käia. Aug ja sept töötasin tähtaegselt ühes firmas. peale seda pole ma tööle saanud. Töötukassas pole ma kunagi arvel olnud. Olen alati tööle saanud, kuid seekord on asi ikka kuidagi väga niru. Lõpuks läksingi märtsis sinna ja võtsin ennast arvele, aga tuleb välja, et ma ei saagi sealt mingit toetust. Kas nii ongi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 11:55; 20.03 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sina kas pole elus töötukassas arvel olnud või sa lihtsalt ei tea asjast midagi. Töötkassast pole paraku mingit abi. Jah, sealt saab rahalist toetust ja haigekassa. Aga see on ka kõik. Nemad sulle töökohti ei paku või siis mingit lihttööd miinimum palgaga. Ma käisin rühmatöödel, karjäärinõustaja juures, isegi psühholoogi juures. Kasutasin kõiki võimalusi, mida töötukassa pakkus. Tulemus suur null. Targemaks ma küll ei saanud. Kõike, mida räägiti, ma teadsin niigi. Peaks ikka puruloll olema, kui sealt midagi uut kuuled. Kursuseid nad ei paku. Selleks pead sa 6 kuud töötu olema, et nad üldse sulle midagi pakuks. Küsisin ise, et kas saaks mulle tõesti vajalikku kursust. Ei saanud midagi. Öeldi, et ma saan ka ilma selle kursuseta tööle. Jah, säästuka kassapidajaks kindlasti saaks. Tõesti oli tunne, et nad nagu omast taskust maksaks kursust kinni.
On küll seal alandav käia. Iga kord oli seal erinev tädi, kes mind kuulas.
Töötukassas olin arvel eelmisel talvel. Lõpetasin selle jama ära, sest haigekassa sain mehe kaudu. Vahepeal tööd ei otsinud. Siis jälle kandideerisin, aga kahe väikese lapsega tööle naljalt ei võeta. Palka küsisin vist ka müstiliselt palju. Siis langetasin ja küsisin 500-600euri kätte. Ka seda on vist praegusel ajal liiga palju küsitud. Alla selle pole mul aga mõtet tööle minna.[/tsitaat]

Ja mis säästuka kassapidajal häda on sinu meelest???? Jälle hakkab see töökohtade haipimine, et oi vot, müüja see ei kõlba kusagile, aga vaadake mind, mina olen ikka tegija, mul on kõrged kohad olnud terve elu. Tänase päeva seis on see, et \”säästuka kassapidajal\” on tööandja olemas, aga sina upsakas rott passid töötukassas ja ootad, et leiaks töökoha. Tõesti, hoia suu leiva jaoks. Sa oled töötu, sest sa vaatad ülevalt alla inimestele, keda sina ei pea oma väärilisteks. Sulle kuluks ära oma uhkus alla neelata ja töötada madalamal ametikohal, siis sa äkki mõtleksid oma hoiakutes ümber ja ei oleks töötu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Ja mis säästuka kassapidajal häda on sinu meelest???? Jälle hakkab see töökohtade haipimine, et oi vot, müüja see ei kõlba kusagile, aga vaadake mind, mina olen ikka tegija, mul on kõrged kohad olnud terve elu. Tänase päeva seis on see, et \”säästuka kassapidajal\” on tööandja olemas, aga sina upsakas rott passid töötukassas ja ootad, et leiaks töökoha. Tõesti, hoia suu leiva jaoks. Sa oled töötu, sest sa vaatad ülevalt alla inimestele, keda sina ei pea oma väärilisteks. Sulle kuluks ära oma uhkus alla neelata ja töötada madalamal ametikohal, siis sa äkki mõtleksid oma hoiakutes ümber ja ei oleks töötu. [/tsitaat]

Kui kõik kõrgema haridusega inimesed kassapidajaks läheks, ei oleks kassapidajatel ju enam üldse tööd. Erinevalt madalama haridusega inimestest need kõrgema haridusega inimesed töötavad kassapidajana lühikese aja, seni kuni leiavad midagi paremat. See pole kasulik ei tööandjale, teistele kassapidajatele ega sellele inimesele endale. Täiesti õige on mitte võtta vastu oma haridusele ja eelnevale töökogemusele absoluutselt mittevastavat kohta, sest see ei ole pikemas perspektiivis kasulik mitte kellelegi. Parem mõned kuud kauem tööd otsida kui säästukasse segadust külvama minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 15:49; 19.03 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 11:55-

ikka saad, ise lahkunud ei saa töötuskindlustushüvitist, küll aga on tal õigus töötutoetusele (sul on ju alla 8a lapsed, seega nende kasvatamine=tööga võrdsustatud tegevus ja siis ei loe, et viimase 12k jooksul pole nõutavat 180 p e 6k töötanud).

/Kui töötu ei ole eelpool nimetatud tegevustega olnud vähemalt 180 päeva arvelevõtmisele eelneval 12 kuul hõivatud, siis töötamist ja tööga võrdsustatud tegevusega hõivatust ei nõuta töötutelt, kes on töötuna arvelevõtmisele eelneval 12 kuul vähemalt 180 päeva:
1) kasvatanud ühe vanemana või eestkostjana kuni 18-aastast keskmise, raske või sügava puudega last, alla 8-aastast last või 8-aastast last kuni esimese klassi lõpetamiseni;/

Töötutoetus on 101,68 eurot/kuus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sina kas pole elus töötukassas arvel olnud või sa lihtsalt ei tea asjast midagi. Töötkassast pole paraku mingit abi. Jah, sealt saab rahalist toetust ja haigekassa. Aga see on ka kõik. Nemad sulle töökohti ei paku või siis mingit lihttööd miinimum palgaga. Ma käisin rühmatöödel, karjäärinõustaja juures, isegi psühholoogi juures. Kasutasin kõiki võimalusi, mida töötukassa pakkus. Tulemus suur null. Targemaks ma küll ei saanud. Kõike, mida räägiti, ma teadsin niigi. Peaks ikka puruloll olema, kui sealt midagi uut kuuled. Kursuseid nad ei paku. Selleks pead sa 6 kuud töötu olema, et nad üldse sulle midagi pakuks. Küsisin ise, et kas saaks mulle tõesti vajalikku kursust. Ei saanud midagi. Öeldi, et ma saan ka ilma selle kursuseta tööle. Jah, säästuka kassapidajaks kindlasti saaks. Tõesti oli tunne, et nad nagu omast taskust maksaks kursust kinni.
On küll seal alandav käia. Iga kord oli seal erinev tädi, kes mind kuulas.
Töötukassas olin arvel eelmisel talvel. Lõpetasin selle jama ära, sest haigekassa sain mehe kaudu. Vahepeal tööd ei otsinud. Siis jälle kandideerisin, aga kahe väikese lapsega tööle naljalt ei võeta. Palka küsisin vist ka müstiliselt palju. Siis langetasin ja küsisin 500-600euri kätte. Ka seda on vist praegusel ajal liiga palju küsitud. Alla selle pole mul aga mõtet tööle minna.[/tsitaat]

just sellist suhtumist ma mõtlesingi. käisid rühmatöödel, karjäärinõustaja juures, psühholoogi juures ja ikka räägid, et midagi pole saanud. kes selles süüdi on, et sulle midagi külge ei jää? kuid ikka on teised süüdi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 10:47; 20.03 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja mis säästuka kassapidajal häda on sinu meelest???? Jälle hakkab see töökohtade haipimine, et oi vot, müüja see ei kõlba kusagile, aga vaadake mind, mina olen ikka tegija, mul on kõrged kohad olnud terve elu. Tänase päeva seis on see, et \”säästuka kassapidajal\” on tööandja olemas, aga sina upsakas rott passid töötukassas ja ootad, et leiaks töökoha. Tõesti, hoia suu leiva jaoks. Sa oled töötu, sest sa vaatad ülevalt alla inimestele, keda sina ei pea oma väärilisteks. Sulle kuluks ära oma uhkus alla neelata ja töötada madalamal ametikohal, siis sa äkki mõtleksid oma hoiakutes ümber ja ei oleks töötu. [/tsitaat]

Ja sina vaatad jälle ülevalt alla tööotsijale, keda sa ei pea enda vääriliseks, kuna tal pole tööd, aga sul on. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kohalik, kui ise ikka ei surgi, siis ei anna need ametnikud ka midagi teada. Küsin veel sellist asja,et kas seda töötuhüvitist saab ka tagasiulatuvalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 11:55; 20.03 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole alandav. Väga mõnus on käia, kui riik pappi maksab. Plaanin järgmine sügis end jälle töötuks võtta, sest rahalkselt on nii kasulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, töötutoetus määratakse 8p ooteaja möödumisel pärast töötuna arvele võtmist + töötutoetuse avalduse tegemist sinu poolt.

St kui \”tagasiulatuvalt\” all mõtlesid, et töötuks jäämisest siis seda küll mitte. Ikka enne Töötukassas arvele ja avaldus ja siis määratakse.

Kokku 270 päeva max

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja mis säästuka kassapidajal häda on sinu meelest???? Jälle hakkab see töökohtade haipimine, et oi vot, müüja see ei kõlba kusagile, aga vaadake mind, mina olen ikka tegija, mul on kõrged kohad olnud terve elu. Tänase päeva seis on see, et \”säästuka kassapidajal\” on tööandja olemas, aga sina upsakas rott passid töötukassas ja ootad, et leiaks töökoha. Tõesti, hoia suu leiva jaoks. Sa oled töötu, sest sa vaatad ülevalt alla inimestele, keda sina ei pea oma väärilisteks. Sulle kuluks ära oma uhkus alla neelata ja töötada madalamal ametikohal, siis sa äkki mõtleksid oma hoiakutes ümber ja ei oleks töötu. [/tsitaat]

Ja kust sina lugesid välja, et ma alavääristan säästuka töötajaid. Kuidas sina küll töö oled saanud, kui sa isegi ei saanud minu tekstist aru. Tutvuste kaudu, või?
Ma oleks juba ammu Säästuka või veel parem Maxima kassas tööl, kui nad näiteks maksaks vähemalt 500euri mulle kuus. Olgem ausad, ka selle rahaga ei ela tänapäeva Eestis ära. 10 aastat tagasi oli see isegi suhteliselt normaalne palk. Ma teeks väga hea meelega müüja tööd ja ma oleks tubli ning hoolas töötaja. Mitte selline, kes mul iga kord Maximas kassas juhtub olema, sõnagi eesti keelt ei oska ja alati lööb asju mitmekordselt sisse, siis kustutab paar asja ära ja lõpuks olen ikka topelt mõne asja maksnud. Kas sa siis aru ei saa, et 300euri eest ei ole mõtet tööle minna. Ja veel eriti siis, kui see töö pole erialane. Hetkel minu kodus istumine ja parema pakkumise ootamine jätab perele rohkem raha kui see, et ma oma palga kulutan lapsehoidjale, bensiinile, tööriietele jne. Mu abikaasa pole nõus minu tööl käimistele peale maksma. Ma võingi säästkasse tööle minna, aga see oleks minu eralõbu ja hobi. Ma saaks sellest omale taskuraha. Mehe 2000eurise palga kõrval on see tõesti taskuraha. Aga ma muide täitsa kaalun seda, sest kodu lähedal Maximas oleks päris tore tööl käia. Hetkel laste pärast pole see võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 10:26; 21.03 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sina kas pole elus töötukassas arvel olnud või sa lihtsalt ei tea asjast midagi. Töötkassast pole paraku mingit abi. Jah, sealt saab rahalist toetust ja haigekassa. Aga see on ka kõik. Nemad sulle töökohti ei paku või siis mingit lihttööd miinimum palgaga. Ma käisin rühmatöödel, karjäärinõustaja juures, isegi psühholoogi juures. Kasutasin kõiki võimalusi, mida töötukassa pakkus. Tulemus suur null. Targemaks ma küll ei saanud. Kõike, mida räägiti, ma teadsin niigi. Peaks ikka puruloll olema, kui sealt midagi uut kuuled. Kursuseid nad ei paku. Selleks pead sa 6 kuud töötu olema, et nad üldse sulle midagi pakuks. Küsisin ise, et kas saaks mulle tõesti vajalikku kursust. Ei saanud midagi. Öeldi, et ma saan ka ilma selle kursuseta tööle. Jah, säästuka kassapidajaks kindlasti saaks. Tõesti oli tunne, et nad nagu omast taskust maksaks kursust kinni.
On küll seal alandav käia. Iga kord oli seal erinev tädi, kes mind kuulas.
[/tsitaat]
olen olnud mitu korda töötuna arvel ning olen iga kord saanud sealt ka vajalikke koolitusi. samuti ka tuttavad, kes on töötud olnud, on vajadusel saanud. samas on need koolitused olnud ka asjakohased ning suuresti tänu neile on leitud ka uus töökoht.
kui sinu soov tundub konsultandile utoopiana, siis on loomulik, et ei saa. eriti veel juhul, kui see \”tädi\”, kes ei pidanud sinu koolitussoovi mõistlikuks, oli igal korral erinev.
kui oled ise positiivse suhtumisega ning jääd oma soovides reaalsuse piiridesse, siis saad sealt ka abi. aga eks see ole nii igal elualal.
seni aga hoia oma mehest kümne küünega kinni, et jalga ei laseks 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.03 11:26; 17.03 20:07; 22.03 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kõrgharidusega spetsialist. Koondamise järel võtsin ennast Töötukassas arvele töötuskindlustuse saamiseks. Konsultant ütles mulle kohe ära, et minu erialal nende kaudu tööd küll pole saada. Ma vastasin, et olge mureta, töö ma leian endale ise, kui tahan. Et teilt ma tahan ainult oma kindlustushüvitist.
Ma arvan, et ükskõik millisel vähe parema hariduse ja paremat töökohta otsival inimesel pole mingit lootust töötukassa kaudu tööd leida. Vaadake, mis pakkumised tulevad läbi töötukassa: puha lihttöö pakkumised! Ei otsita sealtkaudu turundusjuhte, helire¸issööre, logistikuid jne.
Käisin siis minagi seal üheksa kuu vältel korra kuus nägu näitamas. Läksin sinna, raamat või ajakiri kaasas. Lugesin seal poolteist-kaks tundi. Siis andsin allkirja, et olen kohal käinud ja läksin ära. Üritasin asja farsina võtta.
Millest mul oli kahju. Seal on ju uksed kõik lahti ja oma järjekorda oodates näed, mis tubades toimub. Seal oli ikka umbkeelseid vene inimesi, või siis selliseid, kes ei osanud arvutit kasutada. Neile siis teenindaja üritas mingeid tööpakkumisi leida. Ja siis tulin mina oma linnukese järele. Minu paberite väljaotsimise ja uue papri väljaprintimise peale neil kulus ka ikka mingi 4 min ära alati. Selle asemel oleks võinud aidata neid, kes tõesti töötukassa konsultantide abi vajasid.
Kui üheksa kuud läbi sai, siis ma läksin tööle. Mul oligi plaan töötuskindlustuse eest natuke puhata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötukassas käimine on alandav?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.