Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötutoetust ei saa, kui lõpparvet kohe välja ei maksta!

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Töötutoetust ei saa, kui lõpparvet kohe välja ei maksta!

Postitas:
Kägu

Soovin jagada ühte olulist nüanssi töötoetuse kohta, mida ei pruugi kõik teadagi (ja mida mina ka alles hiljuti ei teadnud).

Kui tööandja sinuga lepingu ära lõpetab, siis nõua tööandjalt, et ta sulle kohe samal kuul ka lõpparve välja maksaks. Minul nüüd ongi selline nõme olukord, et leping lõppes oktoobris, aga kokkuleppel tööandjaga makstakse mulle viimane palk koos lõpparvega alles novembris välja. Mis minu jaoks nüüd tähendab seda, et novembrikuu eest ma töötutoetust ei hakkagi saama.

Mitte mõnitada mind lolliks, kuna ma pole just eriti palju oma elus Töötukassas arvel olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu teada peab tööandja lõpparve kohe ära tegema, loetud päevade jooksul. Olen alati samal päeval saanud kui leping lõppeb.
Sa ei karda, et jäävadki lõpurahad sedasi venitades maksmata ja hiljem tööandja hakkab hämama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõpparve peab olema makstud hiljemalt viimasel tööpäeval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpparve tuleb ju maksta hiljemalt eelviimasel tööpäeval.

Jah, kui tegid kokkuleppe, et makstakse hiljem, siis saad end töötuna arvele võtta hiljem ja töötutoetuse periood algab hiljem jne st tekib n ö rahata auk.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis kuupäeval lõppeb sinu tööleping?
Ning teisalt – kui sa saad novembris palka, siis polegi ju töötutoetust vaja sel kuul (elamiseks)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis kuupäeval lõppeb sinu tööleping?

Ning teisalt – kui sa saad novembris palka, siis polegi ju töötutoetust vaja sel kuul (elamiseks)

Seni on ilma rahata siis ju ja detsembris ei saa üldse mingit raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimasel päeval peab lõpparve olema. Kui üle selle, siis iga viivitatud päev peab maksma keskmist. Kas kokkulepped loevad või käib see ikka seaduse järgi. Ise jäid selles olukorras siiski lolliks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui üle selle, siis iga viivitatud päev peab maksma keskmist

Selles vastaja eksib! Ei, ei maksta kaugeltki keskmist vaid viivis on imeväike.
Aga, jah, pöördu tööandja poole ja nõua viivitamatult lõpparvet. Kokkulepe, mille sõlmisid hiljem maksmise kohta, see on seaduse silmis tühine.

Töölepingu seaduse § 84 lg 1 kohaselt töölepingu lõppemisega muutuvad kõik töösuhetest tulenevad nõuded sissenõutavateks. Sissenõutavateks nõueteks on eelkõige töötasu ja kasutamata puhkuse hüvitis. Seega tuleb tööandjal töölepingu lõppemise kuupäeval töötajale maksta kõik väljateenitud, kuid veel saamata summad.

Kui tööandja ei täida oma rahalisi kohustusi õigeaegselt, on töötajal õigus nõuda viivist vastavalt võlaõigusseaduse § 94 ja § 113. Viivise määraks on käesoleval hetkel 8% aastas (s.o 0,022% päevas).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul nüüd ongi selline nõme olukord, et leping lõppes oktoobris, aga kokkuleppel tööandjaga makstakse mulle viimane palk koos lõpparvega alles novembris välja.

Said oma “nüansi” nüüd ehk teada?
Et tööandja tõmbas sulle lihtsalt koti pähe. Ja milleks oli vaja üldse mingeid kokkuleppeid sõlmida? Mis tal järgmisel kuul on rohkem raha käes ja seekord lihtsalt ei olnudki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpparve tuleb ju maksta hiljemalt eelviimasel tööpäeval.

lõpparve tuleb maksta viimasel tööpäeval, mitte eelviimasel

Said oma “nüansi” nüüd ehk teada?
Et tööandja tõmbas sulle lihtsalt koti pähe. Ja milleks oli vaja üldse mingeid kokkuleppeid sõlmida? Mis tal järgmisel kuul on rohkem raha käes ja seekord lihtsalt ei olnudki?

pigem on selle taga töötaja soov tm vaba kasutada, st kui lõpparve oleks makstud oktoobris, siis oleks tm olnud täissummalt, sest oktoobris sai ta juba septembri palga ning kui nüüd makstaks ka okt palk + lõpparve, siis oleks kogusumma tõenäliselt üle 2100 ning läheks esimesest sendist maksustamisele.
kui lõpparve novembris, siis saab kasutada nov tm vaba osa ning raha saab kätte rohkem

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui tegid kokkuleppe, et makstakse hiljem, siis saad end töötuna arvele võtta hiljem ja töötutoetuse periood algab hiljem jne st tekib n ö rahata auk.

Ei saa sellest aru, miks saab töötuna arvele võtta hiljem, kui TL märgiti TÕRis lõpetatuks siiski õige kuupäevaga, ehk et oktoobris? Töötukassa saab oma andmed ju TÖRist.

Kui üle selle, siis iga viivitatud päev peab maksma keskmist.

Juba 10 aastat enam ei pea maksma keskmist. Kõigest 0,022 % päevas võlgnetavalt summalt vastavalt VÕSile.

Aga, jah, pöördu tööandja poole ja nõua viivitamatult lõpparvet. Kokkulepe, mille sõlmisid hiljem maksmise kohta, see on seaduse silmis tühine.

Kuu on juba vahetunud ju, ei saa enam oktoobris nõuda 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tööleping lõpetatakse, siis ei peagi midagi nõudma hakkama, vaid seadus kohustab lõpparvet maksma hiljemalt viimasel tööpäeval. Siis ei ole enam juttugi sellest, et ta maksab sulle mõne päeva, nädala või kuu pärast. Lõpparve peab saabuma viimasel tööpäeval.

Küll aga on oluline nüanss see, et sind siis ka igalt poolt töötamise registrist ära kustutataks. Mul oli mitu erinevat kohta, ühes kohas ma lihtsalt aeg-ajalt tegin asendust, sain mingi 30 eurot selle eest, aga olin töötamise registris. Jäin töötuks, ei teadnudki sellest midagi, töötukassas öeldi, et aga te ju pole töötu 😀

naljakoht muidugi. Eks ma siis pidin asju ajama, et see 30-eurone mind ka töötamise registrist maha võtaks.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töötutoetust ei saa, kui lõpparvet kohe välja ei maksta!