Esileht Ilu ja tervis Töövõime hindamine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Töövõime hindamine

Postitas:

Tere
Kellel kogemusi, kas töövõime hindamisel töötukassas või iseteenindusportaalis on ka mingit vahet? Mõtlen just seda, et kas kodus saab ise korralikult tehtud või siis on targem teha töötukassas inimese juures kes seda teha oskab?
Aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun eelmise postitajaga, midagi keerulist seal pole. Ega ametnik sinu terviseseisundit ju ei tea.
Mina täitsin kevadel selle ära. Pärast veel helistati ja uuriti ühtteist lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab konkreetselt reumatoidartriidi puhul töövõime hindamisest rääkida? Kas üldse tasub hakata tegema seda avaldust? Raviarst ütles, et proovida ju võib. Mul moondunud jalgade tõttu vaja ka operatsioonile minna, aga praegu käin tööl igapäevaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin mõni kuu tagasi Tondi töötukassas taolust tegemas ja igati positiivne kogemus.Ametnik oli väga mõistev ja tore-oli ikka nö minu poolt :))!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutusel on pea sarnane kaustik, mis ka kunagi oli töövõimetuse korral.
Valetage kuis jaksate siis saate pool sellest, millised on Teie puuded.

ALATI salvestage või jätke paberil koopia esitatud taotlusest sellest kaustikus, sest neid võrreldakse. Kui panete järgmisel taotlusel linnukese “lahjemasse” kasti siis järelikult luiskate ja ei saa töövõime osalist puudumist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 17:44; 01.12 18:23; 01.12 19:01; 01.12 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme pole kerjata sedasi? otsige töö mida suudate teha ja elatuge sellest. kõik need toetused tulevad teie endi taskust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 18:03; 01.12 18:43; 01.12 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme pole kerjata sedasi? otsige töö mida suudate teha ja elatuge sellest. kõik need toetused tulevad teie endi taskust

Oodake vaid, kuniks Teiega pauk ära käib. Siis saate aru temaatikast.
Seniks valgub teie mokkade vahelt lihtsalt seosetut möla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 17:44; 01.12 18:23; 01.12 19:01; 01.12 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme pole kerjata sedasi? otsige töö mida suudate teha ja elatuge sellest. kõik need toetused tulevad teie endi taskust

Oodake vaid, kuniks Teiega pauk ära käib. Siis saate aru temaatikast.
Seniks valgub teie mokkade vahelt lihtsalt seosetut möla.

no käib pauk ära, mis ma siis teen? hindan oma valikud ringi, aga töötukassasse ma küll kerjama ei lähe.
nõme kuidas massiliselt kasvab see töövõimetute hulk meil, perekooli jaoks muidugi aega maailm, aga tööd teha ei viitsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 18:03; 01.12 18:43; 01.12 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme pole kerjata sedasi? otsige töö mida suudate teha ja elatuge sellest. kõik need toetused tulevad teie endi taskust

Oodake vaid, kuniks Teiega pauk ära käib. Siis saate aru temaatikast.
Seniks valgub teie mokkade vahelt lihtsalt seosetut möla.

no käib pauk ära, mis ma siis teen? hindan oma valikud ringi, aga töötukassasse ma küll kerjama ei lähe.
nõme kuidas massiliselt kasvab see töövõimetute hulk meil, perekooli jaoks muidugi aega maailm, aga tööd teha ei viitsi.

Lähete lähete … lihtsalt esialgu tundub elu ok. Kõik ei ole hõbelusikad suus sündinud ja töötukassas ei käida kerjamas (paras huumor). Perekooli jaoks on 15a vana arvuti kuskilt ja naabrimehe wifi (luba küsitud). Veel vingumist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 17:44; 01.12 18:23; 01.12 19:01; 01.12 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme pole kerjata sedasi? otsige töö mida suudate teha ja elatuge sellest. kõik need toetused tulevad teie endi taskust

Oodake vaid, kuniks Teiega pauk ära käib. Siis saate aru temaatikast.
Seniks valgub teie mokkade vahelt lihtsalt seosetut möla.

no käib pauk ära, mis ma siis teen? hindan oma valikud ringi, aga töötukassasse ma küll kerjama ei lähe.
nõme kuidas massiliselt kasvab see töövõimetute hulk meil, perekooli jaoks muidugi aega maailm, aga tööd teha ei viitsi.

Lähete lähete … lihtsalt esialgu tundub elu ok. Kõik ei ole hõbelusikad suus sündinud ja töötukassas ei käida kerjamas (paras huumor). Perekooli jaoks on 15a vana arvuti kuskilt ja naabrimehe wifi (luba küsitud). Veel vingumist?

prükkar oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 18:03; 01.12 18:43; 01.12 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme pole kerjata sedasi? otsige töö mida suudate teha ja elatuge sellest. kõik need toetused tulevad teie endi taskust

Oodake vaid, kuniks Teiega pauk ära käib. Siis saate aru temaatikast.
Seniks valgub teie mokkade vahelt lihtsalt seosetut möla.

no käib pauk ära, mis ma siis teen? hindan oma valikud ringi, aga töötukassasse ma küll kerjama ei lähe.
nõme kuidas massiliselt kasvab see töövõimetute hulk meil, perekooli jaoks muidugi aega maailm, aga tööd teha ei viitsi.

Lähete lähete … lihtsalt esialgu tundub elu ok. Kõik ei ole hõbelusikad suus sündinud ja töötukassas ei käida kerjamas (paras huumor). Perekooli jaoks on 15a vana arvuti kuskilt ja naabrimehe wifi (luba küsitud). Veel vingumist?

prükkar oled?

Miks peaks prükkar olema? Aitasin naabrimeest netiga, nüüd tema mind. Mis probleem selle 15a vanuse riistaga on? Te ei oska oma win10 käituda? “Loll saab kirikus ka peksa”!
Te vast ikka ei aima, mis tähendab pauk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.12 17:44; 01.12 18:23; 01.12 19:01; 01.12 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegin hiljuti lapsele töötukassa e-teeninduses (1.korda täiskasvanueas, on sünnist peale kaasasündinud puudega). otsus tuli juba 3 päeva pärast tema e-mailile.

kõige olulisem minu meelest see, et tuleb paluda eriarstidel ja perearstil enne kontrollida, et digiloos oleks ikka kõik andmed haigusekohta fikseeritud.
lisaks mitte teha vaid ristikesi seal e-vormis, vaid kasutada ka võimalust täita täiendava kommentaari lahtreid, vastavalt oma haigusele/puudele, sest see, kes peab otsuse tegema, teeb seda elkõige vormi JA digiloo põhjal ning võib olla selline med.spetsialist, kes puutus sinu diagnoosiga nimetusega viimati kokku ülikooli eksamil.
nt küsimus: “kas sa hingeldad füüsilise koormuse korral”, mitte lihtsalt “jah”, vaid põhjendad pikemalt “hingeldan, sest mind vaevad juba aastaid tugevad astmahood ning tihti tekib hapnikupuudus”
või küsimus “kas vajate abi koduste tööde juures” mitte “jah”, vaid selgitad, et sa ei saa nt kummardada, kuna läbisid seljaopi või ei saa haarata, kuna sõrmed on liigesehaiguse tõttu valusad või et oled liialt nõrk verevähi tõttu, et üldse ratastoolist tõusta vmt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 12:33; 02.12 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no käib pauk ära, mis ma siis teen? hindan oma valikud ringi, aga töötukassasse ma küll kerjama ei lähe.
nõme kuidas massiliselt kasvab see töövõimetute hulk meil, perekooli jaoks muidugi aega maailm, aga tööd teha ei viitsi.

Töötukassa EI OLE koht, kust peaks iga hinna eest eemale hoidma!
Töötukassa tegeleb hetkel:
– töötutega: neid registreerides, neile tööd ja ümberõppevõimalusi pakkudes, töötututoetust pakkudes
– puuetega inimestega: nendega tegelemine viiakse praegu sotsiaalkindlustusameti alt üle töötukassa haldusalasse
– tööandja poolt koondatutega, neile riiklikke koondamistoetusi makstes (sõltub tööstaažist ja varasemalt palgalt makstud maksudest)
– tööl käivate inimestega, neile ümberõppevõimalusi pakkudes. nt inimene töötab alal, kus toimub järkjärguline üleminek masinatele, töö kõrvalt kutseõppeastusse uut eriala õppima minnes maksab töötukassa talle lisastippi
. tööandjatega : tööandjad saavad töötukassast riiklikke toetusi uute töökohtade loomiseks, puuetega inimeste töölevõtul (nt maksab töötukassa puuetega inimese eest tööandja eest sots.maksu ja lisapuhkuse tasud), tehakse koolitusi seadusemuudatuste kohta jne
– töötukassa väljastab ettevõtluse alustamise toetusi
jne

minul on olnud töötukassaga kokkupuuteid nt ettevõtte esindajana.
ma tõesti ei arva, et meie ettevõtte puudega töötajad peaksid jääma ilma oma lisapuhkusest ainult sellepärast, et sinu meelest on töötukassase pöördumine mingil x põhjusel häbiväärne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 12:33; 02.12 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kerjamise eri!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Töövõime hindamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.