Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: töötunnid

Postitas:

Ma võtsin töökoha vastu, sest lubati nädalas 32h. Töölepingus oli kirjas, et töökoormus osaline ja märgitud lepingusse 0-40h. Kas ma eeldan õigesti, et selline punkt on alusetu ning peaks see täpsemalt kirjas olema? Ilmselgelt praegust lärmi ei tee, sest tahan seal kasvõi ajutiselt töötada, kuid mis siis saab kui ühel nädalal otsustab mulle 2h ainult märkida, kas mul oleks hiljem nõuda tagasiulatuvalt tasu? Riskida sellise töökohaga hetkel?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 20:22; 25.01 09:10; 25.01 12:58; 26.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palu leping täpsustada st kirjutada mustvalgel, et miinimumkoormus 32 t nädalas, muidu võid tõesti saada mõni nädal ka 0 tundi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas põhipalk on märgitud? Siis pole oluline, mitu tundi tööd teed, tasu pead ikka ettenähtud numbri saama. Mina laseksin pigem märkida koormuse- 0,8 või 0,9, vastavalt tööpäevade arvule kuus kõiguvad ka töötunnid, aga on vähemalt kindel number.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipalk on märgitud. Töö toimub 32-40h nädalas, aga lepingut nad ei muuda ning jätavad ikka 0-40h kuid see ei saa kuidagi minu arusaamise järgi olla lubatud, sest annab tööandjale liiga palju võimu????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 20:22; 25.01 09:10; 25.01 12:58; 26.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS
§ 5.  Töötaja teavitamine töötingimustest
(1) Töölepingu kirjalikus dokumendis peavad sisalduma vähemalt järgmised andmed:
7) aeg, millal töötaja täidab kokkulepitud tööülesandeid (tööaeg);

Seletuskiri TLSi juurde:
3.7. Töötaja peab teadma tööaega ehk aega, mil töötaja on kohustatud tööülesandeid täitma (TLS § 5 lõike 1 punkt 7). Töötaja ja tööandja võivad kokku leppida nii täistööajas kui
osalises tööajas. Töö- ja puhkeaeg on reguleeritud TLS 3. peatüki 3. jaos (TLS § 42 jj).
Tööajakorralduslikud küsimused, sh tööaja alguse ja lõpu määrab tööandja tavapäraselt
töökorralduse reeglites.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi ühel töökohal sama jama. Ma alguses ei mõelnud üldse midagi selle kohta, et 32 tunni asemel 40 oli lepingusse märgitud, aga siis kui ma üks kuu ületunde tegin nii, et täistööaeg tuli täis ja ma ei saanud ületundide eest 1.5 kordset tasu, sest lepingus oli 40 tundi kirjas, sain aru millisesse jamasse ma ennast mässinud olin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepingus oli kirjas, et töökoormus osaline ja märgitud lepingusse 0-40h.

Kas mujal lepingus on kirjas summeeritud tööaeg?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepingus oli kirjas, et töökoormus osaline ja märgitud lepingusse 0-40h.

Kas mujal lepingus on kirjas summeeritud tööaeg?

Ei ole, nad rakendavad seda 8h päevas ja 40h nädalas, kuid peab olema summeeritud, sest töö toimub E-P, lepingus pole sellest sõnagi. Ühesõnaga, see leping on neil päris ligadi logadi, aga ületundide pärast ma ei muretse, sest need tasustatakse niikuinii vaba ajaga. Ma kardan rohkem, et millalgi nad otsustavad, et ma olen halb töötaja ning annavad vähem tunde ja olen niiöelda augu täide, kui keegi teine ei saa tööle minna. Või enne puhkust tõmbavad tunnid väikseks, et puhkusetasud poleks nii kõrged. Ma mõtlen ette, et  mul pole mignit valikud hetkel töö osas ning pean jõustuma, kuni leian uue, aga kui nad tunnid täiesti alla tõmbavad, sest tööd pole anda, kas mul on õigus minna töövaidluskomisjoni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 20:22; 25.01 09:10; 25.01 12:58; 26.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest tööd pole anda, kas mul on õigus minna töövaidluskomisjoni.

Sa võid julgelt selles küsimuses juba praegu nõu küsida Tööinspektsiooni tasuta nõustamistelefonilt: Nõustamistelefon 640 6000
Infotelefon töötab igal tööpäeval kell 9.00 – 16.30.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS pr 44 lg 6 kohaselt ei pea tööandja sulle 1,5 kordest tasu maksma kui seda eraldi kokku ei ole lepitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jaburaim asi, mida kuulnud olen. Sõlmid töölepingu, aga ei tea kunagi, kas pead üks päev kuus tööl käima või kõikidel tööpäevadel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jaburaim asi, mida kuulnud olen. Sõlmid töölepingu, aga ei tea kunagi, kas pead üks päev kuus tööl käima või kõikidel tööpäevadel.

 

Jah, ise ka esimest korda kuulen sellest ning nad ei taha seda muuta, uurinud olen ning leidsin, et töötunnid peavad olema täpselt märgitud lepingusse, mitte 0-40 või 0.25 kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 20:22; 25.01 09:10; 25.01 12:58; 26.01 08:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jaburaim asi, mida kuulnud olen. Sõlmid töölepingu, aga ei tea kunagi, kas pead üks päev kuus tööl käima või kõikidel tööpäevadel.

Jah, ise ka esimest korda kuulen sellest ning nad ei taha seda muuta, uurinud olen ning leidsin, et töötunnid peavad olema täpselt märgitud lepingusse, mitte 0-40 või 0.25 kohta.

0,25 on täiest korrektne koormus, sest see on igakuiselt normtundidest täpselt väljaarvutatav.

0-40 ei ole lubatud

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )