Esileht Koolilaps Trennid ja suured ootused lastele.

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Trennid ja suured ootused lastele.

Postitas:

Õhtulehes on lugu (seoses selle kadunud ja leitud lapsega) kus psühholoog arvab, et lastelt ei tohiks oodata või nõuda liiga palju, ega koormata neid trennidega.
Teised psühholoogid ja arstid räägivad, et lapsed liiguvad liiga vähe.
Mida te oma lapselt ootate ja mitmes trennis nad käivad/mitu korda nädalas? Kui laps ei taha valida endale ühtegi trenni, kas lasete nii jääda? Või kui laps ei taha kodutöödes osaleda, see on talle koormav…
Olen lugenud, et vanemad arvavad, et 1 trenn peab ikka olema. Poole aasta pealt seda pooleli jätta ka ei luba. Aga see on ju sundimine ja sunnitud tegevust on ka 1 kord nädalas liiga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie ülekaalu piiril olnud laps hakkas alla võtma, kui hakkas ise bussiga koolis käima. Trenni pole teda sel aastal pannud kannakõõluse probleemide pärast, aega ka napib. Ise tahab võõrkeeletunde võtta ja muusikaga tegelda. Trennist räägib ka, aga senine kogemus näitab, et jätab kahe kuuga pooleli kõik trennid, mis asuvad kodust kaugemalt kui 5 minutit jala käimist. Selle eest jookseb ta õhinal mööda oma keele- ja rahvuskultuuriüritusi (ühistranspordiga), nii et kodus paigal ta lausa ei istu. 4. klass. Eelmiste aastate kogemus näitab ka, et 3-4 erinevat trenni-ringi on liiast, liiga vähe jääb aega huvitavatel üritustel käimiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 22:19; 15.10 00:28; 16.10 18:03; 17.10 11:55; 17.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on aktivist, küll veel väike (1.kl), aga ta on selline olnud juba lasteaia algusest peale…
käib koolis 4 ringis (kõike 1x/ndl) ja 2 spordiringis, väljaspool kooli on muusikakool ja 3 trenni (hetkel kõik 1x/ndl).
kaupleb, et saaks ühte trenni tagasi, mille pidi pooleli jätma kooli algusest, aga no aega lihtsalt pole…
mis ma siis tegema peaks? ütlema, et ei nii palju ei tohi, see võib stressi tekitada?
või ütlema, et tee rohkem, siis ei jõua stress tulla?

suuri ootusi ei ole, pooldan seda, et laps trennides-ringides käib. kui ei jaksa, siis saab pooleli jätta. kõik ei pea keeruline olema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on aktivist, küll veel väike (1.kl), aga ta on selline olnud juba lasteaia algusest peale…
käib koolis 4 ringis (kõike 1x/ndl) ja 2 spordiringis, väljaspool kooli on muusikakool ja 3 trenni (hetkel kõik 1x/ndl).
kaupleb, et saaks ühte trenni tagasi, mille pidi pooleli jätma kooli algusest, aga no aega lihtsalt pole…
mis ma siis tegema peaks? ütlema, et ei nii palju ei tohi, see võib stressi tekitada?
või ütlema, et tee rohkem, siis ei jõua stress tulla?

suuri ootusi ei ole, pooldan seda, et laps trennides-ringides käib. kui ei jaksa, siis saab pooleli jätta. kõik ei pea keeruline olema ????

lase tal korra kergelt läbi põleda, siis oskab ehk ise valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 22:19; 15.10 00:28; 16.10 18:03; 17.10 11:55; 17.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib 5x nädalas huviringis või trennis, kõik need toimuvad koolis peale tunde, et hetkel pole probleeme jõudmise või jaksamisega. Mõni päev on ka esmalt huviring ja pärast seda kohe trenn. Need ringid, trennid valis ise. Kui peaks kuskile sõitma või hakkaksid trennid hilja, siis vaataks üle. Hetkel on need nagu koolipäeva osa. Lõpetab kella 16:00 paiku, jõuab peale seda veel sõpradega õues käia ja kodus õppida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 09:29; 15.10 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanem laps keeldus igasugustest trennidest ja huviringidest, kuni ise 6ndas klassis leidis endale sobiva trenni, kus hakkas ise käima. Hiljem hakkas käima ka jõusaalis. Surusime ka trenni peale, aga tulemus oli vaid õnnetu laps. Asendasime trenni sportlike üritustega – ujumine, suusatamine, rattasõit, jalgsimatk jne.
Noorem aga trenni jõua – ta huviringid võtavad suure osa ajast. Kuna oleme jätkuvalt suht sportlik pere, siis ei näe ka probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval kipub ainus liikumisvõimalus olema trenn. Miks? Miks ei või lapsed enam niisama õues mängida? Ja omal jalal kooli minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me vähendasime trenni ühele korrale nädalas, sest lapsed on sama ala juba 9 aastat teinud ja nad tahtsid käia ka muudes ringides. Koolis on kolm kehalist nädalas ja paar korda nädalas jooksevad 3-4 tundi sõprade ringi, püüavad pokemone või mängivad oma ukakaid jm jooksumänge. Ise jälgime, et liikumist oleks piisavalt ja koolist tulevad ise koju, ei too autoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tytred käivad yhes trennis, mis on neli korda nädalas. varem on olnud teistes trennides, kus neile ei meeldinud ja saidki uue valida. hinnete pärast lamenti ei löö, kui vaja lapsel puhata, saab vaba päeva. Hinded korras, pubeka iga möllab aga ära ei jookse keegi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on minu meelest liiga palju, aga lapse meelest on ok.

Muusikakoolis on kokku 7 tundi nädalas, sh siis ansambel ja lisapill.
Käib kahes erinevas trennis, st 4x nädalas, rahvatantsus ja koolis ühes huviringis. Koolis 3 kehalist, sh phel päeval paaristund, mis annab trennikoormuse kätte.

Hoiame kätt pulsil ja kohe valmis midagi ära jätma, sest see koormus ei ole normaalne. Ei sunni, lapse soovid praegu sellised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on minu meelest liiga palju, aga lapse meelest on ok.

Muusikakoolis on kokku 7 tundi nädalas, sh siis ansambel ja lisapill.
Käib kahes erinevas trennis, st 4x nädalas, rahvatantsus ja koolis ühes huviringis. Koolis 3 kehalist, sh phel päeval paaristund, mis annab trennikoormuse kätte.

Hoiame kätt pulsil ja kohe valmis midagi ära jätma, sest see koormus ei ole normaalne. Ei sunni, lapse soovid praegu sellised.

Minu lapsel oli 2.-3.klassis umbes samasugune koormus (7x nädalas muusikat, 3x nädalas trenni, koolikoor ja rahvatants ja veel üks huviring lisaks). Lõpuks oli näha, et käia küll jõudis igal pool, aga kodus pilli harjutada kuidagi ei jõudnud ja hakkas väsima ka. Tegime korrektuure, nüüd (laps 5.klassis) on kooliväliselt 5 tundi muusikat ja 2 trenni nädalas ja see tundub tema jaoks praegu paras olevat. Kooli kehalise tunnid on just neil päevadel kui trenni ei ole, lisaks liigub laps palju jala.

Aga väga raske on tegeleda olukorraga, kus lapsel tekib mingi huvitegevuse vastu tõrge. Reegel on meil üldiselt see, et päevapealt midagi pooleli ei jäta, aga lepime kokku tähtaja, milleni käib ja kui siis ikka on veendunud, et ei taha jätkata, siis jätab pooleli. Samas ei tahaks ju, et laps jätab pooleli asja, milles ta silmnähtavalt andekas on (meie lapse puhul muusika). Aga ka selles osas suutsime meie vähemalt jõuda kompromissini (koormuse vähendamine, ühe õpetaja vahetus), mille tulemusena laps praegu rahul ja õnnelik on oma huvitegevusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps käis algklassides päris paljudes trennides-ringides, tippajal korraga kahes trennis kokku 7x nädalas+ muusikakoolis+ ühes huviringis. Ise tahtis ja jõudis, kuna koolipäevad olid lühikesed ja kodus õppida eriti vaja polnud. Esimesena loobus muusikakoolist, kuna ei viitsinud pilli harjutada, siis tuli valida kahest trennist üks, kuna ajad kattusid. Jäi huviring 2x nädalas ja trenn 4x nädalas. Trenni jättis pooleli 7. klassis poole aasta pealt, kuna erinevate asjaolude kokkusattumisel tekkis tõsine motivatsioonikriis (mitte päris päevapealt, paar kuud üritas ikka edasi käia, aga oli näha, et see on talle piinav). Uut trenni sellises vanuses leida on päris raske ja kuna ta soovis veidi tõsisemalt tegelema hakata oma huvialaga, siis me ei sundinud ka.
Teine laps on proovinud erinevaid trenne, aga ikka ühekaupa ja vähemalt ühe aasta lõpuni käinud. Nüüd on ta 12 ja lõpuks leidnud endale sobiva, kus käib 2 korda nädalas, rohkem ei jõuakski, sest 3x nädalas käib ka huvikoolis.
Kõrvaltvaatajana tundub mulle ka, et mõned vanemad võibolla veidi liiga palju survestavad oma lapsi, ka võistlustel võib tihti näha pettunud nägudega emasid-isasid, kui laps pole nende ootustele vastavat tulemust teinud. Samas tuleb tõdeda, et tihti on just vanemate tugi (ja mõningane sund) see, mis sunnib lapsi trenniga jätkama ka siis, kui raske hetk on ja kokkuvõttes on need lapsed lõpuks vanematele tänulikudki. Aga kust see piir läheb või mis just teatud olukorras õige on, on raske öelda, see on iga lapse ja olukorra puhul väga erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps siiralt tahab käia trennides-ringides, siis võiks seda võimaldada. See laps, kes käib omal soovil neljas erinevas trennis (ning tavaliselt ei saavuta ühelgi alal midagi), on palju rõõmsam kui see laps, kes käib vanemate soovil ühes prestiižses trennis ning võistleb suures spordis.

Seni, kuni laps ise tahab käia ringides ja trennides, on temaga kõik hästi – ta tegeleb igapäevaselt just sellega, millega soovib, ning ammutab sealt energiat ja elujõudu. Vastu tahtmist kodus istumine või vastu tahtmist trennis käimine kulutab last ühepalju, sest see tundub lapsele ebaõiglane ja ahistav. Laps peaks tegelema huvitegevusega lähtuvalt lapse enda soovidest ja vajadustest, mitte lapsevanema ambitsioonidest.

Eelpool küsiti, et kas laps peab tingimata käima trennis ning kas muu füüsiline liikumine ei olegi enam võimalik. Algklassides liigutas minu laps end ka vabatahtlikult (müras õues, käis minuga metsas), aga teismeeas piirdub tema trenniväline füüsiline koormus siiski kooli-kodu vahet liikumisega ja ca korra nädalas sõpradega mööda kaubanduskeskust loivamisega. Trennides käib ta ülihea meelega. Kui trennis kästakse 3km joosta, siis lippab nagu jänes ja on maru õnnelik. Suveajal trenne polnud ja soovitasin, et ta võiks käia vahel ise jooksmas – ei õnnestunud mul teda kordagi jooksma saada… Nii et jah, mõne lapse liikumasaamiseks tulebki ta kas panna trenni või siis ise mööda õue kaikaga taga ajada – mina eelistan esimest varianti. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oota, et laps spordis ülihäid tulemusi näitab. Peaasi, et valitud spordiala meeldiks, õhkkond trennis oleks positiivne ja seltskond meeldiv. Vahetasime üks kord spordiala (juudo jalgpalli vastu) ja üks kord võistkonda ning nüüdseks on soovitud olukord saavutatud.

Arvan, et üks trenn võiks lapsel olla – seda siis liikumise, silmaringi ja sõpruskonna laiendamise eesmärgil. Kui valitud spordiala ükspäev enam ei sobi, siis suunaks uusi asju proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed on treeningute-ringidega hõivatud viiel päeval nädalas. Meie kodus laps enda poolt valitud trenni keset hooaega pooleli ei saa jätta. Vahetada on võimalik trenni korra aastas. Sügisel.

Kooli sagedased treeningud ei sega. Pigem aitab reguleerida vaba aja kasutust. Vähem elektroonilisi vidinaid ja televiisorit mahub nende päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib 5x nädalas huviringis või trennis, kõik need toimuvad koolis peale tunde, et hetkel pole probleeme jõudmise või jaksamisega. Mõni päev on ka esmalt huviring ja pärast seda kohe trenn. Need ringid, trennid valis ise. Kui peaks kuskile sõitma või hakkaksid trennid hilja, siis vaataks üle. Hetkel on need nagu koolipäeva osa. Lõpetab kella 16:00 paiku, jõuab peale seda veel sõpradega õues käia ja kodus õppida

Ahjaa, lisan, et laps on need ise valinud. Algselt oli tal üks trenn 2x nädalas ja muudkui lunis, et tahab tantsuringis ka käima hakata. Ma kodus püüdsin ikka veenda, et läheb paljuks jne. Kuid laps ikka tahtis ja lunis kuniks andsin järele. Ütlesin ainult kui näha, et on väsinud või õppimine hakkab kannatama, siis peab millestki loobuma. Trennid ei ole sellised, kus suruks teda võistlustele jne. Käib ja liigutabki enda rõõmuks peale tunde 4x nädalas, ei ole võistlussport. Ringidest 1* nädalas on kunstiring, 1* nädalas teaduring ning 1* loodusring. Minu enda soovitus talle oli, et 1 spordiring ja 1 huviring, kuid kiirelt laps veenas, et soovib rohkematest ringidest osa võtta ja seni paistab, et talle sobib.
Lisaks käib laps igapäevaselt sõpradega õues, kui ilm vähegi kannatab. Nädalavahetustel käime koos perega ujumas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 09:29; 15.10 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtulehes on lugu (seoses selle kadunud ja leitud lapsega) kus psühholoog arvab, et lastelt ei tohiks oodata või nõuda liiga palju, ega koormata neid trennidega.
Teised psühholoogid ja arstid räägivad, et lapsed liiguvad liiga vähe.
Mida te oma lapselt ootate ja mitmes trennis nad käivad/mitu korda nädalas? Kui laps ei taha valida endale ühtegi trenni, kas lasete nii jääda? Või kui laps ei taha kodutöödes osaleda, see on talle koormav…
Olen lugenud, et vanemad arvavad, et 1 trenn peab ikka olema. Poole aasta pealt seda pooleli jätta ka ei luba. Aga see on ju sundimine ja sunnitud tegevust on ka 1 kord nädalas liiga palju.

Sa oled sellest tsitaadist natuke valesti aru saanud. Seal on taunitud seda osade perede sündroomi, et lapselt oodatakse, et kõik hinded peavad 5-d olema (äärmisel juhul mõni 4), tuleb tegeleda tipptasemel mingi alaga ja nii, et võistlustel alati esiotsas ja lisaks peab laps õppima näit 2 keelt (lisaks koolitundidele). See kõik on OK, kui laps teebki seda säravate silmadega ja see on tema eeldustele vastav ja jõukohale. Kui aga see käib läbi selle, et laps on väsinud, aga vanematele ootustele vastamiseks muudkui treenib ja õpib üha enam ja enam, siis see pole õige.
Meie laps käib 3 erinevas füüsilises trennis (ühtegi ei tee tipptasemel) ja kahes huviringis, aga kui mõne lapse jaoks oleks seda liiga palju, siis ma näen, et meie lapse jaoks, kellel peabki kogu aeg “action” käima, on see täiesti OK. Koju tulles (alati lõppeb päev kl 5-ks) jõuab veel ise ära õppida ja 1 koolipäev on ka nädalas vaba, kus saab sõpradel külas käia ja neid külla kutsuda. Lisaks nädalavahetus vaba.

AGA ma olen alati silma peal hoidnud, et lapsel silm säraks ja ta väsinud poleks. Meie lapsel siis kohe käitumine muutub. Nii et kui oleks näha, et see koormus on liiga suur ja/või õppimine hakkab kannatama, siis kohe oleme valmis reageerima ja kuskilt tagasi tõmbama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 14:48; 17.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtulehes on lugu (seoses selle kadunud ja leitud lapsega) kus psühholoog arvab, et lastelt ei tohiks oodata või nõuda liiga palju, ega koormata neid trennidega.
Teised psühholoogid ja arstid räägivad, et lapsed liiguvad liiga vähe.
Mida te oma lapselt ootate ja mitmes trennis nad käivad/mitu korda nädalas? Kui laps ei taha valida endale ühtegi trenni, kas lasete nii jääda? Või kui laps ei taha kodutöödes osaleda, see on talle koormav…
Olen lugenud, et vanemad arvavad, et 1 trenn peab ikka olema. Poole aasta pealt seda pooleli jätta ka ei luba. Aga see on ju sundimine ja sunnitud tegevust on ka 1 kord nädalas liiga palju.

Sa oled sellest tsitaadist natuke valesti aru saanud. Seal on taunitud seda osade perede sündroomi, et lapselt oodatakse, et kõik hinded peavad 5-d olema (äärmisel juhul mõni 4), tuleb tegeleda tipptasemel mingi alaga ja nii, et võistlustel alati esiotsas ja lisaks peab laps õppima näit 2 keelt (lisaks koolitundidele). See kõik on OK, kui laps teebki seda säravate silmadega ja see on tema eeldustele vastav ja jõukohale. Kui aga see käib läbi selle, et laps on väsinud, aga vanematele ootustele vastamiseks muudkui treenib ja õpib üha enam ja enam, siis see pole õige.
Meie laps käib 3 erinevas füüsilises trennis (ühtegi ei tee tipptasemel) ja kahes huviringis, aga kui mõne lapse jaoks oleks seda liiga palju, siis ma näen, et meie lapse jaoks, kellel peabki kogu aeg “action” käima, on see täiesti OK. Koju tulles (alati lõppeb päev kl 5-ks) jõuab veel ise ära õppida ja 1 koolipäev on ka nädalas vaba, kus saab sõpradel külas käia ja neid külla kutsuda. Lisaks nädalavahetus vaba.

AGA ma olen alati silma peal hoidnud, et lapsel silm säraks ja ta väsinud poleks. Meie lapsel siis kohe käitumine muutub. Nii et kui oleks näha, et see koormus on liiga suur ja/või õppimine hakkab kannatama, siis kohe oleme valmis reageerima ja kuskilt tagasi tõmbama.

mis mõttes üks koolipäev on vaba ja saab sõpradel külas käia? Kas neil on siis kõigil vaba või ise valid, millal talle vaba päeva teed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 22:19; 15.10 00:28; 16.10 18:03; 17.10 11:55; 17.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtulehes on lugu (seoses selle kadunud ja leitud lapsega) kus psühholoog arvab, et lastelt ei tohiks oodata või nõuda liiga palju, ega koormata neid trennidega.
Teised psühholoogid ja arstid räägivad, et lapsed liiguvad liiga vähe.
Mida te oma lapselt ootate ja mitmes trennis nad käivad/mitu korda nädalas? Kui laps ei taha valida endale ühtegi trenni, kas lasete nii jääda? Või kui laps ei taha kodutöödes osaleda, see on talle koormav…
Olen lugenud, et vanemad arvavad, et 1 trenn peab ikka olema. Poole aasta pealt seda pooleli jätta ka ei luba. Aga see on ju sundimine ja sunnitud tegevust on ka 1 kord nädalas liiga palju.

Sa oled sellest tsitaadist natuke valesti aru saanud. Seal on taunitud seda osade perede sündroomi, et lapselt oodatakse, et kõik hinded peavad 5-d olema (äärmisel juhul mõni 4), tuleb tegeleda tipptasemel mingi alaga ja nii, et võistlustel alati esiotsas ja lisaks peab laps õppima näit 2 keelt (lisaks koolitundidele). See kõik on OK, kui laps teebki seda säravate silmadega ja see on tema eeldustele vastav ja jõukohale. Kui aga see käib läbi selle, et laps on väsinud, aga vanematele ootustele vastamiseks muudkui treenib ja õpib üha enam ja enam, siis see pole õige.
Meie laps käib 3 erinevas füüsilises trennis (ühtegi ei tee tipptasemel) ja kahes huviringis, aga kui mõne lapse jaoks oleks seda liiga palju, siis ma näen, et meie lapse jaoks, kellel peabki kogu aeg “action” käima, on see täiesti OK. Koju tulles (alati lõppeb päev kl 5-ks) jõuab veel ise ära õppida ja 1 koolipäev on ka nädalas vaba, kus saab sõpradel külas käia ja neid külla kutsuda. Lisaks nädalavahetus vaba.

AGA ma olen alati silma peal hoidnud, et lapsel silm säraks ja ta väsinud poleks. Meie lapsel siis kohe käitumine muutub. Nii et kui oleks näha, et see koormus on liiga suur ja/või õppimine hakkab kannatama, siis kohe oleme valmis reageerima ja kuskilt tagasi tõmbama.

mis mõttes üks koolipäev on vaba ja saab sõpradel külas käia? Kas neil on siis kõigil vaba või ise valid, millal talle vaba päeva teed?

Ei, selles mõttes koolipäev, et ühel päeval on tal peale koole ainult 1 kooli huviring, mis lõppeb pärastlõunal ja siis ta saab kl 5 või 6-ni veel kellelegi külla minna või kedagi külla kutsuda. Tavaliselt on tal huviringid 5-ni ja siis enam külla ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 14:48; 17.10 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtulehes on lugu (seoses selle kadunud ja leitud lapsega) kus psühholoog arvab, et lastelt ei tohiks oodata või nõuda liiga palju, ega koormata neid trennidega.
Teised psühholoogid ja arstid räägivad, et lapsed liiguvad liiga vähe.
Mida te oma lapselt ootate ja mitmes trennis nad käivad/mitu korda nädalas? Kui laps ei taha valida endale ühtegi trenni, kas lasete nii jääda? Või kui laps ei taha kodutöödes osaleda, see on talle koormav…
Olen lugenud, et vanemad arvavad, et 1 trenn peab ikka olema. Poole aasta pealt seda pooleli jätta ka ei luba. Aga see on ju sundimine ja sunnitud tegevust on ka 1 kord nädalas liiga palju.

Sa oled sellest tsitaadist natuke valesti aru saanud. Seal on taunitud seda osade perede sündroomi, et lapselt oodatakse, et kõik hinded peavad 5-d olema (äärmisel juhul mõni 4), tuleb tegeleda tipptasemel mingi alaga ja nii, et võistlustel alati esiotsas ja lisaks peab laps õppima näit 2 keelt (lisaks koolitundidele). See kõik on OK, kui laps teebki seda säravate silmadega ja see on tema eeldustele vastav ja jõukohale. Kui aga see käib läbi selle, et laps on väsinud, aga vanematele ootustele vastamiseks muudkui treenib ja õpib üha enam ja enam, siis see pole õige.
Meie laps käib 3 erinevas füüsilises trennis (ühtegi ei tee tipptasemel) ja kahes huviringis, aga kui mõne lapse jaoks oleks seda liiga palju, siis ma näen, et meie lapse jaoks, kellel peabki kogu aeg “action” käima, on see täiesti OK. Koju tulles (alati lõppeb päev kl 5-ks) jõuab veel ise ära õppida ja 1 koolipäev on ka nädalas vaba, kus saab sõpradel külas käia ja neid külla kutsuda. Lisaks nädalavahetus vaba.

AGA ma olen alati silma peal hoidnud, et lapsel silm säraks ja ta väsinud poleks. Meie lapsel siis kohe käitumine muutub. Nii et kui oleks näha, et see koormus on liiga suur ja/või õppimine hakkab kannatama, siis kohe oleme valmis reageerima ja kuskilt tagasi tõmbama.

mis mõttes üks koolipäev on vaba ja saab sõpradel külas käia? Kas neil on siis kõigil vaba või ise valid, millal talle vaba päeva teed?

Ei, selles mõttes koolipäev, et ühel päeval on tal peale koole ainult 1 kooli huviring, mis lõppeb pärastlõunal ja siis ta saab kl 5 või 6-ni veel kellelegi külla minna või kedagi külla kutsuda. Tavaliselt on tal huviringid 5-ni ja siis enam külla ei lähe.

selge pilt. Mu lapsel jääb selliseid päevi isegi kaks, kui massaažis käimist mitte arvestada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 22:19; 15.10 00:28; 16.10 18:03; 17.10 11:55; 17.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist trenni soovitaksite teismelisele poisile, kes ei taha tegelda võistlustasemel? Kaks korda nädalas oleks täiesti piisav, kaaluprobleeme ei ole ja anded ning põhihuvialad on mittesportlikud. Praegu käib jalgpallis, aga meeskonnamängude puhul on selge, et oled meeskonnas ja käid võistlustel (ja iga päev trennis) või oled out. Tüdrukutega on lihtne – kusagile aeroobikasse või tantsima, aga mida poisiga teha? Isegi ujumise harrastusgrupid on 3x nädalas ja noormeest ujumine kahjuks ei tõmba ka eriti (katsetatud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist trenni soovitaksite teismelisele poisile, kes ei taha tegelda võistlustasemel? Kaks korda nädalas oleks täiesti piisav, kaaluprobleeme ei ole ja anded ning põhihuvialad on mittesportlikud. Praegu käib jalgpallis, aga meeskonnamängude puhul on selge, et oled meeskonnas ja käid võistlustel (ja iga päev trennis) või oled out. Tüdrukutega on lihtne – kusagile aeroobikasse või tantsima, aga mida poisiga teha? Isegi ujumise harrastusgrupid on 3x nädalas ja noormeest ujumine kahjuks ei tõmba ka eriti (katsetatud).

jõusaal, saab ise vabalt aegu valida ja koormust reguleerida. Pilatese gruppidesse võetakse ka meesisendeid, samuti saab ise valida gruppi ja aegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.10 22:19; 15.10 00:28; 16.10 18:03; 17.10 11:55; 17.10 15:09;
To report this post you need to login first.

Millist trenni soovitaksite teismelisele poisile, kes ei taha tegelda võistlustasemel? Kaks korda nädalas oleks täiesti piisav, kaaluprobleeme ei ole ja anded ning põhihuvialad on mittesportlikud. Praegu käib jalgpallis, aga meeskonnamängude puhul on selge, et oled meeskonnas ja käid võistlustel (ja iga päev trennis) või oled out. Tüdrukutega on lihtne – kusagile aeroobikasse või tantsima, aga mida poisiga teha? Isegi ujumise harrastusgrupid on 3x nädalas ja noormeest ujumine kahjuks ei tõmba ka eriti (katsetatud).

Suusatamine, kiiruisutamine, jalgratas, triatlon, sõudmine … põhimõtteliselt kõik individuaalalad võiksid sobida, sest sel juhul ei sõltu meeskonna sooritus sellest, kes kui palju trennis saab käia ning sageli võib sellisest hobist saada harrastus kogu eluks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Trennid ja suured ootused lastele.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.