Esileht Hobinurk Tõukass

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Tõukass

Postitas:

Tere. Kas keegi on ostnud endale tõukassi Marina Koroli käest? Googeldasin teda ja mingit negatiivset infot küll ei leidnud. Broneerisin tema käest kassi ja nädalavahetusel läheme järgi. Aga ikkagi tahaksin teada,et kes on tema käest ostnud,et kas kass/kassipoeg on hilisemalt ka terve? Et müüb ikka terveid kasse?
Plaan on muidugi arsti juures ka igaksjuhuks lasta üle kontrollida.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 16:46; 04.02 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimest ei tea, ei oska aidata. Aga mis tõug on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 17:39; 04.02 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Briti lühikarvaline

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 16:46; 04.02 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis oskan üht-teist öelda, mul ka britt.
Vaata üle ema ja isa pildid, küsi kindlasti veel ka isa pildid meilile ja isa vanus, haigused, kõik, mis teada on. Küsi ema haiguste kohta. Sa peaksid olema käinud müüja juures kodus – saad hinnata üldist puhtust, olukorda, teisi kassipoegi, ema välimust, toitu, mis neile on pandud jne. Ära osta ilma nende juures käimata. Ostu päeval palu, et poeg oleks kaalutud, hinda kaalu vastavust poja vanusele.
Pojad on alguses, loovutamiseas kõik alati terved. Silmad võivad rähmas olla, aga see on tõule iseloomulik, sest neil on lühikesed pisarakanalid. Silmavärv alles läheb kuldseks, see väikestel veel kuldne ei ole, aga vaata ema silmavärvi. Küll aga on kahjuks vead näha alles hiljem (aastaselt, kaheselt) ja neid haigusi ei ole loovutajal võimalik enne teada ja enne müümist diagnoosida, nii et ses mõttes veidi õnnemäng. Kõige suurem oht on kaasasündinud südamehäired, millesse halvemal juhul võib noor britt ka surra. See on tõuomane probleem ja kahjuks sage. Selle ilmnemisel aga ei saa müüjat süüdistada, sest 2-3-kuustel kassipoegadel on veel süda terve.
Soovitan küsida, kas emal ja isal mõlemal on süda alati terve olnud ja kas on nad vajanud mingeid sellekohaseid uuringuid ja miks.
Minu britt on 6-aastane tüdruk ja tal tekkis nüüd mingi liigeseprobleem, ka üsna noorena. Aga selles ei saa muidugi müüjat süüdistada.
Aga kokkuvõtteks: palju õnne juba ette! Britid on maailma nunnumad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 17:39; 04.02 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahtlustan, et sul on suur osa kodutööst tegemata.

Esimene küsimus peaks olema, et kas vanematele on tehtud geneetilised uuringud ja mis on nende tulemused. Ja ei usu lihtsalt kasvatajat vaid palud uuringutulemusi näidata. Teiseks, kas vähemalt emale on tehtud südame UH, millal viimati ning millised on olnud tulemused.

Vähim geneetiline uuring, mida selle tõu puhul teha, on Polycistic Kidney Desease (PKD1/AD-PKD). Ilus oleks muidugi kui oleks ka düsplaasiakahtlus välistatud röntgenuuringuga, aga see on selline kahe otsaga asi, mille detailidesse ma ei laskuks. Ükski neist uuringutest ei ole aretuseks kohustuslik, aga nende tegemine või tegemata jätmine näitab aretaja taset.

Lase endale saata lepingupõhi ja vaata üle, millised on kasvataja kohustused ning milline on kassi “garantiiperiood”, mille jooksul sa pead kindlasti temaga loomaarstile minema, lasta ta üle vaadata. Pärast selle garantiiperioodi lõppu ei ole kasvatajal probleemide ilmnemisel enamasti kohustust kassi tagasi võtta. Loomaarsil palu teha kindlasti FIV ja FLV testid. Kui on positiivsed, siis kass kiirelt tagasi kasvatajale. Koronaviiruse testi võid ka teha (ära aja segamini selle koronaga, mis Hiinas levib, eks), aga ega see sulle suurt midagi ei näita – enamikus kasvandustes on Korona sees ja kass saab selle juba oma emalt. Kui see on negatiivne, siis saad lihtsamalt hingata, aga kui positiivne, siis vähemalt tead, et kass kannab seda viirust ja kui sul teisi kasse kodus ei ole, siis pole vaja liialt muretseda. Võimalus, et see viirus FIP-iks muteerub on väga väike ja ainult korona viiruse kandmine ei ole põhjus kassi tagastamiseks.

Eelnev info selle kohta, et sa pead olema kasvatajat külastanud, veendunud loomade pidamistingimustes ja kohtunud vähemalt kassi emaga, peab 100% paika. Kui kasvataja ei võimalda sulle sellist asja, siis hääleta kiiresti jalgadega ja ära sealt kassi võta.

Lisaks, kuidas sa ennast kasvatajaga suhtluses tunned? On ta avatud ja abivalmis, on teil usalduslik klapp? Tema saab olema su parim tugiisik kassi kasvatamisel ja kui sul on tunne, et temapoolset tuge ei saa kuigi palju olema, siis soovitan soojalt teine kasvataja vaadata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 21:10; 04.02 23:47; 05.02 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leidsin kiire googeldamisega, et on catoclub liige. Neil peaks ju ka aretusnõuded olema nagu kennelis, et muidu pabereid ei saa. Ma arvan, et kui paberid korras siis uuringud tehtud ja kassid terved.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 22:52; 05.02 06:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leidsin kiire googeldamisega, et on catoclub liige. Neil peaks ju ka aretusnõuded olema nagu kennelis, et muidu pabereid ei saa. Ma arvan, et kui paberid korras siis uuringud tehtud ja kassid terved.

Cato on WCFi süsteemi kuuluv klubi ja sellel süsteemil ei ole ühtegi kohustuslikku terviseuuringut Briti Lühikarvaliste aretuse tingimuseks seatud. Üks positiivne näitusehinne ja edasi tee mis tahad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 21:10; 04.02 23:47; 05.02 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leidsin kiire googeldamisega, et on catoclub liige. Neil peaks ju ka aretusnõuded olema nagu kennelis, et muidu pabereid ei saa. Ma arvan, et kui paberid korras siis uuringud tehtud ja kassid terved.

Cato on WCFi süsteemi kuuluv klubi ja sellel süsteemil ei ole ühtegi kohustuslikku terviseuuringut Briti Lühikarvaliste aretuse tingimuseks seatud. Üks positiivne näitusehinne ja edasi tee mis tahad.

Siis on küll kurb. Ma ikka eeldan, et paberitega looma eest küsitakse kõrgemat hinda, sest aretamine on just
nende tingimuste pärast kulukas, aga kui tingimusi ei ole ja paber eriti ei maksa saab ju ühe näitusehindega kõva papi kokku ajada. Paberitega kassipoeg maksab 500-1500 eurot. Tekibki küsimus miks on parem tõukass kui tõulaadne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 22:52; 05.02 06:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis on küll kurb. Ma ikka eeldan, et paberitega looma eest küsitakse kõrgemat hinda, sest aretamine on just
nende tingimuste pärast kulukas, aga kui tingimusi ei ole ja paber eriti ei maksa saab ju ühe näitusehindega kõva papi kokku ajada. Paberitega kassipoeg maksab 500-1500 eurot. Tekibki küsimus miks on parem tõukass kui tõulaadne.

Tõutunnistus annab siiski mõned garantiid. Näiteks selle, et kass on tegelikult tõukass, pärinedes tõutunnistusega vanematest. Tõuomadused ei ole ainult mitte välimus vaid ka iseloom, seega kui sa valid endale sobivate iseloomuomadustega tõu ja võtad tõulaadse, ei ole sul mingit garantiid, et laste ja teiste loomadega sobiva looma saad, nagu olid algselt planeerinud.

Positiivse näitusehinde nõue on samuti miskit sellist, mis päris jama välja praagib. See tähendab, et aretuses ei saa kasutada loomi, kellel on mingi märgatav viga küljes. Kohtunikud ei vaata ainult looma tõutunnuseid vaid ka tema üldist olekut ning tervislikku seisundit. Näiteks agressiivsel kassil ei ole võimalik seda ühte positiivset näitusehinnet kätte saada, deformatsioonidega kassil samuti mitte. Ja reeglina see positiivne näitusehinne tähendab, et seal on siiski konkurents, ehk siis see kass peab olema kellestki parem oma omaduste poolest. Päris prügi niimoodi aretusse siiski ei satu.

Lisaks ei keela keegi tõulaadse kassi puhul teha talle kolm pesakonda aastas. Kujutad ette, mis niimoodi emakassist alles jääb? Hale vari ainult. Paraku niimoodi need tõulaadsete omanikud oma raha teenivad. Üks pesakond saab tissi otsast ära (loovutatakse ka liiga vara- tõukassi miinimum loovutusiga on 12 nädalat) ja juba on kass uuesti tiine. Tõukassi puhul saad sa registreerida ühe pesakonna aastas, mis annab emakassile siiski aega tiinusest ja poegimisest toibuda. Muidugi, see nõue on eri tõusüsteemide puhul erinev – WCF lubab 3 pesakonda 2 aasta jooksul. Aga seegi ikka parem kui järjest titevabrik olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.02 21:10; 04.02 23:47; 05.02 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kas olete Marinalt kassi ära ostnud ja kuidas läinud on? Kuidas oli suhtlus antud müüjaga ja millist infot väljastati?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk Tõukass