Esileht Väikelaps Tossude kasvuvaru

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Tossude kasvuvaru

Postitas:

Lapsel jalg 14cm, sai ostetud kevad/suveks tossud nr 24, sisetald mõõtes 15cm. Kui laps astub sisetallale siis vägagi parajad, varbad enamvähem seal kus kontrolljoon läheb.

Kas nende tossudega sobib käia või need ikka väikesed? Suveks ajavad asja ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seda ju ette ei tea, kui palju jalg lähiajal kasvab. 14,5cm jalale on 15cm kinnine jalats kindlasti väike. Mina üldiselt olen kinnised jalanõud ostnud 1,5-2cm varuga. Eks natuke sõltub ka lapse eelistustest. Minu poiss kannab pigem cm suuremaid kui liiga parajaid botaseid/saapaid/kingi. Seega mina oma lapsele ostaks suuremad, samas mõnda jällegi liiga suur jalanõu segab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel jalg 14cm, sai ostetud kevad/suveks tossud nr 24, sisetald mõõtes 15cm. Kui laps astub sisetallale siis vägagi parajad, varbad enamvähem seal kus kontrolljoon läheb.

Kas nende tossudega sobib käia või need ikka väikesed? Suveks ajavad asja ära?

Kontrolljoon? Kus need varbad siis on, kui toss jalas? Selle järgi saad ometi aru, kas “sobib käia või väikesed”.
Aga sisetalla pikkust jalal mõõdetakse nii, et seisab täisraskusega, joonistad jala paberile ja mõõdad. Nii ei saa olla erinevust jala ja kontrolljoone vahel. Kuidas sina mõõtsid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joonel peabki ju olema, mismõttes väiksed? Botaste kandmise aeg ju käes. Nii pisikesel jalal on cm varu täiesti piisav. Suurematega oleks ebamugav kõndida. Alati peab vaatama ka seda, kus varvas on kui jalanõu jalas. Katsudes on varbaosas tunda kui just päris kõva saapaga tegu pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu kandmiseks võib olla paras (kui mitte juba ei pigista, aga pehmem toss on parem kui pigistav saabas ja saab veel kanda), suve läbi arvatavasti ei saa, jalg kasvab vahepeal.
Kuidas sa jalga mõõtsid? Peabki mõõtma nii, et teed jalast tallale(paberile) astudes kontuuri ja mõõdad seda, selle järgi ongi su lapse jalg 15cm, kui on täpselt 15cm pikkuse sisetalla jagu. Niisama mõõdulindiga mööda jalga annabki väiksema tulemuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 15:29; 23.04 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadmiseks neile, kes ei tea, mis asi on kontrolljoon, siis osade firmade jalatsitel (nt Timberland tuleb kohe ette), on selline süsteem, et kui võtad jalatsist talla välja, siis saab laps sinna peale astuda ja tallal on märgitud 3 joont: liiga suur, liiga väike ja täpselt paras näiteks. Kui praegu on täpselt paras jalats, siis päris suure tõenäosusega ei saa nendega kogu suve käia, aga võib ka vedada, kui lapse jalg teeb kasvuspurdi hoopis talvel. Kindlam ikka aegajalt üle vaadata see suurus. Samas annavad lapsed tavaliselt ise ka märku, kui neil ebamugav on. Tossu puhul ma päris 2cm varuga ei ostaks, 1-1,5cm maksimum varu ehk. Kui pidasite silma, et varvas juba viimase joone vastas, siis enam pikka pidu ei ole 🙂 Aga mõõta tuleks alati jah nii, et laps seisab tallal ise. Istudes ja pikali olles mõõta ei ole mõtet. Ma ei ole viitsinud kunagi seda jalajälge joonistada, lasen lapsel lihtsalt mõõdulindile (parem joonlauale, mis ei veni ära) astuda ja jala tugevalt vastu maad suruda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõõdan tavaliselt nii, et laps seisab seina äärde kannaga vastu seina ja ma teen varba juurde kriipsu, ongi tallapikkus käes.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 15:29; 23.04 17:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Tossude kasvuvaru